İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Sayfa İleti Denetimi Oluşturucusu – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Sayfa İleti Denetimi Oluşturucusu – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Koşullu Biçimlendirme – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Mesaj Veri Sınıfı

MessageData sınıfı, adından da anlaşılacağı gibi, bir mesajla ilgili verileri depolamak için bulunur. Bir mesajın sadece bir string olduğu düşünüldüğünde bu sınıf biraz gereksiz görünebilir, ancak ihtiyaç duyulursa MessageData sınıfına nasıl ek özellikler ekleyeceğinizi göstermek istedim. Örneğin, bir noktada, kullanıcıların ek bilgi almak üzere bir iletiyi tıklatabilmeleri için bir iletiye bir yardım dosyası bağlantısı eklemek yararlı olabilir.

Aşağıda, MessageData sınıfının kodunu ve ardından kısa bir tartışma bulacaksınız. Bu sınıf, kendi kendini açıklayıcı olması için yeterince basittir.

Bu sınıfın Message adında tek bir dize özelliği vardır. Özel sınıf değişkeni _Message, Message özelliğinin değerini depolamak için kullanılır. Message özelliğini başlatan bir kurucu da vardır.

MessageDataCollection, MessageData nesnelerini depolamak için tasarlanmış, türü kesin olarak belirlenmiş bir koleksiyon sınıfıdır. PageMessageControl, bu mesajları tarayıcılara göndermeden önce sistem mesajlarını, sayfa mesajlarını ve hata mesajlarını depolamak için birden çok MessageDataCollections kullanır.

MessageDataCollection, temel toplama işlevini System.➥ Collections.CollectionBase sınıfından devralır. Kesin olarak yazılan iki işlevi ortaya çıkarır: Ekle ve Öğe. Add, bir MessageData nesnesini kabul eder ve onu List özelliğine ekler. List özelliği, CollectionBase sınıfından devralınan temel işlevselliğin bir parçasıdır. Item özelliği, belirtilen dizindeki List özelliğinden bir MessageData nesnesi almanızı ve ayarlamanızı sağlar.

Koleksiyonlarınızı güçlü bir şekilde yazmak, Visual Studio IDE’de IntelliSense kullanarak nesne özelliklerine kolayca erişmenize ve nesneleri kullanmadan önce yayınlamak zorunda kalmamanıza olanak tanır. Bir koleksiyon yazmak kesinlikle gerekli olmasa da, koleksiyonla çalışmayı biraz daha kolaylaştırır.

Sayfa Mesaj Kontrolü

PageMessageControl sınıfında çok sayıda kod bulacaksınız. Çoğu oldukça basit, ancak geçmesi gereken çok şey var. Yer kazanmak için bazı yöntemler atlanmış olsa da, aşağıdaki kod listesi PageMessageControl sınıfının en önemli kısımlarını içerir. Atlanan yöntemlerin çoğu, amaçlarını yakından tanımlayan adlara sahiptir, bu yüzden yöntemin kendisi yerine yöntemin adını içeren bir yorum ekledim.

Sınıf Tanımı

PageMessageControl, işlevselliğini SkinnedWebControl sınıfından devralır. SkinnedWebControl sınıfının WebControl sınıfından miras aldığını unutmayın, bu nedenle PageMessageControl hem WebControl hem de Skinned➥ WebControl tarafından sunulan tüm yöntemlere erişebilir.

Sınıf tanımından önce gelen ToolBoxData özniteliği, denetim araç kutusundan form tasarımcısına yerleştirildiğinde, Visual Studio IDE’ye sayfaya hangi HTML işaretlemesinin eklenmesi gerektiğini söyler. Tasarımcı özniteliği, Visual Studio IDE’ye, denetimi tasarım zamanında işlemek için PageMessageControlDesigner sınıfının kullanılması gerektiğini söyler. Bu bölümün ilerleyen kısımlarında tasarım zamanı işlevselliği hakkında bilgi edineceksiniz.


Google Forms
Google Forms giriş
Google form anket oluşturma
https //forms.gle link
Formlar
Form oluşturma
Google Form anket sonuçları


Özel Sınıf Değişkenleri

Sonraki bölüm, PageMessageControl sınıfı için tüm özel değişkenleri içerir. Üç öğeden oluşan üç set olduğuna dikkat edin. İlk küme, sistem mesajlarını, sayfa mesajlarını ve hata mesajlarını saklayan tüm MessageDataCollection değişkenlerini içerir. _SystemMessages koleksiyonunun bir Paylaşılan kapsamı olduğuna dikkat edin.

Bu, sistem mesajlarının süresiz olarak kaydedilmesine ve uygulamadaki her PageMessageControl tarafından paylaşılmasına izin verir. Sonraki öğe kümesi, denetim işlendiğinde ilgili MessageDataCollection değişkenlerinin herhangi bir ileti içerip içermediğine bağlı olarak görünür veya görünmez olarak ayarlanacak panel değişkenlerini içerir.

Son küme, bir kez daha mesajları olduğu varsayılarak, uygun MessageData➥ Collection değişkenlerinin bağlanacağı tekrarlayıcıları içerir.

PageMessageControl’ün kendine ait bir kullanıcı arayüzü olmadığını, ancak dış görünüm dosyasındaki kontrollere referans verecek değişkenleri bildirmesi gerektiğini unutmayın. Bu panel ve tekrarlayıcı değişkenleri, InitializeSkin işlevinde uygun şekilde bağlandıktan sonra bu kontrollere başvuracaktır.

Sistem Mesajı İşlevselliği

Sistem mesajı işlevselliğinin çoğu, kod listesinden çıkarılmıştır, ancak yine de bazı tartışmaları garanti eder. Muhtemelen her sistem mesajı işlevinin amacını adıyla anlayabilirsiniz. En dikkate değer şey, tüm sistem mesajı işlevlerinin paylaşılmış olmasıdır. Sistem mesajlarının doğası gereği, tek tek nesnelere değil, sınıfa aittirler.

Sayfa mesajları ve hata mesajları bir kez görüntülenir ve ardından unutulur, ancak sistem mesajları daha kalıcıdır. Bir sistem mesajının en iyi örneği, “Sistem akşam 6:00’da kapanacak. bakım için.” Bu mesaj, her oluşturulduğunda her PageMessageControl’de görünmelidir çünkü sistemdeki herkese iletilmesi gerekir.

Bu ayrıca, PageMessageControl’de görüntülenmeyi durdurmadan önce sayfa mesajlarının açıkça kaldırılması gerektiği anlamına gelir. Sistem Mesajları listesinde var oldukları sürece görüntülenmeye devam edeceklerdir. Başvuru için, IIS’nin kapatılması SystemMessages listesinin kaybolmasına neden olur.

Sayfa İleti Denetimi Oluşturucusu

PageMessageControl sınıfı için yapıcıda yalnızca tek bir satır olmasına rağmen, zaman kazandıran bir görev gerçekleştirir. SkinFileName özelliğine varsayılan bir dış görünüm dosyası adı atar; bu durumda PageMessageDefault.ascx. Web formlarınızdan birine her PageMessageControl bıraktığınızda bir dış görünüm dosyası belirtmek istemeyeceksiniz ve bu da sizi bunu yapmaktan alıkoyuyor. Dış görünüm dizininizde PageMessageDefault.ascx adlı varsayılan bir sayfa mesajlaşma dış görünüm dosyasına sahip olduğunuzdan emin olmanız yeterlidir.

Mesaj Listeleri ve İlişkili İşlevsellik

Oluşturucudan sonra, sayfa mesajlarının ve hata mesajları işlevlerinin çoğunu temsil eden bir dizi atlanmış liste göreceksiniz. Bunlar, mesaj eklemek, mesajları temizlemek ve belirli bir mesaj listesinde mesajların bulunup bulunmadığını belirlemek için kullanılan yöntemler ve özelliklerdir. HasSystemMessages özelliğinin, paylaşılan SystemMessages koleksiyonuyla ilgilendiğinden, Paylaşılan bir özellik olduğuna dikkat edin.

Set Focus Özellik’e İzin Ver

Kaçınılmaz olarak karşılaşacağınız sorunlardan biri, bir geri göndermeden sonra bir web formunun yeniden görüntülenmesi ve mesajın sayfanın şu anda görünmeyen bir bölümünde gösterilmesidir. Bu, önemli bir mesajı fark etmeyebilecekleri için kullanıcılar için kafa karıştırıcı olabilir. Bu sorunu gidermek için, PageMessageControl mesaj listesinin hemen üstüne bir bağlantı yerleştirebilir ve sayfa yüklendiğinde bu bağlantıya kaydırılacak bir JavaScript işlevi başlatabilir.

Ancak bazen, bağlantının bulunduğu konuma otomatik olarak kaydırmak istemezsiniz. Örneğin, PageMessageAlert.ascx dış görünümü, sayfa yüklendiğinde bir uyarı kutusu görüntülemek için JavaScript’i çıkarır.

Çapa kullanılırsa, kullanıcı tarafından görülemeyen JavaScript kod bloğunun önüne yerleştirilir. Bu nedenle, bir uyarı verilir ve ardından sayfa, herhangi bir yararlı bilgi göstermeyen rastgele bir konuma kaydırılır. Bunun gibi sorunlardan kaçınmak için AllowSetFocus’u false olarak ayarlayabilirsiniz ve listede JavaScript kaydırmaya izin verilmez.

AllowSetFocus’un kodu oldukça basittir. Değerlerini saklamak için ViewState’i kullanan ve özellik açıkça ayarlanmamışsa varsayılan olarak True değerini döndüren standart bir okuma-yazma özelliğidir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın