İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Web 2.0 Örnekleri – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Web 2.0 Örnekleri – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Etiketli Görüntü Dosyası  – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web 2.0 Örnekleri

Web 2.0’ı tanımlayan sekiz temel model varsa, bu ilkeleri en başarılı şekilde uygulayan şirketler hangileridir? Bu bölüm iki perspektifi inceler:

Örnek matris. On Web 2.0 lideri bu modeller bağlamında gözden geçirilir. Bu model, endüstri genelinde kullanılan Web 2.0 modellerinin ilişkisini gösterirken, Web 2.0 uygulamalarının uygulanmasındaki güçlü ve zayıf yönleri (veya boşlukları) vurgular.

Şirketler, Web’in benzersiz özelliklerinden yararlanan ilk öncülerin yanı sıra bu dersler üzerine inşa edilen yeni girişimlerin bir karışımını gösteren başlangıç tarihine göre soldan sağa listelenir.

Durum çalışmaları. Bu örneklerden ikisi, Web 2.0 en iyi uygulamalarını başarıyla kullandı veya bazı durumlarda tanımladı. Çok farklı iki tür çevrimiçi işletme, çok farklı iki kuşaktan inceleniyor: Amazon.com, Web’in ilk çağında doğan bir şirketin nasıl başarılı bir şekilde Web 2.0 şirketine dönüştüğünü gösterirken, çok daha yeni olan Flickr, Web genetiğinin çoğuyla doğdu. özünde 2.0. İlki daha geleneksel bir işlemsel iş modeline sahipken, ikincisi tüketici tarafından üretilen dijital içeriğe odaklanır.

Amazon.com için kritik bir başarı faktörü, kullanıcılarına güvenmekti. Bir perakendecinin aktif olarak tanıtımını yaptığı ürünlerin yanı sıra olumsuz müşteri incelemelerine de izin verileceği fikri, önceki tüm ticaret modellerine aykırıydı. Ve bazen olumsuz müşteri incelemeleri belirli ürünler için satışları düşürebilse de, genel etki müşteri sadakati ve güveni yarattı.

Amazon.com, dünyanın önde gelen öneri motorlarından birinden başlayarak birden çok düzeyde gerçekleşen, daha fazla insan onu kullandıkça iyileştirmek için tasarlanmıştır. Amazon.com’un motorundan gelen önerilerin alaka düzeyi, daha fazla müşteri sistem içinde hareket ettikçe ve işlem yaptıkça artar. Tıklama ve dönüşüm oranları, müşterilerin birlikte satın alma eğiliminde olduğu ürünlerin benzerlik ölçütlerine ilişkin bir öğeden öğeye bir model de dahil olmak üzere, otomatik işbirliğine dayalı filtreleme mekanizmaları aracılığıyla ölçülebilir şekilde iyileşir.

Toplu olarak, doğrudan katkıda bulunan müşteri verilerinin değeri artar: iki müşteri incelemesi güvenilmez bir örnek olabilir, ancak daha geniş ölçekte, yine de kendi kendini seçen bir popülasyon olsa da, daha anlamlı hale gelirler. Amazon.com’da 10 milyondan fazla müşteri yorumu bulunmaktadır.

2006’da Amazon.com, müşteri incelemelerini daha da geliştiren bir özellik sundu. Müşterilere, diğer okuyucuların incelemelerine doğrudan yorum yapmaları için yapılandırılmış bir yol sağladı. Özünde, bunlar incelemeleri daha çok konuşmalara benzetebilir ve sonuç olarak daha da fazla kullanıcı katılımına yol açabilir.

İşbirlikçi filtreleme teknikleri kusursuz olmadığından ve belirli veri türleri tarafından çarpıtılabileceğinden (ör. bir tüketici bir hediye satın alır, ancak bu ürün tavsiye profiline eklenmemelidir) Amazon.com, “Önerilerinizi İyileştirin” aracılığıyla bir mekanizma sağlar. algoritmaya doğrudan kullanıcı girişine izin verir. Bu, öneri ve arama alaka düzeyini artırabilir ve bu da daha yüksek satışlara yol açar.


öğretmenler için web 2.0 araçları.
Web 2.0 araçları
Web 2.0 araçlarının Eğitimde Kullanımı
Web 2.0 nedir ne işe yarar
Web 2.0 Araçları Uzman Öğretmenlik
Web 2.0 uygulamaları
Web 2.0 Araçları Sunum
Eğitimde Web 2.0 Araçları


Amazon.com kurulduğu 1995’ten bu yana geniş veri ambarları biriktirdi ve çoğu müşteri işlem geçmişine dayansa da, daha da fazlası doğrudan müşteriler tarafından sağlandı. Başka hiçbir çevrimiçi perakendeci, yayıncı tarafından sağlanan ve kullanıcı tarafından sağlanan değerli içeriğin derinliğine veya genişliğine sahip değildir.

Amazon.com, yalnızca işini büyütmek için bir katılım mimarisini başarıyla kullanmakla kalmadı, aynı zamanda müşterileriyle birlikte temel verileri geliştirdi ve nihayetinde “Intel Inside” avantajı haline gelen, yeniden oluşturulması zor, kullanıcı tarafından oluşturulmuş bir veritabanı üretti. .

Amazon.com’un veriye dayalı stratejik avantajı, tescilli ürün tanımlama sistemi olan ASIN tarafından daha da geliştirilmiştir. Bireyler, kuruluşlar ve hatta araştırmacılar, endüstri standartlarını (kitaplar için ASIN, kitabın ISBN’si ile aynıdır) temel alan benzersiz tanımlayıcılar oldukları için ASIN tanımlayıcılarını kullanırlar, temel verilerin kullanıcı tarafından zenginleştirilmesi daha zengin bir veri kümesi oluşturmuştur ve Amazon .com’un ortaklık programı genellikle Amazon.com’a bağlanmak için ekonomik bir teşvik oluşturur. Aslında Amazon.com, veriler için bir kucaklama ve genişletme stratejisini benimsedi; daha sonra ASIN, bu veriler için ad alanını kontrol etmenin bir yolu haline geldi.

Amazon.com, teknoloji altyapısından yararlanan ve web sitesini bir web platformuna dönüştüren ilk çevrimiçi mülklerden biriydi. Amazon Services, özellikle bu teknolojileri ve hizmetleri sağlamaya odaklanan Amazon.com’un bir yan kuruluşudur. Amazon Hizmetlerinin temel tekliflerinden biri dahil olmak üzere diğer perakendeciler için tamamen dış kaynaklı, özel markalı web siteleri sağlamaktır.

Amazon Hizmetleri ayrıca bir dizi web hizmeti API’si sunar. 2002’de başlayan Amazon Web Services (AWS) programına şu anda kayıtlı 10 set API ve yaklaşık 180.000 geliştirici var. AWS programı, Amazon Ortak Programı, zShops ve Amazon Marketplace’i içeren daha geniş bir iş ortağı ve teknoloji platformu stratejisinin en son stratejik öğesidir.

Çeşitli API’lerde kullanılan ve tümü ticari kullanım lisansı sunan üç temel fiyatlandırma modeli vardır:

• Paylaşılan gelir modeliyle ücretsiz; ör. E-Ticaret Hizmeti
• Sabit aylık ücret; ör. Amazon Tarihsel Fiyatlandırması
• Kullanım/kaynak bazlı; ör. Amazon S3 ve Elastic Compute Cloud

E-Ticaret Web Hizmetini kârlı ortaklık programının bir uzantısı haline getirerek, ürün satışıyla sonuçlanan her web hizmeti işlemi Amazon.com için gelir oluşturur. Harici geliştiriciler kendi uygulamalarını tasarlar, oluşturur ve teşvik eder, Amazon.com platformu sağlar ve her iki taraf da geliri paylaşır.

Geliştiriciler, Amazon.com için etkili bir şekilde web hizmetleri tabanlı franchise’lar oluşturuyor. Amazon.com, ortak çıkarlar üzerine kurulu bu düzenlemenin bir yan ürünü olarak sadakat oluşturuyor ve viral ağ etkilerini güçlendiriyor.

API’ler dört genel aileye ayrılır: e-ticaret, altyapı, web ve iş akışı. S3 gibi kullanım ve kaynak tabanlı hizmetler, hem sağlayıcı hem de müşteri için ölçeklenebilen ölçülü, kullandıkça öde modeli üzerine kuruludur.

Bu, paylaşılan kaynakların sabit bir oran yerine (elektrik enerjisi endüstrisine benzer şekilde) kullanılan kaynaklara dayalı olarak sağlandığı ve ödendiği yeni, gelişen bir yardımcı bilgi işlem modelidir. Bu, çeşitli senaryolar ve işler için çok uygun maliyetli bir model olabilir. Örneğin, çevrimiçi fotoğraf paylaşım hizmeti SmugMug, Amazon S3.83’ü kullanarak depolama maliyetlerinde yaklaşık 500.000 ABD doları tasarruf ettiğini tahmin ediyor.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın