İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Web İlk Görüntüleme Süresi – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Web İlk Görüntüleme Süresi – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Ana Aktivite

Web İlk Görüntüleme Süresi

Yararlı bir şeyi hızlı bir şekilde yükleyerek web sayfanızın algılanan hızını artırabilirsiniz.

Örneğin, Weather Underground ana sayfası, ekranın sol üst köşesinde hızlı bir şekilde hava durumu arama formunu görüntüler. İlk olarak farklı öğelerin yüklenmesini gerektiren diğer hava durumu sitelerinin aksine, Weather Underground sayfanın en önemli bölümüne öncelik verir. 

Tablolarınızı veya div’lerinizi katmanlayarak yararlı içeriğinizin (yani, kullanıcıların gezinebileceği içerik) hızlı bir şekilde yüklenmesini sağlayabilirsiniz.

Multimedya ayrıca hızlı başlatma tekniklerinden de yararlanabilir. Flash sunumları, diğerleri arka planda akış halindeyken ayrı bir dosyayı hızla yükleyebilir. Filmler, kullanıcının etkileşime geçmesine yardımcı olacak bir şeyi hızlı bir şekilde göstermek için statik bir yer tutucu resim veya önizleme yükleyebilir.

QuickTime Pro, bir filmi, film tamamen indirilmeden önce bir web sunucusundan oynatılmaya başlayacak şekilde ayarlamanıza olanak tanır. Buna “Hızlı Başlangıç” filmi denir. Web sayfası optimizasyonu yalnızca ham hız ile ilgili değil, aynı zamanda kullanıcılarınızın deneyimini yönetmekle de ilgilidir.

JavaScript’i Akıllıca Yükleyin!

Sayfalarınızın başlığında atıfta bulunulan harici komut dosyaları, gövde içeriğinizin görüntülenmesini geciktirdikleri için özellikle zararlıdır. Vücut içeriğinizin görüntülenmesinden önceki gecikmeler, kullanıcıların kurtulma olasılığını artırır. İnsan-bilgisayar etkileşimi (HCI) araştırması, sayfaları görüntülemeden önceki gecikmelerin, bir sayfa yüklendikten sonraki gecikmelerden daha az sinir bozucu olduğunu göstermiştir.

Yükleme sonrası gecikmeler, Ajax etkin sayfalarda yaygın bir sorundur. Kötü yazıldığında, Ajax özellikle dar bant kullanıcıları için işleri zorlaştırabilir. HTTP sıkıştırmasında bile, tüm bu ayrı dosyaların alınmasından kaynaklanan gecikme belirsiz gecikmelere neden olabilir. Ajax ayrıca XMLHttpRequest nesnesi (XHR) ile yoklamayı da sunar. XHR tabanlı iletişim, ele alacağımız verimlilik sorunlarına sahiptir.

Widget’ların Tehlikeleri

Web yöneticileri, widget’larla web hizmetlerini dış kaynak kullanıyor. Widget’lar, Google AdWords, Flickr görüntüleri ve Twitter tweet’lerinden iTunes çalma listelerine kadar her şeyi gömen üçüncü taraf aygıtlarıdır. Widget’larla ilgili sorun, web sayfalarınızın görüntülenmesini birkaç saniye geciktirebilmeleri ve gecikme değişkenliğini artırabilmeleridir.

Widget’lar genellikle bir harici JavaScript snippet’i ile kullanılır ve performansları, hizmeti sağlayan harici sunucunun yanıt süresine bağlıdır. Çoğu web hizmeti sağlayıcısı, aşırı veri çiftliği kaynaklarından ve dolayısıyla Google gibi bir şirketin yanıt verme hızından yoksundur.

Harici anket widget’ları, Technorati blog izleme kodu ve hatta ilk başlatıldığında Google Analytics’in aslında tarayıcıları astığını ve web sayfalarının zaman aşımına uğramasına neden olduğunu gördük. Bu widget’ları kaldırmak veya bu üçüncü taraf etiketlerini işaretlemenizin sonuna taşımak, müşteri etkisini en aza indirmeye yardımcı olabilir.

Widget’larınıza bir WEDJE verin!

Ancak, daha iyi bir yol var. Widget Etkin DOM JavaScript Gömme (WEDJE) kullanarak, JavaScript’inizin eşzamansız olarak etkin bir şekilde çalışmasını sağlamak için widget yerleştirme kodunu yeniden yazabilirsiniz. WEDJE, bir div eklemek, bir komut dosyası öğesi oluşturmak ve ardından komut dosyası öğesini div’e eklemek için belge nesne modelini (DOM) kullanarak, tümü JavaScript ile bir platformlar arası, tarayıcılar arası erteleme oluşturur. 

Bu öğeler bu şekilde birbirine bağlandığında, tarayıcılar, ekli JavaScript’in yüklenmesini ve yürütülmesini birbirinden ayırıyor gibi görünerek, pencere öğesi yürütmesini eşzamansız hale getirir! İşte daha önce oluşturduğumuz div’i alan ve bir görüntü yükleyen eşleşen harici JavaScript dosyası olabilir.


Web sitesi geçmiş görüntüleme
Başkasının Google geçmişine nasıl bakılır
Site geçmişi
Başka telefonun internet geçmişini Görme
Wayback Machine
Modemden internet geçmişi görme
history.google.com tr
Eski web siteleri Arşivi


Web sayfası optimizasyonu, sayfalarınızın daha hızlı indirilmesi ve görüntülenmesi için düzene sokar. Web sitenizin performansı arttıkça, kurtarma oranlarınız ve bant genişliği faturalarınız düşerken dönüşüm oranlarınız ve karlarınız artar. Bu bölümde, HTTP isteklerini nasıl en aza indireceğinizi, grafikleri ve multimedyayı nasıl optimize edeceğinizi, istemci tarafı koklama yerine sunucu tarafını nasıl değiştireceğinizi ve JavaScript’i akıllıca nasıl yükleyeceğinizi öğrendiniz.

Web sayfası gecikmesinin çoğuna neden olan birden çok nesnenin ek yükünü azaltmak için, web sayfalarınızda başvurulan nesne sayısını en aza indirin. Ayrıca, hareketsiz ve hareketli tüm görüntülerinizi katı bir dosya boyutu diyetine koyun.

HTML’nizin başının boyutunu en aza indirin ve yararlı içeriği hızlı bir şekilde görüntülemek ve potansiyel arama motoru sıralamalarınızı en üst düzeye çıkarmak için işaretlemenizi katmanlayın. Son olarak, aşamalı görüntülemeyi etkinleştirmek için CSS’nizi en üste ve komut dosyalarınızı sayfalarınızın altına taşıyın.

CSS Optimizasyonu

Basamaklı Stil Sayfası (CSS) optimizasyonu, satır içi stili ve davranışı minimal stil sayfalarına soyutlayarak HTML’nizi dönüştürür. CSS bir sitenin bakımını kolaylaştırırken, CSS optimizasyonu sitenin daha hızlı yüklenmesini ve arama motoru dostu olmasını sağlar. Bu bölümde, stil sayfalarınızı ve HTML’nizi aynı anda nasıl küçülteceğinizi öğreneceksiniz.

CSS’ye özgü teknikler şunları içerir: (1) bildirimleri ve seçicileri gruplama, (2) ortak stilleri paylaşılan sınıflarda birleştirme, (3) kalıtım, (4) steno özellikleriyle kısaltma ve (5) sınıf ve kimlik adlarını kısaltma.

HTML odaklı teknikler, JavaScript davranışını CSS ile değiştirmeyi, alt seçiciler için işaretleme tasarlamayı ve CSS düzenini içerir. Jeffrey Zeldman’ın Designing with Web Standards (Peachpit Press) belgesine göre, bu teknikleri birleştirerek HTML ve CSS dosya boyutlarını %50’ye kadar azaltabilirsiniz. Sitenizi bu şekilde planladığınızda, ona CSS mimarisi dediğimiz şeyi veriyorsunuz.

Bir CSS Mimarisi Üzerine İnşa Edin

İyi CSS mimarisi, CSS düzeni, stili ve davranışı için en baştan planlamayı içerir. Bu şekilde, örgütlenmemiş bir CSS düzenine sızan sınırlamaların ve tarayıcı tuhaflıklarının çoğundan kaçınabilirsiniz.

Sağlam bir CSS mimarisi oluşturmak için aşağıdaki teknikleri kullanın:

• Oluşturma davranışını eşitlemek için bir sıfırlama stil sayfası kullanın.
• Ana sayfa bölümleri (masthead, navigasyon, içerik, altbilgi ve yan sütunlar) için etiketli kapsayıcı hücreleri kullanarak alt seçiciler için plan yapın.
• Aşamalı işlemeyi etkinleştirmek için harici CSS dosyalarını ana öğeye yerleştirin.

Önceki bölüm, alt seçiciler için planlama ve CSS dosyalarını konumlandırma ile ilgiliydi. Daha sonra sıfırlama stil sayfalarını genişleteceğiz. Genel fikir, en yaygın CSS kurallarını bu öğelere uygulayabilmeniz için uygun yapısal işaretleme kullanmaktır. Ardından, istisnalar için sınıfları kullanabilir, işaretlemenizi sınıflarla doldurma ihtiyacını en aza indirebilirsiniz. Bu teknik, CSS’nizi ve işaretlemenizi aynı anda optimize eder.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın