İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Flash Optimizasyon İpuçları – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Flash Optimizasyon İpuçları – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Optimizasyon Yöntemleri – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Flash Optimizasyon İpuçları

Flash’ta gördüğümüz bazı tipik sorunlar, optimize edilmemiş görüntüler ve arası doldurulmuş semboller yerine çok fazla karedir. Ara doldurma, çok sayıda kareye sahip olmaktan daha verimli olan, kareler arasındaki tüm değişikliklerin hesaplanmasıdır.

Resimlerinizi Flash’ta değil, Photoshop’ta optimize ederek Flash filmlerinin dosya boyutunu önemli ölçüde azaltabilirsiniz. Çerçeve sayısını azaltın, yazı tipi sayısını en aza indirin ve semboller arasında geçiş yapın.

JavaScript Davranışını CSS’ye Dönüştür!

Gömülü JavaScript, Web’de yaygın olarak kullanılmaktadır ve sayfaların %84.8’i bazı JavaScript’leri kullanmaktadır.

JavaScript, form doğrulama, menüler ve rollover’lar, tarayıcı koklama, istatistikler ve daha karmaşık Ajax uygulamaları için kullanılır. Bununla birlikte, bu tekniklerin birçoğunu daha verimli yöntemlerle gerçekleştirebilirsiniz.

Açılır menüleri ve rollover’ları :hover sözde sınıfıyla kontrol etmek için CSS’yi kullanabilirsiniz (daha fazla ayrıntı için bkz. JavaScript’ten CSS’ye geçerek HTML dosya boyutunu kapatın: menü davranışını kontrol etmek için fareyle üzerine gelin.

Tipik olarak, CSS dosya boyutunda (güvenilir şekilde önbelleğe alınan) küçük bir artışla CSS :hover tekniklerine dönüştürerek HTML ve JavaScript dosya boyutlarında %40 ila %60 oranında tasarruf edersiniz. Artık Internet Explorer 7 ve sonraki sürümleri, gerekli öğeler üzerinde :hover sözde sınıfını desteklediğine göre, yaygın olarak kullanılan :hover davranış kesmesi sonunda gözden düşmelidir.

İstemci tarafı istatistiklerini kullanmak yerine sunucu tarafı günlük dosyalarını analiz edebilirsiniz. Özellikle tarayıcı koklama, BrowserHawk gibi bir araçla daha verimli bir şekilde yapılabilir (sırada ele alınacaktır).

Sunucu Tarafı Sniffing’i kullanın

Tarayıcı koklama, JavaScript’in yaygın olarak kullanıldığı bir alandır. Kullanıcılarınızın indirmesi gereken JavaScript yükünü en aza indirmek için bunun yerine sunucu tarafı veya PHP ve JSP koklamayı kullanabilirsiniz. cyScape’ten BrowserHawk, Flash, ekran boyutu, bağlantı hızı, tanımlama bilgileri ve tarayıcı ve yazılım sürümleri dahil olmak üzere çok çeşitli parametreleri algılamak için sunucu tarafı tarayıcı koklama veya hibrit algılama kullanır.

BrowserHawk kullanımı

İşte bir sayfada BrowserHawk’ın nasıl etkinleştirildiğini gösteren bazı örnek kodlar ve bazı koklanan parametreler.

Ayrıca bu sonuçları önbelleğe alabilir ve kullanıcının bağlantı hızı, sürüm numaraları ve yetenekleri hakkında daha ayrıntılı veriler elde edebilirsiniz. Kullanıcının tarayıcısını kokladıktan sonra, bu değişkenlere dayalı koşullu içerik sunabilirsiniz.

XSSI tarayıcı

Koşullu sunucu tarafı içermeleri (XSSI’ler) kullanarak JavaScript tabanlı koklamayı yakından taklit eden ortam değişkenleri oluşturabilirsiniz. Örneğin, bu yaygın JavaScript filtresidir.


Optimizasyon türleri
Optimizasyon ve Matlab Uygulamaları PDF
Tarımda optimizasyon
Mühendislikte optimizasyon Nedir
Lineer optimizasyon
Kısıtsız optimizasyon yöntemleri
MODELLEME ve Optimizasyon Ders Notları
Optimizasyon


Yürütme Hızı ve Dosya Boyutu için JavaScript’i Optimize Edin

Mümkün olduğunca çok JavaScript’i CSS ve sunucu tarafı teknikleriyle değiştirdikten sonra, dosya boyutunu en aza indirmek için kalan JavaScript’i optimize edin. Baytları tıraşlamak için kısaltılmış nesne, değişken ve işlev adlarını kullanabilirsiniz. Komut dosyalarınızı otomatik olarak kısaltmak ve boşlukları optimize etmek için w3compiler gibi bir araç kullanarak işlemi otomatikleştirebilirsiniz.

JavaScript’i küçültmenin ötesinde, aynı şeyi gerçekleştirmek için prosedürleri daha az kodla yeniden düzenleyebilir veya yeniden yazabilirsiniz. Önce ölçmeyi, sonra optimize etmeyi unutmayın. Performans darboğazlarını bulmak için bir JavaScript profil oluşturucu kullanabilirsiniz. Mozilla’nın Venkman JavaScript Hata Ayıklayıcısı, JavaScript kodunun profilini çıkarabilir.

Çözme gibi döngü optimizasyonları, JavaScript yürütme hızınızı artırmak için bazı döngüler kazanmanıza da yardımcı olabilir. Çoğu zaman, yerleşik işlevler, elle hazırlanmış kodlardan daha hızlı çalışır. Yürütme hızını artırma ve JavaScript’i küçültme konusunda tavsiyeler için. Son olarak, mümkün olduğunda HTTP isteklerini ve bant genişliğini kaydetmek için harici JavaScript dosyalarını birleştirin ve sıkıştırın.

Tablo Düzenini CSS Düzenine Dönüştürün

Sayfanızın mizanpajını yapmak için CSS’yi kullanmak, tipik olarak %25 ila %50 olmak üzere önemli miktarda işaretleme tasarrufu sağlayabilir.17 İlk olarak, tipik olarak yapılan efektleri simüle etmek için CSS listelerini ve konumlandırılmış div’leri değiştirip değiştiremeyeceğinizi görmek için mizanpaja bakın. 

Ardından, içeriği yapısal işaretlemeye ayırın ve CSS stili ve konumlandırmayı kullanarak yeniden oluşturun. Ardından yeni düzeni farklı tarayıcılarla test edin. Yeni CSS düzeninizi farklı tarayıcılarda hızlı bir şekilde test etmek için BrowserCam kullanmanızı öneririz.

CSS sayfa düzeni

Tüm düzeninizi konumlandırmak veya web sayfalarınızın daha küçük bölümlerini biçimlendirmek için CSS’yi kullanabilirsiniz. CSS’nin daha verimli kullanılabileceği durumlarda sayfaları biçimlendirmek için kullanılan tabloları sık sık görüyoruz. Div’lere uygulanan CSS kayan noktalarını ve kenar boşluklarını kullanarak çok sütunlu düzenler oluşturabilirsiniz.

More Eric Meyer on CSS’de açıklandığı gibi JavaScript tarafından kontrol edilen listeleri değil, CSS tarafından kontrol edilen listeleri kullanarak karmaşık hiyerarşik menüler oluşturabilirsiniz. Grafikli ve grafiksiz CSS kullanarak basit roll-over efektleri oluşturabilirsiniz. CSS rollover efektleri ve menü dönüştürme örnekleri için.

Satır İçi Stili CSS Kurallarıyla Değiştirin

Tablo düzenini CSS düzeniyle değiştirmek kesinlikle bant genişliğinden tasarruf etmenizi sağlar ve bakım sorunlarını azaltır. İşaretlemenizi çıplak yapıya dönüştürmek ve herhangi bir satır içi stili CSS kurallarıyla değiştirmek, HTML’nizi tamamen optimize etmenize yardımcı olacaktır.

Satır içi stili, yazı tipi etiketlerini ve bölünmeyen boşlukları CSS kurallarıyla değiştirmek, gömülü stilin miktarına bağlı olarak HTML ayak izinizi önemli ölçüde (%15 ila %20 veya daha fazla) azaltabilir. Bu tür bir kod temizlemenin anahtarı, hakkında okuyacağınız CSS mimarisini kullanarak içerik öğelerini CSS ile hedeflemek için önceden plan yapmaktır.

CSS mimarisi, basit tür ve alt seçicilerin bitişik olmayan içeriği hedeflemesine izin veren yapısal HTML işaretlemesi (p, ul, dt, vb.) ve etiketli kaplar (#main, #nav, #footer) kullanır.

CSS mimariniz hazır olduğunda, benzer içeriği hedeflemek yalnızca, stillerinizi uygulamak için aynı tür öğeleri ve bildirimleri stillendirmek için seçicileri kullanarak hedeflenen CSS kuralları oluşturma meselesidir. HTML’nizi CSS ile optimize etmenin yanı sıra stil sayfalarınızı küçültme hakkında daha fazla bilgi edineceksiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın