İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Web Gruplandırma Yönergeleri – Seçimi ve Analizi – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Web Gruplandırma Yönergeleri – Seçimi ve Analizi – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Kullanıcı Arayüzleri Oluşturma

Web Gruplandırma Yönergeleri


jeffbezosweb” şirketler için en iyi kurumsal web sitelerini hazırlar ve belirlenen sürede sizlere sunar. Şirketiniz için bu hizmetlerden yaralanmak istiyorsanız iletişim adreslerimizden bizlere ulaşabilirsiniz.


Terimlerinizi temaya, tekliflere ve ortak kelimelere göre gruplamak isteyeceksiniz. Anahtar kelime bulma aşamasında, bazı gruplamalar belirginleşebilir, ancak diğerlerini belirlemek zor olabilir. Reklam grupları geliştirmenin kolay bir yolu, kendinize söz konusu anahtar kelimeleri en iyi tanımlayacak ne tür reklamlar yazabileceğinizi sormaktır. Reklam grupları için genel bir yönerge, daha küçük grupların daha iyi olmasıdır. İyi hedeflenmiş bir reklam yazabilmeniz için benzersiz bir anahtar kelime kendi ayrı reklam grubuna yerleştirilmelidir.

Reklam grupları, kök anahtar kelimelere göre, anlamlarına göre veya hepsinde ortak olan kelime öbeklerine göre temalandırılabilir. Teklif verme ve açılış sayfası temalarına göre daha da organize edilebilirler. Teklifler, tek tek terimler düzeyinde değil, reklam grubu düzeyinde ayarlanabileceğinden, benzer şekilde performans gösteren terimleri gruplamak, teklif belirlemeyi kolaylaştıracaktır.

Belirli bir açılış sayfasıyla ilgili terimlerin gruplandırılması, performansın izlenmesini kolaylaştırır. Bu, reklam grubu düzeyinde toplu izlemeye olanak tanır. Teklif verme amacıyla, düşük teklifli genel terimleri veya özel olarak ilgilendiğiniz anahtar kelimeleri kendi reklam gruplarına ayırabilirsiniz. Bu, AdWords arayüzünde rapor verilerini görmeyi ve reklam grubu düzeyinde teklifleri ayarlamayı kolaylaştırır.

Örnek Temalı Reklam Grupları

Temalı reklam grubu, belirli bir anahtar kelime grubunu hedefleyen bir dizi reklamdır. Kampanya, ayrı anahtar kelime grupları halinde bölünebilir veya “temalı” olabilir.AdWords Editör, ana menü çubuğundaki Araçlar bölümünde bir Anahtar Kelime Gruplayıcı sunar. Reklam gruplarını ortak anahtar kelimelere göre nasıl bölebileceğinizi gösterir ve bölümleri sizin için otomatik olarak yapar.

Bu anahtar kelimeleri tek bir reklam grubunda AdWords’e yerleştirirseniz ve maksimum TBM’yi 1,00 ABD Doları olarak ayarlarsanız, birkaç nedenden dolayı kötü sonuçlar elde edebilirsiniz. İlk olarak, tüm bu anahtar kelimeleri kapsayan bir reklam yazmak zorunda kalırsınız. Reklam her bir anahtar kelimeyle doğrudan ilgili değilse, Kalite Puanınız düşer. Bu, reklamlarınıza daha düşük bir sıralama verir.

İkinci olarak, birbiriyle alakasız birçok farklı anahtar kelimeniz olduğunda bir reklam grubu teklifi belirlemek iyi bir strateji değildir. Bu durumda, uygun maliyetli olan tek teklif stratejisi, anahtar kelime düzeyinde tek tek teklifler belirlemektir. Önceki örnekte olduğu gibi, yalnızca birkaç anahtar kelimeniz olduğunda, anahtar kelime düzeyinde teklif belirlemek kolay olabilir.

Bununla birlikte, çok daha büyük bir anahtar kelime listeniz varsa, tek tek teklifleri belirlemek ve sürdürmek çok zaman alabilir. Daha iyi bir strateji, anahtar kelimeleri bunlar gibi daha küçük temalı gruplara koymaktır.

Lansmandan Sonra Reklam Gruplarını Optimize Etme

Kampanyanızı başlattıktan ve anahtar kelimeleriniz ve reklamlarınız hakkında bazı istatistiksel bilgilere sahip olduktan sonra, reklam gruplarınızı optimize etmeye başlayabilirsiniz. Google, reklam yerleşimlerini belirlemek için Kalite Puanlarını kullandığından, gruplama önemlidir. Google’da Kalite Puanı düşük olan anahtar kelimeler, teklifleriniz ne olursa olsun, o gruptaki tüm reklamların daha düşük sıralamalarda gösterilmesine neden olabilir. Bu nedenle, bir reklam grubundaki bileşenleri incelemek ve düşük performans gösterenleri kendi reklam gruplarına ayırmak önemli olabilir.

Tıklama Başına Ödeme Reklamlarını Optimize Etme

Bir PPC reklamı beş bölümden oluşur: başlık, iki açıklama satırı, bir görünen URI ve bir hedef URI. Başlık, reklamı tanıtır ve bir arama motoru kullanıcısının dikkatini çeker. Anahtar kelimeleri tekrarlar ve mümkün olduğunca kullanıcının sorgusuna özeldir.

Faydayı iletmek ve ziyaretçiye siteye ulaşıldığında ne yapması gerektiğini ve ne beklemesi gerektiğini söylemek için açıklama satırlarını kullanın (yani, bir harekete geçirici mesaj). Marka bilinci oluşturma şirket için önemli bir hedef olmadıkça veya anahtar terimler ticari marka terimleri olmadıkça, reklamlar genellikle şirket adlarında karakterleri boşa harcamaz. Bunun yerine, şirketin adını iletmek için görünen URI kullanılabilir.

Görüntülenen URI’de şirket adının ilk harflerini büyük yapın. Açılış sayfası hedef URI’lerindeki anahtar kelimeler daha da fazla vurgu yapar. Sadece ayrılan alana sığacaklarından emin olun.


Eğlenceli web siteleri
En eğlenceli web siteleri
En iyi web siteleri
Popüler internet siteleri
En iyi kişisel web siteleri
En iyi kurumsal web siteleri
Resmi internet siteleri
Bilmeniz Gereken web siteleri


Reklamlar tekrarlayıcı olmamalı ve doğrulanmamış üstünlük iddialarında bulunmamalıdır. Açıklama satırları, bilgilendirici, benzersiz ve okunması kolay bir fayda belirtmelidir. İyi bir reklam, reklam grubundaki birçok anahtar kelimeyi içerecektir. Reklamdaki anahtar kelimeleri tanımak, kullanıcının reklamı tıklama olasılığını artırır. Arama motoru kullanıcıları genellikle reklamları gözden kaçırır, bu nedenle özlü olmaya çalışmalı ve kısa, uygun, eyleme yönelik kelimeler kullanmalısınız.

Bu açıklama bir avantaj (“iki günlük teslimat”) belirtir, daha az geneldir ve çok ısrarcı olmamakla birlikte (“Al”) bir harekete geçirici mesaj içerir. Açıklama daha spesifik bir harekete geçirici mesaj içerebilir. Bir şirket potansiyel müşteri oluşturmaya çalışıyorsa, açılış sayfasında bir iletişim formu ve bir telefon numarası bulunmalıdır. Telefon numarası doğrudan reklama eklenebilir. Ancak, Microsoft adCenter’ın buna izin vermediğini unutmayın. Bu durumda, Örnek Şirket bu harekete geçirici mesajı kullanabilir.

Kötü yazılmış reklamlar genellikle aşırı genel metinlerden muzdariptir. Belirtilen avantajlardan yoksundurlar, harekete geçirici mesajlar yoktur ve arama motoru kullanıcılarını tıklamayan bir dil kullanırlar. İyi koordine edilmeyen reklamlar, ziyaretçileri en alakalı açılış sayfasına göndermez. Özel Örnek Ürünler reklamımız, örneğin doğası gereği kulağa genel gelebilir, ancak aşağıdaki faydalı özellikleri sergiler.

Özel Örnek Ürünler reklamı, kullanıcının sorgusunu birkaç kez tekrarlamayı başardı. Bu işi abartıyor olabilir. Bu reklamı kullanan bir reklamveren, anahtar kelime örnek ürünlerinde varyasyonlar kullanan diğer başlıkları test edebilir. Reklam performansını test etmek ve ölçmek, PPC kampanyalarını daha da optimize etmeye yardımcı olur.


jeffbezoswebEğlenceli web siteleri,En eğlenceli web siteleri,En iyi web siteleri,Popüler internet siteleri,En iyi kişisel web siteleri,En iyi kurumsal web siteleri,Resmi internet siteleri,Bilmeniz Gereken web siteleri alanlarında hizmet vermektedir.


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın