İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Reklam Gruplarını Düzenleme ve Optimize Etme – Seçimi ve Analizi – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Reklam Gruplarını Düzenleme ve Optimize Etme – Seçimi ve Analizi – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Ana Aktivite

Reklam Gruplarını Düzenleme ve Optimize Etme


jeffbezosweb” artık şirketlerin her türlü alandaki işlerine hizmet etmektedir. Şirketiniz varsa, gerek web alanında gerek işleyiş alanında şirketinizi yükseltmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. 

Detaylı bilgi için, iletişim adreslerimizden bizlere ulabilirsiniz.


Anahtar kelime listenizi oluşturduktan sonraki adım, bunları gruplar halinde düzenlemektir. Bir reklam grubu, bir dizi alakalı anahtar kelime ve anahtar kelime öbeğidir. Reklamları birlikte gruplamak, daha kolay yönetim için uzun bir anahtar kelime ve kelime öbeği listesinin gruplar veya ilgili reklam kümeleri halinde düzenlenmesine yardımcı olur.

Odaklanmış, temalı bir reklam grubunun birçok avantajı vardır. Belki de en önemlisi, iyi odaklanmış reklam grupları için çok özel reklamlar yazmanıza olanak sağlamasıdır. Bir reklam grubundaki tüm anahtar kelimeler aynı reklam metnine sahip olabilir. Her anahtar kelimenin performansı kaliteyi etkiler ve gruptaki diğer kişiler için TBM’yi belirler.

Bu nedenle, doğru gruplandırma seviyesini yargılama yeteneği yararlı bir beceridir. PPC stratejisiyle ilgili birçok yazar, ana optimizasyon stratejisi olarak anahtar kelimeleri ve anahtar kelimeleri gruplandırmayı ve yeniden gruplandırmayı vurgular. Gruplandırmanın, tüm odak noktası değil, optimizasyonun bir bileşeni olması gerektiğini düşünüyoruz.

Doğru Anahtar Kelimeler ve Uzun Kuyruk Efsanesi

PPC reklamcılığında en iyi performansı gösteren anahtar kelimeler, yüksek arama talebine sahip benzersiz ticari anahtar kelimelerdir. Benzersiz bir anahtar kelime, popüler bir kök terim içermeyen bir anahtar kelimedir. Bu benzersiz anahtar kelimeler, daha genel terimlerden daha az rekabete sahiptir. Yüksek bir değere sahiptirler. Geniş eşlemeli terimler genellikle onlar için reklam göstermeyeceğinden, bu anahtar kelimeler için rekabet daha düşük olacaktır.

Bazen PPC hakkında okurken uzun kuyruk terimiyle karşılaşırsınız. Birkaç anahtar kelime çok sayıda arama alabilse de, diğer birçok anahtar kelimenin her biri yalnızca birkaç arama alır, ancak önemli sayıda arama yapabilir. Bunlara uzun kuyruklu anahtar kelimeler denir ve bazılarının dönüşüm oranları yüksektir.

Bununla birlikte, uzun kuyruk anahtar kelime öbekleri, PPC’deki geniş eşleme nedeniyle PPC için daha az kullanışlıdır ve arama motoru optimizasyonu (SEO) için daha kullanışlıdır. PPC kampanyanızda aklınıza gelebilecek her anahtar kelime varyasyonu için teklif vermeniz gerekmez. AdWords, reklamlarınıza ve hedeflemenize uyan terimlerinizin popüler varyasyonları için reklamlarınızı otomatik olarak gösterir. Arama geçmişi olmayan terimler, “arama hacmi düşük” olduğu için reklam göstermez. Bunlara teklif vermek, kampanyanızı daha hacimli ve daha da zor bir hale getirir.

Hedef Parça ve Model Numaraları

Bununla birlikte, konumlar, parça numaraları ve model numaraları gibi uzun kuyruk terimleri için teklif vermek isteyeceksiniz. Tipik olarak, model numaraları, geniş bir eşleme tarafından kapsanmayacak benzersiz anahtar kelimelerdir. Yerle ilgili terimler, anahtar kelimelerinizin hedeflemesini uygun şekilde daraltır. Ayrıca bir veya iki anahtar kelimeli ifadelerden genişletmek isteyeceksiniz. Bununla birlikte, yeni, düşük trafikli bir terim oluşturmak için üç veya dört anahtar kelimeli ifadelere dolgu kelimeleri eklemek gereksizdir.

Doğrudan Teklife Karşı Geniş Eşleşmeler

Geniş eşlemeye çok fazla güvenmemelisiniz. Geniş eşleme genellikle bir kök terimden oluşur, ancak mevcut anahtar kelime öbeklerinizden daha genel olan eş anlamlıları ve terimleri de kullanabilir. Doğrudan bir anahtar kelime öbeğine teklif vermek, reklamlarınızın o terim için gösterilme şansını artırır.

Örneğin, küçük işletme fikri terimi için teklif veriyorsanız, büyük olasılıkla en iyi küçük işletme fikri gibi bir terimi gösterecek şekilde genişleyecektir (bu anahtar kelime terimleri, alıntılanan terimler AdWords’te sıralı eşlemeli olduğundan, tırnak işaretleri yerine italik yazılmıştır; bu bölümde yalnızca geniş eşleme ele alınmaktadır).

Küçük işletme için teklif veriyorsanız, küçük işletme fikri veya en iyi küçük işletme fikri için reklamlar da gösterebilir. Muhtemelen reklamınızın gösterilmeme riskini almak istemezsiniz ve en azından küçük işletme ve küçük işletme fikri için teklif verirsiniz.

Geniş eşlemenin bunları kapsamayacağını düşünüyorsanız veya farklı dönüşüm oranlarına veya TO’larına sahip olacaklarını düşünüyorsanız, farklı anahtar kelime varyasyonları için teklif vermek istiyorsunuz. Terimlerin farklı dönüşüm oranları veya TO’ları varsa, farklı teklifler belirlemek isteyeceksiniz.


En iyi internet reklamları
Google Reklam Ajansı
Google reklam Ajansı dolandırıcılığı
Google Reklam ajansları
Webmedya com tr
YouTube reklam fiyatları 2022
Medyaweb
Abis Teknoloji


Bu, aynı terim için örtüşen eşleme kullanmak anlamına gelebilir. Örneğin, küçük işletme terimi için teklif veriyorsanız, makul bir şekilde küçük işletme ve bu terimin varyasyonlarının farklı performans göstermesini bekleyebilirsiniz. Geniş eşlemeli varyasyonda olduğu gibi [küçük işletme] ve “küçük işletme” için teklif verebilirsiniz.

Belirli bir sorgu için daha kısıtlayıcı eşleme türü, her zaman reklamı gösterir. Hem tam eşleme hem de sıralı eşleme varyasyonlarına teklif vermek, her bir varyasyonun performansını ayrı ayrı izlemenize ve teklifleri ayrı ayrı belirlemenize olanak tanır.

AdWords kampanyanıza yinelenen anahtar kelimeler eklemekten kaçının çünkü bunlar birbiriyle rekabet edecek ve daha yüksek TBM’ye sahip terim reklam gösterecektir. Ayrıca, yinelenen anahtar kelimeler, anahtar kelimelerin başarısını izlemeyi daha da zorlaştırır. AdWords Editör’deki Araçlar menüsünün altındaki Yinelenen Anahtar Kelimeleri Bul bağlantısı, kampanyanızda yinelenen anahtar kelimeleri bulmanıza yardımcı olur.

Yinelenenleri ararken, aynı eşleme türüne sahip herhangi bir kelime sırasına göre anahtar kelimeleri bulmak isteyeceksiniz. Aynı kampanyaya mı yoksa tüm kampanyalara mı bakmak isteyip istemediğiniz, hesap kurulumunuza bağlı olacaktır. Farklı coğrafi bölgelere hedeflenen yinelenen anahtar kelimeler sorun değildir. Aramanızı tamamladıktan sonra, yinelenen terimleri seçebilir, silebilir ve değişiklikleri hesabınıza yükleyebilirsiniz.

Doğası gereği daha genel olan anahtar kelime öbekleri, tipik olarak bir PPCkampanyasının başarı düzeyini belirler. “Model numaraları veya çok özel ürün terimlerine teklif verme gibi püf noktaları artık sır değildir. Yüksek arama talebi ve düşük minimum teklif içeren benzersiz terimleri bulmak o kadar zor ki, yalnızca büyük bir anahtar kelime listesi kullanarak, akıllı hedefler belirleyerek ve akıllı teklifler vererek muhtemelen daha fazla fayda elde edeceksiniz.


jeffbezoswebEn iyi internet reklamları,Google Reklam Ajansı,Google reklam Ajansı dolandırıcılığı,Google Reklam ajansları şikayet,Webmedya com tr,YouTube reklam fiyatları 2022,Medyaweb,Abis Teknoloji alanlarında hizmet vermektedir.


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın