İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Reklam Performansını Ölçme – Seçimi ve Analizi – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Reklam Performansını Ölçme – Seçimi ve Analizi – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Gizli Yöntemler – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Reklam Performansını Ölçme

Bir reklamın başarısını ölçmenin kuralı, TO’yu kullanmaktır. TO, karı maksimize etmek için en iyi metrik olmasa da, kullanımı en kolay olanıdır. Reklam metni dönüşüm oranlarını etkileyebilir. Bazen reklam verenler, niteliksiz tıklamaları filtreleyen ve dönüşüm oranlarını artıran reklam metni kullanarak TO’larını kasıtlı olarak düşürürler.

Örneğin, çok sayıda potansiyel PPC ziyaretçisi düşük fiyatlı ürünler arıyorsa ve reklamverenin ürünleri pahalıysa, bir reklam başlangıç ​​fiyatlarını listeleyebilir. Değişen dönüşüm oranlarını hesaba katmak için reklamverenler, hangi reklamların en iyi performansı gösterdiğine karar vermek için aşağıdaki gösterim başına kâr denklemini kullanabilir:

  • Gösterim başına kâr = [(değer / dönüşüm) * dönüşüm oranı * TO] – (TBM * TO)

Bu, yalnızca dönüşüm başına değer sabitse veya tüm dönüşüm türleri için ortalaması alınabiliyorsa işe yarar. Bununla birlikte, çoğu reklamveren, reklamları optimize etmek için TO’yu kullandığından ve bu, reklam performansı için iyi bir yaklaşık ölçü olduğundan, burada tartışacağımız şey budur.

Reklam Kopyasını Optimize Etme

En iyi reklam metnini elde etmek için yapılan testler iki aşamaya ayrılabilir: birincisi, ölçmek istediğiniz reklam metnindeki varyasyonu belirlemek ve ikincisi, hangi varyasyonun daha iyi çalıştığını ölçmek için kullanacağınız araçları belirlemek.

Reklamverenler daha sonra kampanyalarda ince ayar yapmak ve neyin işe yaradığını bulmak için bu çoklu reklamları test etmelidir.

Reklam Metni Varyasyonu Oluşturma

Reklam metni, diğer reklamlara göre daha iyi veya daha kötü. Temel olarak, herhangi bir ölçüm, aynı anahtar kelimelerle ve mümkünse aynı açılış sayfasıyla kullanılan başka bir reklama göre yapılır.

Bu farklılıkları ölçmek için reklam metnini sistematik olarak değiştirmeniz gerekir. Farklı stratejiler bir bölümü kendi başlarına doldurabilir, ancak reklam metnini optimize etmek, bu bölümün başında “Tıklama Başına Ödeme Reklamlarını Optimize Etme” bölümünde açıklanan PPC reklam metni yazmanın temellerinde ince değişiklikler kullanır.

Bu değişiklikler şunları içerir:

  • Farklı bir harekete geçirici mesaj eklemek
  • Örneğin, “RequestaQuote” yerine “RequestMoreInfo” veya “WhitePaper’ı İndirin”i deneyebilirsiniz.
  • Bir eylem diğerinden daha fazla edinim oranlarıyla sonuçlanabilir.

Çeşitli Faydaları Listeleme

“Ücretsiz gönderim” veya “100$’ın üzerindeki siparişlerde %10 indirim” farklı teklifleri deneyebilir ve reklamlarınız için hangisinin en iyi sonucu verdiğini görebilirsiniz. Avantajları listelemeyen genel reklamlar yapmak kolaydır. Bu reklamlar da iyi performans göstermez. Reklam bir hizmeti açıklıyorsa, en azından hizmetin bir ziyaretçiye hitap edebilecek veya onu niteleyebilecek belirli bir yönünü vurgulayın – “Made in the USA” veya “Güneydoğu Michigan’a Hizmet Veriyor” buna örneklerdir.

Değişen Vurgu

Başlık ve açıklama satırlarını yeniden düzenleyerek, reklamınızın kopyası satışın farklı yönlerine hitap edebilir. Örneğin, siteniz ücretsiz gönderim sunuyorsa, bunu ikinci açıklama satırı yerine başlık satırında vurgulamak isteyebilirsiniz. Bu, daha fazla dikkat çekecek ve TO’ları artıracaktır.


Google Ads
Google Ads giriş
Google Reklam Fiyatları 2021
İnternete reklam Verme fiyatları
Google AdSense
İnternete reklam Veren firmalar
YouTube reklam Verme
google’da ücretsiz reklam verme


Reklamları Kolay Yoldan Test Etme

AdWords tarafından optimize edilmiş reklam sunumu

Reklamverenler, kampanyalarda ince ayar yapmak ve neyin etkili olduğunu bulmak için birden fazla reklamı test etmelidir. Bu amaçla, AdWords optimize edilmiş reklam sunumu sunar. Bu, reklamverenlerin aynı anda birden fazla reklamı dağıtabileceği ve Google’ın otomatik olarak “daha iyi performans gösteren” reklamları daha sık yayınlamaya başlayacağı anlamına gelir. Bu yaklaşımda, AdWords, Google tarafından geliştirilen bir performans algoritmasına dayalı olarak performansı otomatik olarak optimize eder.

Optimize edilmiş reklam sunumuyla ilgili sorun, rastgele varyasyona yeterince duyarlı olmamasıdır. Başka bir deyişle, bir reklam genellikle tamamen şans eseri öne geçebilir. Böyle bir reklam diğerlerinden daha sık görünecek ve bu performans verilerini çarpıtabilir. Biri diğerinden “daha iyi” olduğu için, aynı reklam metnine sahip reklamların farklı oranlarda dolaşımda olması mümkündür!

Genel olarak, özellikle bir denemenin ortasında, daha iyi performans gösteren reklamları daha sık dağıtmaktan kaçının. Reklam grubunuzu optimize etmek için, en kısa sürede hangi reklamın daha iyi TO’ya sahip olduğuna karar vermek ve bu reklamı zamanın %100’ünde dolaştırmak istiyorsunuz.

Reklamları Zor Yoldan Test Etme: Güven Aralığı Testi

Reklamları test ederken şunlar önemlidir:

1.“Aynı anda”dolaşımda olankontrollü bir denemeye sahip olun.“Aynı anda” ile,gün boyuncadüzgün bir şekildedöndürüldüğümüz anlamına gelir.AdWords’deki Optimize özelliği yerine reklam sunma özelliğini Döndür’ü seçin.
2. Reklamların benzer bir ortalama konumda yayınlandığından emin olun. Ortalama pozisyonlar, rekabet ve teklif verme farklı olduğundan değişebilir. Özellikle geniş eşlemeli terimler, farklı rekabet düzeylerine sahip sorgular için reklam gösterebilir.
3. Yüksek istatistiksel kesinlikte bir yargıya varmak için yeterli veriye sahip olun. 

3. Nokta biraz matematik gerektirir. Bu biraz ürkütücü görünebilir, ancak hedefi anladığınızda, mesele doğru sayıları girmektir. Bir reklamın diğerinden daha iyi performans gösterip göstermediğini veya aramaya çok yakın olup olmadığını anlamaya çalışıyorsunuz. Bir reklamın diğerinden daha iyi olduğundan %100 emin olmak imkansızdır.

Yapabileceğiniz en iyi şey, bir reklamın gerçekten diğerinden daha iyi performans gösterdiğinden %99 veya %95 emin olduğunuzu söylemektir.

PPC reklamlarına yapılan tıklamalar, bir binom dağılımı olarak ele alınabilir (en katı anlamda, AdWords’teki tek bir gösterimin birden çok tıklama oluşturabilmesi nedeniyle böyle değildir). Her reklamın ayrı bir dağılımı vardır ve her dağıtımdaki fark için bir güven aralığı belirleyebilirsiniz.

Belirttiğiniz güven aralığı için, her dağılımın ortalama oranı için bir hata payı hesaplayabilirsiniz (ortalama oran, reklamın TO’dur). Hata payı, oranlar arasındaki farkın sıfırdan küçük veya sıfırdan büyük olduğunu gösteriyorsa, belirttiğiniz aralığa kadar her bir reklamın ortalama TO’larında bir fark olduğundan emin olabilirsiniz. 


jeffbezosweb Google Ads,Google Ads giriş,Google Reklam Fiyatları 2021,İnternete reklam Verme fiyatları,Google AdSense,İnternete reklam Veren firmalar,YouTube reklam Verme,google’da ücretsiz reklam verme alanlarında hizmet vermektedir.


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın