İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

 Web Bölümünü Dağıtma ve Kullanma – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

 Web Bölümünü Dağıtma ve Kullanma – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Rapor Tasarımcısı – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

 Web Bölümünü Dağıtma ve Kullanma

DateTimeWebPart’ı oluşturduktan sonra, insanların erişebilmesi ve kullanabilmesi için onu bir Web Bölümü Bölgesine veya Bildirimsel➥ Katalog Bölümüne eklemeniz gerekir. Bir Web Bölümünü doğrudan bir Web Bölümü Bölgesine eklerseniz, bunun web tabanlı arabirimden silemeyeceğiniz statik bir Web Bölümü haline geleceğini unutmayın. Her iki durumda da, sayfanın en üstünde UserControl’ü kaydetmeniz gerekir. Katalog ve kullanıcı kontrolünün aynı dizinde olduğunu varsayalım.

DateTimeWebPart’ı kataloğa yerleştirdikten sonra, kullanıcılar güncel tarih ve saati görmek için sayfaya ekleyebilirler. Ayrıca PropertyGridEditor’ı kullanarak kişiselleştirilebilir özellikler ayarlayarak DateTimeWebPart denetiminin görünümünü de değiştirebilirler. Katalogda, sayfada DateTimeWebPart denetimini ve denetimden kişiselleştirilebilir özellikleri görüntülerken PropertyGridEditor’ın nasıl göründüğünü gösterir.

Özel Web Bölümünü Uygulama

Sonuç olarak, özel bir Web Bölümü oluşturmanın püf noktası, kullanıcı arabirimini içselleştirmek ve Web Bölümü sınıfınızdaki bir prosedürden çıktısını almaktır. Bunu iki yoldan biriyle başarabilirsiniz. Bir yol, Web Bölümünün Render yöntemini geçersiz kılmak ve sağlanan HtmlTextWriter nesnesini kullanarak Web Bölümünüz için HTML’yi el ile oluşturmaktır.

Listeleme, bunun nasıl görünebileceğinin basit bir örneğidir. Özel bir Web Bölümünü, WebPart temel sınıfından devralarak ve bu sınıfın içerdiği işlevselliği genişleterek uygularsınız. WebPart sınıfından türetilen tüm denetimler, bir aracı GenericWebPart sarmalayıcısı olmadan Web Bölümleri Çerçevesine doğrudan katılma yeteneğine sahiptir.

Özel Web Bölümleri ayrıca özel bir sunucu denetimi işleme modelini takip eder; bu, denetimin kullanıcı arabirimini oluşturmak için kendi kendine yeten bir mantığı olduğu anlamına gelir.

Başka bir deyişle, harici bir işaretleme dosyası kullanmadan (örneğin, bir kullanıcı denetimi için .ascx dosyası) çalışmak ve denetimi görüntülemek için gereken tüm alt denetimleri ve HTML düzenini programlı olarak eklemeniz gerekir. Bağımsız işleme mantığı, kontrolün herhangi bir ek dosyaya ihtiyaç duymadan bir derlemede paketlenip dağıtılmasına olanak tanır.

HtmlTextWriter kullanarak içerik çıktısı almak, çok az ve/veya basit içerik gereksinimleriniz olduğunda iyi bir fikirdir. Aynı zamanda çok hızlıdır, bu nedenle performans bir endişeyse, bu da gitmenin yolu. Karmaşıklık ve içerik boyutu büyüdükçe, bu yaklaşım giderek daha hantal ve bakımı zor hale gelir.

İkinci seçeneğiniz, CreateChildControls yöntemini geçersiz kılmaktır. Create➥ ChildControls yönteminde, alt denetimleri başlatır ve yapılandırır, bunları Web Bölümünün denetimler koleksiyonuna ekler ve ardından bu denetimleri sayfa olaylarına yanıt verirken kullanırsınız (örneğin Load, PreRender vb.).

Web Bölümü oluşturulduğunda, tüm alt denetimlerini otomatik olarak oluşturur, böylece her şey için HTML’yi manuel olarak oluşturma konusunda endişelenmenize gerek kalmaz. Ayrıca, birleşik giriş kutuları, veri ızgaraları, doğrulayıcılar vb. gibi mevcut kontrollerden gelen olaylardan ve işlevlerden yararlanabilme avantajına da sahipsiniz.

■İpucu : Alt denetimler için olaylara yanıt vermek için, WithEvents anahtar sözcüğünü kullanarak denetim için sınıf düzeyinde bir alan bildirmeniz gerekir. Ardından, o denetimden gelen olaylara yanıt vermek için WebPart sınıfında olay işleyicileri ayarlamanız gerekir.

Gerçeği söylemek gerekirse, Tarih/Saat Görüntüleme Web Bölümü, Render yöntemini geçersiz kılarak ve HtmlTextWriter kullanarak uygulamak için yeterince basittir. Ancak bu örnekte, bu tekniği nasıl kullanacağınızı görebilmeniz için CreateChildControls yöntemi geçersiz kılınarak uygulanır.


Web tasarımı ve Kodlama iş imkanları
Web tasarımı ve Kodlama mezunu Ne iş Yapar
Web Tasarımı ve Kodlama bölümü
AÖF bölümleri
Web Tasarımı ve Kodlama DGS
Web Tasarımı ve KODLAMA AÖF
Web Tasarımı ve Kodlama Taban Puanları
Web Tasarım 4 Yıllık Taban Puanları


Tarih Saat Web Bölümü

Listeleme, DateTimeWebPart2 Web Bölümü’nün tüm kodunu içerir. Kişiselleştirilebilir özellikler hem UserControl tabanlı hem de özel Web Bölümü sınıflarında aynı uygulamalara sahip olduğundan, “Kişiselleştirilebilir Özellikler” bölgesinin kodunun görüntülenmediğini göreceksiniz.

Kullanıcı denetimleri gibi, özel denetimleri de kullanıldıkları sayfada (veya Web.config’deki tüm uygulama için) kaydetmeniz gerekir. Her iki durumda da, Register yönergesinin denetimi hangi ad alanında barındırdığını bilmesi gerekir. Bu durumda DateTimeWebPart2 sınıfı CustomWebParts ad alanındadır.

Özel Web Bölümünün tanımı WebPart sınıfından türetildiği için, Date Time Web Bölümünün WebPart’ı devralması şaşırtıcı olmamalıdır. Bu, sınıfın, GenericWebPart sınıfından geçmek veya IWebPart arabirimini el ile uygulamak zorunda kalmadan tüm Web Bölümü özelliklerine doğrudan erişimi olduğu anlamına gelir.

Sınıfın özelliklere doğrudan erişimi olduğundan, varsayılan özelliklerinizin Web Bölümü Çerçevesi tarafından saklanan kişiselleştirme ayarından elde edilen değerlerin üzerine yazacağından korkmadan Yeni kurucuda bu özellikler için varsayılanlar ayarlayabilirsiniz.

DateTimeWebPart2 denetiminin gerektirdiği tüm denetimler, CreateChildControls yönteminde somutlaştırılır ve yapılandırılır. Bu örnekte, görev yalnızca iki etiket denetimi oluşturmayı, bunların kimlik değerlerini ayarlamayı ve bunları Denetimler koleksiyonuna eklemeyi gerektirir.

Ayrıca, OnPreRender yönteminde bu kontrollere erişmeniz gerekeceğini unutmayın, bu nedenle etiketlere yapılan başvurular lblDate ve lblTime alanlarında sınıf düzeyinde depolanır. Özünde, daha karmaşık kontroller için yapacağınız şey budur, ancak yapılandırma kısmı muhtemelen daha yoğun olacaktır.

Bu bizi oldukça antiklimaktik olan OnPreRender’a getiriyor. lblDate ve lblTime etiketlerine referanslarınız olduğuna dikkat edin. Bu, kullanıcı kontrolünde yaşadığınız durumun aynısıdır, tek fark etiketlerin kodda oluşturulması ve bir işaretleme dosyasında tanımlanmamasıdır.

Bu nedenle, UserControl uygulaması için OnPreRender kodu ve özel Web Bölümü uygulaması neredeyse aynıdır. Tek fark, yöntemin altındaki MyBase.OnPreRender(e) çağrısıdır, bu da temel kontrolün orijinal OnPreRender’ının çalışmasını sağlar. Hiçbir şeyi olumsuz etkilemediği sürece temel işlevin çalışmasına izin vermek iyi bir alışkanlıktır.

Date Time Web Part’ı Dağıtma ve Kullanma

Ayrıca, kullanıcıların sayfada buna erişmesine izin vermek için bir Web Bölümü Bölgesine veya bir DeclarativeCatalogPart’a özel Web Bölümleri dağıtmanız gerekir. Bu, Kayıt yönergesinde küçük bir değişiklik gerektirir.

Tarayıcıda Date Time Web Bölümü, UserControl tabanlı muadilinden farklı davranmaz. Her ikisi de aynı özelliklere ve aynı UI mantığına sahiptir, bu nedenle tüm niyet ve amaçlar için aynıdırlar. Tek görsel fark, yalnızca onları birbirinden ayırmak için kullanılan başlık metnidir.

Artık basit Web Bölümlerinin nasıl oluşturulacağına dair bir fikriniz olduğuna göre, bu bilgi üzerine inşa edeceğiz ve bazı gelişmiş Web Bölümü konularına kısaca göz atacağız.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın