İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Web Bölümünü Uygulama – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Web Bölümünü Uygulama – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

İletişim Protokolünü Basitleştirme

Kullanıcı Denetimi Tabanlı Web Bölümünü Uygulama

IWebPart arabirimini uygulamak hiçbir şekilde zor bir iş değildir, ancak yine de bu, yaptığınız her Web Bölümü için sürekli olarak uygulamak istediğiniz anlamına gelmez. Olabildiğince basit, tekrarlama, işleri gerçekten eski, gerçekten hızlı hale getirme eğilimindedir.

Bu nedenle, Kullanıcı oluşturmadaki bu örneğin bir parçası olarak. Kontrol tabanlı Web Bölümleri’nin yanı sıra, IWebPart arabirimini uygulayan bir temel sınıfın nasıl oluşturulacağını da öğreneceksiniz. Ardından, IWebPart arabirimini sürekli olarak yeniden uygulamak zorunda kalmadan UserControl tabanlı Web Bölümlerini hızlı bir şekilde oluşturmak için temel sınıfı kullanabilirsiniz.

Web Bölümü Kullanıcı Denetimi temel sınıfına bakarak başlayacağız ve ardından gerçek UserControl uygulamasına geçeceğiz. Herhangi bir kullanıcı denetimi, GenericWebPart aracılığıyla Web Bölümleri Çerçevesine katılabilir, ancak yalnızca IWebPart’ı uygulayan kullanıcı denetimleri arayüz bunu zarafetle yapabilir. Bu nedenle, Web Bölümleri Çerçevesine sorunsuz bir şekilde katılabilmesi için IWebPart arabirimini UserControl’ünüzde uygulamayı bir öncelik haline getirmelisiniz.

Web Bölümü Kullanıcı Kontrolü Temel Sınıfı

Listeleme, WebPartUserControl temel sınıfının kod listesinin tamamıdır. Sınıf, çoğunlukla, IWebPart arabirimi için basit özellik uygulamalarından oluşur, ancak MustOverride işlevlerine ve sınıf alanları için varsayılan değerlere özellikle dikkat edin.

Öncelikle, WebPartUserControl sınıfının temel işlevselliğini UserControl sınıfından devraldığına ve IWebPart arabirimindeki tüm özellikleri uyguladığına dikkat edin. Bu, sınıfın bir UserControl’ün tüm işlevlerinin yanı sıra, en azından IWebPart özellikleri tarafından sağlanan ölçüde, Web Bölümleri Çerçevesi ile etkileşim kurma becerisine sahip olduğu anlamına gelir.

WebPartUserControl sınıfından gerekli tüm işlevleri devraldığınız için, yeni bir UserControl tabanlı Web Bölümü oluşturma zamanı geldiğinde bu temel sınıfa sahip olmak yararlıdır. IWebPart arabiriminin tüm özelliklerini yeniden uygulama konusunda endişelenmenize gerek yok.

Ayrıca WebPartUserControl’ün, her biri IWebPart özelliklerinden biri için varsayılan bir değer alan bir dizi MustOverride işlevi içeren bir MustInherit sınıfı olduğuna dikkat edin.

WebPartUserControl sınıfı, özellik alanlarına varsayılan değerler atamak için bu işlevleri kullanır, böylece her IWebPart özelliğine varsayılan bir değer verir. Web Bölümü Çerçevesi, somutlaştırıldıktan hemen sonra denetimdeki IWebPart özelliklerini ayarladığından, örneklendiğinde kullanıcı denetimi için varsayılan değerler ayarlamanız gerekir.

Bir zamanlama sorununa geliyor. Web Bölümü Çerçevesi IWebPart özelliklerini ayarladıktan sonra varsayılan değerler ayarlarsanız, Web Bölümü Çerçevesi tarafından özelliklerde yapılan tüm değişiklikler varsayılan değerler tarafından geçersiz kılınacağından, özellikleriniz her zaman varsayılan değerlere sahip olacaktır.


Telefonda son girilen uygulamalar
Samsung internet geçmişi görme
Başkasının Google geçmişine nasıl bakılır
Son Kullanılan uygulamalar gözükmüyor
En son girilen siteleri nasıl görebilirim
Telefonda hangi uygulamalara girilmiş
Twitter web app nasıl kullanılır
Modemden girilen siteleri Görme


WebPartUserControl’ü yeni bir Web Bölümü oluşturmak için temel olarak kullandığınızda, Visual Studio IDE, yeni Web Bölümünde MustOverride üyelerini sizin için otomatik olarak saplar. Tek yapmanız gereken çalıştırmak ve işlevlerin her birinden uygun bir varsayılan değer döndürmek ve Web Bölümünüze özgü varsayılan değerlerle tamamlanmış, çalışan bir IWebPart arabirimi uygulamasına sahip olacaksınız. Bu, bir Web Bölümünde sürekli olarak aynı özellikleri ve alanları kurmak zorunda kalmaktan çok daha kolaydır.

Son olarak, WebPartUserControl, WebPartData özelliği aracılığıyla Web Bölümü Çerçevesinde UserControl’ü temsil eden GenericWebPart nesnesine de erişmenizi sağlar. Bu özellik, istenen Genişlik ve Yükseklik, HelpUrl, Zone, ZoneIndex vb. gibi IWebPart arabiriminin dışındaki çeşitli Web Bölümü özelliklerine erişmenizi sağlar.

WebPartData özelliği, GenericWebPart’a bir başvuru almak için, sayfanın WebPartManager denetimini bulmak için WebPartManager.Get➥ CurrentWebPartManager(Page) öğesini kullanır. Ardından özellik, geçerli UserControl’e bir başvuru ileterek GetGenericWebPart(Me)’yi çağırır.

WebPartManager, geçerli UserControl’ü temsil edeni bulana kadar sayfadaki tüm GenericWebPart’ları gözden geçirir ve işlevin sonucu olarak GenericWebPart’ı döndürür veya eşleşme bulunamazsa hiçbir şey vermez. Bunun dışında, sınıfın geri kalanı sadece bir dizi basit özellik uygulamasıdır.

Tarih Saat Web Bölümü

Tarih/Saat Görüntüleme Web Bölümü son derece basit olduğundan, uygulanması için çok fazla denetim gerektirmez. Listeleme, DateDisplayWebPart.ascx dosyasının tüm işaretlemesidir.

Gördüğünüz gibi, DateDisplayWebPart UserControl iki etiket denetimi içerir. Bir etiket tarihi gösterirken diğeri saati gösterir. İşaretlemenin kapsamı budur; Şimdi UserControl için arka plan kod dosyasına bir göz atalım. Bölümün başlarında, Tarih/Saat Görüntüleme Web Bölümünü tarayıcıda göründüğü şekliyle gösterir.

IWebPart arabirimi için varsayılan değerler sağlaması gerektiğinden, tarih ve saat görüntüleme ayarlarını yapılandırmak için bir dizi kişiselleştirilebilir özellik içerdiğinden ve bu ayarları kullanan işleme mantığına sahip olduğundan, arkasındaki kodun biraz daha özü vardır.

Listeye bakarken, “WebPartUserControl’den MustOverride Functions” bölgesinde görünen tüm Geçersiz Kılmalar işlevlerinin IDE tarafından otomatik olarak devre dışı bırakıldığını ve böylece IWebPart özellikleri için varsayılan değerlerin ayarlanmasının son derece kolay olduğunu unutmayın.

DateDisplayWebPart sınıfı, temel işlevselliğini MustInherit Web➥ PartUserControl sınıfından devralır, yani IWebPart arabirim uygulamasını devralır.

Ayrıca DateDisplayWebPart sınıfının, WebPartUserControl sınıfında MustOverride olarak tanımlanan tüm varsayılan özellik işlevlerini geçersiz kılması gerektiği anlamına gelir. Geçersiz kılınan her işlevin yalnızca üç satır kod aldığını ve bunlardan ikisinin sizin için otomatik olarak saplandığını görebilirsiniz. Ortaya dönüş <değer> kısmını yazmanız yeterlidir.

Ayrıca sınıfta altı kişiselleştirilebilir özellik vardır ve bunların tümü kullanıcının Web Bölümü için görüntüleme ayarlarını yapmasına olanak tanır. Her kişiselleştirilebilir özelliğin ve amacının bir listesini sağlar.

Her özelliğin ayrıca, özellik değerini depolamak için kullanılan karşılık gelen bir alanı vardır ve bu alanın varsayılan bir değeri vardır. Bu Web Bölümünde birkaç farklı özellik veri türü vardır, böylece PropertyGridEditorPart’ın bunları uygun şekilde nasıl işlediğini görebilirsiniz.

Page_Load olay işleyicisi, IWebPart arabirimi tarafından gösterilmeyen bir Web Bölümü özelliği için nasıl varsayılan bir değer ayarlayabileceğinizi gösterir. Tek yapmanız gereken, değerin boş olup olmadığını kontrol etmek ve eğer öyleyse, ona varsayılan bir özellik atamak. Özellik boş değilse, ayarlandığını ve bu nedenle varsayılan değere ihtiyaç duymadığını varsayabilirsiniz.

Bir değerin var olup olmadığını kontrol etmeden sadece bir değer ayarlarsanız, bu özellik için statik bir değer tanımlamakla eşdeğerdir. Ardından, özellik değerini statik yapmak istiyorsanız, özelliği ayarlayın ve ilk kontrolü dikkate almayın.

Son olarak, Page_PreRender olay işleyicisi, Web Bölümü için görüntüleme kararları vermek üzere kişiselleştirilmiş özellikleri kullanır. Kullanıcı Web Bölümünü tarihi görüntüleyecek şekilde yapılandırdıysa, tarih uygun önek ve biçim kullanılarak çıkarılır. Kullanıcı saati görüntülemeyi seçerse, saat uygun önek ve formatla birlikte verilir. Ayrıca, öğelerin ayrı satırlarda aralıklı olduğundan emin olmak için kontrol eder.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın