İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Gelişmiş Web Bölümü Konuları – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Gelişmiş Web Bölümü Konuları – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Çoklu Kullanım Sorunları

Gelişmiş Web Bölümü Konuları

Her zaman kullanmayacağınız birkaç gelişmiş Web Bölümü tekniği vardır, ancak ihtiyaç duyduğunuzda kesinlikle işe yararlar. Bu bölümde, özel Web Bölümü fiillerine, diğer Web Bölümlerine veri sağlayabilen ve diğer Web Bölümlerinden veri tüketebilen Web Bölümleri oluşturmaya ve Web Bölümü ayarlarını içe ve dışa aktarmaya bakacaksınız.

Web Bölümünüze Özel Fiiller Ekleme

Web Bölümü fiilleri, bir Web Bölümünün menüsünde görünen eylem öğeleridir. Web Bölümü fiilleri, kullanıcılara bir Web Bölümünü simge durumuna küçültme, geri yükleme, silme, düzenleme, dışa aktarma ve bağlama gibi ortak işlevlere erişmeleri için kolay bir yol sağlar. Özel bir Web Bölümü denetimi oluşturuyorsanız, Web Bölümünüz için özel eylemler yürüten kendi Web Bölümü fiillerinizi de oluşturabilirsiniz.

Özel bir Web Bölümü ekleme işlemi basittir. İlk olarak, WebPart sınıfından türetilen bir Web Bölümü oluşturmanız gerekir. Ardından, Web Bölümüne eklediğiniz fiiller için fiil işleyicileri yaratırsınız. Bir fiil işleyici, bir kullanıcı fiili tıkladığında yürütülen bir yöntemdir.

Fiil işleyicilerinizi tanımladıktan sonra, Verbs özelliğini geçersiz kılabilir ve özel fiillerinizi ayarlayabilirsiniz. Fiiller özelliğinin yalnızca Web Bölümünüzdeki özel fiilleri hesaba katması gerekir. Web Bölümü Çerçevesi standart fiilleri otomatik olarak oluşturur.

Özel fiillerin ayarlanması, uygun fiil işleyicilerine işaret eden yeni WebPartVerb nesneleri oluşturmayı, WebPartVerb özellik değerlerini yapılandırmayı ve yeni oluşturduğunuz tüm WebPartVerb nesnelerinizi içeren bir WebPartVerbCollection döndürmeyi gerektirir. Web Bölümü Çerçevesi, yeni fiillerinizi Web Bölümünün menüsüne otomatik olarak ekler ve kullanıcılar menü öğesini tıkladığında uygun işleyiciyi yürütür.

Listeleme’de, Sonraki Bölge ve Önceki Bölge fiillerini Date Time Web Bölümü sınıfına nasıl ekleyeceğinizi göreceksiniz. Bu fiiller, kullanıcıların tasarım moduna geçmek zorunda kalmadan Web Bölümünü sayfa içinde hareket ettirmelerine olanak tanır. Kısalık olması açısından, kodun yalnızca ilgili bölümleri gösterilmiştir.

Geçersiz kılınan Verbs özelliğinin içinde, yeni bir WebPartVerb nesnesi için yapıcı sözdizimini görebilirsiniz. İki parametre kabul eder: fiil için rastgele benzersiz bir kimlik içeren bir dize ve uygun fiil işleyicisine işaret eden bir WebPartEventHandler nesnesi. Fiil işleyicisi olarak kullanmak istediğiniz yöntemi, bunu AddressOf anahtar sözcüğünün arkasındaki WebPartEventHandler yapıcısına ileterek belirtirsiniz.

Tüm fiil yöntemleri ortak bir yöntem imzasını paylaşır, bu nedenle belirttiğiniz yöntemin ilk parametre olarak bir nesneyi ve ikinci parametre olarak bir WebPartEventArgs nesnesini kabul etmesi gerekir. Hem MoveNextZoneClick hem de MovePrevZoneClick yöntemlerinin yöntem imzasına uyduğuna dikkat edin.


Stil Şablonu (CSS)
web tasarım modülleri
bilişim teknolojileri dersleri
Bilişim Teknolojileri ders kitabı
HTML ile gelişmiş web işlemlerini yapabilme Staj Defteri
HTML kodları ile gelişmiş web işlemlerini yapmak
HTML ile Basit Web İşlemleri pdf
web tasarım modülü


WebPartVerb nesnelerini oluşturduktan sonra, Ad ve Açıklama özellikleri için değerler tanımlamanız gerekir. ImageUrl özelliğini ayarlayarak fiil için bir simge belirtmeyi de seçebilirsiniz. Simge, menüdeki fiil metninin solunda görünür.

Son olarak, bir WebPartVerbCollection nesnesi oluşturmanız gerekir. Bunu önce WebPartVerb nesnelerinizi içeren bir dizi oluşturarak yaparsınız ve ardından koleksiyonu başlatmak için bu diziyi WebPart➥ VerbCollection oluşturucusuna iletirsiniz.

Ardından, işlevin sonucu olarak koleksiyonu döndürürsünüz ve Web Bölümleri Çerçevesi, yeni fiilleri geçirdiğiniz sırayla menünün en üstüne yerleştirir. Varsayılan fiiller (örneğin, Küçült, Geri Yükle, Kapat vb.) on) menünün alt kısmında görünür.

Fiil işleyici yöntemlerine gelince, her ikisi de nispeten basittir ve çok fazla açıklama gerektirmez. Temel olarak, kontrolü içeren bölgenin indeksini belirler ve kontrolü bir sonraki veya önceki indekse taşırlar.

Dizin, bölge koleksiyonunun yüksek veya düşük sınırlarını aşarsa, mantıksal olarak bir sonraki veya önceki bölgeye “sarılır”. DateTimeWebPart menüsünü, yeni eklenen Sonraki Bölge ve Önceki Bölge fiilleriyle tarayıcıda görüldüğü gibi gösterir.

Bağlantı Sağlayıcılar ve Tüketiciler

Web Bölümlerinin çoğu, sayfadaki diğer Web Bölümlerinden bağımsız olarak çalışan bağımsız bileşenlerdir, ancak bazen Web Bölümlerinin birbirleriyle etkileşim kurmasını isteyeceksiniz.

Örneğin, bir Web Bölümünde kayıtların listesini görüntülemek ve ikinci bir Web Bölümünde (veya bir dizi başka Web Bölümündeki ayrıntı kümelerinde) seçilen kaydın daha ayrıntılı bir görünümünü görüntülemek isteyebilirsiniz. Web Bölümleri Çerçevesi, Web Bölümlerinin bağlantılar aracılığıyla sayfadaki diğer Web Bölümleri ile iletişim kurmasını sağlar.

İki Web Bölümünü bağlamak için bir bağlantı arabirimi, bağlantı sağlayıcısı, bağlantı tüketicisi ve bağlantı örneği gerekir. Bağlantıların nasıl oluşturulacağına ilişkin bir genel bakış sunar ve çeşitli bileşen parçaları aşağıdaki listede daha ayrıntılı olarak açıklanır.

• Bağlantı Arabirimi: Bağlantıdaki iki Web Bölümünün bilgileri nasıl paylaştığını ve birbirleriyle nasıl iletişim kurduğunu tanımlamak için oluşturduğunuz özel bir arabirim. Arayüzde tanımlayabilecekleriniz konusunda herhangi bir kısıtlama yoktur, bu nedenle yararlı olduğunu düşündüğünüz özellikleri, yöntemleri ve işlevleri koymaktan çekinmeyin.

• Bağlantı Sağlayıcı Web Bölümü: ConnectionProvider özniteliğiyle işaretlenmiş bir işlevi ortaya çıkarmaktan ve bu işlevin sonucu olarak uygun bağlantı arabirimini uygulayan bir nesneyi döndürmekten sorumludur. Web Bölümü Çerçevesi, bağlantı arabirimi nesnesini bağlantı tüketicisine iletmeden önce almak için işaretli işlevi kullanır.

• Bağlantı Tüketicisi Web Bölümü: Uygun bir gelen bağlantı arabirimi nesnesini kabul eden ConnectionConsumer özniteliğiyle işaretlenmiş bir işlevi ortaya çıkarmaktan sorumludur. Web Bölümü Çerçevesi, bağlantı sağlayıcısından alınan bağlantı arabirimi nesnesini, işaretli yöntem aracılığıyla bağlantı tüketicisine iletir. Tüketici daha sonra bir referansı depolamaktan ve/veya bağlantı arayüzü nesnesini buna göre kullanmaktan sorumludur.

• Bağlantı Örneği: Bir bağlantı arabirimi, bir bağlantı sağlayıcısı ve bir bağlantı tüketicisi oluşturduktan sonra, bir bağlantıya katılabilecek Web Bölümleriniz olur. Ancak yine de sayfalara gitmek için Web Bölümü örnekleri ve bu Web Bölümü örneklerini birbirine bağlayan bir bağlantı örneği oluşturmanız gerekir. Bu bölümde daha sonra bağlantı örneklerinin nasıl kurulacağını keşfedeceksiniz.

Aşağıdaki bölümlerde, MessageProvider ve MessageConsumer Web Bölümlerini uygularken tüm bu konular hakkında bilgi edineceksiniz. Bunlar, yardımcı işlevsellik karmaşası olmadan bağlantıların nasıl kurulacağını gerçekten gösteren basit kontrollerdir.

■Not : Bu bölümdeki Web Bölümleri, UserControl tabanlı Web Bölümleri olarak uygulanmaktadır, ancak aynı bağlantı tekniklerini özel Web Bölümlerine de uygulayabilirsiniz.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın