İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Web Bölümü Yöneticisi – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Web Bölümü Yöneticisi – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Karmaşık Verileri Aktarma

Web Bölümü Yöneticisi

Web Bölümü sayfaları, kişiselleştirilmiş ayarlara dayalı olarak içerik yüklemeli ve sayfa modu, kapsam ve diğer Web Bölümleriyle bağlantılara dayalı olarak başkalarıyla etkileşime girmesi gereken bir dizi denetime sahip olmalıdır. WebPartManager denetimi, bir Web Bölümü sayfasındaki tüm Web Bölümleri ve Web Bölümü işlevselliği için ana koordinatör görevi görür.

Web Bölümlerini kullanan her sayfada bir (ve yalnızca bir) WebPartManager denetimi olmalıdır ve bu denetim, sayfadaki herhangi bir Web Bölümü denetiminden önce görünmelidir. WebPartManager tanımı içinde, Web Bölümleri arasında statik bağlantılar kurabilir ve Listeleme’de gösterildiği gibi sayfa için kişiselleştirme ayarlarını tanımlayabilirsiniz.

Önceki örnekte, WebPartManager kontrol tanımında kişiselleştirme ayarlarının nasıl ayarlanacağını ve statik bağlantıları nasıl tanımlayacağınızı görebilirsiniz. Kişiselleştirme tarafında, Enabled özelliğini ayarlayarak, InitialScope özelliğini ayarlayarak sayfanın ilk kapsamını tanımlayarak ve ProviderName özelliğinde bir kişiselleştirme sağlayıcı belirterek kişiselleştirmeyi etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz.

Varsayılan kişiselleştirme sağlayıcısını kullanmak istiyorsanız ProviderName özelliğini bırakın. Ayrıca, InitialScope özelliği, kullanıcının girmeyi denemeden önce paylaşılan kapsama girip giremeyeceğini kontrol edecek kadar akıllıdır, böylece istisna alma korkusu olmadan bunu ayarlayabilirsiniz.

Kullanıcılar paylaşılan kapsam girebilirlerse paylaşılan kapsamda başlayacaklar, aksi takdirde kişisel kapsamda kalacaklar. Web Bölümü bağlantısını bu yazımızın ilerleyen kısımlarında daha ayrıntılı olarak tartışacağız.

Web Bölümü Yöneticisi denetiminin bir kullanıcı arabirimi yoktur, bu nedenle sayfada “görmezsiniz”, ancak kodda kullanabilirsiniz. Sayfadaki Web Bölümü etkileşimlerinin koordinatörü olarak, geçerli görüntüleme modu, kapsam, sayfadaki tüm Web Bölümü bölgelerinin listesi ve bu bölgelerdeki tüm Web Bölümlerinin listesi gibi tüm sayfa genelindeki bilgileri tutar.

Kapsamı ve görüntüleme modunu değiştirmek için WebPartManager’ı nasıl kullanacağınızı zaten gördünüz, ancak bu, Web Bölümlerini programlı olarak değiştirmenize de olanak tanır. Tasarım, düzenleme, katalog veya bağlantı görüntüleme modunda yapabileceğiniz her şey WebPartManager’daki yöntemler kullanılarak da gerçekleştirilebilir.

■Not : Kodda yapılan değişiklikler mevcut sayfa kapsamına uygulanır. Böylece sayfa kişisel kapsamda ise değişiklik o kullanıcıya özel olarak uygulanır. Sayfa paylaşılan kapsamdaysa, değişiklik tüm kullanıcılara uygulanır.

■Not : WebPart’ı “içe aktardığınızda, gerçekten yalnızcabir WebPart’ın yapılandırmasını içe aktarırsınız. Yalnızca uygulamanızda bulunan Web Bölümü denetimleri için Web Bölümü yapılandırmalarını başarıyla içe aktarabilirsiniz.

Başka bir uygulamada bir Web Bölümü bulursanız, yapılandırmasını bir dosyaya aktarır ve ardından bu yapılandırmayı uygulamanıza aktarırsanız, uygulamanızın yapılandırma referanslarına sahip Web Bölümüne erişimi olmadığından içe aktarma başarısız olur.


Web programcılığı maaşı
Web tasarımı ve kodlama is İlanları
Web Sitesi is ilanları
Home Office Web Tasarım is ilanları
Web Tasarım is İlanları
Web Tasarım is ilanları tecrübesiz
Web Tasarım Uzmanı Maaşları
Web tasarımı ve Kodlama Ne iş Yapar


Tüm WebPartManager olayları çiftlerle temsil edilir. Bir eylem gerçekleşmeden hemen önce yangınla sonuçlanan olaylar, eylemi fiilen yürütülmeden önce değiştirmenize olanak tanır. Bir eylem gerçekleştirildikten sonra yangınla sonuçlanan olaylar dizesidir.

Tüm olayların, her zaman sayfa için WebPartMangaer olan bir gönderen parametresi ve olayla ilgili önemli bilgileri içeren e parametresi vardır. WebPartManager olaylarının bir listesini içerir.

Olayların çoğu, olay işleyici argümanları parametresinde (e) özellikleri ayarlayarak eylemi değiştirmenize izin verir. Örneğin, WebPartDeleting olayında e.Cancel = True ayarını yaparak bir Web Bölümü silme işlemini iptal edebilirsiniz.

Veya WebPartAdding veya WebPartMoving olaylarında e.ZoneIndex = 0’ı ayarlayarak bir Web Bölümünü bir bölgenin en üstüne eklenmeye zorlayabilirsiniz. Ayrıca, Web Bölümü denetiminizden bu olaylar için olay işleyicileri ayarlayabileceğinizi de anlayın. Bu, tek tek Web Bölümlerinin bu olaylara doğrudan kendi kodlarında yanıt verebileceği anlamına gelir. Bunun örneklerini bu bölümde daha sonra göreceksiniz.

Proxy Web Bölümü Yöneticisi Kontrolü

ProxyWebPartManager, WebPartManager denetimi Ana Sayfada bulunduğunda bir içerik sayfasından statik bağlantılar tanımlamanıza olanak tanır. Web Bölümleri’ni web sitenizde birden çok sayfada bulundurmayı planlıyorsanız, Web Bölümü işlevlerinin çoğunu bir Ana Sayfada uygulayarak hayatınızı çok daha kolay hale getirirsiniz.

Web Bölümlerini kullanması gereken herhangi bir sayfa, o Ana Sayfanın özelliklerini devralabilir. Bunu yapmak için WebPartManager denetiminizi Ana Sayfaya yerleştirmeniz gerekir. Bu, statik bağlantılar için bir sorun teşkil eder. Statik bağlantılar WebPartManager denetiminde tanımlanır, ancak çoğu statik bağlantıya sayfa sayfa ihtiyaç duyulur ve Ana Sayfada tanımlanmamalıdır.

Bu sorunu aşmak için, gerçek içerik sayfasının kendisine bir ProxyWebPartManager yerleştirebilir ve Proxy Web Bölümü Yöneticisi’nde statik bağlantılar tanımlayabilirsiniz. Listeleme, bunun içerik sayfasında nasıl göründüğüne bir örnektir.

ProxyWebPartManager denetiminde tanımlanan tüm statik bağlantılar, WebPartManager denetiminin kendisinde tanımlanmış gibi görünür ve WebPartManager’da StaticConnections’ı çağırmak, ProxyWebPartManager’da tanımlanan bağlantıları döndürür.

Web Bölümü Bölgeleri

Tüm Web Bölümü bölge denetimleri, ilgili Web Bölümleri türü için kapsayıcı görevi görür ve geçerli görüntüleme moduna bağlı olarak otomatik olarak gizlenir veya görünür hale gelir. IDE’de bölgeler, diğer herhangi bir kapsayıcı denetimi gibi görünür ve davranır; bu, öğeleri araç kutusundan sürükleyip bırakmanıza ve bunlarla doğrudan ekranda çalışmanıza olanak tanır.

Bölgeler, WebZone temel sınıfından temel bir işlevsellik kümesini devralır, bu nedenle tüm bölge denetimleri, tarayıcıda görüntülendiğinde görünümlerini yöneten ortak bir metin ve stil özellikleri kümesini paylaşır. Bu özelliklere ve amaçlarına genel bir bakış sağlar. Önümüzdeki birkaç bölümde bölge kontrollerine bakacaksınız, bu nedenle bu özelliklerin bu kontroller için de geçerli olduğunu unutmayın.

Web Bölümü Bölge Kontrolü ve Statik Web Bölümleri

Web Bölümlerini görüntülemek ve yönetmek üzere sayfada bir bölge oluşturmak için WebPartZone’u kullanırsınız. Göz atma modunda bölge görünmez ve başlık çubuğu gizlenir. Katalog, tasarım, düzenleme veya bağlantı moduna geçtiğinizde, tabii ki bölge için kenarlığı ve başlık çubuğunu açıkça devre dışı bırakmadığınızı varsayarak, HeaderText’i gösteren bir başlık çubuğuyla birlikte WebPartZone çevresinde sınırlayıcı bir bölge göreceksiniz. . Üç Web Bölümü ile tasarım modunda bir WebPartZone gösterir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın