İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Katalog Bölümleri – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Katalog Bölümleri – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Android Güvenlik Kavramları

Katalog Bölümleri

Katalog Bölümlerini görüntülemek için sayfada bir bölge oluşturmak için CatalogZone’u kullanırsınız, bu da kullanıcının sayfaya Web Bölümleri eklemesine veya geri yüklemesine olanak tanır. Üç Katalog Parçası içeren örnek bir Katalog➥ Bölgesini gösterir.

CatalogZone birden çok CatalogPart denetimine sahip olsa da, aynı anda bu denetimlerden yalnızca birini görüntüler. KatalogZone’un en üstünde bulunan bağlantılardan birine tıklayarak hangi KatalogParçanın görüntüleneceğini seçebilirsiniz.

11 Web Bölümünü (yanlarında onay kutuları olan 11 öğe) görüntüleyen bir Web Bölümü Kataloğu denetimi gösterir. Listedeki Web Bölümü Kataloğu öğesinin yanında, katalogdaki Web Bölümlerinin toplam sayısını tanımlayan sayının (11) göründüğüne dikkat edin.

Ayrıca, CatalogZone’un yalnızca sayfa katalog görüntüleme modundayken göründüğünü unutmayın; bu nedenle, kullanıcıların CatalogZone’u görebilmesi için sayfanızın modlar arasında geçiş yapmak için bazı araçlar sağlaması gerekir.

WebPartZone gibi, bir CatalogZone ile çalışırken bilmeniz gereken kontrole özgü birkaç özellik vardır. Bu özelliklerin hızlı bir listesini verir.

Yeni bir Katalog Bölgesi oluşturmak için, araç kutusundan CatalogZone denetimini web formunda görünmesini istediğiniz konuma sürüklemeniz yeterlidir. Bölgenin IDE’de göründüğünü göreceksiniz ve sayfa işaretlemesine aşağıdaki kontrol tanımı eklenecektir.

Bir kez daha, muhtemelen CatalogZone kontrol tanımına stilistik özellikler eklemek isteyeceksiniz ve bu özellikleri bir .skin dosyasında tanımlamak isteyebilirsiniz. Ayrıca Katalog Bölümü öğelerini <ZoneTemplate> öğesine dahil etmeniz gerekir, böylece Katalog Bölgeniz, kullanıcının sayfaya Web Bölümleri eklemesine yardımcı olacak araçlara sahip olur. Listeleme, bir CatalogZone denetim tanımının daha ayrıntılı bir örneğidir.

ZoneTemplate bildirimlerinde gösterildiği gibi, üç farklı Katalog Parçası ASP.NET 2.0 ile birlikte gelir. Elbette, CatalogPart sınıfından türetilen bir sınıf oluşturarak kendi Katalog Parçalarınızı yapabilirsiniz, ancak bu, bu yazının kapsamı dışındadır. Ardından, DeclarativeCatalogPart, PageCatalogPart ve ImportCatalogPart’a bir göz atacağız.

Deklaratif Katalog Bölümü

DeclarativeCatalogPart, kullanıcıların mevcut web denetimleri listesinden seçerek sayfaya yeni Web Bölümleri eklemesine olanak tanır. Bu nedenle, kullanıcıya hangi kontrollerin sunulmasını istediğinizi belirlemeniz gerekir. Bu görevi iki yoldan biriyle gerçekleştirebilirsiniz.

İlk seçeneğiniz, kullanılabilir Web Bölümü listesini <WebPartsTemplate> aracılığıyla doğrudan Deklaratif➥ KatalogPart tanımında tanımlamaktır. <WebPartsTemplate> içinde görünen tüm kontroller, gösterildiği gibi kullanıcıya sunulur.

Web Bölümü listenizi bir kullanıcı denetimine yerleştirmek, ortak bir Web Bölümleri kümesini paylaşan birden çok sayfanız varsa, bu listeyi tek bir konumda tutabileceğiniz anlamına gelir.

Karma bir yaklaşıma sahiptir ve bir kullanıcı denetiminde tanımlanmış varsayılan bir Web Bölümleri kümesine sahiptir ve doğrudan işaretlemede tanımlanmış sayfaya özgü öğelere sahiptir.

Bildirime Dayalı Katalog Bölümünü kullanmak için, kullanıcıların sayfaya eklemek istedikleri Web Bölümlerini seçmeleri, Katalog Alanının alt kısmında bulunan bölge açılır listesinden Web Bölümlerini hangi WebPart Alanına yerleştireceklerini seçmeleri ve Ekle düğmesini tıklamaları yeterlidir. Sayfa yenilenir ve ardından seçilen Web Bölümleri seçilen bölgede görünür.


Katalog içindekiler sayfası
Basit katalog hazırlama
Online katalog hazırlama
Online e-katalog
Bilişim siteleri
Hazır katalog tasarımları
e-katalog nasıl hazırlanır
Katalog hazırlama programı


Sayfa Katalog Bölümü

Kullanıcılar bir Web Bölümünü kapattığında, Web Bölümü artık etkin olmaz, ancak yine de sayfayla ilişkilendirilir ve tüm kişiselleştirilmiş ayarlarını korur. PageCatalogPart, sayfadaki tüm kapalı öğeleri listeler, böylece kullanıcılara bunları sayfaya geri eklemeleri için bir yol sunar. PageCatalogPart, sayfadaki etkin olmayan Web Bölümlerini temel alarak Web Bölümleri listesini otomatik olarak oluşturduğundan, bu denetimi kullanmak için çok fazla kurulum gerekmez.

Tarayıcıda, PageCatalogPart, DeclarativeCatalogPart ile hem görsel hem de davranışsal olarak aynıdır. Kullanıcılar, kullanılabilir Web Bölümleri listesinden sayfaya eklemek istedikleri Web Bölümlerini seçer, bunları yerleştirecekleri bir bölge seçer ve ardından Ekle düğmesini tıklatın. Sayfa yenilenir ve ardından seçilen Web Bölümleri seçilen bölgede görünür. Web Bölümü sayfaya geri eklendikten sonra, yeniden etkinleştirildiği için artık PageCatalogPart’ta görünmez.

Katalog Parçasını İçe Aktar

ImportCatalogPart, kullanıcıların bir Web Bölümü tanım dosyasını karşıya yükleyip içe aktararak sayfaya Web Bölümleri eklemesine olanak tanır. Bu, yöneticilere karmaşık Web Bölümlerini yapılandırabilen Web Bölümü kurulum dosyaları oluşturmaları için uygun bir yol sağlar.

Kullanıcılar, karmaşık bir yapılandırma sürecinden geçmek yerine tanım dosyasını içe aktarabilir. Tanım dosyasının orijinal sayfadan kullanıcının makinesine aktarılmasını ve ardından tanımın hedef sayfada yeniden yüklenmesini gerektirmesine rağmen, kullanıcılara aynı uygulama içinde bir Web Bölümünü bir sayfadan diğerine kopyalamak için bir yol sağlar.

■Not : Bir Web Bölümünü “içe aktardığınızda”, gerçekten yalnızca bir Web Bölümünün yapılandırmasını içeri aktarmış olursunuz. Yalnızca uygulamanızda bulunan Web Bölümü denetimleri için Web Bölümü yapılandırmalarını başarıyla içe aktarabilirsiniz. Başka bir uygulamada bir Web Bölümü bulursanız, yapılandırmasını bir dosyaya dışa aktarın ve ardından bu yapılandırmayı uygulamanıza içe aktarın, uygulamanızın yapılandırmanın referans aldığı Web Bölümüne erişimi olmadığından içe aktarma başarısız olur.

PageCatalogPart gibi, ImportCatalogPart için yapılandırma yolunda fazla bir şey yapamazsınız, bu nedenle kontrol tanımı oldukça basittir. Kullanıcı bir tanım dosyası yükledikten sonra göründüğü şekliyle kontrol örneğini gösterir.

Başlangıçta ImportCatalogPart, bir dosya yükleme girişi, bir Yükle düğmesi ve kontrolün içe aktarma özelliklerinin nasıl kullanılacağını açıklayan bazı bilgilendirici metinler görüntüler. Kullanıcılar bir Web Bölümü dosyasına göz atabilir ve ardından Karşıya Yükle düğmesini kullanarak onu karşıya yükleyebilir.

Dosyayı karşıya yükledikten sonra, kontrol, bir onay kutusuyla birlikte karşıya yüklenen Web Bölümünün adını görüntüler. Öğeyi sayfaya eklemek için, kullanıcı Web Bölümü adının yanındaki onay kutusunu seçer, yerleştireceği bölgeyi seçer ve ardından Ekle düğmesini tıklatır. Sayfa yenilenir ve ardından seçilen Web Bölümü seçilen bölgede görünür.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın