İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Web Bölümleri Çerçevesi – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Web Bölümleri Çerçevesi – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

 Düzen Yöneticisi

Web Bölümleri Çerçevesi

Web Bölümleri Çerçevesine web denetiminizin amacını ve amacını kullanıcıya iletmenin bir yolunu sunar, bu nedenle Web Bölümlerinizin kullanıcı dostu olmasını istiyorsanız kesinlikle bunlara ihtiyacınız olacaktır.

Bu bölümün ilerleyen kısımlarında, kullanıcıların IWebPart arabirimi tarafından sunulan Web Bölümü özelliklerini düzenlemesine olanak tanıyan BehaviorEditorPart hakkında bilgi edineceksiniz. Ancak şimdilik, özellikleri kullanarak IWebPart arabirimini uygulamanız gerektiğini bilin. Listeleme, değiştirilemeyen statik bir özelliğe bir örnektir.

Ne yaparsanız yapın, Listelemede gösterilen Title özelliği her zaman aynı değeri döndürür. Özelliği ayarlamaya çalışmak hiçbir şeyi etkilemeyecektir, çünkü özelliğin Set kısmı gelen değerleri göz ardı eder. Doğal olarak bu, BehaviorEditorPart denetiminin bir Web Bölümünde değişiklik yapma yeteneğini etkiler.

Nihai hedefiniz Web Bölümünün bir özellikteki değişiklikleri dikkate almamasını sağlamaksa, kesinlikle değiştirilemez bir özellik kullanın. BehaviorEditorPart denetimi tarafından yapılan değişikliklerin kaydedilmesini istiyorsanız, IWebPart uygulaması için standart özellikleri kullanmanız gerekir.

Listelemede, özel _Title alanı Title özelliğini destekler. Title özelliği her değiştiğinde, özellik yeni değeri Title özelliği okunduğunda daha sonra alınabileceği Title alanında saklar. Onu destekleyen alan için bir varsayılan değer belirleyerek özellik için varsayılan bir değer belirtebilirsiniz. Bu örnekte, Title özelliğinin varsayılan değeri “Web Bölümü Başlığı”dır.

Bölümün ilerleyen kısımlarında, IWebPart uygulamalarını bir temel sınıftan devralan kullanıcı denetimleri oluşturmanın basit bir yolunu göstereceğim.

Parça Sınıfı

Bu bölümü okurken WebPart, EditorPart ve CatalogPart denetimleri hakkında bilgiler göreceksiniz. Web Bölümü Çerçevesindeki tüm parçalar, Part sınıfından ortak bir görsel özellikler kümesini devralır. Bu, Web Parts Framework’ün parçaları tutarlı bir şekilde oluşturmasını sağlar. Bu ortak özelliklere genel bir bakıştır.

Web Bölümü Sınıfı

Bir derlemede paketlenebilen özel Web Bölümü denetimleri oluşturmak için WebPart sınıfını temel olarak kullanabilirsiniz. Bu, bir dizi proje üzerinde kullanmak üzere bir dizi yeniden kullanılabilir Web Bölümü oluşturmanız gerekiyorsa veya ticari bir Web Bölümü oluşturmak istiyorsanız son derece kullanışlıdır.

Özel sunucu denetimleri oluşturma deneyiminiz varsa, WebPart nihayetinde bir WebControl’den türetildiği için özel Web Bölümleri oluştururken kendinizi evinizde hissedeceksiniz. İlgilenenler için WebPart sınıfının miras zinciri şuna benzer: WebPart ➤ Bölüm ➤ Panel ➤ WebControl. Bu nedenle, diğer herhangi bir özel sunucu denetimiyle aynı işleme mimarisine sahiptir ve aynı tasarım ilkelerinin çoğuna bağlı kalmanızı gerektirir.


Web Tasarımı ve Kodlama bölümü
Web tasarım bölümü
Web tasarımı ve Kodlama iş imkanları
Web Tasarım 4 Yıllık Taban Puanları
Web Tasarımı ve Kodlama Nedir
Web Tasarımı ve Kodlama Taban Puanları
Web Tasarımı ve Kodlama DGS
Web tasarımı ve Kodlama okuyanlar


Bu bölümün ilerleyen kısımlarında, WebPart sınıfından türetilen basit bir özel Web Bölümünün nasıl oluşturulacağını göreceksiniz; ancak, özel kontrol geliştirme üzerine tam bir söylem bu metnin kapsamının çok ötesindedir.

WebPart sınıfı, Web Bölümleri Çerçevesinde kullanılan bir dizi ek özellikle birlikte IWebPart arabirimi için bir uygulama sağlar. Daha önemli WebPart sınıfı özelliklerinden bazılarının bir özetini sağlar.

Kesinlikle alınması gereken çok şey var, ancak bu özellikler Web Bölümlerinin davranışını ve görünümünü programlı olarak değiştirmeyi kolaylaştırır. WebPart sınıfını devralan Özel Web Bölümleri, devralma yoluyla tüm bu özelliklere doğrudan erişime sahiptir. Ayrıca, WebPart sınıfını devralmayan bir kullanıcı denetiminin içinden tüm WebPart sınıfı özelliklerine erişebilirsiniz, ancak bunu GenericWebPart sarmalayıcı sınıfı aracılığıyla dolaylı olarak yapmanız gerekir.

Genel Web Bölümü Sarıcı Sınıfı

Kullanıcı denetimleri, temel işlevlerini UserControl sınıfından devralır ve bu nedenle Web Bölümü işlevselliğini WebPart sınıfından devralamaz. Bu sorunludur çünkü Web Bölümleri Çerçevesi, bir Web Bölümünü yönetmek için WebPart sınıfı tarafından sunulan bilgilere ihtiyaç duyar.

Web Bölümü işlevselliğini WebPart sınıfından devralmayan denetimlerin, denetimi gerekli işlevsellikle “sararak” Web Bölümleri Çerçevesine katılmasına izin veren GenericWebPart sınıfını girin.

Özünde, GenericWebPart, tüm Web Bölümleri işlevselliğine sahip olan GenericWebPart olduğundan, kullanıcı denetimi için bir yedek olarak hareket eder. Web Bölümü Çerçevesi kullanıcı denetimiyle etkileşime giriyor gibi göründüğünde, aslında kullanıcı denetimi adına orada bulunan GenericWebPart ile etkileşime giriyor.

Elbette, GenericWebPart, genel olmayan uygulama ayrıntıları için temsil ettiği kullanıcı denetimine dayanır. Örneğin, Web Bölümü içeriğini oluşturma zamanı geldiğinde (yani, başlığın altındaki ve Web Bölümünün sınırı içindeki içerik), GenericWebPart, kendisini oluşturabilmesi için yürütmeyi kullanıcı denetimine devreder.

Kullanıcı denetiminin oluşturduğu şey, Web Bölümü içeriği olarak görünen şeydir. Ayrıca, kullanıcı denetimi, Web Bölümü ile kullanıcı etkileşiminden kaynaklanan herhangi bir olayı işler. Kullanıcı denetimine dayalı bir Web Bölümüne karşı özel bir Web Bölümünün uygulanmasının yapısını ana hatlarıyla belirtir.

WebPartManager sınıfı, geçerli sayfadaki WebPartManager denetimine bir başvuru döndüren GetCurrentWebPartManager adlı paylaşılan bir yöntem sunar. Ardından, WebPartManager denetiminin GetGenericWebPart işlevi aracılığıyla kullanıcı denetimini temsil eden GenericWebPart nesnesine bir başvuru alabilirsiniz.

Bu, kullanıcı denetimi WebPart sınıfından devralmasa bile bir kullanıcı denetimindeki Web Bölümü işlevselliğine erişmenize ve bunları değiştirmenize olanak tanır. Web Bölümlerini nasıl oluşturacağınızı öğrendiğinizde bu daha ayrıntılı olarak incelenecektir, ancak Listeleme, kullanıcı denetiminizde referansı nasıl alacağınıza hızlı bir bakış sağlar.

Listelemede, sayfa için WebPartManager’a bir başvuru alır. Kullanıcı denetiminin geçerli örneğini Me referansı aracılığıyla GetGenericWeb’e ilettiğinize dikkat edin. WebPartManager, kullanıcı denetimini temsil edeni arayan sayfadaki tüm GenericWebPart nesnelerini arar. Geri dönüş başvurusu daha sonra ileride başvurmak üzere WebPartData alanında saklanır.

■Not : Sunucu kontrollerini temsil etmek için GenericWebPart’ı da kullanabilirsiniz. Geliştiricilerin GenericWebPart’ı kullanıcı denetimleriyle birlikte kullanma olasılıkları daha yüksek olduğundan, kullanıcı denetimleri bu özellikle tartışılmıştır.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın