İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Viral Pazarlama Teknikleri – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Viral Pazarlama Teknikleri – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Kullanıcı Arayüzleri Oluşturma

Viral Pazarlama Teknikleri

Bir önceki yazımızda bahsedilen tekniklere ek olarak, viral pazarlama tekniklerini Web sitenizde uygulayabileceğiniz birçok farklı yol vardır. Sitenizde bir bülten varsa, siteye “Bu bültenden bir arkadaşınıza bahsedin” düğmesi ekleyebilirsiniz. Ayrıca, e-posta bülteninizin gövdesine, okuyucuları haber bülteninde yer alan bilgilerden yararlanacağını düşündükleri arkadaşlarına bir kopyasını iletmeye teşvik eden bir mesaj ekleyebilirsiniz.

Ayrıca, haber bültenine nasıl abone olacağınıza ilişkin bilgileri de mesaja eklemelisiniz. Alıcılar daha sonra haber bülteninin bir kopyasını arkadaşlarına gönderebilecek ve onlara da abone olma ve haber bültenini düzenli olarak alma fırsatı sunulacak. Viral pazarlama için fırsatlar sonsuzdur.

İyi bir ağızdan ağıza viral pazarlama stratejisi, sitenize gelen bir ziyaretçinin veya e-postanızın alıcısının, tek bir düğme veya bağlantı tıklamasıyla sitenizi veya e-posta içeriğinizi başkalarıyla paylaşmasını sağlar. Bu bağlantının veya düğmenin tasarımı ve yerleşimi, kampanyanın başarısı için kritik öneme sahiptir.

Her şeyden önce, viral pazarlama fırsatları için sitenizde bulunan her tekrarlı trafik oluşturucuya bakmalısınız. Kuponlar, haber bültenleri, e-özel ürünler ve yarışmalar gibi tekrar eden trafik oluşturucuların tümü, “Bir arkadaşına söyle” veya “Bir kopyasını bir arkadaşına gönder” bağlantıları ve düğmeleri için ideal fırsatlar sunar. Kullanacağınız viral pazarlama tekniklerini belirledikten sonra, site ziyaretçisinin veya e-posta alıcısının haberi yaymasını kolaylaştırmak istiyorsunuz.

Etkili olmak için, ziyaretçilerinizin ne yapmasını istediğinizi açıkça belirtmelisiniz. Bunu yapmalarını sağlamak için bir harekete geçirici mesaj kullanın. “Bu kuponu bir arkadaşına gönder” veya “Bir arkadaşına bu e-özelden bahset” düğmesi iyi çalışır. İnsanların e-posta programlarını açmak için zaman ayıracaklarını ve bir arkadaşınıza e-spesiyaliniz veya kuponunuzla ilgili bir e-posta göndereceklerini veya harika bir reklamınız var diye web sitenizdeki sayfanın URL’sini ekleyeceğini düşünmeyin. teklif – bu olmaz! Bunu kolaylaştırmalısın.

Ağızdan ağza kampanyanızı etkili kılmak için bazı ipuçları:

• Dikkatlerini çeken harika bir düğme veya grafiğe sahip olun.
• Ziyaretçilere ne yapmalarını istediğinizi söyleyen bir harekete geçirici mesaj sağlayın.
• Düğmeyi dağınıklıktan uzak uygun bir yere yerleştirin.
• Kullanımı kolay bir “Arkadaşına söyle” komut dosyasına düğme bağlantısına sahip olun. “Arkadaşına söyle” komut dosyası, arkadaş(lar)ın adını ve e-posta adres(ler)ini ve bir arkadaşına mesaj gönderen site ziyaretçinizin adını ve e-posta adresini kabul eder. Bir mesaj için bir bölüm sağlamanız gerekir. Bunun için “Bunun ilginizi çekebileceğini düşündüm” veya “Bununla ilgileneceğinizi biliyordum” gibi tıklanabilir seçenekler sağlayabilirsiniz.
• Nasıl katılacağınız konusunda net talimatlar verin; basit, sezgisel ve kolay hale getirin.
• Yapmalarını istediğiniz şeyi yapmaları için onları teşvik etmek için bir teşvik sunun: “Bir arkadaşınıza söyleyin ve (hedef pazarın ilgisini çekecek bir şey) için bir çekilişe dahil olun.”
• Kaldıraç, kaldıraç, kaldıraç: “Beş arkadaşınıza söyleyin ve (hedef pazarı ilgilendiren bir şey) için bir çekilişe dahil olun.”
• Yayılmasını istediğiniz mesajda ekleri kullanmaktan kaçının. Bu, eklerin açılmasıyla ilgili olası teknik sorunları önlemenin yanı sıra virüslerle ilgili korkuları da ortadan kaldıracaktır.
• Gizlilik politikanızı yayınlayın. Kullanıcı bir arkadaşının e-posta adresini iletecekse, iletişim bilgilerini kötüye kullanmayacağınızdan emin olmak ister.

Viral pazarlama, yalnızca içerik yeterince iyi veya aktarılacak kadar değerliyse başarılı olacaktır.

Doğrudan Viral Pazarlama

Harika bir kaynak, komik bir video ya da harika bir oyun bulduğumuzda, onu genellikle iş arkadaşlarımıza ya da ilgileneceğini bildiğimiz arkadaşlarımıza iletiriz. Bu eski “iki arkadaşa söylerler ve iki arkadaşa söylerler” formülü, (doğru içerikle) çok büyük bir hedef kitlenize ulaşmanızı sağlamak için çevrimiçi olarak çok etkili bir şekilde çalışır. Bu tür viral pazarlamanın başarılı olması için alıcıların başkalarıyla paylaşmak isteyeceği harika içeriklerle başlamalısınız.

Birçok biçimde olabilir:

• E-kitaplar
• Küçük yardımcı programlar
• Eğlenceli videolar
• Dijital oyunlar
• Kontrol Listeleri
• Sesli bir parça veya odyozin
• Nesne.

Aktarılan viral pazarlama metodolojisi, etrafa kolayca yayılabilen küçük dosyalar kullanarak en iyi sonucu verir.


Viral pazarlama örnek
Viral pazarlama Nedir
Viral pazarlama Makale
Viral pazarlama Nedir Örnekleri
Viral pazarlama sunum
Viral pazarlama Nasıl Yapılır
Viral pazarlama Özellikleri
Viral pazarlama Kitap


E-Kitaplar

E-kitaplar bugünlerde çok büyük. Belirli bir konudaki bilgi derinliğinizi açıkça gösteren harika bir içeriğiniz varsa, bir e-kitap sizin, siteniz ve ürünleriniz ve/veya hizmetleriniz için harika bir tanıtım oluşturmak için harikalar yaratabilir. İnsanların tıklaması için bir neden sağlayan, size açık referanslar ve Web sitenize bağlantılar olduğundan emin olun.

Sitenizde ek kaynaklar sağlayabilir veya geliştirdiğiniz diğer e-kitapların kopyaları için insanları ziyaret etmeye teşvik edebilirsiniz. Sonra o e-kitabı pazarla, pazarla, pazarla. E-dergi ve haber bülteni sağlayıcılarını abonelerine bir kopyasını göndermeye teşvik edin ve bunu imza dosyanız aracılığıyla, haber gruplarında ve herkesin erişebileceği posta listelerinde tanıtın.

Hedef pazarınızın ilgisini çekebilecek bir shareware veya ücretsiz program sağlayabilirsiniz. Elbette, program boyunca sitenize referans verdiğinizden ve onlara ziyaret etmeleri için bir neden verdiğinizden emin olmak istersiniz.

Küçük Yardımcı Programlar

Hedef pazarınız için logonuzu içeren küçük yardımcı programlar sunabilirsiniz. Örneğin, bir konuşmacı büronuz varsa, konuşmacıların konuşma katılım tarihlerini düzenlemelerine yardımcı olan küçük bir program sunabilirsiniz.

Bir araba satıcısıysanız, araç sahiplerine güvenlik denetimlerini, ehliyet yenilemelerini ve planlı ayarlamaları hatırlatan küçük bir program sunabilirsiniz. Bir emlakçıysanız, kullanıcının bir ipotek üzerindeki amortismanı hesaplamasını sağlayan bir program sunabilirsiniz. Hedef pazarınızı ve onlar için neyin kullanışlı ve yararlı olabileceğini düşünün.

Eğlenceli Videolar

Hiçbir şey Web’de komik video kliplerden daha hızlı yayılmıyor. Hepimiz öfkeli çalışanın bilgisayarına saldırdığını ve ayının balıkçıdan somon balığı aldığını gördük. Bazen bu video klipler, gömülü ses ile her seferinde bir slayt olarak görülen karikatürlerdir ve diğer zamanlarda tam ölçekli yapımlar gibi görünmektedir.

Dijital Oyunlar

Kuruluşunuz bir dijital oyun geliştirebiliyorsa veya bir oyunu kullanma haklarına erişiminiz varsa, logonuzu dahil edin ve oyun içinde Web sitenize geri bağlantı verin. İyi bir oyun çok çabuk yayılır.

Kontrol Listeleri

Başkalarının yararlı bulabileceği bir kontrol listeniz varsa, neden sitenizin bağlantılarını bu listeye dahil etmiyorsunuz ve sonra onu hedef pazarınızın kullanımına sunmuyorsunuz? Örneğin, sitenizi arama motoru dostu yapmak için harika bir kontrol listeniz olabilir veya bir seyahat acentesiyseniz, seyahat planlaması için kullanışlı bir kontrol listesi sağlayabilirsiniz. Hedef pazarınızı ve neleri yararlı bulabileceklerini düşünün. Her zaman onları viral pazarlama yoluyla aktarmaya teşvik etmeyi unutmayın.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın