İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

İzinli Pazarlama – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

İzinli Pazarlama – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Ana Aktivite

İzinli Pazarlama

İzinli pazarlama, İnternet pazarlamasının önemli bir yönüdür. Hedef pazarınızdan bir şey yapmasını proaktif olarak istemek için ek çaba gösterdiğinizde, arkanıza yaslanıp “onu yapmalarını ummaktan” çok daha iyi bir yanıt alırsınız. Benzer şekilde, insanlardan belirli bir konuda materyal göndermek için izinlerini isterseniz ve onlar da kabul ederse, onların mahremiyetine izinsiz girme riskiniz olmaz.

İnternet üzerinden bireylere içerik zorlayan şirketler, hedef pazarlarının gözünde çok az güvenilirliğe sahiptir ve kötü haberler hızla yayılır. Yeni mevzuat ayrıca e-posta ile gönderip gönderemeyeceklerinize kısıtlamalar getirmektedir. Kartlarınızı doğru oynadığınızda, izinli pazarlama herhangi bir pazarlama kampanyası için değerli bir varlık olabilir. Bu bölümde, size bu konuyu daha iyi anlamanızı sağlamak için izinli pazarlamayı ve kullanımlarını tartışacağız.

Ses Baytı veya Audiozine

Yeni teknoloji ses baytları gönderebilir. Ses baytı hedef pazarınız veya hizmet verdiğiniz sektördeki insanlar için alakalı, alakalı ve değerli olduğu sürece, insanlar bunu iletecektir.

Nesne

Haber bültenleri veya e-dergiler için içerik olarak dağıtılabilen makaleler yazmak, başka bir viral pazarlama biçimidir. Bu makaleler ayrıca Web sitesi içeriği olarak kullanılmak üzere dağıtılabilir. Sadece başkalarının makalenizi tamamen kelimesi kelimesine dahil ettikleri ve Kaynak kutusunu dahil ettikleri sürece makalenizi kullanmakta özgür olduklarını açıkça belirttiğinizden emin olun.

Makale sitenize bağlantılar içermelidir. Kaynak kutusu size, şirketinize ve Web sitenize ilişkin bilgileri içermelidir.
Viral pazarlama enfeksiyon oranınızı izlemelisiniz. Neyin çalıştığını ve ne kadar hızlı çalıştığını bilmek istiyorsunuz.

Sitenizden erişilen makale veya e-kitap veya dijital oyuna her zaman bir grafik ekleyebilirsiniz. Ardından, aktarılan viral pazarlama kampanyalarınızın etkinliği hakkında bilgi bulmak için Web trafiği analizinizi kullanabilirsiniz.

Ürün veya Hizmet Bazlı Viral Pazarlama

Hizmete dayalı en önemli viral pazarlama kampanyalarından ikisi Hotmail ve Blue Mountain’dır.

Hotmail Örneği

MSN.com, Hotmail hizmetiyle viral pazarlamadan azami ölçüde yararlandı. Hotmail, MSN.com tarafından sağlanan ve dünya çapında milyonlarca insan tarafından kullanılan ücretsiz bir e-posta hizmetidir. Ücretsiz bir e-posta hesabı neden viral bir pazarlama tekniğidir?

Çünkü bir Hotmail hesabından bir mesaj gönderildiğinde, e-posta mesajının gövdesine otomatik olarak kullanıcıya Hotmail’in e-posta hizmetini anlatan bir etiket satırı eklenir.

Bu küçük mesaj, Hotmail Web sitesinde her gün yüzlerce yeni e-posta hesabının açılmasına neden oluyor. Hotmail herhangi bir ticari hizmet sunmasa da (yani hiçbir şey satmıyorlar), bu viral pazarlama tekniği MSN.com Web sitesi için kitlesel maruziyet yaratıyor. Ziyaretçiler genellikle MSN.com Web sitesindeki Hotmail hesaplarına giriş yapar ve bu, MSN.com’da bulunan diğer ürün ve hizmet teklifleri için görünürlük yaratır.

Blue Mountain— Viral Pazarlamayı Bir Sonraki Seviyeye Taşıyor

Blue Mountain, elektronik tebrik kartları veya e-kartlarla eş anlamlı olan bir sitedir. Başlangıçta Blue Mountain, her gün dünyanın dört bir yanındaki arkadaşlarına ücretsiz elektronik tebrik kartları gönderen binlerce ziyaretçi aldı. Bugün Blue Mountain hala bu hizmeti halka sunuyor, ancak üye olmak istiyorsanız artık nominal bir yıllık ücret alınıyor.

Başlangıçta Blue Mountain Web sitesini ziyaret ettiğinizde, e-kartlar, hediyeler, kağıt tebrik kartları ve indirilebilir ekran koruyucular gibi bir dizi farklı seçenekle karşılaşacaksınız. Bir arkadaşınıza elektronik tebrik kartı göndermeye karar verdiğinizde ve son olarak sitede bulunan binlerce kart arasından bir tebrik kartı seçtiğinizde, kartı alacak kişinin iletişim bilgilerini doldurmanız istenir. Bu süreç gösterilmektedir.

Blue Mountain, alıcıyı gönderene başka bir elektronik tebrik kartıyla yanıt vermek için Blue Mountain Web sitesini ziyaret etmeye teşvik eder. Bu yine Blue Mountain’a üyelik satma fırsatı sağlar. Viral pazarlama yoluyla Blue Mountain, işiyle ilgili sözleri hızlı ve uygun maliyetli bir şekilde yayabilir.


Thy pazarlama iletişimi izni nedir
Pazarlama iletişimi izni Nedir
İzinli PAZARLAMA örnekleri
İzinli pazarlama Nedir
Deneyimsel PAZARLAMA
Deneyimsel pazarlama örnekleri
Viral pazarlama Nedir
Mobil pazarlama örnekleri


Sanal Kartpostallar

Bugün çok sayıda işletme, özellikle turizm odaklı olanlar, web sitelerinde sanal kartpostallar sunarak sitelerine gelen trafiği artırıyor ve bu da viral pazarlama fırsatlarından yararlanmalarını sağlıyor. Ziyaretçiler ailelerine ve arkadaşlarına sanal kartpostallar gönderebilirler.

Kartpostal aslında bir ek olarak gönderilmemelidir, bunun yerine belirli bir Web adresinde alıcıyı bekleyen bir kartpostalın beklediğini bildiren bir e-posta bildirimi gönderilir. Web adresine tıklandığında, alıcı kişiselleştirilmiş kartpostalı görüntülemek için Web sitesine gönderilir.

Bunun bir örneği, ziyaretçilere dünyanın farklı yerlerinden arkadaşlarına e-posta yoluyla renkli kartpostallar gönderme fırsatı veren Carlson Wagonlit Travel sitesidir. Arkadaşınıza bir kartpostal gönderdiğinizde, o, kartpostalın görüntülenebileceği sayfanın bağlantısını içeren bir e-posta alır.

Arkadaşınız kartpostalı görüntülemek için tıkladığında, ayrıca bir Carlson Wagonlit Travel logosu ve Web sitesinin diğer bölümlerine bağlantılar bulunur. Elektronik kartpostallar sunmak, sitenize tekrar gelen ziyaretçiler oluşturmanın ve viral pazarlama yoluyla siteniz hakkındaki sözleri yaymanın harika bir yoludur.

İzinli Pazarlama Açıklaması

İzin, hedef pazarınızdan ve Web sitesi ziyaretçilerinizden belirli bir eylemi gerçekleştirme veya onlara bir şey gönderme izni için yetki istemekten ibarettir. Birçok işletme ve reklamveren, hedef pazarlarının dikkatini çekmek için günlük olarak rekabet eder, ancak tüm reklam karmaşasını kırmak çok zordur.

İzinli pazarlamanın anahtarı, hedef pazarınızın sürece gönüllü olarak katılmaya gönüllü olmasını sağlamaktır. Bunu yapmak için, önerdiğiniz her ne ise hedef pazarınız için değerli olmalı, “Benim için ne var?” Sorusuna cevap vererek kullanıcıya netleştirmeniz gerekir. Hedef pazarınız katılımda bir fayda görmüyorsa, katılmazlar bu kadar basittir.

Web sitenize tekrar ziyaretleri teşvik etmenin birçok yolunu tartışır. Hemen hemen her tekrarlı trafik oluşturucu, izinli pazarlama için bir fırsat sağlar.

Örnekler şunları içerir:

• “Kuponlarımızı her hafta değiştiriyoruz! Güncelleme yapılır yapılmaz haberdar olmak için e-posta listemize katılmak için buraya tıklayın.”
• “Posta listemize katılmak ve iki haftada bir İnternet pazarlama ipuçlarımızı, araçlarımızı, tekniklerimizi ve kaynak haber bültenimizi almak için burayı tıklayın.”
• “Düzenli olarak yeni spesiyallerimiz var. Yeni kampanyalarımızı yayınladığımızda e-posta ile haberdar olmak için buraya tıklayın.”
• “Her üç haftada bir yeni bir yarışmamız var. Tekrar kontrol etmeye devam edin veya her yeni yarışmaya başladığımızda e-posta ile bilgilendirilmek istiyorsanız burayı tıklayın.”
• “Etkinlik Takvimimizi sürekli güncelliyoruz. Tekrar kontrol etmeye devam edin veya her güncellemede e-posta ile bilgilendirilmek istiyorsanız burayı tıklayın.”

İzinli pazarlamayı bu kadar etkili yapan nedir? İzinli pazarlama müdahaleci değildir. Hedef pazarınız, gönderdiğiniz bilgileri ilgilerini çektiği için almak için gönüllü oldu ve sonuç olarak bunu almayı bekliyorlar. Bu, hedef pazarınızın kendilerine gönderilen materyali görme ve kabul etme olasılığını önemli ölçüde artırır.

Doğru uygulandığında, izinli pazarlama, yeni müşteriler edinmede ve mevcut müşterilerle ilişkileri sürdürmede değerli bir varlık olabilir. Çevrimiçi pazarlama başarınızı artırmak için izinli pazarlamayı kullanmanın bazı yollarını bir sonraki yazılarımızda tartışacağız.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın