İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Veritabanı Kaydı – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Veritabanı Kaydı – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Android'de Kodlama

Veritabanı Kaydı

Aşağıdaki tartışma, bir belge üretiminin nasıl tamamlanacağını adım adım gösterecektir. Bu örneğin amaçları doğrultusunda, HIST_DOCS.DCB adlı bir veritabanı oluşturulmuştur. Bu veritabanının yapısını ana hatlarıyla belirtir.

Bu veritabanı, Bağımsızlık Bildirgesi, Haklar Bildirgesi ve Özgürlük Bildirisi metnini temsil eden üç belge kaydıyla önceden yüklenmiştir. Veritabanını tamamlamak için tek sayfalık TIFF’ler oluşturulmuştur. Bağımsızlık Bildirgesi’ne karşılık gelen veritabanı kaydı, 0001.TIF ila 0006.TIF olarak adlandırılan altı TIFF görüntüsüyle ilişkilendirilir. Bu kaydın BEGNUM ve ENDNUM değerleri sırasıyla 0001 ve 0006’dır.

Haklar Bildirgesine karşılık gelen veri tabanı kaydı, üç TIFF görüntüsüyle ilişkilendirilir. Söz konusu kayda karşılık gelen bu görüntülerin dosya adları sırasıyla 0007.TIF ile 0009.TIF arasındadır.

Bu görüntüler C:\Program Files\Dataflight\Concordance\Database\OPTICON\IMAGE\DVD001\002\ klasöründe saklanır. Özgürlük Bildirisi’ne karşılık gelen veri tabanı kaydı, üç TIFF görüntüsüyle ilişkilendirilir. Söz konusu kayda karşılık gelen bu görüntülerin dosya adları sırasıyla 0010.TIF ile 0012.TIF arasındadır.

Bağımsızlık Bildirgesi veritabanı kaydıyla ilişkili ve Opticon ile görüntülenen ilk TIFF görüntüsünü, 0001.TIF’yi görüntüler. Bu görüntünün üç ek açıklaması vardır: belgenin başlığı, On Üç Koloninin Bağımsızlık Bildirgesi vurgulanmıştır; görüntünün sağ üst köşesinde bir not görünür; ve ikinci paragrafın ilk birkaç cümlesini kapsayan bir redaksiyon.

Son olarak, üç veritabanı kaydını temsil eden görüntülerin klasör yapısını görüntüler. Bağımsızlık Bildirgesi ile ilişkili TIFF dosyaları 001 klasöründe saklanır. Haklar Bildirgesi ile ilişkili TIFF dosyaları 002 klasöründe saklanır.

Kurtuluş Beyannamesi ile ilişkili TIFF dosyaları 003 klasöründe saklanır. Bu klasörler altında saklanır. Bir yöneticiye teslim edildiğinde verileri içeren ortam birimi olduğu varsayılan bir üst klasör olan DVD001’dir.

Bu örnekte, yeni TIFF görüntüleri oluşturulacak ve benzersiz üretim numaraları atanacaktır. Üretim numaraları yeni bir numaralandırma şemasını temsil eder ve referans amacıyla üretimle ilişkili Uyum veri tabanına geri yazılabilir.

Bu örnekte, PRODBEG ve PRODEND alanları, her belge kaydına atanan başlangıç ve bitiş üretim numaralarını saklayacaktır. Bu yeni numaralandırma şeması, belge kayıtlarını ve karşılık gelen görüntüleri tanımlamak için kullanılan orijinal numaralandırma şemasının yerini almaz; dışa aktarılan görüntüleri benzersiz şekilde tanımlayarak orijinal numaralandırma şemasını tamamlar.

Opticon, üretim her görüntüyü işlerken üretim numaralarını otomatik olarak hesaplar ve üretim numaraları, yalnızca siz bunu seçerseniz Concordance veri tabanına geri yazılır. Bu örnekte, üretim numaraları, bir görüntünün alt bilgisinde göründükleri her görüntünün üzerine doğrudan onaylanmıştır.

Üretilen her görüntünün altbilgisine doğrudan bir açıklama yazılır. Üretim numaralarından farklı olarak, bu veriler otomatik olarak hesaplanmaz, HIST_DOCS.DCB veri tabanının FOOTER alanında saklanır. Kesin ifade ÖNEMLİ TARİHİ BELGE’dir. Üretilecek her bir veritabanı kaydının FOOTER alanı bu değerle önceden doldurulmuştur.

 Kayıt Seçme

Opticon, yalnızca bir Concordance veritabanındaki son etkin sorguyla ilişkili görüntüleri üretir. Bir prodüksiyonun ilk adımı Opticon kullanımını içermez. Önce yalnızca Concordance’ta üretilecek olan kayıtları seçmelisiniz. Ayrıca Opticon, belge kayıtlarını Uyum’da göründükleri sırayla işler. Üretim ilerledikçe belgelerin işlenme sırası önemliyse, önce veritabanı kayıtlarını sıralamanız gerekir.

Bu örnekte üretim, Bağımsızlık Bildirgesi’ni ve Kurtuluş Bildirgesi’ni temsil eden veri tabanı kayıtlarıyla ilişkili görüntüleri içerir. Haklar Bildirgesi kaydı hariçtir. İki belge kronolojik sırayla işlenir, bu nedenle önce eskisi üretilir. Bu belge kayıtlarının her ikisi de Virginia kelimesini içerir. VIRGINIA anahtar sözcük aramasından sonra HIST_DOCS.DCB veritabanını görüntüler. Kayıtların doğru kronolojik sırada görünmesini sağlamak için belge kayıtları DOCDATE alanına göre sıralanmıştır.


Veri tabanı Nedir
Veri tabanı Nerelerde kullanılır
Veri tabanı Nedir Ne İşe Yarar
Oracle ne demek İngilizce
İlişkisel veritabanı Nedir
Veri tabanı çeşitleri
Telefonda veri tabanı Nedir
Veritabanı


Üretim Sihirbazı ile Belge Üretme

Opticon kullanarak belge üretimlerini başlatırsınız. Concordance’ta kayıtları seçip sıraladıktan sonra, Gözat görünümü veya Tablo görünümü etkinken, Concordance’ın alt araç çubuğunda bulunan Kamera düğmesine tıklayın. Opticon’daki Araçlar ➤ Üret menü öğesi, Üretim Sihirbazının ilk iletişim kutusunu açar.

Sizden yeni bir üretim oluşturmanız veya önceki bir üretimin kaydedilmiş profilini açmanız istenir. Üretim profilleri ayrı dosyalar olarak kaydedilir ve .PSF dosya uzantısına sahiptir. Bu örnekte “Üretim Sihirbazını başlatmak için bu seçeneği seçin” butonundan yeni bir üretim başlatılmaktadır.

Bu noktadan sonra, Üretim Sihirbazını oluşturan çeşitli iletişim kutuları içinde gezinmek için İleri ve Geri düğmelerini kullanabilirsiniz. Aşağıdaki bölümlerde her iletişim kutusu ele alınmaktadır.

İletişim Kutusu

Yeni bir belge üretimi için, Concordance’daki son etkin sorguda görüntülenen kayıtların bazı alt kümelerini seçmek için Aralık iletişim kutusunu kullanırsınız. İlk ve Son metin alanları, Uyum’daki kayıtların sıralı konumuna karşılık gelir. Bu örnekte hem birinci hem de ikinci belge kayıtları üretilecek ve bu iletişim kutusundaki varsayılan değerler kabul edilecektir.

Görüntüler İletişim Kutusu

Sonraki iletişim kutusunu görüntüler, Görüntüler. Farenizi her seçeneğin üzerine getirdiğinizde görünen ekran açıklamaları, olası her seçimi tam olarak açıklar ve aşağıdaki madde işaretli listede italik olarak yer alır. Ek yorumlar normal yazı tipindedir.

• Yeni görüntüler oluştur (varsayılan): Bu varsayılan seçenek, yeni görüntüler oluşturur. Kırmızı çizgileri, üst bilgileri ve alt bilgileri yakmanıza olanak tanır. Tek sayfadan çok sayfalı TIFF’lere veya tam tersine dönüştürebilirsiniz. Bu, bu örnek için seçilen seçenektir, çünkü yeni resimler oluşturulacak ve üretim numaraları ve veritabanının FOOTER alanında yer alan ifade ile desteklenecektir.

•Mevcut resimlere bağlantı: Mevcut resimlere bağlanmak için bu seçeneği belirleyin. Bu, alt küme resim tabanları oluştururken kullanışlıdır. Orijinal görüntünün biçimini değiştiremez veya görüntüye kırmızı çizgiler veya diğer metin bilgilerini yazamazsınız. Bu seçenek görüntüleri dışa aktarmaz. Bunun yerine, geçerli bir Opticon çapraz referans dosyası veya mevcut görüntülere bağlanan bir görüntü tabanı oluşturur.

•Görüntüleri doğrudan kopyala: Bu seçenek, görüntüleri kaynak dizinden hedef dizine doğrudan kopyalar. Görüntülere kırmızı çizgiler yazamaz veya metin bilgisi ekleyemezsiniz. Orijinal görüntünün formatını da değiştiremezsiniz. Bu seçenek görüntüleri dışa aktarır ve geçerli bir Opticon çapraz referans dosyası veya bir görüntü tabanı oluşturur. Dışa aktarılan görüntüler hiçbir şekilde değiştirilmez.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın