İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Dizin İletişim Kutusu – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Dizin İletişim Kutusu – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Uygulama Güncelleme

Dizin İletişim Kutusu

“Yeni görüntüler oluştur (varsayılan)” seçeneği seçiliyken, İleri düğmesine tıklandığında bir sonraki iletişim kutusu olan Dizin açılır. Bir Aç iletişim kutusu açmak için Gözat düğmesini kullanabilir ve dışa aktarılan görüntülerin kaydedileceği klasöre gidebilirsiniz. Bu örneğin amacı doğrultusunda, çıktı klasörü C:\IMAGE\PRODUCTION\ şeklindedir.

Alt Dizin İletişim Kutusu

Sihirbazın bir sonraki iletişim kutusu olan Alt Dizin görünür. Bu ekranda bulunan seçenekler, ayrı birim ve alt klasörleme bilgileri belirtmenize olanak tanır.

• Resimler için alt dizinler oluştur: Bu seçenek, “Görüntüler için alt dizinler oluştur” onay kutusunu seçtiğinizde etkinleştirilir. Burada bulunan metin alanlarını, üretilen resimler için bir alt klasör yapısı oluşturmak ve her bir alt klasörde kaç resim saklanacağını belirlemek için kullanabilirsiniz.

“Görüntüler için alt dizinler oluştur” altındaki seçenekler aşağıdaki gibidir:

• Alt dizin öneki: Alt klasör adları bu değeri önek olarak içerecektir. Varsayılan değer GÖRÜNTÜLER’dir. “Start no./width” alanında belirtilen değerin 001 olduğu varsayıldığında, klasör adları IMAGES001, IMAGES002 vb. olacaktır.

• Başlangıç no./genişliği: Alt klasör adları, son ek olarak bu değere dayalı olacaktır. Başında sıfırlar (genişlik) bulunan sayısal bir değer (başlangıç numarası) olmalıdır. Örneğin, bu değerin 001 olduğunu varsayalım.

“Alt dizin ön eki” alanında belirtilen değerin IMAGES ve “Max files” alanında belirtilen değerin 500 olduğu varsayıldığında, üretilen ilk 500 resim IMAGES001 adlı bir klasörde, sonraki 500 resim ise bir klasörde saklanacaktır. IMAGES002 adlı klasör vb.

• Maks. dosya: Buraya girilen sayısal değer, her bir alt klasörde kaç resim bulunacağını kontrol eder. Varsayılan ayar 500’dür.

• Birim klasörleri oluştur: Bu seçenek, “Birim klasörleri oluştur” onay kutusunu seçtiğinizde etkinleştirilir. Uyum verileri bağlamında, hacim teriminin genellikle verilerin satıcı gibi bir dış kurumdan alındığı ve daha sonra bir ağa kopyalanıp Concordance’a yüklendiği ortama atıfta bulunmak için kullanıldığını hatırlayın. optik. CD’ler, DVD’ler veya harici sabit sürücüler, yaygın ortam türlerinin örnekleridir. Bir medyanın hacmi aynı zamanda onun adıdır.

“Birim klasörleri oluştur” altındaki seçenekler aşağıdaki gibidir:

• Birim öneki: Birim adları bu değeri önek olarak içerecektir. Varsayılan değer VOL’dur. “Start no./width” alanında belirtilen değerin 001 olduğu varsayıldığında cilt isimleri VOL001, VOL002 vb. olacaktır.

• Başlangıç no./genişliği: Birim adları, son ek olarak bu değere dayalı olacaktır. Başında sıfırlar (genişlik) bulunan sayısal bir değer (başlangıç numarası) olmalıdır. Örneğin bu değerin 001 olduğunu varsayalım. “Volume prefix” alanında belirtilen değerin VOL olduğunu varsayarsak, ilk cildin adı VOL001, ikinci cildin adı VOL002 olur ve böyle devam eder. “Maks boyut (MB)” ayarını kullanarak her birimin boyutunu kontrol edersiniz.


Word dizin oluşturma
Windows Dizin oluşturma açma
Dizin WOW
Word dizin nedir
Dizin örneği
Dizin nedir
Tez dizin oluşturma
Dizin oluşturma nedir


• Maksimum boyut (MB): Verileri bir dış kuruma aktarmak için oluşturacağınız iletim ortamının CD’lerden veya DVD’lerden oluşacağını biliyorsanız, “Maks boyut (MB)” açılır kutusunda seçilen boyut, Concordance’ı bir birimin boyutunu belirli bir eşiğin altında tutmaya zorlar.

Tek tek birimlerin bir CD veya DVD’ye sığmasını sağlamak için bu seçeneği kullanabilirsiniz. Dışa aktarma harici bir sabit sürücüye yapılacaksa ve üretilen tüm görüntülerin toplam boyutunun sabit sürücüdeki toplam kullanılabilir boş alandan daha az olacağından eminseniz, bu seçeneğe ihtiyacınız olmayabilir.

■Not : Belge üretimlerinin CD’lere kopyalanması gerektiğinde, görüntü verilerinin bir CD’ye tam olarak sığması için 650MB seçeneğini seçmelisiniz. Belirli bir CD’de ayrılan gerçek alan üretim hataları nedeniyle 700 MB’tan biraz çekingense, 700MB seçeneği bazen hatalara neden olabilir.

Bu üretim örneğinde aşağıdaki varsayılan ayarlar kullanılmaktadır:

• Alt dizin ön eki: IMAGES
• Başlangıç no./genişlik: 001
• Maksimum dosya: 500

Imagebase İletişim Kutusu

Alt Dizin iletişim kutusundaki seçimlerden memnun olduğunuzda, İleri düğmesinin tıklanması sihirbazın Imagebase iletişim kutusunu açar. Bu ekrandan, aşağıdaki bölümlerde açıklandığı gibi yeni bir görüntü tabanı oluşturabilir, mevcut bir görüntü tabanına ekleme yapabilir veya bir Opticon çapraz referans dosyası oluşturabilirsiniz.

İmaj Tabanı Ekle

“Yeni oluştur/imaj tabanı ekle” onay kutusunun seçilmesi, verileri mevcut bir resim tabanına ekler veya tamamen yeni bir resim tabanı oluşturur. Mevcut bir görüntü tabanına ekleniyorsa, uygun .DIR dosyasını içeren klasöre gitmek için Gözat düğmesini kullanın.

Bu şekilde seçilen mevcut bir görüntü tabanı, üretim ilerledikçe üretilen görüntülere karşılık gelen dosya ve yol bilgileriyle güncellenir. Yeni bir resim tabanı oluşturulacaksa, onay kutusunun altındaki boş metin alanına tam yolu ve resim tabanı adını girin.

Alternatif olarak, yeni görüntü tabanının saklanması gereken uygun klasöre gitmek için Gözat düğmesini kullanabilirsiniz. İkinci yöntemi kullanırsanız, Gözat düğmesine tıkladığınızda açılan “Farklı kaydet” iletişim kutusunun “Dosya adı” metin alanına görüntü tabanı adını girmelisiniz.

Yeni bir imaj tabanı oluşturulduğunda, biri .DIR dosya uzantılı (görüntü adı ve yol verilerini içeren) ve diğeri .VOL dosya uzantılı (hacim verilerini içeren) iki dosya oluşturulur. Bu örnek, bir resim tabanı oluşturmayacak veya güncellemeyecektir ve bu onay kutusu etkinleştirilmemiştir.

Opticon Günlük Dosyası Oluşturma

“Opticon günlük dosyası oluştur (çapraz referans dosyası)” onay kutusu seçildiğinde, bir veritabanının görüntü tabanına görüntü yolları yüklemek için kullanabileceğiniz bir ASCII metin dosyası oluşturulur. Dosyanın bir .LOG uzantısı vardır. Dosya düz metin olduğundan, dosya yollarını güncellemek için düzenleyebilirsiniz. Üretilen görüntüler, orijinal görüntülerden farklı bir ağda veya iş istasyonunda depolanacaksa bu genellikle gereklidir.

Bu örnekte, üretilen görüntüler C: IMAGE\PRODUCTION\ konumunda saklanmaktadır. Üretim tarafından oluşturulan çapraz referans dosyasının her satırı bu dosya yolunu içerir. Üretilen görüntüler farklı bir konumda depolanacaksa, bu dosya yolunu farklı bir değere güncellemek için genel bir bul ve değiştir işlemi gerçekleştirmek üzere bir metin düzenleyici kullanabilirsiniz.

Üretilen görüntüler genellikle bir dış kuruma sağlanır ve yöneticinin bir çapraz referans dosyası sağlaması adettendir. Ancak, dışa aktarılan görüntülerin depolanacağı ağ mimarisini bilmiyor olabilirsiniz. Böyle bir senaryoda, her satırda yalnızca alt klasör yollarını bırakarak dosya yolu kökünü çapraz referans dosyasından çıkarmayı seçebilirsiniz. Bu uygulama, veri alıcılarının ağlarındaki geçerli dosya yollarını yansıtmak için çapraz referans dosyasındaki yolları güncelleyeceğini varsayar.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın