İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Belge Üretme – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Belge Üretme – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

 Düzen Yöneticisi

Belge Üretme

Opticon, görüntüleri desteklenen çeşitli biçimlerde dışa aktarabilir, görüntü dosyası adlarını ve yollarını açıklayan ASCII dosyalarını dışa aktarabilir veya hem ASCII dosyalarını hem de görüntü dosyalarını dışa aktarabilir. Görüntü dosyalarının ve bu dosyalarla ilgili meta verilerin dışa aktarılması, Concordance yöneticilerinin verileri diğer kuruluşlara aktarmasına olanak tanır.

Uyumluluk yöneticileri genellikle bu bağlamda üretmek terimini kullanırlar. Opticon’da üretmek, görüntüleri ve meta verileri dışa aktarmak anlamına gelir. Bir belge üretimi, Opticon kullanarak veri dışa aktarma eylemini ifade eder ve bu terim bazen gerçek dosyalara atıfta bulunmak için kullanılır.

Görüntü dosyalarını bir konumdan diğerine kopyalayarak görüntü verilerini aktarmak mümkün olsa da çoğu durumda yönetici olarak üretimleri etkinleştirmek için Opticon’da bulunan araçları kullanmayı tercih edeceksiniz.

Bu araçlar, diğer şeylerin yanı sıra, dışa aktarılan görüntü formatını değiştirmenize, dışa aktarılan görüntülere ek açıklamaları kalıcı olarak onaylamanıza (genellikle yanan kırmızı çizgiler olarak adlandırılır) ve görüntü adları için yeni bir numaralandırma şeması oluşturmanıza olanak tanıyan güçlü dışa aktarma seçeneklerini etkinleştirir.

Ayrıca, Opticon yalnızca bir Concordance veri tabanına uygulanan son aktif aramadan görülebilen belge kayıtlarına bağlantı verdiğinden, Concordance’ı veri tabanı kayıtlarını filtrelemek ve ardından yalnızca bu kayıtlar için görüntü verilerini dışa aktarmak için kullanabilirsiniz.

■Not: Opticon yalnızca görüntü verilerini dışa aktarır. Alanlı verileri Concordance’tan dışa aktarmak için Bölüm 6’da açıklanan yöntemleri kullanmalısınız. Burada, Opticon’da bir belge üretimini tamamlamak için kullanılan yöntemler tam olarak açıklanmaktadır. Ancak ilk olarak, aşağıdaki bölümde bazı temel ve temel kavramların tartışılmasını faydalı bulacaksınız.

Üretim Adetleri

Pek çok Uyum veritabanında, özellikle belgeleri ve dosyaları tanımlayanlarda, bir belge evrenindeki her belgenin her sayfasını benzersiz şekilde tanımlamak için gelişigüzel bir numaralandırma sistemi kullanılır. Bu numaralandırma sistemi, alfabetik bir ön ek veya son ek ile alfanümerik olabilir, ancak normalde sıralı bir sayısal gövdeden oluşur. Her sayfayı faydalı bir şekilde tanımlamak için, herhangi bir belgeden iki sayfa aynı tanımlayıcıyı paylaşmayacaktır.

Bu değerler yalnızca belgeleri tanımlamaya hizmet etmez. Ayrıca, bir Uyumluluk veritabanı her veritabanı kaydının en az iki alanı olacak şekilde tasarlanmışsa, bireysel belge sınırlarını da tanımlayabilirler: biri bir belgenin ilk sayfasına karşılık gelen tanımlayıcı için ve bir belgenin son sayfasına karşılık gelen tanımlayıcıdır. Birçok Uyumluluk yöneticisi, bu alanları BEGDOCNO ve ENDDOCNO veya BEGID ve ENDID gibi tanımlayıcı bir adla adlandırır.

■Not : Bir dizi sıralı belge kaydında tek başına BEGDOCNO değeriyle belge sınırlarını hesaplamak mümkün olsa da, Concordance veritabanı tasarımında belge sınırının sonunu açıkça tanımlamak için bir ENDDOC alanı dahil edilmesi önerilir.

Uyumluluk yöneticileri bazen bu tanımlayıcıya bir belge kontrol numarası olarak atıfta bulunur. Bu değer için eşdeğer bir terim, özellikle verileri içeren Uyum veri tabanı bir resim görüntüleyiciye bağlıysa, resim kontrol numarası olabilir.


Belge Çeşitleri
Belge Yönetimi
Belge Yönetimi Nedir
Belge çeşitleri degildir
Belge yönetimi aşamalarından değildir
Belge Yönetimi Bölümü
Belge yönetimi Aşamaları
Elektronik belgelerin Dezavantajları


Bağlantılı bir görüntüleyici kullanılıyorsa, bir Concordance veritabanındaki bir alanı görüntü anahtarı alanı olarak belirtmek gerekir. Bu özelliği, Concordance’ın Dosya ➤ Değiştir menüsünden açılan Değiştir iletişim kutusundan ayarlarsınız. Harici bir görüntüleyici, bir belge kaydına karşılık gelen ilişkili görüntülerin dosya yollarını bulmak için görüntü anahtarını kullanır.

Belge üretimi sırasında, görüntülerle ilgili görüntü anahtarı verilerini bir meta veri dosyasına aktarmak isteyebilirsiniz. Ancak, Opticon’da üretilen görüntüleri tanımlamak için yeni bir numaralandırma şeması oluşturmak için bir olanak mevcuttur. Dışa aktarılırken görüntülere atıfta bulunan değerlere üretim numaraları denir.

Yeni bir numaralandırma şeması oluşturmak için Opticon’u kullanırsanız, üretilen görüntülere karşılık gelen Uyumluluktaki belge kayıtlarında iki tanımlayıcı seti olacaktır: ilk BEGDOC ve ENDDOC alanlarında kullanılan orijinal set ve yeni üretim seti. Eksiksiz bir Concordance veritabanı, yeni üretim numaralarını kaydetmek için, muhtemelen PRODBEG ve PRODEND olarak adlandırılan iki alana sahip olacaktır.

Kırmızı çizgiler, bir görüntünün üzerine eklenen ek açıklamaları tanımlamak için kullanılan bir terimdir. Kırmızı çizgiler, bir görüntünün bir bölümünü gizlemek için kullanılan metinsel yorumları, vurguları, içi boş geometrik şekilleri ve katı geometrik şekilleri içerir (aksi halde redaksiyon olarak bilinir).

Son kullanıcılar, Opticon içinden kırmızı çizgiler ekler. Dikey ve yatay yerleştirme, metin (varsa) ve geometrik şeklin türü (kullanılıyorsa) gibi kırmızı çizgilerle ilgili bilgiler, görüntülerin ilişkilendirildiği veritabanıyla aynı dizinde saklanır. Bu dosyanın kendisi bir Concordance veritabanıdır, ancak bir kullanıcı onu normal uygulamada asla bu şekilde açmayacaktır. Dosyanın adı, -redlines.dcb son ekiyle ana veritabanı adının bir türevidir.

Opticon bir görüntüyü açtığında, ek bir -redlines.dcb veritabanında görüntü hakkında redline verisi olup olmadığını kontrol eder. Varsa, Opticon görüntünün üzerine kırmızı çizgilerin grafiksel bir temsilini çizecektir. Kırmızı çizgiler, görüntü dosyasının kalıcı bir ürünü değildir. Alttaki görüntü dosyası değiştirilmeden düzenlenir, kaldırılır veya artırılır.

Opticon’dan görüntülenen bir görüntüde çok sayıda kırmızı çizgi olabilecek görünüme rağmen, görüntü türüyle uyumlu farklı bir uygulamada açılan aynı görüntü işaretlenmemiş görünüyor. Belge üretimi sırasında kırmızı çizgi verilerini yok saymayı, kırmızı çizgi verilerini meta veri olarak dışa aktarmayı veya kırmızı çizgileri dışa aktarılan görüntülerin kalıcı yapıları olarak kopyalamayı seçebilirsiniz.

Bu son seçenek, metin, vurgular ve şekillerin dosyanın bir parçası haline gelmesi açısından orijinallerinden farklı görüntüler oluşturur. Davacılar, görüntü verilerini karşıt avukatla paylaşırken bunu yararlı buluyor. Sayfaların bazı bölümleri, görüntülere kalıcı olarak imza redaksiyonları (düz geometrik şekiller) yapılarak gizlenebilen gizli bilgiler içerebilir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın