İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Uzak Hizmet Sunucu Uygulaması – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Uzak Hizmet Sunucu Uygulaması – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

İletişim Kutusu Tasarlama

Uzak Hizmet Sunucu Uygulaması

Primes Hizmetini oluşturmak için tarafımızdan kullanılan GWT çerçeve sınıfları:

• RemoteService: Tüm RPC hizmetleri tarafından uygulanması gereken bir işaretleyici arabirimi.
• RemoteServiceServlet: PrimesServiceImpl hizmet uygulama sınıfı, bu sınıfı genişletir ve gerekli işlevselliği ekler. Bu sınıf, isteklerin seri hale getirilmesi ve seri durumdan çıkarılması için destek sağlar ve isteklerin PrimesServiceImpl sınıfında doğru yöntemi çağırmasını sağlar.

Prime Number hizmetini oluştururken yer alan çeşitli sınıflar ve arabirimler arasındaki ilişkiyi gösteren bir şema aşağıdadır.

Hizmet uygulamamız, HttpServlet sınıfından miras alan RemoteServiceServlet’i genişletir. RemoteServiceServlet, gelen istekleri otomatik olarak seri durumdan çıkarma ve giden yanıtları seri hale getirme işlemlerini gerçekleştirir. GWT, muhtemelen basit olması ve Java topluluğunda iyi bilinmesi ve kullanılması nedeniyle sunucu uygulaması tabanlı yaklaşımı kullanmayı seçti.

Ayrıca, hizmet uygulamamızı herhangi bir servlet konteyneri arasında taşımayı kolaylaştırır ve GWT ile diğer çerçeveler arasında çok çeşitli entegrasyon olanaklarına kapı açar.

Bu, GWT topluluğunun birkaç üyesi tarafından GWT ile Struts ve Spring gibi diğer çerçeveler arasındaki entegrasyonu uygulamak için kullanılmıştır. GWT tarafından kullanılan RPC kablo formatı, genel olarak JavaScript Nesne Notasyonuna (JSON) dayanmaktadır. Bu protokol GWT’ye aittir ve şu anda belgelenmemiş durumdadır.

Ancak, RemoteServiceServlet, seri hale getirilmiş istek ve yanıtı incelemek ve yazdırmak için geçersiz kılabileceğiniz onAfterResponseSerialized() ve onBeforeRequestDeserialized() adlı iki yöntem sağlar.

Herhangi bir GWT hizmeti oluşturmak için temel model ve mimari her zaman aynıdır ve şu temel adımlardan oluşur:

1. Bir hizmet tanımı arabirimi oluşturun.
2. Hizmet tanımı arabiriminin eşzamansız bir sürümünü oluşturun.
3. Hizmet uygulama sınıfını oluşturun. Hizmet uygulama sınıfında, harici hizmet tarafından sağlanan işlevselliğe erişir ve sonuçları gereksinimlerimize uyacak şekilde dönüştürürüz.

Bir sonraki bölümde, bu yeni hizmeti kullanan basit bir istemci oluşturacağız. Bölüm 10’da bu hizmeti Tomcat gibi harici servlet kapsayıcılarına dağıtmayı öğreneceğiz. Bu örnekteki kavramlar, oluşturduğumuz her GWT hizmetine uygulanabilir.

Oluşturduğumuz her hizmet için en az bu iki arabirimi ve bir uygulama sınıfını oluşturacağız. Bu, bir GWT istemcisi tarafından eşzamansız bir şekilde erişilebilen sunucu işlevselliği sağlamamıza yardımcı olacaktır.

Yukarıda oluşturduğumuz servis, GWT client uygulamasından bağımsız olup, birden fazla uygulama tarafından kullanılabilir. İstemci uygulamalarımız tarafından erişilebilmesi için yalnızca hizmeti bir servlet kapsayıcısına doğru şekilde kaydettiğimizden emin olmamız gerekiyor.

Prime Number hizmetini hayata geçirmeyi tamamladık. Şimdi PrimesService’i kullanabilecek basit bir istemci yaratacağız. Bu, yapması gereken şeyleri yaptığından emin olmak için hizmetin işlevselliğini test etmemize yardımcı olacaktır.


Uzak Masaüstü Bağlantısı
Chrome uzak Masaüstü
Windows 10 uzaktan erişim kapatma
Uzak Masaüstü programları
PC uzaktan kontrol
Rsat Nedir
TeamViewer
Uzak Masaüstü Bağlantısı Nedir


İstemciyi Oluşturma

Prime Number hizmetine bağlanacak ve verilen bir sayının asal sayı olup olmadığını kontrol edecek basit bir istemci oluşturacağız. Kontrol edilecek numarayı yazmak için bir metin kutusu ve tıklandığında hizmeti çağıracak bir düğme ekleyeceğiz. Aramanın sonuçlarını bir uyarı iletişim kutusunda görüntüler.

1. İstemciyi com’da PrimesClient.java adlı yeni bir dosyada oluşturun. EntryPoint sınıfını genişleten packtpub.gwtbook.samples.client paketi.
2. Bu yeni sınıfa bir onModuleLoad() yöntemi ekleyin ve bir metin kutusu oluşturun.
3. PrimesService’i oluşturun ve onModuleLoad() yönteminde bir değişkende saklayın.
4. Yeni bir düğme oluşturun ve düğmeye yapılan tıklamaları dinlemek için bir olay işleyici ekleyin. İşleyicide, metin kutusuna yazılan metni hizmetin giriş parametresi olarak kullanarak PrimesService’i çağırın. Sonucu bir uyarı iletişim kutusunda görüntüleyin.
5. İstemcinin bu hizmeti bulması için uygulamanın module.xml dosyasına aşağıdaki girişi ekleyin.

Bir sayı yazın ve sayının asal sayı olup olmadığını kontrol etmek için düğmeyi tıklayın. Prime Number hizmet istemcisi, gerekli parametreyi PrimesService’e ileterek hizmeti çağırır. Modülde servis için bir giriş yapıyoruz. xml dosyası oluşturun, böylece GWT çerçevesi işleri doğru bir şekilde başlatabilir ve müşteri hizmeti bulabilir.

GWT hizmetlerini kullanan basit istemciler oluşturmak için ortak bir model izledik:

1. EntryPoint sınıfını uygulayan bir sınıf oluşturun.
2. İstediğinizi eklemek için onModuleLoad() yöntemini geçersiz kılın.
kullanıcı arabirimi widget’ları.
3. İşleyici tetiklendiğinde hizmeti çağırmak için kullanıcı arayüzü pencere öğelerinden birine bir olay işleyici ekleyin.
4. Olay işleyicide, hizmet yöntemine yapılan çağrının başarısı ve başarısızlığı için geri aramaları işleyin ve çağrının sonuçlarıyla ilgili bazı işlemler yapın.
5. Kullanılacak hizmet için GWT application module.xml dosyasına bir giriş ekleyin.
Bu kitap boyunca örnek uygulamalar oluştururken bu yaygın modeli bazı varyasyonlarla birlikte kullanacağız.

Burada, yeni bir Prime Number GWT hizmeti oluşturmanın bir parçası olarak gerekli olan çeşitli sınıfları ve arabirimleri oluşturmaya göz attık. Ayrıca asal sayı hizmetini kullanabilen bir istemci oluşturduk. Bir sonraki bölümde, GWT kullanarak etkileşimli web kullanıcı arayüzleri oluşturacağız.

Burada, web tabanlı kullanıcı arayüzlerini kullanırken çok daha sorunsuz bir kullanıcı deneyimi sağlamak için GWT ve AJAX kullanan etkileşimli formlar oluşturmanın farklı yollarını öğreneceğiz. Sonraki iki bölümle birlikte bu bölüm, GWT araştırmamızın temelini oluşturacaktır.

Ele alacağımız görevler şunlardır:

1. Canlı arama
2. Parola gücü denetleyicisi
3. Otomatik doldurma formları
4. Sıralanabilir tablolar
5. Dinamik listeler
6. Flickr tarzı düzenlenebilir etiketler

Örnek Uygulama

Bu kitapta oluşturduğumuz tüm örnek uygulamaları önceki bölümde oluşturduğumuz Samples GWT uygulamasına dahil edeceğiz. Bunu, keşfettiğimiz KitchenSink uygulamasına benzer bir tarzda yapacağız.

Bunu yapmak için aşağıda verilen adımları izleyeceğiz:

• Uygulamanın kullanıcı arabirimi, com.packtpub.gwtbook.samples.client paketindeki SamplePanel sınıfını genişleten bir sınıfta oluşturulacaktır.
• Bu sınıf daha sonra başlatılacak ve com.packtpub.gwtbook.samples.client paketindeki Samples sınıfındaki uygulamalar listesine eklenecektir. Samples sınıfı, giriş noktası sınıfı olarak ayarlandığından, GWT başladığında, bu sınıfı yükleyecek ve tıpkı KitchenSink gibi tüm örnek uygulamaları gösterecektir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın