İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Canlı Arama – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Canlı Arama – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Ana Aktivite

Canlı Arama

Canlı Arama, kullanıcıya aktif olarak kullanıcının yazdığı arama kriterleriyle eşleşen seçenekler sunan bir kullanıcı arabirimidir. Kullanıcı arama sorgusunu iyileştirdikçe bir kullanıcıya tüm geçerli sonuçları sürekli olarak görüntülemek için kullanılan çok popüler bir AJAX kalıbıdır. Kullanıcı sorgusu, görüntülenen sonuçlarla sürekli olarak senkronize edildiğinden, kullanıcı için çok sorunsuz bir arama deneyimi oluşturur.

Ayrıca, kullanıcının farklı arama sorgularını son derece etkileşimli bir şekilde çok hızlı bir şekilde kolayca denemesini sağlar. Aramadan elde edilen sonuçlar, herhangi bir sayfa yenilemesi veya arama ölçütünün yeniden sunulması olmadan eşzamansız olarak sunucudan alınır.

Google arama sayfası bunu büyük bir etki için kullanır. Hatta siz yazarken sorgunuzla eşleşen arama sonuçlarının sayısını bile söyler! Canlı Arama AJAX modeli tarafından sağlanan türden anlık geri bildirim, sonuçları sunucudan önceden getirmek ve bunları kullanıcının eylemlerini tahmin etmek için kullanmak için de kullanılabilir.

Bu tür bir anlık yanıt, uygulamanın kullanıcı deneyimini pürüzsüzleştirir ve uygulama gecikmesini önemli ölçüde artırır. Google Haritalar, haritada gezinirken harita verilerini önceden getirmek için bu modeli kullanmanın güzel örnekleridir.

Bu Canlı Arama örneğinde, arama metnine yazdığınız harflerle başlayan meyve adlarının listesini alan bir uygulama oluşturacağız. Yazdığınız harflerin sayısını azaltarak veya artırarak sorgu ölçütlerinizi iyileştirebilirsiniz ve kullanıcı arabirimi eşleşen sonuç kümesini gerçek zamanlı olarak görüntüler.

1. com’da LiveSearchService.java adlı yeni bir Java dosyası oluşturun. packtpub.gwtbook.samples.client paketi. Yönteme bir parametre olarak sağlanan dizeyle eşleşen arama sonuçlarını almak için bir yöntemle bir LiveSearchService arabirimi tanımlayın.

2. com.packtpub’da LiveSearchServiceAsync.java adlı yeni bir Java dosyasında bu hizmet tanımı arabiriminin eşzamansız sürümünü oluşturun.

3. Canlı arama hizmetimizin uygulamasını, sunucu paketinde LiveSearchServiceImpl.java adlı yeni bir Java dosyasında oluşturun. Meyve listesini tutan bir dizi oluşturacağız ve hizmet yöntemi çağrıldığında, bu diziden isimleri parametre olarak sağlanan dize ile başlayan bir meyve alt listesi döndüreceğiz.

4. Sunucu tarafı uygulamamız tamamlandı. Şimdi canlı arama servisi ile etkileşim için kullanıcı arayüzünü oluşturacağız. com.packtpub.gwtbook.samples dosyasını genişleten pakette LiveSearchPanel.java adlı yeni bir Java dosyası oluşturun.

client.panels.SamplePanel sınıfı. Bu bölümün başında belirtildiği gibi, bu kitapta oluşturulan kullanıcı arayüzlerinin her biri, GWT yüklemesiyle örnek projelerden biri olarak sunulan KitchenSink uygulamasına benzer örnek bir uygulamaya eklenecektir.

Bu yüzden her kullanıcı arayüzünü SamplePanel sınıfını genişleten bir panel olarak oluşturacağız ve oluşturulan paneli örnek uygulamada sample paneller listesine ekleyeceğiz. Arama dizesini yazmak için bir metin kutusu ve hizmetten alınan eşleşen öğeleri görüntüleyecek bir FlexTable ekleyin. Son olarak, çağıracağımız LiveSearchService örneğini oluşturun.

5. LiveSearchPanel yapıcısında hizmet hedefini oluşturun ve giriş noktasını ayarlayın. Ayrıca, kullanıcı arayüzüne eklediğimiz widget’lar için kapsayıcı olarak kullanacağımız yeni bir VerticalPanel oluşturun. Arama metin kutusu için CSS stilini ayarlayın. Bu stil, Samples.css dosyasında tanımlanmıştır ve bu kitap için kaynak kod dağıtım paketinin bir parçasıdır. 


Duo arama
Telefondan görüntülü arama
Google Duo
Normal görüntülü arama
Google Duo nedir
Google Duo yorumlar
İnternetsiz görüntülü arama nasıl Yapılır
Görüntülü arama nasıl açılır


6. Aynı oluşturucuda, metin kutusuna, kullanıcı metin kutusuna yazarken eşzamansız olarak LiveSearchService’i çağıracak bir dinleyici ekleyin ve açılır paneli, metin kutusundaki geçerli dizeyle eşleşen en son sonuçlarla sürekli olarak güncelleyin. Bu, tamamlama öğelerinin bir listesini almak için hizmeti çağırarak tüm sihri başlatan yöntemdir.

7. Son olarak, oluşturucuda arama metin kutusunu ve arama sonuçları panelini çalışma paneline ekleyin. Bu uygulama hakkında açıklayıcı metin görüntüleyen küçük bir bilgi paneli oluşturun, böylece Örnekler uygulamamızdaki mevcut örnekler listesinde bu örnek seçildiğinde bu metni görüntüleyebiliriz. Bilgi panelini ve çalışma panelini bir yerleştirme paneline ekleyin ve widget’ı başlatın.

8. Hizmeti Samples uygulaması—Samples için modül dosyasına ekleyin. com.packtpub.gwtbook.samples paketindeki gwt.xml. Bu yolu modül dosyasına eklemek, bu yolu kullanarak bu hizmet için uç nokta bilgilerini oluşturmamıza ve ayarlamamıza izin verir.

Bir meyve adının ilk birkaç harfini yazmaya başladığınızda, adı yazılan dizeyle başlayan meyvelerin tüm adları alınır ve metin kutusunun altındaki bir panelde görüntülenir.

Uygulamayı tarayıcıya yüklediğinizde, uygulamanın kullanıcı arabirimi bir metin kutusu görüntüler. Kutuya bir harf yazdığınızda, metin kutusunda onKeyUp() olayı tetiklenir ve bu olay işleyicide, o anda metin kutusunda bulunan metinle LiveSearchService içindeki getCompletionItems() öğesini eşzamansız olarak çağırırız.

Bu yöntemin hizmetimizde uygulanması, eşleşen tüm adları içeren bir liste döndürür. Bu örnekteki eşleşen adlar, hizmetin kendisinde bulunan bir haritadan alınır, ancak uygulamanızın gereksinimlerine bağlı olarak bir veritabanından, başka bir uygulamadan veya bir web hizmetinden de kolayca alınabilir.

Listede bulunan öğeleri, metin kutusunun hemen altında bulunan bir FlexTable widget’ına ekliyoruz. FlexTable, dinamik olarak genişletilebilen tablolar oluşturmamızı sağlar. Metin kutusu boşsa veya kutudaki tüm metni silersek, tablodaki listeyi temizleriz. Bu uygulamadaki tüm widget’lar için kapsayıcı olarak bir panel kullanıyoruz.

Paneller, GWT çerçevesindeki pencere öğeleri için kaplardır ve bunları yerleştirmek için kullanılır. Bir panele herhangi bir widget veya başka paneller ekleyebilirsiniz. Bu, widget’ları panellere ekleyerek bir araya getirerek karmaşık kullanıcı arayüzleri oluşturmamızı sağlar.

GWT çerçevesinde yaygın olarak kullanılan paneller şunlardır:

• Dock Panel: Kendisine eklenen alt widget’ları kenetleyerek veya kenarlara yerleştirerek yerleştiren ve son eklenen widget’ın kalan alanı kaplamasını sağlayan panel.
• Hücre Paneli: Widget’larını bir tablonun hücrelerine yerleştiren bir panel.
• TabPanel: Sekmeli sayfalar kümesinde alt parçacıkları yerleştiren bir panel,
her biri bir widget ile.
• Yatay Panel: Tüm alt widget’larını soldan sağa tek bir yatay sütuna yerleştiren bir panel.
• VerticalPanel: Tüm alt widget’larını yukarıdan aşağıya tek bir dikey sütuna yerleştiren bir panel.
• Akış Paneli: Widget’larını tıpkı bir satır boyunca akan metin gibi soldan sağa yerleştiren bir panel.
• Açılır Panel: Açılarak veya sayfadaki diğer pencere öğelerinin üzerine bindirilerek alt parçacıklarını görüntüleyen bir panel.
• Yığın Paneli: Çocuk parçacıklarını yukarıdan aşağıya dikey olarak istifleyerek yerleştiren bir panel. Kullanılan metafor, Microsoft Outlook’un kullanıcı arayüzü ile aynıdır.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın