İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Arayüzü Oluşturma – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Arayüzü Oluşturma – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Karmaşık Verileri Aktarma

Asal Sayı Hizmeti Oluşturma

Prime Number hizmetimizin tanımını oluşturacağız. Ayrıca bu bölümde ve çalışmanın geri kalanında oluşturduğumuz kodu içerecek Samples adında yeni bir proje oluşturacağız.

1. projectCreator ve applicationCreator kullanarak Örnekler adlı yeni bir Eclipse GWT projesi oluşturun. Uygulama sınıfının adını com.packtpub.gwtbook.samples.client.Samples olarak belirtin.
2. Yeni oluşturulan projeyi Eclipse IDE’ye aktarın.
3. com.packtpub’da PrimesService.java adlı yeni bir Java dosyası oluşturun. gwtbook.samples.client paketi. Bir sayının asal sayı olup olmadığını doğrulayan bir yöntemle bir PrimesService arabirimi tanımlayın. Parametre olarak bir tamsayı alır ve doğrulama sonrasında bir Boolean değeri döndürür.

PrimesService, bir hizmet tanımlama arayüzüdür. Hizmetin bir yanıt döndürmesi için desteklenen yöntemi ve kendisine iletilmesi gereken parametreleri belirtir.

GWT bağlamındaki RPC terimi, Java nesnelerini bir istemci ile sunucu arasında HTTP protokolü aracılığıyla kolayca geçirmeye yönelik bir mekanizmayı ifade eder. Yöntem parametrelerimiz ve dönüş değerlerimiz için yalnızca desteklenen türleri kullandığımız sürece, GWT çerçevesi bunu bizim için otomatik olarak yapar.

Şu anda, aşağıdaki Java türleri ve nesneleri GWT tarafından desteklenmektedir:

• İlkel türler—karakter, bayt, kısa, tamsayı, uzun, Boolean, kayan ve çift
• İlkel tip sarmalayıcı sınıfları—character, byte, short, integer, long, Boolean, float ve double
• Sicim
• Tarih
• Bu seri hale getirilebilir türlerden herhangi birinin dizileri
• isSerializable arabirimini uygulayan ve geçici olmayan alanları yukarıda desteklenen türlerden biri olan özel sınıflar

Desteklenen nesne türlerinin koleksiyonlarını yöntem parametreleri ve dönüş türleri olarak da kullanabilirsiniz. Ancak, bunları kullanmak için, özel bir Javadoc notu kullanarak içermeleri beklenen nesne türlerini açıkça belirtmeniz gerekir. Örneğin, bir tamsayı listesini girdi parametresi olarak alan ve bir dizge listesi döndüren bir hizmet yöntemini şu şekilde tanımlayacağız.

İlk ek açıklama, bu yöntemin yalnızca tamsayı nesnelerinin bir listesi olan bir parametreyi kabul ettiğini ve ikinci ek açıklama, bu yöntemden dönüş parametresinin bir dize nesneleri listesi olduğunu gösterir.

Eşzamansız Hizmet Tanımı Arayüzü Oluşturma

Önceki görevde oluşturulan arayüz senkronize bir arayüzdür. GWT’de AJAX desteğinden faydalanmak için bu arayüzün sunucuya arka planda uzaktan çağrı yapmak için kullanılacak olan asenkron versiyonunu oluşturmamız gerekecektir.

AJAX Desteğini Kullanma

Bu bölümde servis tanımlama arayüzünün asenkron versiyonunu oluşturacağız. com.packtpub’da PrimesServiceAsync.java adlı yeni bir Java dosyası oluşturun. gwtbook.samples.client paketi. Bir PrimesServiceAsync arayüzü tanımlayın.

Hizmet tanımı arabirimimizin eşzamansız sürümü, tüm yöntemlerinin parametre olarak bir AsyncCallback nesnesine sahip olması ve yöntemlerin hiçbir şey döndürmemesi gerekliliği dışında, eşzamanlı arabirimle aynı yöntemlere sahip olmalıdır. Geri arama nesnesi, istemci ile sunucu arasında bağlayıcı görevi görür.

İstemci tarafından eşzamansız bir arama yapıldığında, aramanın sunucu tarafında işlenmesini tamamladığı bildirimi bu geri arama nesnesi aracılığıyla yapılır. Esasen bu, AJAX büyüsünün gerçekleşmesini sağlar. Hizmet tanımınız için bu eşzamansız arabirimi sağladığınızdan emin olmak dışında, tüm bu sihrin gerçekleşmesi için özel bir şey yapmanız gerekmez.

GWT çerçevesi, istemci ile sunucu arasındaki tüm iletişimi otomatik olarak halledecektir. Bu hizmeti kullanan bir istemci uygulaması, hizmeti bu yöntem aracılığıyla çağıracak, onu bir geri çağırma nesnesi iletecek ve istemci uygulamasındaki onSuccess() yöntemine yapılan bir geri arama yoluyla başarı veya onFailure’a geri arama yoluyla başarısızlık konusunda otomatik olarak bilgilendirilecektir. 

GWT’nin mevcut sürümü yalnızca sunucuya eşzamansız geri arama yapılmasını destekler. Hizmet tanımlama arayüzü senkronize olsa da bu, onu sunucuya senkronize bir çağrı yapmak için kullanabileceğiniz anlamına gelmez. Dolayısıyla, GWT kullanarak oluşturduğunuz herhangi bir hizmete şu anda yalnızca AJAX aracılığıyla eşzamansız olarak erişilebilir.


Python Arayüz oluşturma
Python GUI programlama
Python arayüz kütüphaneleri
Python Tkinter Kullanımı
Python Arayüz Örnekleri
Python Tkinter Projeleri
Python Tkinter kütüphanesi
Python kullanıcı Arayüzü


Hizmet Uygulaması Oluşturma

Şimdiye kadar Prime Number hizmetimizin işlevselliğini tanımlayan arayüzleri oluşturduk. Bu bölümde, hizmet sınıfını uygulamaya ve doldurmaya başlayacağız ve Prime Number hizmetinin gerçek uygulamasını oluşturacağız.

Prime Number hizmetinin uygulamasını oluşturacağız. Verilen sayının sadece bire ve kendisine bölünebilir olmasını sağlayarak asal sayı olup olmadığını kontrol eder. Doğrulama sonucu bir Boole değeri olarak döndürülür.

com.packtpub’da PrimesServiceImpl.java adlı yeni bir Java dosyası oluşturun. gwtbook.samples.server paketi. RemoteServiceServlet’i genişleten ve önceden oluşturulmuş PrimesService arabirimini uygulayan bir PrimesServiceImpl sınıfı tanımlayın. Sağlanan sayının bir numara olup olmadığını doğrulamak için bu sınıfa işlevsellik ekleyin.

Bu, Asal Sayı hizmetinin uygulaması olduğundan, bu sınıfın hizmet tanımı arabirimini uygulaması ve uygulanan yöntemlere işlevsellik eklemesi gerekir. Bu görev ve önceki görevler, bir GWT hizmeti oluşturmak için her zaman gerekli olan adımları tanımlar.

RPC hizmetlerinin oluşturulması ve kullanılması, GWT’nin gücünün kilidini açma ve onu verimli ve etkili bir şekilde kullanma yolunda kritik bir adımdır. Bir GWT uygulamasının temel mimarisi, bir web tarayıcısında işlenen ve sayfayı yenilemeden verileri ve bilgileri eşzamansız olarak almak için bir RPC hizmeti olarak uygulanan sunucu tarafı işlevselliği ile etkileşime giren bir istemci tarafı kullanıcı arabiriminden oluşur.

Bir GWT uygulamasındaki hizmet, bir uygulamanın sunucu tarafı modelini sarar ve bu nedenle genellikle MVC mimarisindeki bir modelin rolüyle eşleşir.

Bir hizmet için oluşturduğumuz çeşitli sınıflar ve arabirimler arasındaki ilişkilere bakalım. Her RPC hizmeti oluşturduğumuzda, bazı GWT çerçeve sınıflarından yararlanır ve bazı yeni sınıflar ve arayüzler oluştururuz.

Yukarıdaki görev tamamlandıktan sonra oluşturulan sınıflar ve arayüzler şunlardır:

• PrimesService: Hizmet tanımı arayüzümüz. Hizmetimizdeki yöntemleri tanımlar ve bunun bir GWT RPC hizmeti olduğunu belirten RemoteService işaretleyici arayüzünü genişletir. Bu, senkronize tanımdır ve sunucu tarafı uygulaması bu arayüzü uygulamalıdır.
• PrimesServiceAsync: Arayüzümüzün eşzamansız tanımı. Tüm yöntemlerinin parametre olarak bir AsyncCallback nesnesine sahip olması ve yöntemlerin hiçbir şey döndürmemesi gerekliliği dışında, senkronize arabirimle aynı yöntemlere sahip olmalıdır. Bu arabirim için önerilen adlandırma kuralı, senkronize arabirimimizin adının sonuna Async sözcüğünü eklemektir.
• PrimesServiceImpl: Bu, hizmetimizin sunucu tarafı uygulamasıdır. Bu, RemoteServiceServlet’i genişletmeli ve senkronize arayüzümüz olan PrimesService’i uygulamalıdır.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın