İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Uygun Bağlantı Sitelerini Bulma Stratejileri – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Uygun Bağlantı Sitelerini Bulma Stratejileri – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Alan Türlerini Belirleme – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Uygun Bağlantı Sitelerini Bulma Stratejileri

İdeal olarak, hedef pazarınızın ilgisini çeken tüm yüksek trafikli sitelerden bağlantı kurmanız gerekir. Tüm bu siteleri bulmak ve bağlantıları düzenlemek için bir strateji geliştirin.

Popüler arama motorlarıyla başlayın. Çoğu insan internette ilgilenilen konuları bulmak için arama motorlarını ve dizinleri kullanır. Arama yapan kişilerin çoğu, arama motorunun döndürdüğü ilk 20 ila 30 sonucun ötesine asla geçmez. Böylece, bu en iyi 20 ila 30 site çok fazla trafik alıyor. Tüm popüler arama motorlarında ve dizinlerde ilgili anahtar kelimeleri arayın ve bağlantı olasılıkları için bu en iyi siteleri araştırın.

Bu sitelerden bazıları rakip olacak ve karşılıklı bağlantılar istemeyebilir. Bağlantılar için en iyi fırsat, aynı hedef pazara sahip rakip olmayan sitelerdir. En önemli anahtar kelimelerinizi almanızı, en popüler 20 arama motoru ve dizinde bir anahtar kelime araması yapmanızı ve potansiyel bağlantı siteleri için her birindeki en iyi 30 siteyi incelemenizi öneririm.

Yararlı bağlantı siteleri bulmak için başka bir strateji, sektörünüzdeki liderlerin ve rakiplerinizin nerede bağlantılı olduğunu görmektir. “Rakipler” terimini çok gevşek kullanıyorum.

Doğrudan rakiplerinizi, sektör liderlerinizi, hedef pazarınıza rakip olmayan ürünler satan şirketleri, hedef pazarınıza benzer türde ürün veya hizmet satan şirketleri ve arama motoru sıralaması için sizinle rekabet eden şirketleri içerir. Rakiplerinizin ne yaptığını görün.

Nereden bağlandıklarını belirleyin ve bunların sizin de bağlantı kurmanız gereken siteler olup olmadığına karar verin. Neyi iyi yaptıklarını öğrenin ve hatalarından da öğrenin. Rekabetinizin uygun şekilde bağlantılı olduğu her yerde bağlantı kurmalısınız, ve sonra bazıları.

URL’leri Keşfetmek

İnternette bir Web sitesinin bağlantılarını belirlemenize yardımcı olacak birçok araç vardır. Bu araçlar, Web sitenize hangi sitelerin bağlantı verdiğini görmek için kullanılabilir. Ancak, hangi sitelerin rekabetinize bağlantı verdiğini görmek için de kullanılabilirler. Bu, sitenizin nereden bağlanabileceğini araştırmak için harika bir yoldur, ancak henüz değil! Web sitenize giden bağlantıların sayısını artırmak için size adım adım bir süreçte rehberlik etmeme izin verin.

Hangi sitelerden bağlantı alacağınızı belirlerken, öncelikle uzun bir rakip listesi oluşturmalısınız. Rakip, sizinle aynı ürünleri veya hizmetleri sunan veya aynı demografik grubu hedefleyen herhangi bir işletme veya site olabilir.

İnternet tüm işletmeler için eşit bir oyun alanı oluşturduğundan, dünyanın her yerinden büyük ve küçük şirketlere karşı da rekabet ediyorsunuz. Şirketinizin sağlayabileceği hizmetler hakkında bilgi bulmak için bir arama motoru kullanan biri, dünyanın her yerinden şirketlerin sonuçlarını ilk on sonuçta görebilir.

Kapsamlı rakip listenizi geliştirdikten ve URL’lerini topladıktan sonra, hangi sitelerden bağlantı aldıklarını öğrenmelisiniz. Sitenize kimin bağlantı verdiğini bulmanıza yardımcı olmak için araçlar geliştirilmiştir.

Çoğu durumda URL’nizi girersiniz ve ardından bu araçlar ona bağlantı veren sitelerin bir listesini sağlar. Ancak, bir rakibin sitesinin URL’sini girerek, hangi sitelerin rakiplerinize ve sektör liderlerine bağlantı verdiğini kolayca belirleyebilirsiniz. Bu egzersiz için ne kadar organize olursanız o kadar iyi.


Rakip site backlink
Google site analiz
Search Console Google Gibi Getir
Organik trafik arttirma Yöntemleri
Google kalite Yönergeleri
Google web sitesi
Web sitesi Google kayıt
Google site puanlama


Şunları öneriyoruz:

1. Kapsamlı bir rakip listesi ve URL’leri toplayın.
2. Bu alıştırma için kullanacağınız bir sonraki bölümden araç(lar)ı seçin.
3. Bağlantı veren siteleri bulmak için ilk rakip URL’yi girin.
4. Sonuçları kopyalayıp daha sonra erişebileceğiniz bir Word, Not Defteri veya başka bir dosyaya yapıştırın.
5. Bağlantı veren siteleri bulmak için bir sonraki rakip URL’sini girin.
6. Sonuçları kopyalayıp aynı Word, Not Defteri veya başka bir dosyaya yapıştırın ve potansiyel bağlantı siteleri listenize ekleyin.
7. Rakibinize bağlantı veren tüm siteleri bulana kadar 5. ve 6. adımları tekrarlayın. Bu yapıldığında, potansiyel bağlantı siteleri listeniz olur.
8. Şimdi bir bağlantı isteği geliştirin (ayrıntılar için sonraki bölüme bakın) ve masaüstünüzde açık tutun, böylece bağlantı almak istediğiniz bir site bulduğunuzda kopyalayıp bir e-postaya yapıştırabilirsiniz.
9. Ardından, sitenin size bağlantı verilmesi için uygun olup olmadığını belirlemek için potansiyel bağlantı sitelerinin her birini ziyaret edin. Eğer öyleyse, bağlantı isteğinizi gönderin. Site herhangi bir nedenle uygun değilse, onu listenizden silin. Yinelenenleri de silin. Listenizin en altına geldiğinizde, potansiyel bağlantılar listesinden istek bağlantıları listesine dönüşmüştür.
10. Takip edin ve takip edin. Devam edin ve karşılıklı bir bağlantıyı kabul edenlere uygun bir bağlantı sağlayın. Sitenize söz verilen bağlantıyı sağladıklarından, bağlantının çalıştığından ve sitenizdeki doğru sayfayı gösterdiğinden emin olmak için takip edin.
11. Popüler arama motorlarına bağlantı sağlayan sayfanın İnternet adresini, orada olduğunu bilmeleri için gönderin. Bu, bağlantı popülerlik puanlarınızı artırmanıza yardımcı olacaktır.

Diğer Potansiyel Bağlantı Stratejileri

Potansiyel bağlantı sitelerini bulmak için başka bir strateji, birçok farklı arama motorunu ziyaret etmek ve insanların sitenizi aradıklarında arayacaklarını düşündüğünüz anahtar kelimeler üzerinde bir arama yapmaktır. En iyi sonuçlar, hedef pazarınızdan çok sayıda ziyaret alır, bu nedenle her zaman iyi potansiyel bağlantı siteleridir.

Aşağıdakiler, bu sitelerden bağlantı almak için adım adım bir stratejidir.

1. Ana anahtar kelime listenizi ve meta etiketlerinizi kullanarak Web siteniz için en önemli anahtar kelimelerinizin bir listesini yapın.
2. En iyi 30 arama motorunun bir listesini geliştirin (SearchEngine Watch.com’a bakın).
3. 30 arama motorunun her birine gidin ve en önemli anahtar kelimenizi 1. adımda tanımlandığı şekilde girin.
4. Sonuçları kopyalayıp daha sonra erişebileceğiniz bir Word, Not Defteri veya başka bir dosyaya yapıştırın.
5. Sonraki anahtar sözcüğü girin ve sonuçları kopyalayıp aynı Word, Not Defteri veya başka bir dosyaya yapıştırın ve potansiyel bağlantı siteleri listenize ekleyin.
6. Listenizdeki tüm anahtar kelimeleri kullanana kadar 5. adımı tekrarlayın. Bu yapıldığında, her bir anahtar kelime için 900 potansiyel siteniz olacaktır. Artık potansiyel bağlantı siteleri listeniz var.
7. Şimdi bir bağlantı isteği geliştirin (ayrıntılar için sonraki bölüme bakın) ve sahip olmak istediğiniz bir site bulduğunuzda kopyalayıp bir e-postaya yapıştırabilmeniz için masaüstünüzde açık tutun.
8. Ardından, sitenin size bağlantı verilmesi için uygun olup olmadığını belirlemek için potansiyel bağlantı sitelerinin her birini ziyaret edin. Eğer öyleyse, bağlantı isteğinizi gönderin. Site herhangi bir nedenle uygun değilse, onu listenizden silin. Yinelenenleri de silin. Listenizin en altına geldiğinizde, potansiyel bağlantılar listesinden istek bağlantıları listesine dönüşmüştür.
9. Takip edin ve takip edin. Devam edin ve karşılıklı bir bağlantıyı kabul edenlere uygun bir bağlantı sağlayın. Sitenize söz verilen bağlantıyı sağladıklarından, bağlantının çalıştığından ve sitenizdeki doğru sayfayı gösterdiğinden emin olmak için takip edin.
10. Bağlantının orada olduğunu bilmeleri için, popüler arama motorlarına bağlantı sağlayan sayfanın İnternet adresini gönderin. Bu, bağlantı popülerlik puanlarınızı artırmanıza yardımcı olacaktır.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın