İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Fayda Odaklı İçerik Oluşturma – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Fayda Odaklı İçerik Oluşturma – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Rapor Tasarımcısı – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Fayda Odaklı İçerik Oluşturma

Fayda odaklı içerik, ürün ve hizmetlerinizin potansiyel müşterilerinizin ihtiyaçlarını nasıl karşılayacağını göstererek, müşterilerin değer hiyerarşilerine doğrudan hitap eder. Kopyanız, ürün ve hizmetlerinizin faydalarını vurgulamalı, güçlendirmeli ve aydınlatmalıdır. Kopyanızı avantajlarla doyurun ve özellik odaklı kopyalamadan kaçının.

Bazı istisnalar vardır. Sitenizde kullandığınız kopya türü, hedef pazarınıza bağlıdır. Örneğin bilgisayar parçaları endüstrisinde, özellikler ve spesifikasyonlar sıklıkla değer odaklı kopyadan daha önemlidir.

Çoğu OEM ve perakendeci, değer odaklı içeriklerini, ayrıntılı özellik ve özellik listelerine sekmeler veya bağlantılarla birlikte varsayılan görünüm olarak sunar. Genellikle, belirli bir yeni özellik, belirli bir ürünün pazarlamasına hakim olacaktır. Kural olarak, sektörünüzün ve pazarınızın standartlarına ve beklentilerine uyun.

Müşterilerinizin değer hiyerarşilerine hitap edin

Psikologlar, bireyler için neyin önemli olduğunu anlamalarına yardımcı olmak için değer hiyerarşilerini kullanır.33 Değer hiyerarşileri, şirketinizin ürün veya hizmetinin müşterilere sunduğu en önemli değeri çerçeveler. Müşterileriniz için en önemli olan şeylere odaklanarak içeriğinizin alakalı kalmasını sağlarsınız.

İlgi çekici başlıklar yazın ve kopyalayın

Başlıklarınızın ziyaretçilerinizin dikkatini çekmesi için alakalı görünmesi gerekir. İlgi çekici başlıklar, RSS beslemelerinde ve sonuçta ortaya çıkan haber hikayelerinde site dışında da göründükleri için daha fazla insanı sitenize çekecektir.

Başlıklarınızı, takip eden önemli konunun kısa, etkili özetlerini yapın. Makaleleri ve niceleyicileri (a, an ve, the) atlayın ve gazete tarzında konu/isim/fiil kombinasyonlarını kullanın.

Dönüşüm sağlayan ilgi çekici başlıklar yazmak için bazı ipuçları:

•Bir tıklama başına ödeme (PPC) kampanyasında arama motorları için optimize ederkenbaşlığa anahtar kelime öbekleri ekleyin. Bu, arama motorlarında daha üst sıralarda yer almanıza yardımcı olabilir ve PPC kampanyanızdan gelen ziyaretçilere web sayfasının alakalı olduğunu gösterir.

• Ziyaretçilerinize web sitenizin, ürününüzün veya hizmetinizin faydalarını açıkça anlatan etkili başlıklarla faydaları vurgulayın. 

• Anahtar sözcüklerin daha iyi öne çıkması ve taranması için başlıklarda anahtar sözcükler önden yüklenir. Genel olarak, aktif ses, reklam metni için en güçlü olanıdır. Bununla birlikte, SEO amaçları için, pasif ses, başlıkların anahtar kelimelerle önden yüklenmesine yardımcı olabilir. Kullanıcılar genellikle başlıklarda, alt başlıklarda, özetlerde, alt yazılarda, bağlantılarda ve madde işaretli listelerde yalnızca ilk iki kelimeyi tarar, bu nedenle ilk iki kelimeyi sayın.

• Ziyaretçilere web sayfanızda ne yapmaları gerektiğini anlatmak için eylem odaklı metin kullanın. Örneğin, açılış sayfanızda indirilmek üzere bir teknik inceleme sunuyorsanız, ziyaretçilerinize başlığınızdaki teknik incelemeyi indirmelerini söyleyin. Basit, evet, ama etkili.

• Merak uyandırın, böylece ziyaretçileriniz daha fazla okumaya mecbur kalsın. Başlıklarınız okuyucularınızın meraklarını giderdiği için “Nasıl?” diye sormalarına yol açmalıdır. Örneğin: “Açılış Sayfası Dönüşüm Oranlarınızı Nasıl %50 ila %200 Artırırsınız?”


Kaliteli içerik oluşturma Süreçleri
Etkili içerik
İçerik oluşturma Nedir
İçerik oluşturma programları
Canva
Ürün içerik hazırlama
LinkedIn içerik üretme


• Başlığınızda yalnızca gerçekleri belirtin. Çoğu zaman, bu alınacak en iyi yaklaşımdır. Örneğin, bir Fluke Instruments ürünü için bir başlık: “Fluke VR1710 Voltaj Kalitesi Kaydedici, Güç Kalitesi Sorunlarını Algılamak için Kullanımı Kolay Bir Çözüm Sunar.”

• Reklam gibi görünmeyen reklamlar yazmak için bir editoryal stil kullanın. Başlıkları (ve içeriği) editoryal tarzda (gazete hikayesine benzer) yazmak, ziyaretçilerinizin dikkatini çekmenin ve onları okumaya devam etmenin en iyi yolu olabilir. Örneğin: “Yeni VoIP Hizmeti, Ev Sahiplerinin Telefon Ücretlerinden Yılda Yüzlerce Dolarlık Tasarruf Sağlıyor.”

• Web sayfalarınıza avantajlar ekleyerek ve bunları güçlendirerek dönüşümleri iyileştirmek için ek bir yer sağlamak için doğrudan başlığınızın altında alt başlıklar kullanın. Alt başlıklar ayrıca SEO için anahtar kelimeler eklemek için harika bir yerdir. Jakob Nielsen, manşet yazarlarının, kullanıcıların taradığı anahtar kelime sayısını artırmak için alt başlıklarda ve destelerdeki “belirgin anahtar kelimelerin tekrarını azaltmalarını” tavsiye ediyor. Kullanıcılar genellikle her metin öğesinde yalnızca ilk birkaç kelimeyi okuduklarından, alt başlıklarda ve destelerde farklı anahtar kelimelerin kullanılması, alaka düzeyini ve potansiyel arama motoru sıralamalarını iyileştirir.

• Test edin ve tekrar test edin, çünkü başlıklar dönüşüm oranınızı artırmak için böylesine önemli bir fırsat oluşturuyor. Dönüşüm oranınızı en çok artıranı bulmak için birden fazla başlığı test etmek için A/B bölünmüş testi veya çok değişkenli yazılım kullanın.

İlgi Çekici Metinler Yazmak İçin Bazı İpuçları:

Her paragrafı bir patlama ile başlatın

Paragraflarınızın ilk ve son cümleleri çıkmalıdır. Okuyucularınızın ilgisini çekmek ve onları web sayfalarınızda harekete geçmeye zorlamak için paragraflarınızı avantajlarla paketleyin. Kopyanızı, okuyucuların hızlı bir şekilde tarayabilmesi için tasarlayın.

Bağlantılar, düğmeler ve teklifler yazarken harekete geçirici mesajlar ekleyin

Harekete geçirici mesajlarınız, ziyaretçilerinizi web sitenizde istenen bir işlemi yapmaya zorlamak için kullandığınız tekliflerdir. Bu eylemler, bir ürün veya hizmet satın almak,kaydolmak vesatışlarınız içinönder olmak veya bir ürün hakkında daha fazla bilgi edinmek için bir e-posta adresiyle“optin”olmak ve böylece onlara pazarlayabilmeniz olabilir.

Köprülerinizde eylem kelimeleri ve ifadeleri kullanın

Bu, ziyaretçilerin tıklamasına neden olur. Eylem kelime ve ifadelerine örnek olarak, “Şimdi satın al%15 indirim”, “Keşfet…”, “Nasıl Yapılacağını Öğrenin…”, “Buraya Tıklayın…”, “Kaydolun…” ve “Ara” verilebilir.

Birincil yanıtları ve ikincil veya yedek yanıtları kullanın

İstediğiniz bir web sitesine verilen birincil yanıt, genellikle ürününüzü satın almak veya müşteri adayı olmaktır. Ancak bu şekilde yanıt veren her bir kişi için, genellikle neredeyse satın alan veya neredeyse tıklayan ancak hiç bağlanmayan 10 kişi daha vardır.

Yedek yanıtlarla bu neredeyse alıcıları veya neredeyse olası satışları bir satışa daha yakın hale getirmenin yollarını geliştirin

Belki de ziyaretçiniz şu anda satın almaya hazır değildir, ancak gelecekteki aylık spesiyalleriniz hakkında bilgi almak ister. Tek yapması gereken ücretsiz bülteninize veya ona sunduğunuz benzer bir yedek yanıta kaydolmak gerekir.

Düğmelerinizdeki açıklayıcı metni test edin

Bu, dönüşümlerinizi artıracaktır. Düğmelerdeki standart “Gönder” ifadesini kullanmak yerine, dönüşüm oranlarını artırmak için “Şimdi indir” gibi daha açıklayıcı metinler kullanın. 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın