İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Üretken Çevrimiçi Reklamcılık – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Üretken Çevrimiçi Reklamcılık – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Güvenliği Yönetme – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Üretken Çevrimiçi Reklamcılık

Banner reklam dünyası hızla değişiyor. Birkaç yıl önce afiş reklamları modaydı, ziyaretçiler tıklıyordu, iyi bir afiş alanı bulmak zordu ve fiyatlar yükseliyordu. Günde ne fark yaratır! Son birkaç yılda banner reklam fiyatlarının önemli ölçüde düştüğü görüldü.

Kaliteli alan elde etmek zor değil ve tıklama oranları çarpıcı bir şekilde düşüyor. Banner reklamcılık, öncelikle marka hedeflerine ulaşmak için kullanılmaktadır.

Bununla birlikte, tüm kıyamet, kasvet ve kötü basına rağmen, banner reklamlar uygun şekilde geliştirilmiş ve iyi seçilmiş bir siteye yerleştirilmişse, banner reklamlar yine de etkili bir reklam aracı olabilir. Zengin medya kullanan reklamlara doğru bir kayma görmeye başlıyoruz.

Çevrimiçi reklamcılık, tıpkı çevrimdışı reklamcılık gibi görünürlük sağlar. Ürününüzle, pazarlama hedeflerinizle ve bütçenizle çalışan bir banner reklam stratejisi geliştirmelisiniz. Arama motorlarında reklam önemli bir ilgili konudur. Bu konu ele alınmıştır.

Bu bölümde şunları ele alıyoruz:

• Çevrimiçi reklam stratejiniz
• Web’de reklam fırsatları
• Banner reklam tasarımı ve tıklamalar üzerindeki etkisi
• Banner reklam boyutları ve yerleri
• İlan yerleştirme
• İşe yarayan dinamit banner reklamları oluşturmaya yönelik ipuçları
• Çevrimiçi reklamın maliyeti
• Reklam etkinliğini ölçme
• Banner reklam değişim ağları
• Bir çevrimiçi reklam ajansı kullanmak
• İnternet reklamcılığı bilgilerinin kaynakları.

İnternet Reklamcılığıyla Etki Alanınızı Genişletin

Bugün, İnternet reklamcılığı dünya çapındaki işletmelerin reklam bütçelerinde tanınmaktadır. Banner reklamlar, Web siteniz hakkında farkındalık yaratmanın ve site trafiğini artırmanın bir yoludur. Hedef pazarınızın sık sık ziyaret etmesi muhtemel sitelere afişler yerleştirilir, böylece bu pazarın sizi tıklaması ve ziyaret etmesi teşvik edilir!

İnternet birçok farklı reklam alanı sunar. Banner reklamlar arama motorlarına, içerik sitelerine, reklam sitelerine ve çevrimiçi dergilere yerleştirilebilir. Reklamınızın nerede görüntüleneceğinin seçimi, çevrimiçi reklamcılık stratejinizle ulaşmak istediğiniz hedeflere bağlıdır.

Çevrimiçi reklamcılığın birçok avantajı vardır:

• Bu reklamlardan gelen yanıt, Web trafiği analizi ile bir gün içinde kolayca ölçülebilir.
• Web siteniz ziyaret edildiğinde verilebilecek bilgi miktarı, geleneksel bir reklam kampanyasınınkinden çok daha fazladır.
• Bir çevrimiçi reklam kampanyası geliştirmenin ve yürütmenin maliyeti, geleneksel medyayı kullanmaktan çok daha düşüktür.

Geleneksel olarak reklamcılık, pazarlama konseptinizi ortaya çıkaracak bir halkla ilişkiler (PR) firması veya reklam şirketi tarafından yapılırdı. Müşteriler olarak işletmeler, kavramları halka açıklanmadan önce (genellikle birkaç denemeden sonra) gözden geçirir ve onaylardı.

Halkla ilişkiler veya reklam firmaları, işletmeler için TV, radyo ve basılı reklamlar geliştirmekten sorumlu olacaktır. Uygun yayınları, editoryal takvimleri, fiyatlandırmayı ve birden fazla yerleşim için alacakları indirimleri inceledikten sonra medya satın alma stratejisini bulurlardı.


Çevrimiçi reklamcılık nedir
Çevrimiçi iş Piyasası uygulaması Nedir
Dönüşüm izleme kodunu nereye eklemek uygun olur
E-tablo kullanmanın bir avantajıdır
Web analiziyle başarıyı yakalayın Cevapları
web analizi konusunda, analiz araçlarını kullanarak hangi bilgileri elde edebilirsiniz?
Bir reklam iyi performans göstermiyorsa etkili taktiklerden biri
İnternette yer almaya hazırlanan çoğu işletmenin karşılaştığı en büyük zorluk


Reklamlar daha sonra kampanya dönemi boyunca kademeli olarak yayınlandı ve sonunda halk tarafından görüntülendi. Kampanyanın sonunda, PR veya reklam şirketi, pazarlama kampanyasının başarısını değerlendirecektir. Kampanyanın amacı X adet satış elde etmekse bu çok kolaydır, ancak kampanyanızın amacı marka bilinirliği oluşturmaksa çok daha zordur.

Günümüzde online banner reklamlar çok daha kısa sürede geliştirilmekte ve Web sitelerine hızlı bir şekilde yerleştirilmektedir. Web trafiği analiz yazılımı, reklam aracılığıyla sitenizi tıklayan ve ziyaret eden ziyaretçi sayısını izleyerek, banner reklamın çalışıp çalışmadığını ertesi gün size söyleyebilir. Bu size, reklamını yaptığınız siteyi değiştirme veya daha büyük bir kitlenin ilgisini çekip çekmediğini görmek için banner reklamı değiştirme fırsatı sunar.

Nielsen Net Ratings, en çok çevrimiçi reklamcılığı kimin yaptığını bulmak için harika güncel kaynaklar sunar. Her hafta İnternette görüntülenen ilk on afişi ve çevrimiçi olarak ilk on reklamvereni bulmak için bu kaynağı kontrol edebilirsiniz.

Hedeflerinizi Düşünerek Reklamı En Üst Düzeye Çıkarın

Reklam stratejinizi geliştirirken, reklam kampanyanızın hedefleriyle başlayın.

Bir çevrimiçi reklam kampanyası için en yaygın hedefler şunları içerir:

• Marka bilinirliği oluşturmak
• Web sitesi trafiğini artırma
• Olası satışlar ve satışlar yaratmak.

Ne tür bir reklam kullanacağınız ve nerede reklam vereceğiniz gibi bir dizi seçeneğiniz var. Bu kararlar hedeflerinize dayanmalıdır. Amacınız genel marka bilinirliğini artırmaksa, yüksek trafikli arama motorlarından birkaçında güzel tasarlanmış bir banner reklam etkili olacaktır.

Potansiyel müşteriler geliştirmek ve yeni müşteriler bulmak istiyorsanız, hedef pazarınızın uğrak yeri olan yüksek trafikli bir Web sitesine bir banner reklam yerleştirmek gibi daha hedefli bir yaklaşım izlenmelidir.

Reklam stratejinize nasıl devam edeceğinize karar verirken, kaç kişiye ulaşmak istediğinizi düşünün. Az sayıdaki çok hedefli insandan yüksek kaliteli bir yanıt mı istiyorsunuz, yoksa büyük bir kitle kitlesine mi ulaşmak istiyorsunuz?

Hedeflediğiniz insanları düşünün. Diş hekimliği malzemelerini diş muayenehanelerine satıyorsanız, diş hekimlerini ve hijyenistleri hedeflemek istersiniz. Yahoo’ya reklam koymak pek mantıklı olmaz! diş hekimliğinde yeni tıbbi keşifler hakkında bir sitede reklam verebileceğiniz zaman.

Çevrimiçi reklamcılık stratejinizi oluştururken bütçenizi daima göz önünde bulundurun. Reklam paranızı uzatmanın birçok yolu vardır. Vaktiniz varsa, afiş ticareti yapmak için gelecek vaat eden siteler bulabilirsiniz. Ayrıca üçüncü bir tarafça kurulan banner değişim programlarına katılabilirsiniz ve banner’ınız diğer banner değişim katılımcılarının sayfalarında rastgele görüntülenir.

Çevrimiçi Reklamcılık Terminolojisi Banner Reklamları

Banner reklamlar, bir Web sitesine yerleştirilen küçük reklamlardır. Şirketler genellikle banner reklamlarını geliştirir, yerleştirmek için siteler bulur ve ardından banner alanı satın alır veya takas eder.

Tıklamalar

Bir izleyici fare ile bir banner reklamı tıkladığında ve reklamı yapılan siteye gittiğinde buna “tıklama” denir. Bazen banner reklam fiyatları tıklama sayısına göre belirlenir.

Hit

Bir siteye yapılan isabetler, başka bir bilgisayarın o siteye (veya bir sitedeki bir dosyaya) erişme sayısıdır. Bu, sitenizin 1.000 isabeti varsa, 1.000 kişinin ziyaret ettiği anlamına gelmez. Ana sayfanızda çok sayıda grafik dosyası varsa bu sayı yanıltıcı olabilir.

Ana sayfa ana dosyasına erişildiğinde bir isabet sayılır, ancak ana sayfayla birlikte yüklenen her grafik dosyası için bir isabet de sayılır. Yani bir kişi bir sitede altı sayfayı ziyaret ederse ve her sayfada beş grafik varsa, en az 30 isabet oluşturulur.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın