İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Banner Reklamcılık – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Banner Reklamcılık – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Kontrollü Görüntüleme

Banner Reklamcılık

Banner reklamcılık, çevrimiçi reklamcılığın en yaygın ve en çok tanınan biçimidir. Banner reklamlar çeşitli boyutlarda mevcuttur. Afişler genellikle izleyiciyi tıklamaya ikna eden çekici bir mesaja veya harekete geçirici mesaja sahiptir. “Öbür tarafta ne var?” sen sor. Elbette reklamverenin Web sitesi. Banner reklamlar aynı zamanda statik olabilir, sadece reklamverenin logosunu ve sloganını gösterir veya grafikler ve hareketlerle canlandırılabilir.

Çevrimdışı reklamlarınızı geliştirmek için bir reklamcılık veya halkla ilişkiler şirketi kullanıyorsanız, bunlar genellikle size çevrim içi reklam kampanyanız için kullanabileceğiniz bir afiş reklamları kitaplığı sağlar. Bir reklam veya PR şirketi kullanmamayı seçerseniz, banner reklamın oluşturulmasını başka bir şirkete yaptırabilir veya kendinizinkini oluşturabilirsiniz.

Banner reklam, elde ettiği tıklamaların sayısı üzerinde doğrudan bir etkiye sahip olacak şekilde tasarlanmıştır. Dinamik banner reklamlar geliştirmenize yardımcı olacak bir dizi çevrimiçi kaynak vardır. Banner Generator, ücretsiz olarak çevrimiçi banner oluşturmanıza olanak tanır.

Media Builder, doğrudan kendi sitesinden animasyonlu banner reklamlar geliştirmenize olanak tanır. Banner reklamları tasarlamanıza ve oluşturmanıza yardımcı olacak diğer kaynaklar, bu bölümün sonundaki İnternet Kaynakları bölümünde tanımlanmıştır.

Daha önce belirtildiği gibi, çok çeşitli afiş boyutları mevcuttur. Banner reklamınızı oluşturmadan veya sizin için profesyonel bir şekilde oluşturmadan önce, reklam vermek istediğiniz web sitelerinin sahiplerine danışmalısınız.

Banner reklamınızın amacı, birinin tıklamasını sağlamaktır. Tüm bilgilerinizi reklamınıza dahil etmeye çalışmayın. Çok küçük ve dağınık bir afişin okunması zordur ve görsel olarak çekici değildir. Birçok afiş, yalnızca bir logo ve kullanıcıyı tıklamaya ikna eden bir etiket satırı içerir. Ücretsiz teklifler veya yarışma eşantiyonları, kullanıcının merakına hitap etme eğiliminde olduklarından, tıklamalar için de oldukça etkilidir.

Banner Reklam Seçeneklerinizi Keşfetme

Statik afişler adından da anlaşılacağı gibi. Kaldırılıncaya kadar aynı Web sayfasında statik kalırlar. Banner reklamınız, okuyucunuz başka bir sayfaya geçene kadar o sayfada görünür olacaktır. Animasyonlu afişler, bir Web sitesinde hareket eden afişlerdir. Animasyonlu afişler genellikle GIF formatındadır ve belirli bir sırayla sunulan tek bir dosyada bir grup resim içerir.

Animasyonlu banner reklamları kullanırken, banner’ın dosyalardaki resimler arasında hareket etmeye devam etmesi için dosyayı döngüye almayı seçebilir veya daha sonra durdurma seçeneğiniz vardır.

Dönen banner’lar, farklı Web siteleri arasında dönen banner reklamlardır. Aynı sitedeki sayfalar. Bazı dönen banner’lar her 15 veya 30 saniyede bir döner, bu nedenle bir ziyaretçi sayfada kalırken birkaç reklam görebilir. Diğer dönen banner reklamlar, sayfaya her yeni ziyaretçi geldiğinde döner. Dönen afişler, trafiğin yoğun olduğu Web sitelerinde yaygın olarak kullanılır.

Kayan afişler, modern reklam panolarına benzer. Burada ziyaretçi, her 10 ila 30 saniyede bir farklı bir reklam gösterecek şekilde kaydırılan bir dizi reklam panosu reklamı görür.


Banner reklam Nedir
Banner reklam Örnekleri
Trendyol banner örnekleri
Banner ne demek
Banner reklam türleri
Banner mesajı örnek
Statik banner nedir
Banner ingilizcede ne demek


Banner Reklam İpuçları

Banner reklamınızın pazarlama hedeflerinize ulaşmasını sağlamak için şu ipuçlarını izleyin:

• Banner reklamınızın hızlı yüklendiğinden emin olun. Web sayfasının tamamı başlıktan önce yüklenirse, görüntüleyen kişi onu görmeden önce tıklayabilir. İdeal olarak, nispeten yavaş yüklenen bir sitede çok hızlı bir banner reklamınız olmalıdır. Bu şekilde izleyicilerinizin, sitenin yüklenmesini beklerken banner reklamınızı okumaktan başka yapacakları bir şey yoktur. Banner reklam boyutunuzu her zaman 5K’nın altında tutmaya çalışmalısınız.

• Internet Ex’in herhangi bir sürümünü kullanırken dosyaların ne kadar büyük olduğunu görmek için
plorer, şu adımları takip edebilirsiniz:
– Banner reklamına sağ tıklayın.
– Özellikler’i seçin.
– Özellikler penceresinde size başlık boyutunu söyleyen bir Boyut satırı göreceksiniz.

• Basit tutun! Banner’ınız çok fazla metin veya animasyon ya da çok fazla renk ve yazı tipi içeriyorsa, izleyiciler aşırı bilgi yükü yaşar ve banner’ınızı okumaya veya tıklamaya teşvik edilmez.

• Banner reklamınızın kolayca görüntülendiğinden emin olun. İnternetteki birçok afiş güzel tasarlanmış ancak okunması zor. Doğru boyutta, okunması kolay bir yazı tipi kullanın. Renk seçiminizde dikkatli olun.

• İnternette grafikleri kapalı olarak gezinen veya herhangi bir nedenle banner reklamınızı göremeyen ziyaretçiler için her zaman Alt etiketlerini kullanın.

• Banner reklamınızın sitenizdeki en uygun sayfaya bağlantı verdiğinden emin olun. Sadece sizi bekleyen bir hata mesajını bulmak için ilginç bir başlığa tıklamak nadir değildir. Bu, İnternet kullanıcıları için can sıkıcıdır ve pazarlama çabalarınız için verimsizdir. Bağlantının etkin kaldığını ve Web sitenizdeki doğru sayfayı gösterdiğini doğrulamak için banner reklamlarınızı düzenli olarak kontrol edin.

• Animasyonlu banner reklamlar kullanıyorsanız, reklamlarınızı iki ila dört kare ile sınırlayın.

• Her zaman “Buraya tıklayın” gibi bir harekete geçirici mesaj eklemelisiniz. Kaç kişinin söyleneni yapması şaşırtıcı. Yine de reklamınızı ilgi çekici ve onların ilgisini çekecek bir hale getirmelisiniz. Sadece “Burayı tıklayın” demeyin – kitlenize bunu yapması için ikna edici bir neden verin.

• Banner reklamlarınızı, istediğiniz gibi göründüklerinden emin olmak için farklı tarayıcılarda, bu tarayıcıların farklı sürümlerinde ve farklı ekran çözünürlüklerinde test edin.

• Reklamcılık ve grafik tasarım hakkında kesinlikle hiçbir şey bilmiyorsanız, kendi başınıza bir banner oluşturmaya çalışmayın. Bir profesyonele gidin. Kendi afişinizi tasarlarsanız, ikinci bir fikir ve belki de üçüncü bir fikir alın.

Banner reklamcılığının teknolojik olarak daha gelişmiş biçimleridir. İzleyiciler için ilginçtirler çünkü bir şekilde benzersiz veya sıra dışı özelliklere sahiptirler. Bu özellikler, izleyicilerin dikkatini çekmek ve onları banner reklamı tıklamaya ikna etmek için daha uygun olabilir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın