İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Tıklama Başına Ödeme Optimizasyonu – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Tıklama Başına Ödeme Optimizasyonu – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Rapor Tasarımcısı – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Tıklama Başına Ödeme Optimizasyonu

Tıklama başına ödeme (PPC) optimizasyonu, arama motoru tabanlı reklam kampanyalarınızın yatırım getirisini (YG) artırmak için anahtar kelime seçimini, reklam metnini, açılış sayfalarını ve reklam gruplarını iyileştirme sürecidir.

Bu bölümdeki tavsiyeler, tıklama oranlarını (TO’lar) artırmak için reklam metninizi yeniden yazmanıza, dönüşüm oranlarını iyileştirmek için açılış sayfalarını optimize etmenize ve PPC reklamlarınızın genel etkinliğini artırmak için reklam grupları düzenlemenize yardımcı olacaktır. Bu yöntemler daha fazla potansiyel müşteri ve satış yaratacak, değerli pazar bilgileri toplayacak ve marka bilinirliği oluşturacaktır.

Bu bölüm, terimlere ve temel bilgilere hızlı bir genel bakışla başlar, ancak PPC reklamcılığının genel olarak anlaşıldığını varsayar. Ardından, ilk üç arama motorunun sunduğu reklam programları arasındaki farkları inceler. Bölümün geri kalanı, Google AdWords’e güçlü bir şekilde odaklanarak PPC optimizasyonunun ayrıntılarını araştırıyor.

Etkili PPC reklamcılığı için aşağıdaki ipuçlarını öneriyoruz:

• Uygun, kâr odaklı hedefler seçin.
• Kampanyaları ve anahtar kelimeleri doğru hedef kitleye hedefleyin.
• Birbiriyle yakından alakalı, teması net olarak belirlenmiş anahtar kelimelerle reklam grupları oluşturun.
• Anahtar kelimelerinizi ve potansiyel ziyaretçilerin ilgi alanlarını öne çıkaran reklamlar yazın.
• Anahtar kelimelerinizi doğrudan hedefleyen ve potansiyel ziyaretçilerin ilgi alanlarına odaklanan net harekete geçirici mesajlar içeren hedefe yönelik açılış sayfaları oluşturun.
• Gerçekçi, kâr odaklı hedeflere ulaşmak için teklifler belirleyin.

Bu kısaca PPC’dir. PPC reklamcılığı ilk başta bunaltıcı olabilir. Çok sayıda seçeneğe, karmaşık hedeflemeye ve çeşitli ölçümlere sahiptir. Ancak, ana noktalar basittir. Doğru kitleyi hedeflerseniz ve karşılayabileceğinizden fazlasını harcamazsanız, başarılı bir PPC kampanyasına sahip olursunuz.

Tıklama Başına Ödeme Temelleri ve Tanımlar

PPC optimizasyonu ve yönetimi döngüsü, hedef belirleme ile başlar. Ardından bir dizi göreve geçilir: anahtar kelimeler seçme, reklam grupları oluşturma, reklam metni yazma, açılış sayfaları oluşturma ve teklif verme. Son adım, reklamınızın hedeflemesini, mesajını ve performansını geliştirmek için tüm bu unsurları sürekli olarak izlemek ve optimize etmekten oluşur.

Bir reklam kampanyası oluştururken, kampanyanızı “hedef”arayanlarınız için hedeflemek için anahtar kelimeleri, sayfadaki reklam yerini, dili ve ağ ayarlarını seçersiniz. Böylece, birisi sizin belirlediğiniz dil ve anahtar kelimeleri kullanarak doğru yerde arama yaptığında, arama motoru reklamınızı gösterin.

Sayfadaki reklamınızın yeri birkaç faktör tarafından belirlenir: teklifiniz, sorgunun reklamınızla alaka düzeyi, eşleşen anahtar kelimenin geçmiş performansı ve hesabınızın geçmiş performansıdır.


Google Adsense tıklama başına ne kadar veriyor
Google Ads tıklama başına maliyet
Web site tıklama başına para
Tıklama başına maliyet hesaplama
Google Ads tıklama başına maliyet ayarlama
1000 gösterim başına gelir
Tıklama başına maliyet ingilizce
AdSense


Reklamlara bazen reklamlar denir. PPC reklamcılığı, metin, resim, video, yerel işletmeler ve mobil metin dahil olmak üzere çeşitli formatları kapsamasına rağmen, bu bölüm en yaygın tür olan metin reklamlara odaklanacaktır. Reklam grupları, bir birim olarak yönetebileceğiniz anahtar kelime ve anahtar kelime öbekleridir.

Açılış sayfaları, reklamların hedefleridir. Bu, kullanıcının reklamı tıkladıktan sonra geldiği yerdir. Uygulamada, açılış sayfaları, ziyaretçileri alıcılara dönüştürmek için birlikte çalışan daha büyük bir sayfa grubunu içerecek şekilde genişletilebilir. Bu tür daha büyük sayfa gruplarına bazen dönüşüm hunileri denir.

Bu sayfaların, gelen anahtar kelimelerle ilgili bilgilere ve ziyaretçiyi kampanyanın hedefini gerçekleştirmek üzere harekete geçmeye motive etmek için net harekete geçirici mesajlara sahip olması gerekir.

Tekliflere genellikle maksimum tıklama başına maliyet (veya maksimum TBM) adı verilir. Bir anahtar kelime için verdiğiniz teklif, trafik elde etmek için ödeyeceğiniz en yüksek tekliftir. PPC programları, özel değerlere sahip ikinci fiyat kapalı ihale sistemine benzeyen bir tür açık artırma kullanır. Bu tür açık artırmalarda, genellikle eksik bilgileriniz olduğundan başarılı bir şekilde teklif vermek zordur.

Tıklama Başına Ödeme Çalışma Döngüsü

PPC üzerindeki çalışmanın ritmi döngüseldir, ancak döngünün her bir parçası için harcanan çaba miktarı çalışma süresi boyunca değişir. Yeni PPC kampanyaları için en çok zaman alan anahtar kelime oluşturma, gruplama ve teklif vermedir. Daha sonraki aşamalarda, açılış sayfası iyileştirme birincil odak noktası haline gelir.

Teklifler ve hedefler kritik unsurlardır. Bir kampanyada yapılacak büyük değişiklikler, teklif verme ve hedeflemede değişiklik yapılmasını gerektirecektir. Ziyaretçilerin ihtiyaç ve beklentilerini karşılamada büyük hatalar olmadıkça, reklamların ve açılış sayfalarının bir kampanya üzerinde genellikle daha küçük bir etkisi olacaktır. PPC performansının iyileştirilmesi, kampanyaların doğru bir şekilde izlenmesini ve TO’ların, TBM’lerin, dönüşüm oranlarının ve dönüşüm başına maliyetlerin karşılaştırılmasını gerektirir.

Tıklama Başına Ödeme Optimizasyonu ile İlgili Sık Karşılaşılan Sorunlar

Bir kampanyayı optimize ederken yapılan en yaygın hatalar şunlardır:

• Yeterince büyük numune almamak
• Kontrollü bir ortam sağlamamak
• Başarıyı ölçmek için en uygun metrikleri kullanmamak

Neyin en iyi şekilde çalıştığına karar vermek için yeterli veriyi toplamanız bazen aylar alabilir. Bazı kısa kampanyalar, yeterli optimizasyon verisi almak için yeterli dönüşüm almıyor. Reklamlar ve açılış sayfalarıyla denemeler yaparken, ölçmeye çalıştığınız verileri elde etmek için yeterli kampanya süresi ayırmayı unutmayın.

Google, Yahoo!, Microsoft ve Diğerleri

PPC reklamcılığının birçok satıcısı vardır. En büyük erişimi (ve muhtemelen en yüksek tıklamayı) sunan satıcılar arasında en çok Google AdWords, Yahoo! Arama Pazarlaması (YSM) ikinci, Microsoft adCenter üçüncü sırada. Daha küçük programlar mevcuttur, bazıları büyük satıcılardan daha yüksek bir yatırım getirisine sahiptir. Bunlardan Ask.com, Kanoodle ve MIVA oldukça itibarlıdır.

Reklam verenler paradan tasarruf etmek için daha küçük satıcılar seçebilse de, dezavantajları olabilir:

• Çok fazla trafik kullanmazlar.
• Artan kampanya yönetim süresi maliyeti ile olası tasarruflar azaltılabilir.
• Bazılarının tıklama sahtekarlığına karşı yeterli güvenceleri yoktur.

eMarketer’a göre Google, ABD ücretli arama reklamcılığının %75’ini aldı ve Yahoo! %9 aldı. Bu bölüm, erişimde açık ara lider olan Google AdWords’e odaklanacak ve onu ikinci sırada olan YSM ve Microsoft adCenter ile karşılaştıracak ve karşılaştıracaktır. Bu üç program arasındaki en önemli farklar toplu düzenleme, coğrafi hedefleme ve minimum teklif vermedir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın