İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

AdWords Kullanımı – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

AdWords Kullanımı – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Servisleri  – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

AdWords Kullanımı


jeffbezosweb” ekibi web hizmetleri ve web tasarımı alanında oldukça deneyimlidir. Bunun yanında web reklamları ve tanıtımı konusunda da başarılarını kanıtlamıştır. Bu yazımızda da web reklamları alanında yaralanılan AdWords hakkında bilgi vereceğiz. 

Detaylı bilgi almak için iletişim adreslerimizden bizlere ulaşabilirsiniz.


Büyük hesaplar için, PPC kampanyaları başlatmak ve yönetmek, elektronik tablolarda, bekletme terimlerinin seçilmesinde, reklam metninin yazılmasında ve URI’lerin ve tekliflerin yönetilmesinde zaman alıcı ve sıkıcı işler gerektirebilir. Geleneksel olarak, reklamverenler, kampanya değişikliklerini içeren gözden geçirilmiş e-tabloları yükleyerek büyük hesaplarda toplu düzenlemeler yaptı.

Şu anda, Google AdWords, diğer programlardan daha geniş bir PPC yönetim araçları paketi sunmaktadır. Çok değerli bir araç, bir kampanyada toplu değişiklikler yapmak için kullanılan AdWords Editör’dür. Toplu değişiklikler genellikle birkaç amaç için yapılır: izleme URI’lerini etiketlemek, reklam metnini değiştirmek ve teklifleri değiştirmek. Bir kampanyayı toplu olarak düzenleme yeteneği, size değerli zaman kazandırabilecek faydalı kısayollar sağlar.

AdWords Editör, elektronik tablo yüklemelerinin yerini alabilecek bir masaüstü aracıdır. AdWords Editör’ü, AdWords içindeki Araçlar bölümünden indirebilirsiniz. Düzenleyici aracı, kampanyanızda çevrimdışı değişiklikler yapmanıza ve ardından bu değişiklikleri çevrimiçi olarak AdWords hesabınıza yüklemenize olanak tanır. Birden çok anahtar kelimeyi, reklamı ve teklifi aynı anda değiştirmek veya yeni kampanyalar, reklam grupları veya anahtar kelimeler oluşturmak için kullanın.

AdWords Editör, virgülle ayrılmış bir değer (CSV) dosyasından kesip yapıştırarak hesaplarda değişiklik yapmanıza olanak tanır. Tüm hesabı dışa aktarabilir, kampanyaları seçebilir, reklam gruplarını veya şu anda görüntülemekte olduğunuz daha küçük bölümleri seçebilirsiniz.

AdWords Editör’ün bir dezavantajı, reklam gruplarını, anahtar kelimeleri ve reklamları ayrı ayrı içe aktarması, ancak kampanya dosyasını dışa aktarırken bunları birlikte gruplamasıdır. Bir e-tablonun tamamını bir kerede yüklemek yerine, her bir öğeyi Editör’e yapıştırmak için zaman ayırmanız gerekir. AdWords Editör’ün bir diğer sınırlaması, toplu kampanya eklemelerine izin vermemesidir.

AdWords Editör’ün büyük bir avantajı, sunduğu gelişmiş arama özellikleridir. Gelişmiş aramalar, reklamverenlerin bir elektronik tablo indirme işlemiyle uğraşmadan toplu düzenlemeler yapmasına olanak tanır. Yalnızca hesabınızın öğelerinde arama yapmakla kalmaz, aynı zamanda geçmiş performans verilerini içe aktarabilir ve kampanyanızda arama yapmak için kullanabilirsiniz. AdWords Editör, büyük hesapları çok daha yönetilebilir hale getiren güçlü bir araçtır.

Daha geleneksel bir tarzda, YSM toplu düzenleme için elektronik tablo yüklemeleri sunar. Ancak YSM, elektronik tabloların yükleme kapasitesini yalnızca belirli yaş ve reklam harcaması kriterlerini karşılayan kampanyaları seçmekle sınırlar.

Örneğin, yeni bir YSM hesabı oluşturup kampanya içe aktaramazsınız. Sonuç olarak, reklamverenler bir AdWords hesabından bir e-tabloyu dışa aktaramaz ve yeni bir kampanyayı hızla başlatmak için bunu bir YSM hesabına yükleyemez. Öte yandan, Microsoft adCenter, yeni hesaplar için bir kampanya içe aktarımı sunar. Ancak kampanyalar oluşturulduktan sonra yalnızca reklam grubu düzeyinde toplu düzenlemeler yapabilirsiniz.

Bazı reklamverenler, toplu değişiklikler yapmak için elektronik tablo yüklemelerinin basitliğini tercih eder. Yahoo!’nun yöntemini AdWords Editör’e tercih ediyorlar. Google, AdWords Editör’ün işlevselliğini genişlettiği için görüşler değişebilir.


Google Ads
Adwords ne Demek türkçesi
AdWords
Google Ads giriş
Google Ads Nedir
Google Ads öğrenme
Google Ads Müşteri Hizmetleri
google adwords nedir, nasıl kullanılır


Coğrafi Hedeflemedeki Farklılıklar

YSM’de reklamcılar, kullanıcıları ulusal olarak, eyalet ve bölgelere göre veya önceden tanımlanmış belirlenmiş pazarlama alanlarına (DMA) göre hedefleyebilir. Sınırları takip etmek yerine, bu bölgeler nüfusları işletmeler için daha anlamlı olacak şekilde bölümlere ayırır.

InMicrosoftadCenter,advertiserscantargetbycountry,region,or“city”.Bu şehir hedefleme, belirli bir konum listesi için kullanılabilir, ancak tüm metropol alanları içerir. YSM veya AdWords’te bir DMA’yı hedeflemeye benzer. Google AdWords, DMA’ya göre, bir noktanın etrafındaki yarıçapa göre veya bir harita üzerinde kapalı bir alan tanımlayarak hedefleme sunar. AdWords, en esnek hedefleme seçeneklerini sunar.

Çok özel alanları hedeflemek isteyen reklamcılar kendilerini YSM’de fazla dağıtılmış olarak bulacaklardır. Diğer bir deyişle, iş alanlarının dışında bulunan ziyaretçilere reklam gösterirler. adCenter’da, yerel olarak hedeflenen bir kampanya, çok geniş bir alanı kapsamadığı sürece zaten fazla trafik getirmeyecektir.

AdWords, dar hedefli kampanyaları uygulanabilir kılmak için yeterli trafik aldığından, coğrafi hedefleme seçeneklerinde çok daha esnektir. Ancak dar hedeflemenin rekabeti azaltmak için gümüş bir kurşun olduğunu düşünmemelisiniz. Yerel reklamlar, Google AdWords’teki ulusal reklamlarla eşit şekilde rekabet eder ve belki de bazı durumlarda Kalite Puanında küçük bir artış sağlar.

Bu nedenle, reklamınızı yerel olarak hedeflemek, ulusal rakiplerinizden kaçınmaz, ancak reklamlarınızı sunmadığınız yerlerden kaldırır. Yerel hedeflemedeki değer, niteliksiz tıklamaları filtrelemekten gelir.

AdWords Kalite Puanları

AdWords, nerede ve hangi sıralamada olacağını belirlemek için “KalitePuanlarını kullanır. Kalite Puanınız ne kadar yüksekse, reklamlarınız o kadar yüksek sıralanır. AdWords ayrıca, içerik ağındaki dağılımı belirlemek ve arama ağındaki bir açık artırmada rekabet etmek için gereken minimum teklifi hesaplamak için Kalite Puanlarına sahiptir.

Arama ağı ve içerik ağı, Google ağını oluşturur. Bazı durumlarda, Kalite Puanlarında kullanılan veriler Google ağından değil, yalnızca Google’dan alınır. Google’a göre, Kalite Puanları bu şekilde kullanılır.

Google, bir anahtar kelimenin minimum teklifini aşağıdakileri kullanarak hesaplar:

• Anahtar kelimenin Google’daki TO’su; Google Ağındaki TO dikkate alınmaz
• Anahtar kelimenin reklam grubuyla alaka düzeyi
• Açılış sayfanızın kalitesi
• Diğer alaka faktörleri

Anahtar kelime hedefli bir reklamın bir arama sonucu sayfasındaki konumunu hesaplamak için Google şunları kullanır:

• Eşleşen anahtar kelimenin Google’daki TO’su; Google Ağındaki TO dikkate alınmaz
• Anahtar kelimenin ve reklamın arama sorgusuyla alaka düzeyi
• Diğer alaka faktörleri

Google, anahtar kelime hedefli bir reklamın belirli bir içerik sitesinde görünme uygunluğunu ve reklamın o sitedeki konumunu hesaplamak için şunları kullanır:

• Reklamın bu ve benzeri sitelerdeki geçmiş performansı
• Açılış sayfanızın kalitesi
• Diğer alaka faktörleri


jeffbezosweb Google Ads,Adwords ne Demek türkçesi,AdWords,Google Ads giriş,Google Ads Nedir,Google Ads öğrenme,Google Ads Müşteri Hizmetleri,google adwords nedir, nasıl kullanılır alanlarında hizmet vermektedir.


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın