İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Ticari İzleme Araçları – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Ticari İzleme Araçları – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Gizli Yöntemler – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Faydalı İçerik Ekranı

Sayfa göründükten sonra, HTML metni genellikle yükleme sırasında ilk sırada görüntülenir. Sayfada ne kadar çok metin varsa, kullanıcının o kadar çok etkileşime girmesi gerekir. En iyi “yararlı içerik” süresini sağlamak için önemli başlıkları, gezinmeyi ve okunabilir içeriği HTML metni olarak ayarladığınızdan emin olun. CSS üstte ve JavaScript altta olacak şekilde doğru tasarlanmış sayfalar, içeriği aşamalı olarak görüntüler.

Bu sayfa yükleme davranışı, kullanıcıları gecikmelere karşı daha toleranslı hale getiren bir geri bildirim biçimidir. HTML işaretlemesini basitleştirerek (div’lerin ve tabloların iç içe geçmesini sağlayarak) ve grafik metni CSS metnine dönüştürerek faydalı içerik sürelerini iyileştirebilirsiniz. Aşamalı oluşturma ve CSS ve JavaScript dosyalarının optimum yerleşimi hakkında ayrıntılar yazımızın devamında yer alır.

Kullanışlı içerik görüntüleme hedefiniz, geniş bant üzerinden bir ila iki saniye aralığında olmalıdır. Araştırmaya göre, bu, kullanıcının dikkatini çekmenin eşiğidir. Dikkat eşikleri hakkında ayrıntılar aşağıya bakınız.

Oluşturmayı Başlatma

Bu noktaya kadar, kullanıcılar başladıkları sayfaya bakıyorlar. Bir sayfa görüntülenmeden önce, <head> HTML öğesinden çağrılan tüm öğeleri indirmelidir. Bu genellikle web sayfasının ihtiyaç duyduğu tüm JavaScript ve CSS’dir.

Başlangıç ​​oluşturma süresi tartışmasız en önemlisidir, çünkü bu noktada, bir kullanıcının içeriği deneyimlemeden önce kurtulması konusunda en büyük risk altındayız.

Dosyaları birleştirerek, ağırlıklarını azaltarak, JavaScript’i HTML belgesinin sonuna taşıyarak veya isteğe bağlı olarak yükleyerek HTML başlığındaki JavaScript ve CSS’yi optimize ederek başlangıç ​​oluşturma süresini iyileştirebilirsiniz.

İdeal olarak, başlangıç ​​oluşturma sürenizin bir saniye içinde olmasını istersiniz, bu da Web’de neredeyse anında bir yanıt olarak algılanır. 

1.0 saniye, kullanıcı gecikmeyi fark etse bile, kullanıcının düşünce akışının kesintisiz kalma sınırı ile ilgilidir. Normalde, 0,1’den fazla ancak 1,0 saniyeden kısa gecikmelerde özel bir geri bildirim gerekli değildir, ancak kullanıcı doğrudan veriler üzerinde çalışma hissini kaybeder.

Grafikleri Yükeleme

Metin yüklendikten sonra resimler ve grafikler boyanacaktır. Bu süre, özellikle grafikler bir görevi yerine getiren kullanıcılar için kritik bilgiler içeriyorsa önemlidir. Digg’in durumunda, önemli içeriğin çoğu metin olarak aktarılır. Digg burada iyi bir iş çıkarıyor. Digg’in tasarımını yalnızca kullanıcı simgeleri ve bazı arka plan gradyanları oluşturur.

Bazı kullanıcıların göz atmaya devam etmeden önce tüm grafik öğelerin yüklenmesini beklediklerini unutmayın, bu nedenle grafik yükleme süresini iyileştirmemiz önemlidir.

Grafik yükleme süresini iyileştirmek, CSS hareketli grafikleri kullanmayı ve daha fazla metin ve CSS tabanlı tasarım işlemlerini kullanmayı içerir. Zaman sınırlarına gelince, grafiklerde faydalı içerik varsa, grafiklerin bir iki saniye içinde görüntülenmesini isteyeceğiz; aksi takdirde, geniş bant hedefli içerik için 3 ila 4 saniye ve çevirmeli bağlantı için 8 ila 12 saniye arasında bir eşik öneririz.

Buradaki anahtar kelime hedeftir. Hedef kitlenizi inceleyin ve sitenizin ilgili bant genişliği eşikleri açısından kullanıcılarınıza hitap etmesini sağlayın. Çevirmeli bağlantı için optimizasyon, trafiklerinden daha iyi para kazanmanıza ve geniş bant kullanıcılarınızı daha da mutlu etmenize olanak tanır.


Ticaret Politikası Savunma Araçları
Teknik araçlarla izleme kararını kim verir
Teknik araçlarla izleme yönetmeliği
Dış ticaret Politikası Araçları
Ticaret politikası önlemleri gümrük
Teknik araçlarla izleme nedir
Ticaret politikası önlemleri çerçevesinde alınan vergiler


Reklamları Yükleme

Reklamların yüklendiği zamanı not etmek önemlidir, çünkü çoğu durumda bu, paranızın kazanıldığı zamandır. Reklamların yüklenmesi çok uzun sürüyorsa, kullanıcı kurtarma nedeniyle bu gösterimleri alamıyor olabilirsiniz. Web sitenizden tam olarak para kazanmanız ve reklamları olabildiğince çabuk yüklemeniz önemlidir.

Reklamlar için bulduğumuz en iyi çözüm, taviz vermek ve daha erken yüklenmeleri için onları iframe’lere yapıştırmaktır. Bant genişliğini tüketmelerine rağmen, iframe’ler eşzamansız olarak yüklenir ve erken gösterimler sağlar. Bu yola girerseniz, reklamların hala düzgün çalıştığından emin olmak için tarayıcılarda kapsamlı bir şekilde test ettiğinizden emin olun.

Reklamları yüklemek için hedef süremiz, gösterim kazanmak için mümkün olan en kısa sürede olmalıdır. Performansı artırmak için, sayfa yüklemesinin sonuna kadar herhangi bir videoyu veya genişletilmiş etkileşimli reklam öğesini boşaltın.

Ticari İzleme Araçları

Web performans metriklerini kendi başınıza nasıl ölçeceğinizi ayrıntılı olarak vermiş olsak da, çeşitli ticari hizmetler mevcuttur. Bu hizmetler, farklı coğrafi bölgelerden sitenizin performansının ölçümlerinin yanı sıra e-ticaret siteleri için daha ayrıntılı işlem raporları sağlar.

Keynote, son kullanıcı deneyimi testinde liderdir ve önemli sayfalarınızı çeşitli konfigürasyonlar altında izleyebilir. Keynote, gerçek bir Internet Explorer tarayıcısı kullanarak testler yazma ve dünyanın her yerinden ölçümler toplama yeteneğine sahiptir. Onu farklı kılan yeni özelliklerinden biri, bir dizi mobil cihaz ve operatörde hız testi yapabileceği mobil testidir.

Keynote, web sitesi performansını test etme, ölçme ve izleme, akış indirmeleri ve canlı akış, mobil içerik kalitesi, VoIP ve çevrimiçi müşteri deneyimi için pazar lideri altyapıya sahip olduğunu iddia ediyor.

Tüm bunları gerçekleştirmek için şirket, dünya çapında 160’tan fazla metropol bölgesinden gerçek son kullanıcı deneyimini temsil eden 2.400’den fazla ölçüm bilgisayarı ve gerçek mobil cihazdan oluşan bir altyapıya sahiptir. Ek olarak, genel çevrimiçi iş etkinliğini geliştirmek amacıyla çevrimiçi kullanıcı deneyimini değerlendiren etkileşimli web sitesi çalışmaları gerçekleştiren 160.000’den fazla kişiden oluşan bir panele sahiptir.

Gomez ayrıca hem tarayıcı hem de öykünücü kullanarak son kullanıcı testi yapar. Kombinasyon, performansı analiz etmek için gereken derin verileri ve web sitenizin performansının birden çok tarayıcı ve işletim sisteminde nasıl algılandığına dair bir pencere sağlar.

Gomez’in şöhret iddiası, yazılımının herhangi bir makinede çalışabilmesi ve performans verilerini daha sonra toplanıp analiz edildiği veri merkezlerine geri bildiren bir eş olarak hizmet edebilmesidir. Gomez, dünya çapında 38.000 benzerine sahip olduğunu iddia ediyor.

Ayrıca, bir JavaScript etiketi kullanarak ve verileri Gomez ana gemisine geri bildirerek kullanıcıların bir web sitesini nasıl deneyimlediğini gerçekten bildiren bir çözüm geliştirdi. Sonunda, kullanıcılarımızın içeriğimizi gerçekten nasıl deneyimlediğini görebiliriz!

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın