İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Sitenizi Hızlandırın! – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Sitenizi Hızlandırın! – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Kontrollü Görüntüleme

Sitenizi Hızlandırın!

Artık sitenizin ne kadar hızlı yüklendiğini ve web sitesi performansını ve hızı etkileyen çeşitli istek istatistiklerini nasıl ölçeceğinizi biliyorsunuz. Sıra, performansı iyileştirme ve hız kontrol listesi metriklerimiz aracılığıyla izleme zamanıdır.

Pagetest, bu bölümde daha önce özetlenen tüm optimizasyon kontrol listesi metriklerinin hızlı bir analizini gösteren bir grafik sağlar. Grafik, sayfa nesnesi düzeyindedir. Kontrol etmek için Pagetest’te Dosya ➝ Kontrol Listesini Dışa Aktar’ı seçin. Her buluşsal yöntem ayrı ayrı puanlanır, bu da onları izlemek ve iyileştirmek için harika metrikler haline getirir.

Optimizasyon kontrol listesi, her bir nesneyi, birkaç istisna dışında, Web’deki her sayfa için önerdiğimiz sekiz tekniğe (önbellek, CDN, gzip, görüntüleri sıkıştırma, küçültme, JavaScript/CSS birleştirme, canlı tutma ve tanımlama bilgileri) karşı test eder. Pagetest, geçen nesnelerin sayısına karşı başarısız olan nesnelerin sayısına göre bir puan hesaplar. Bu, genel bir yüzde puanına çevrilir. İyi bir okuma elde etmek için, ilk görünüm (temizlenmiş önbelleğe alınmış) deneyiminde kontrol listesini çalıştırdığınızdan emin olun.

Bu sayıları doğrudan puan kartımıza aktarabiliriz, böylece yükleme sürelerini nasıl etkilediklerini görebiliriz. Pagetest’in bu grafiği Metin formatında Optimizasyon Raporunda (Dosya ➝ Optimizasyon Raporunu Kaydet’i seçin) daha uygulanabilir bir formatta içerdiğini unutmayın. AOL’de bu, ürün ekipleri için bir performans eylem planının başlangıcıdır. Eksik olan tek şey, kusurlu nesnelerin ne zaman düzeltileceği ile ilgili sahipler ve tarihlerdir.

YSlow ile Firebug’u Geliştirin

YSlow, Firebug için harika bir arkadaştır. Web sayfalarını sitenizi hızlandırmak için Steve Souders’ın kurallarına göre kontrol etmek için tasarlanmıştır. Firebug’un Net Panelini kullanır ve sayfayı puanlamak için eksiksiz bir nesne listesi geliştirmek için HTML DOM’yi geçer. Örneğimiz olarak, birkaç önemli en iyi uygulamaya kıyasla başarısız bir not aldığını görüyoruz, özellikle #1: daha az HTTP isteği yapın.

Oklara tıklamak, başarısızlığa neyin neden olduğu konusunda size eyleme geçirilebilir bilgiler verecektir. Örneğin, Kural 1’i ele almak için, 15 CSS arka plan görüntüsü, bir CSS hareketli grafik haritası kullanmak için iyi adaylar olabilir. 12 harici JavaScript dosyası daha az dosyada birleştirilmeli, bu da istek sayımızı doğrudan iyileştirir ve işleme ölçümlerini başlatır.

YSlow, şelale grafiğinden önbellekten çekilen nesnelerden kurtulmak için bir seçenek ekleyerek Firebug’un Net panelini yamalar (unutmayın, Firebug, Pagetest ve IBM Page Detailer’ın aksine yürütme süresini gösterir). Ancak bu yamaya karşı dikkatli olun. Testlerimizde, bazen ilk görünümde yüklenen komut dosyalarını göstermedi, onları bir şekilde önbelleğe alınmış nesnelerle karıştırdı.

YSlow ekibi yamaları hızlı bir şekilde yayınlama konusunda iyidir, bu nedenle güncel tuttuğunuzdan ve IBM Page Detailer veya Pagetest’in sonuçlarıyla çapraz kontrol ettiğinizden emin olun.

YSlow’un İstatistikler sekmesinde, toplam kilobaytları ve HTTP isteklerini daha da parçaladığını ve daha eyleme geçirilebilir olmaları için kategorilere ayırdığını görüyoruz. Güzel bir özet rapor için Araçlar ➝ Yazdırılabilir Görünüm’ü seçin. Düzeltilecek şeylerin bir listesini yapar.


Site hızlandırma
Php site hızlandırma
WordPress site hızlandırma
Web sitesi hız testi
HTML Site hızlandırma
Shopify Site hızlandırma
Hızlı internet sitesi
Web sitesi iyileştirme


Rakamları Raporlama

Artık, web performansı optimizasyonu için temel ölçütleri içeren bir puan kartınız var. İlerlemeyi kontrol etmek ve size metriklerimizi çalışırken göstermek için bir ay sonra devam ettik ve  temel aldık. Digg’in sitesini geliştirmek için Kasım 2007 ile Aralık 2007 arasında neler yaptığını inceleyelim.

Hız kontrol listesi metriklerimize baktığımızda, Digg’in “Birleştir” ve “GZIP öğelerinde” iki alanda geliştiğini görüyoruz. Bu ölçümler, belgenin başındaki CSS ve JavaScript dosyalarını ele aldıkları için tipik olarak etkili yıldız trendi. Digg’in puanı özellikle “GZIP” için %178,6 arttı, dolayısıyla burada büyük tasarruflar bekleyebiliriz.

Olumsuz tarafı ise Digg.com’un Önbellek puanının %34,4 düştüğünü görüyoruz. Metriklere yansıtılmak üzere Tekrar görünümünde daha fazla Değiştirilmemiş (304) yanıtı ve daha uzun yükleme süreleri bekleyebiliriz.

Dikkatimizi istek istatistiklerimize çevirdiğimizde, “KB Alınan”da büyük bir gelişme görüyoruz; Digg, %36.5 veya 146.9 KB azalttı. Bunun nedeni şüphesiz gzip kazancından elde ettiğimiz tasarruftu.

Ancak Digg, isteklerini 50’den 60’a çıkardı ve ayrıca daha fazla DNS araması ve soket bağlantısı yapıyor gibi görünüyor. Bu, reklam sorunlarına işaret eder. Bunun Digg’in yükleme süresi metriklerinde nasıl oynandığını göreceğiz. Son olarak, tahmin edildiği gibi, Değiştirilmedi (304) yanıtlarında %93,8’lik bir artış görüyoruz, bu da daha yavaş Tekrar görünümünü garanti edecek bir şeydir.

Son olarak, Digg’in yükleme süresi ölçümlerine ulaşıyoruz. Digg, “Render’ı Başlatma süresinde, kullanıcılarını eskisinden %31,1 daha hızlı bir şekilde meşgul ederek büyük ilerleme kaydetti! Bu, gzip’in gücünü göstermektedir. Yetersiz önbelleğe alma sorunları ve artan 304s, Tekrar görünümü yükleme sürelerini etkileyerek onları öncekinden %50’den fazla daha yavaş hale getiriyor.

Bir sonraki sürümünde, Digg, statik şablon görüntülerine önbellek başlıkları uygulamalı ve başlangıç ​​oluşturma zamanındaki zaten büyük kazancını kutladıktan sonra, JavaScript ve CSS dosyalarını birleştirmek için kullanıcılarına daha da erken bağlanmak ve neredeyse anında hizmet vermek için çalışmalıdır. 

Müşteriler bazen sayılara boğulabilir, ancak görsel bir yardım yardımcı olabilir. Gerçekten web performansını satmaya çalışıyorsanız, cephaneliğinizde filmlere sahip olmak isteyeceksiniz. Bunun ne kadar zorlayıcı olabileceğini göstermek için, tamamlayıcı sitemizde Digg.com’un yüklenme süresiyle ilgili bir videomuz var.

Performansı ölçmenin en temel yolu, ona iyi bir görünüm kazandırmak ve bazı önemli noktaları görsel olarak zamanlamak:

 • Oluşturmayı başlat
  Kullanıcıya geri bildirimin ilk işareti
 • Faydalı içerik
  İçeriğin kullanılabilir olduğu, yani gezinme veya aramanın göründüğü, pencerenin kaydırılabilir olduğu vb.
 • Grafikler yüklendi
  Ekranın üst kısmında yer alan tüm logolar ve simgelerle deneyimin görsel olarak tamamlandığı zaman
 • Reklamlar yüklendi
  Sitedeki reklamların yüklendiği ve gösterimlerin kaydedildiği saat

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın