İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Sınırlandırılmış Veriler – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Sınırlandırılmış Veriler – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Dosya Menüsü – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Uyumluluk Veritabanı Oluşturma ve Dağıtma

Bu bölüm, bir Uyumluluk veritabanı oluşturmak, dağıtmak ve yüklemek için gerekli prosedürleri bir dizi resimli adım aracılığıyla size aktaracaktır. Bu bölümde tartışılan kavramlar, bu kitabın diğer bölümlerinde çok daha ayrıntılı olarak ele alınmaktadır; Bir Concordance veritabanının geliştirme ve devreye alma döngüsü hakkında temel bir anlayış edinebilmeniz için burada kısaca sunulmuştur.

Adımları özetlemek gerekirse: yönetici boş bir veritabanı oluşturur, veritabanı dosyalarının konumunu belirtir, veritabanı alanlarını (ve veri türlerini) tanımlar, ardından harici veri dosyalarından Concordance veritabanını yükler.

Bir Concordance veritabanı yüklendikten sonra, Concordance’ın tam metin özelliklerini tam olarak etkinleştirmek için genellikle yöneticinin veritabanını dizine eklemesi gerekir. İndeksleme, Concordance’ın aramaları kolaylaştıran özel dosyalar oluşturduğu bir süreci ifade eder.

Güvenlik, Concordance’ın kendi yazılım mimarisi aracılığıyla bir Concordance veritabanına uygulanabilir. Kullanıcı hesapları oluşturmak ve alan düzeyinde izinleri tanımlamak yöneticinin sorumluluğundadır. Bu prosedürler de bu bölümde tartışılmaktadır.

Yeni Bir Uyumluluk Veritabanı Oluşturma

Tek bir Uyumluluk veritabanı, birlikte çalışan bir dizi ayrı dosya tarafından tanımlanır. Örneğin, bir kullanıcının Concordance veritabanını açmak için etkinleştirdiği birincil veritabanı dosyasının bir .DCB (veri kontrol bloğu) uzantısı vardır.

DOCUMENT_REVIEW.DCB adlı bir veritabanı için, Concordance’ın bir veritabanının ömrü boyunca otomatik olarak oluşturduğu, ayrı dosya uzantılarına sahip bir düzineden fazla ayrı dosya olabilir. Örneğin, DOCUMENT_REVIEW.DCB veritabanıyla ilişkili sözlük dosyası (dizinleme sırasında oluşturulan) DOCUMENT_REVIEW.DCT olarak adlandırılır.

Yeni bir Concordance veritabanı oluşturduğunuzda, Concordance, veritabanı oluşturulmadan önce veritabanı dosyalarının saklanacağı bir klasör seçmenizi gerektirir. Concordance, bu klasörde bir veritabanı tanımlayan tüm dosyaları oluşturur. İki veya daha fazla veritabanı için birden çok veritabanı dosyası, ancak ve ancak iki veritabanı aynı ada sahip değilse aynı klasörde saklanabilir.

Genel olarak, karışıklığı önlemek için veritabanı başına bir klasör oluşturmak isteyebilirsiniz. DOCUMENT_REVIEW veritabanını tanımlayan tüm dosyalar, muhtemelen DOCUMENT_REVIEW adıyla veritabanına ayrılmış bir klasörde bulunabilir. On ayrı Concordance veritabanından sorumluysanız, veritabanı başına bir tane olmak üzere on ayrı klasör olabilir.

Veri alanlarının önceden tanımlandığı mevcut bir şablondan bir veritabanı kabuğu oluşturmayı veya alan tanımları olmayan genel, boş bir veritabanı oluşturmayı seçebilirsiniz.

“Şablondan veritabanı oluştur” iletişim kutusunun Hukuk sekmesi, bir Dava Belgesi Üretimi veritabanı kabuğuna ve bir Transkript kabuğuna karşılık gelen iki öğeye sahiptir. Hukuki bir meseleyle ilgili bir keşif süreci amacıyla, Dava Belgesi Üretimi kabuğu birçok yararlı alan içerir.

Bu alanlar, araştırma ilerledikçe ve ihtiyaçlar geliştikçe değiştirilebilir. Dava Belgesi Üretim öğesinin vurgulanması ve ardından Tamam düğmesine tıklanması, Concordance veritabanı dosyalarını içeren bir klasör belirtmenizi isteyen Farklı Kaydet iletişim kutusunu açar. Bu örnekte, seçilen veritabanı adı EX01.DCB’dir. “Dosya adı” metin alanına istediğiniz veritabanı adını girersiniz.

Kaydet düğmesinin tıklanması, bir dizi yararlı önceden tanımlanmış alan içeren boş bir Concordance veritabanı oluşturur. Bu alanları görüntülemek için, veritabanındaki tüm alanları görüntüleyen bir Değiştir iletişim kutusu açmak için Dosya ➤ Değiştir menü öğesini kullanın.

Bu, boş olmasına rağmen uygulanabilir bir Concordance veritabanıdır. Harici bir veri dosyasından yüklenmelidir. Concordance çeşitli veri biçimleriyle uyumlu olsa da, bu örneğin amaçları doğrultusunda sınırlandırılmış bir metin dosyası kullanılacaktır.


Mobil veri sınırlama
Excel sınırlandırılmış değer kaldırma
Mobil veri sınırı Aşıldı kaldırma
Samsung mobil veri kısıtlama
Xiaomi mobil veri kısıtlama kaldırma
Mobil veri sınırı aşıldı ne demek
Android mobil veri kullanımı sıfırlama
Mobil veri kullanımı sıfırlama


Sınırlandırılmış Verileri Uyumluluğa Yükleme

Uyumluluk, birkaç farklı türde veriyi içe aktarabilir. Bu bölümde ele alınan örnekte, içe aktarma verileri sınırlandırılmış bir biçimdedir. Tüm uyumlu veri biçimi türleri için geçerli olan içe aktarma tekniklerinin daha kapsamlı bir tartışması görünür.

Bir yükleme dosyasındaki sınırlandırılmış alanların sayısı, yüklenecek veritabanındaki alanların türü ve sırası ile eşleşmelidir. Sınırlandırılmış alanlarda bulunan verilerin türü, karşılık geldikleri alanların veri türüyle eşleşmezse, veriler bozulur.

Veri dosyalarının ön analizi, yük dosyalarının temiz olduğundan emin olmak için gereklidir. Veri dosyalarını gözden geçirmek, dosyaları bir metin düzenleyicide açıp ciddi hatalar için satırları taramak kadar basit olabilir veya verileri önce bir hazırlama veritabanına yükleyip ardından sonuçları gözden geçirmek kadar gelişmiş olabilir.

Sınırlandırılmış bir veri dosyasını önceki bölümde açıklanan prosedürler kullanılarak oluşturulan EX01.DCB veritabanına yüklemek için Belgeler ➤ İçe Aktar ➤ Sınırlandırılmış Metin menü öğesini kullanın. Bu, gösterilen İçe Aktar iletişim kutusunu açar.

Yükleme sürecinde size yol göstermesi için bir sihirbaz kullanma seçeneğiniz vardır. Burada sihirbaz, kullanıcıdan giriş yapmasını isteyen bir dizi yararlı, etkileşimli Windows iletişim kutusunu ifade eder. Concordance’ın, aksi halde ilgili idari prosedürleri basitleştirmek için tasarlanmış birçok sihirbazı vardır.

İçe Aktarma/Yer Paylaşımı Sihirbazı seçeneğini seçtikten ve Tamam düğmesine tıkladıktan sonra, İçe Aktarma Sihirbazı etkinleşir. Sihirbaz tarafından açılan ilk ekran, kayıtları veritabanına eklemenize (yeni kayıtlar yüklemek için) veya kayıtları kaplamanıza (mevcut kayıtları güncellemek için) izin verir.

Daha sonra, sihirbaz sizden yükleme dosyasında kullanılan sınırlayıcıların türünü belirtmenizi ister. Basit ayrılmış örnekte kullanılan metin niteleyicilerin, sınırlayıcıların ve kayıt ayırıcıların aksine, Concordance aynı işlevi gerçekleştiren varsayılan karakterlere sahiptir.

Bu varsayılan karakterler, verilerin kendisinde oluşmaları ve dolayısıyla alan sayımlarını atma olasılığı çok düşük olduğu için seçilmiştir. Çoğu satıcı, bu sınırlayıcıları kullanarak veri dosyaları sağlayabilir. Bununla birlikte, başka sınırlayıcı türleri de vardır.

Örnek gibi virgülle ayrılmış dosyalar oldukça yaygındır. Ayrıca, yönetici ve satıcının daha önce benzersiz olan bir dizi sınırlayıcı karakter üzerinde anlaştıkları da doğru olabilir. Bu karakterleri Biçim iletişim kutusundan seçebilirsiniz.

Yükleme dosyasında tarihler varsa bunların nasıl biçimlendirildiğini Concordance’a bildirmeniz gerekir. Bu aynı zamanda, yükleme dosyasını sağlayan satıcıya, tarihlerin nasıl biçimlendirileceği konusunda önceden talimat verilmesi gerektiği anlamına gelir. Gösterilen ekrandan seçilen format dosyadaki tüm tarih alanları için geçerli olduğundan, bir yükleme dosyası boyunca kullanılan tarih formatları tutarlı olmalıdır.

Bir sonraki iletişim kutusu, yüke hangi alanların dahil edileceğini belirlemenizi sağlar. Soldaki liste kutusu, veritabanındaki tüm alanları görüntülerken, sağdaki liste kutusu yükün bir parçası olarak seçilen alanları görüntüler. Yükleme dosyası, alanların adlarını ilk satırda listeliyorsa, “İlk satırı atla” onay kutusunu kullanın.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın