İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Verileri İndeksleme – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Verileri İndeksleme – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Android'de Kodlama

Verileri İndeksleme

Bir Concordance veritabanının nasıl tasarlandığına bağlı olarak, veriler bir kez yüklendikten sonra Concordance’ın arama olanakları tarafından hemen kullanılamayabilir. Genellikle indeksleme olarak bilinen bir süreç gereklidir.

İndeksleme, Concordance veritabanında iki tür alana uygulanır: PARAGRAPH veri türüyle atanmış alanlar veya dizinlenmiş özniteliği True olarak ayarlanmış diğer veri türlerinin alanları. PARAGRAPH veri türüne sahip tüm alanlar varsayılan olarak dizine alınır, ancak diğer veri türlerine sahip alanlar yalnızca alanın dizine eklenmesi gerektiğini belirtirseniz dizine eklenir.

■Not : Dosya menüsü, Değiştir alt menü öğesinden erişebileceğiniz Değiştir iletişim kutusunu kullanarak bir alan için Dizin niteliğini değiştirebilirsiniz.

Uyumluluk, dizin oluşturma prosedürünü tamamen otomatik hale getirir, ancak bunu başlangıçta Dosya ➤ Dizin menü öğesinden tetiklemeniz gerekir. Bir dizin tetiklendiğinde, Concordance paragraf alanlarında (ve dizin özniteliği True olarak ayarlanmış diğer alanlarda) bulunan tüm sözcüklerin listelerini oluşturur. Bu listeler, Concordance’ın tam metin arama yeteneklerini etkinleştirir.

Yeniden indeksleme, indeksleme ile aynıdır, ancak bir Concordance veritabanındaki veriler güncellendiğinde veya yeni kayıtlar yüklendiğinde çağrılır.

Bir Concordance veritabanındaki veriler değiştiğinde, tam metin aramayı etkinleştiren dosyaları, sözlük dosyasını (tüm benzersiz sözcüklerin bir listesini içeren) ve ters çevrilmiş metin dosyasını (sözcüklerin yerleşimini ve sıklığını içeren) güncellemeniz gerekir. sözlük dosyası) yeniden indeksleme yoluyla. Yeniden indekslemeyi bilerek tetiklemelisiniz. Dosya menüsü görsel bir ipucu sağlar. Yeniden İndeksle alt menü öğesinin yanında bir onay işareti varsa, veritabanı yeniden indekslemeyi gerektirir.

Güvenlik Uygulamak

Bir ağda uygulanan klasör veya dosya düzeyinde izinlere ek olarak, Concordance’ın kendi güvenlik modelinde ikincil bir güvenlik katmanı mevcuttur. Bu güvenlik modeli, kullanıcılar oluşturmanıza ve onlar için roller tanımlamanıza olanak tanır. Varsayılan olarak uygulanmaz. Veritabanı oluşturulduktan sonra aktif olarak uygulamalısınız.

Concordance veritabanındaki güvenlik iki yönlüdür: kullanıcıların belirli alanları değiştirmesini, görüntülemesini veya aramasını kısıtlamak ve menü öğelerine erişimi kısıtlamak gerekir.

Güvenlik, bir Concordance veritabanının her örneğine özeldir, böylece bir veritabanında değiştirilen kullanıcı güvenliği diğer veritabanlarına kademeli olarak yayılmaz. Her veritabanında, her veritabanı için kullanıcı izinlerini değiştirmelisiniz.


Veritabanı indeksleme nedir
Sql indeksleme nedir
İndekslemek Nedir
Ekonomide indeksleme Nedir
SQL index oluşturma
Nonclustered index Nedir
Bir tabloda birden fazla clustered index bulunabilir mi
İndeksleme Pimi


Yönetici Hesabı Oluşturma

Kullanıcı hesaplarında yapılan tüm değişiklikler, Dosya ➤ Yönetim ➤ Güvenlik menü öğesinden açılan Güvenlik iletişim kutusundan gerçekleştirilir. Bir Concordance veritabanına güvenlik uygulanmamış olsa bile, bu menü öğesi seçildiğinde sizden oturum açma adı ve parola istenir. Uyumluluk veritabanına herhangi bir güvenlik uygulanmadıysa, Kullanıcı ve Parola alanlarını boş bırakın. Güvenlik iletişim kutusu açılır.

Her bir veritabanı için, Concordance tarafından oluşturulan herhangi bir varsayılan hesabı kaldırmak ve bir veritabanını değiştirmek ve başka bir şekilde denetlemek için tam izinlere sahip özel bir yönetici hesabı oluşturmak iyi bir uygulamadır. Bu, yönetici hesabına “Tam erişim” verilmesi ve yönetici hesabının “Menü erişimi” sekmesinden her menü öğesine erişmesine izin verilmesi anlamına gelir.

Bir alana izin vermek için her alanı seçin ve “Tam erişim” onay kutusunu tıklayın. Yönetici hesabı için önerilen her alanı seçmek için ilk alanı vurgulayın, ardından her alanı vurgulamak için Shift tuşunu Bitir tuşuyla birlikte kullanın. Yönetici hesabı oluşturulduktan sonra güvenliği resmi olarak uygulamak için, “Alan hakları” sekmesinde “Güvenliği etkinleştir” onay kutusunu ve “Oturum açma gerekli” onay kutusunu tıklayın.

■Not : Yalnızca “Güvenliği etkinleştir” işaretliyse, bu, güvenliği zorunlu kılar, ancak bir veritabanını etkinleştirdiğinde kullanıcıdan oturum açmasını istemez. Bu paradigmada Concordance, kullanıcının ağ oturum açma bilgilerini yakalayacak ve bunu Concordance’ın kendi güvenlik modelindeki kullanıcı adları listesiyle karşılaştıracaktır.

Bir hesap oluşturmak için istediğiniz girişi (örneğin, yönetici) girin ve ardından Kullanıcı Ekle düğmesini tıklayın. Kullanıcı adı oluşturulur ve listeye de eklenir.

Yönetici hesabını oluşturduktan ve ona veritabanı üzerinde tam denetim verdikten ve “Güvenliği etkinleştir” ve “Oturum açma gerekli” onay kutularını işaretledikten sonra, Concordance’a dönmek için Tamam’ı tıklayın.

Bu noktada, kullanıcı hesapları hakkında iki şey doğrudur:

• Yönetici hesabının parolası yoktur.
• Varsayılan hesap hala geçerli bir hesap olarak mevcuttur. Varsayılan hesap, bir kullanıcı Concordance’ın kullanıcı listesinde olmayan bir hesap kimliğiyle oturum açmaya çalıştığında da kullanılır.

Veritabanının tamamen güvenliğini sağlamak için, Dosya ➤ Yönetim ➤ Güvenlik menü öğesinden Güvenlik iletişim kutusunu yeniden etkinleştirin. Oturum açmanız istendiğinde, istenen parolanın ilk kez girilmesi onu ayarlar.

İlk kez bir parola seçerken, Concordance bir kullanıcıyı parolayı yeniden yazmaya zorlayarak bir onay ister. Onaylandıktan sonra, Güvenlik iletişim kutusu etkinleştirilir ve yönetici hesabı için de parola ayarlanır.

Concordance’ta bir parolayı kurtarmanın bir yöntemi yoktur. Yönetici parolası kaybolur veya unutulursa, hesap etkili bir şekilde veritabanına kilitlenir. Her veritabanı için yönetici parolasını bir yere yazdığınızdan ve parolaları güvenli bir yerde sakladığınızdan da emin olun.

Alan İzinlerini Ayarlama

Önceki bölümde açıklanan prosedürler kullanılarak oluşturulan yönetici hesabı, başka kullanıcı hesapları oluşturma haklarına sahiptir. Yöntem, yönetici hesabının kendisini oluşturmakla aynıdır: Güvenlik iletişim kutusunun sol üst köşesinde bulunan metin alanına istediğiniz oturum açma bilgilerini ekleyin ve ardından Kullanıcı Ekle düğmesini tıklayın.

Bir kullanıcı ekledikten sonra, alanları vurgulayarak (veya çoklu seçerek) ve istenen izin düzeyine tıklayarak her alan için alan haklarını ayarlamanız gerekir: “Tam erişim”, “Salt okunur” vb.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın