İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Sıfırdan Veritabanları Oluşturma – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Sıfırdan Veritabanları Oluşturma – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

HTTP Post İstekleri

Şablonlardan Veritabanları Oluşturma

Şablon, boş bir veritabanı modelidir. Bir veritabanının yeni örneklerini oluşturmak için kullanabileceğiniz önceden tanımlanmış alan adlarına ve veri türlerine sahiptir. Birçok veritabanı konuşlandırmasını denetleyen deneyimli bir yönetici, kendi veritabanlarının bazı özelliklerinin ortak olduğunu ve bu nedenle bir şablona eklenmesinin uygun olduğunu görecektir. Concordance halihazırda bir avuç şablonla gelse de, gerektiğinde yeni şablonlar oluşturmakta özgürsünüz.

Şablonların, bir veritabanı projesinin en genel örneği olması amaçlanmıştır ve büyük olasılıkla bir dağıtım sırasında bir şablondaki alanları değiştirmeniz gerekecektir. Bir şablondan oluşturulan bir veritabanı örneğindeki alanların değiştirilmesi, orijinal şablonun kendisini değiştirmez.

Veritabanı şablonu dosyaları Dataflight\Concordance\Templates klasöründe saklanır. Dataflight\Concordance\Templates klasörü altında oluşturulan herhangi bir alt klasör, “Şablondan veritabanı oluştur” açılır iletişim kutusunda yeni bir sekme oluşturarak benzer şablonlara daha fazla organizasyon eklemenize olanak tanır.

■Not : Veri türü, salt okunur, görüntü anahtarı vb. gibi alan düzeyindeki öznitelikler, veritabanı yapısıyla dışa aktarılır ve şablondan oluşturulan yeni veritabanlarına taşınır. Ancak bireysel Concordance kullanıcıları için güvenlik ayarları aktarılmaz.

Sıfırdan Veritabanları Oluşturma

Eğer şablon kullanmıyorsanız “Şablondan veritabanı oluştur” açılır iletişim kutusundaki Genel sekmesinden Boş seçeneğini kullanarak boş bir veritabanı oluşturabilirsiniz.

Varsayılan olarak hiçbir alan oluşturulmaz ve her alanı adlandırmak, veri türlerini atamak, alan düzeyinde öznitelikleri ayarlamak ve alan düzeyinde doğrulama ayarlamak sizin sorumluluğunuzdadır. Tüm bunları, Dosya ➤ Değiştir menü öğesinden açılan Değiştir iletişim kutusundan gerçekleştirirsiniz. Bu ekrandan alanlar oluşturabilir, silebilir ve çoğu özelliği yapılandırabilirsiniz.

Alan Veri Türleri

Concordance’daki her alana bir veri türü vermelisiniz. Bir alanın veri türü, alanda ne tür verilere izin verileceğini yönetir. Örneğin, bir belgenin oluşturulduğu tarihi içeren DOCDATE alanı sayısal olmayan karakterler içeremez. Veri yazma alanları, bir veritabanında bulunan verilerin doğru olduğundan emin olmanıza yardımcı olur.

Uyumluluk veritabanındaki alanlar için aşağıdaki veri türleri mevcuttur:

• METİN: Uzunluğu 60 karakteri aşmayan alfasayısal değerler için uygundur.

• SAYISAL: Sayı değerleri için uygundur. Uzunluk niteliği, sayı için kaç karaktere izin verildiğini yönetir. 4’lük bir uzunluk, alana 0000 ile 9999 arasındaki değerlerin girilmesine izin verir. place özelliği, ondalık basamak konumunu ayarlar.

Uzunluğu 4 ve konumu 2 olan bir sayısal alan için izin verilen değerler 00,00 ila 99,99’dur. Biçim özniteliği, sayısal değerlerin kullanıcılara nasıl göründüğünü yönetir ve şu ayarlardan biri olabilir: Düz, Virgül, Para Birimi ve Sıfır dolu. Düz ayarı, bir SAYISAL alan için varsayılan biçim özniteliğidir.

• TARİH AAAGYYYY, TARİH YYYYAAGG, TARİH GGAAYYYY: Tarihler için uygundur. Üç seçenek, kullanıcılar tarafından görüntülendiğinde tarihlerin biçimlerine uygundur; burada MMDDYYYY, bir ayı temsil eden iki hane, bir günü temsil eden iki hane ve bir yılı temsil eden dört hane anlamına gelir.

Harici sınırlandırılmış yükleme dosyalarındaki tarihlerin ayırıcı tirelere veya eğik çizgilere sahip olmasına izin verilir. AMMDDYYYY biçimi verildiğinde, 09/01/2005 ve 09012005 tarihlerinin her ikisi de geçerli değerlerdir.

• PARAGRAF: 60 karakteri aşan metin değerleri için uygundur. Bu, belgelerin tam metnini içeren alanlar için veri türüdür. TEXT veri türü için kullanılabilen uzunluk özelliği, PARAGRAPH alanları için ayarlanamaz.

Bir PARAGRAPH alanındaki değerleri aramanın en yaygın yöntemi, Concordance’ın serbest biçimli arama sözdizimini kullanmaktır. Ancak <, > ve = gibi ilişkisel işleçleri PARAGRAPH alanlarına uygulayabilirsiniz.

Concordance, bir PARAGRAPH alanındaki değerleri sıraladığında, sıralamayı gerçekleştirmek için alanın yalnızca ilk 60 karakterini kullanır.


SQL DATABASE oluşturma Kodu
SQL veritabanı oluşturma
Veri tabanı oluşturmak Staj Defteri
Access veri tabanı oluşturma örnekleri
Veritabanı oluşturma
MySQL veritabanı oluşturma
Bir USER Database oluşturma ile alakalı hangisi yanlıştır
aşağıdaki veri türlerinden hangisi bilgi alanına iki


Değiştir İletişim Kutusundan Alan Nitelikleri

Alan veri türlerine ek olarak, tek tek alanlar için başka nitelikler de ayarlayabilirsiniz. Dosya ➤ Değiştir menüsünden bir veritabanının yapısını değiştirirken, mevcut nitelikler Ad ve Tür metin alanlarının hemen altında bir dizi onay kutusu olarak görünür.

• Görüntü: Veritabanı Opticon gibi isteğe bağlı bir resim görüntüleyici ile bağlantılıysa, Concordance veritabanı için görüntü anahtarı olarak yalnızca bir alan ayarlamanız gerekir. Görüntüleyici açıldığında (Concordance’s Table veya Gözat görünümünde ekranın altında görünen kamera düğmesi aracılığıyla), görüntü anahtarı değeri görüntüleyiciye iletilir ve görüntüleyici, bu verileri programın dosya yollarını belirlemek için kullanır. 

Concordance, kayıtları belge seviyesinde sakladığından ve her belge bir dizi ayrı görüntüyle ilişkilendirildiğinden, kayıt başına BEGDOC ve ENDDOC gibi her belgenin başlangıcını ve sonunu tanımlayan iki alan olmalıdır. Bu örnekte BEGDOC alanı, ENDDOC alanı olarak değil görüntü anahtarı olarak tanımlanır.

• Sistem: Sistem alanları, Concordance’ın kendisi tarafından oluşturulur ve normalde varsayılan olarak kullanıcılar tarafından görülmez. Normal koşullar altında, sistem alanları oluşturmanız veya değiştirmeniz istenmez.

• Anahtar: Bu özniteliğin ne anlama geldiğini anlamak için Concordance’ın geri alınmasının nasıl çalıştığına dair temel bir anlayışa sahip olmanız gerekir. Uyumluluk, hızlı aramaları kolaylaştırmak için indeksleme adı verilen bir yöntem kullanır. Bir veritabanı dizine eklendiğinde, PARAGRAPH veri türüne sahip alanlar bir metin ayrıştırıcı aracılığıyla işlenir.

Bu prosedür, metinsel birimleri tanımlar ve bu metinsel birimlerin belge kayıtları boyunca nerede meydana geldiğine dair etkili bir “harita” oluşturur. Bu harita, veritabanını desteklemek için hareket eden optimize edilmiş dosyalar olarak saklanır. Bu şekilde, bir kullanıcı Concordance arama motoruna bir anahtar kelime ilettiğinde, isabetler kullanıcı için verimli ve hızlı bir şekilde bulunur ve alınır.

PARAGRAPH veri türüne sahip alanlar varsayılan olarak bu indeksleme işlemine tabi tutulsa da, TEXT, NUMERIC veya DATE veri türüne sahip alanlar kabul edilmez. Bazen sabit alanlar olarak adlandırılan bu alanlar, kullanıcının bir alan adı, bir karşılaştırma ölçütü (genellikle ilişkisel işleç olarak anılır) ve değerlendirilmekte olan verileri belirtmesini gerektirir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın