İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

İşleç Kullanımı – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

İşleç Kullanımı – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Ana Aktivite

İşleç Kullanımı

Bir ilişkisel işleç kullanmak, Concordance’ın veri tabanındaki her kayıttaki her değerin karşılaştırmasını gerçekleştirmesini ve belirli bir kaydın istenen arama kriterlerine uyup uymadığını belirlemesini gerektirir.

Aşağıdaki arama, Concordance’ın veritabanındaki ilk kayda gitmesini, o kayıttaki DOCDATE değerini incelemesini, “1/1/2004” ile karşılaştırmasını, oradaki değerin istenen arama kriterlerine uyup uymadığını belirlemesini ve ardından veri tabanındaki bir sonraki kayıt ve benzer bir değerlendirmeyi tamamlayın. On veya yüzbinlerce kaydı depolayan bir veritabanı için bu işlemin tamamlanması birkaç dakika sürebilir.

Dizinlenmemiş alanlara dayanan aramaları hızlandırmak için Concordance, yararlı bir alanı anahtar alan olarak ayarlamanıza olanak tanır. Anahtar olarak belirlenmiş bir alandaki değerler, PARAGRAPH alanlarına benzer şekilde dizine eklenir.

Başka bir deyişle, Concordance, aramaların verimli bir şekilde tamamlanması için optimize edilmiş bir biçimde alanla ilgili meta verileri depolayan bir kılavuz olan anahtar alanın içeriğinin bir dizinini oluşturur. Anahtar alanlardan kaynaklanan dizinler, .KEY uzantılı Uyumluluk dosyalarında depolanır ve normal dizin işlemi tarafından oluşturulan ana dizin dosyalarından ayrıdır.

■Not : Genel olarak, kullanıcıların aramalarının çoğunda güvendikleri dizinlenmemiş alanlar, büyük olasılıkla anahtar alan olmaya adaydır. Örneğin, birçok kullanıcı, biliniyorsa başlangıçta belgeleri bir belge kimliğine göre bulacaktır. Bu nedenle, kullanıcıların aramalarını hızlandırmak için BEGDOC ve ENDDOC alanlarını anahtar alanlar olarak ayarlayabilirsiniz.

•Dizine Alındı:PARAGRAPHalanları varsayılan olarak dizine eklenir. Diğer veri türlerine sahip alanlar dizine alınmaz. Bu özniteliği bir TEXT, NUMERIC veya DATE alanı için ayarlamak, Concordance’ı bu alanlardaki değerlere, veritabanı dizine eklendiğinde PARAGRAPH alanlarına davranıldığı gibi davranmaya zorlar.

Bu işlem, SAYISAL, METİN veya TARİH alanlarındaki değerleri aramayı hızlandırır, ancak bu alanların dizine eklenmesi, bu alanlardaki değerleri ölçütlerle karşılaştırırken ilişkisel işleçler kullanma ihtiyacını ortadan kaldırmaz. Bir anahtar alanın aksine, dizinlenmiş alanlarda tanımlanan metinsel birimler, ana dizin dosyalarında depolanır.

• Erişim: Bir erişim alanı bir otomatik numara alanıdır. Yalnızca sayısal bir veri türü verilen alanlar için kullanılabilir.

Veritabanındaki her kayda 1’den başlayarak benzersiz bir numara atanır. Yeni kayıtlar eklendikçe, erişim alanı her yeni kayıtla birlikte 1 değeri ile ilerletilir. Silinen kayıtların erişim numaraları yeniden kullanılmaz. Bu nedenle erişim alanlarındaki boşluklar, kullanıcıya veya yöneticiye kayıtların bir veritabanından silindiğini gösterebilir.

•OCRI Dizin Oluşturma: Bu öznitelik, bir alan için dizin oluşturma yöntemlerini inceler. OCR işlemlerinden kaynaklanan hatalar nedeniyle, dizin oluşturma sırasında tanımlanan metinsel birimlerin çoğu, yazdırılan bir sayfadaki kusurlardan kaynaklanan büyük yazım hataları veya rastgele karakter ilişkilendirmeleri olabilir. OCR İndeksleme, bu işe yaramaz metin birimlerini son indeksten çıkarmaya çalışır.

Veri Girişi Nitelikleri İletişim Kutusundaki Alan Nitelikleri

Alanlar için ayarlanabilecek belirli özniteliklere ek olarak, ek doğrulama kuralları uygulayabilirsiniz. Bu kurallara Düzenle ➤ Doğrulama menüsünden erişilebilir. Spesifik doğrulama, saha düzeyinde uygulanır. Veri Giriş Nitelikleri iletişim kutusunun sol tarafındaki liste kutusundan doğrulanacak alanı seçmeli ve ardından uygun doğrulamayı ayarlamalısınız.

• Büyük harf: Veriler veritabanında depolandığında verileri büyük harfe dönüştürmeye zorlar. Uyum’daki aramalar büyük/küçük harfe duyarlı olmadığından, bu ayar verilerin nasıl arandığını değil, nasıl göründüğünü etkiler.

• Küçük harf: Veriler veritabanında depolandığında verileri küçük harfe dönüştürmeye zorlar. Uyum’daki aramalar büyük/küçük harfe duyarlı olmadığından, bu ayar verilerin nasıl arandığını değil, nasıl göründüğünü etkiler.

• Girerken ilerle: Concordance’ın düzenleme modunda (Düzenle ➤ Düzen menüsü) Enter tuşuna basılması, bir alanın veri türüne bağlı olarak farklı sonuçlar üretir. Alan bir PARAGRAF alanıysa, imleç alanda kalır ancak alanda bir sonraki satıra ilerler. Alan bir METİN, SAYISAL veya TARİH alanıysa, imleç düzenlenebilir bir sonraki alana ilerleyecektir.

Bir PARAGRAPH alanı için “Girişte ilerle” özniteliğinin işaretlenmesi, imleci bir sonraki alana ilerlemeye zorlayarak bu davranışı geçersiz kılar.


C++ işareti ne anlama gelir
python // işareti ne demek
Ne demek
Python ünlem işareti
C veya işareti
python da // ne demek
C yüzde işareti
C de ne demek


• Salt okunur: Bir alan için bu özniteliğin ayarlanması, Concordance’ın düzenleme modundayken (Düzen ➤ Düzen menüsü) kullanıcının alandaki verileri düzenlemesini engeller. Yalnızca okunan alanlar gri bir arka planla görünür. Düzenlenebilir alanlar beyaz bir arka planla görünür.

■Not “Salt okunur” özniteliği, kullanıcının belgeleri etiketleme veya açıklama ekleme becerisini etkilemez.

•Richtext’i Devre Dışı Bırak:Microsoft tarafından resmileştirilmiş bir standart olanRichtext, diğer şeylerin yanı sıra yazı tipi türü ve yazı tipi ağırlığının değiştirilmesine olanak tanıyan biçimlendirme kod dizilerine atıfta bulunur. Zengin metnin devre dışı bırakılması, metnin Concordance’ın Göz Atma görünümünde hiçbir süsleme olmadan görünmesi için temeldeki biçimlendirme kodunu kaldırır.

• Yalnızca alfabetik: Alanda yalnızca alfabedeki harflere (noktalama işaretleri dahil) izin verilir. Bu özniteliğin etkisi, kullanıcı bir sayısal tuşa basarsa Concordance’ın yanıt vermemesidir.

• Yalnızca sayısal: Alanda yalnızca sayılara (noktalama işaretleri dahil) izin verilir. Bu özniteliğin etkisi, bir kullanıcı bir harf tuşuna basarsa Concordance’ın yanıt vermemesidir.

• Tarihleri doğrula: Uyumluluğu bir tarih alanındaki verileri değerlendirmeye ve burada saklanan verilerin geçerli bir tarih biçiminde olup olmadığını belirlemeye zorlar.

• Tarihi düzenle: “Tarihi düzenle” alanları, bir kullanıcı Uyumluluk kaydını her düzenlediğinde oturum açma bilgilerini, tarihi ve saati kaydeder ve bu bölümde daha önce ele alınmıştır.

Alanın davranışı veri türüne göre değişir. METİN olarak ayarlanırsa, en son düzenlemenin meta verileri saklanır ve alanı dolduran önceki verilerin üzerine yazılır. PARAGRAPH olarak ayarlanırsa her düzenlemeyle ilgili meta veriler, alanda ayrı bir satır öğesi olarak depolanır.

• Oluşturma tarihi: Oluşturma tarihi alanları, bir kaydın veritabanına oluşturulduğu (veya içe aktarıldığı) tarihi saklar ve bu bölümde daha önce ele alınmıştır.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın