İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Sektör Lideri Web Siteleri – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Sektör Lideri Web Siteleri – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Android Güvenlik Kavramları

Rakip ve Sektör Lideri Web Sitelerini İnceleyin

Çevrimiçi rekabetinizi kontrol edin. Doğrudan rekabet edemediğiniz endüstri liderlerinin de burada yer alması nedeniyle “rekabet” terimi oldukça gevşek bir şekilde ifade edilmektedir. Kaydınızın olduğu sitelere bakın ve şu ana kadar topladığınız bazı anahtar kelime öbeklerini kullanarak büyük arama motorlarındaki siteleri arayın.

İlk 20 sırada hangi sitelerin olduğunu görmek ve anlamak istiyorsunuz. En üst sıralarda yer alan Web sitelerini gözden geçirerek, sitelerde neyin peşinde olduklarına ve bunu nasıl yaptıklarına dair iyi bir gösterge sağlayan temalar ve kalıplar arayabilirsiniz.

Daha sonra geri dönüp bu yeni bulunan bilgiyi kendi Web sitenize uygulayabilirsiniz. Rakip Web sitelerini incelerken, kendi Web sitenizde optimize edeceğiniz aynı genel alanlara bakmalısınız.

Daha önce de belirtildiği gibi, en kritik anahtar kelime yerleştirme alanları şunları içerir:

• Başlık etiketleri (sayfa başlıkları)
• Anahtar kelimeler meta etiketleri
• Açıklama meta etiketleri
• Alt etiketler
• Köprü metni bağlantıları (ör. bağlantı metni)
• Alan adları ve dosya adları
• Gövde metni (başlangıç, orta ve sayfa sonu kopyası; başlıklar)
• Çerçeveli Web sitelerinin “NOFRAMES” etiketi arasında.

En önemli anahtar kelimelerinizi arayarak ve ne olduğunu gözlemleyerek
sayfa içeriği, başlık etiketleri, açıklama meta etiketleri, anahtar kelime meta etiketleri vb. açısından en üst sıradaki siteler kullanıyor, iyi bir saldırı planı oluşturabilirsiniz.

Arama sonuçlarının ilk iki veya üç sayfasında görünmüyorsanız, potansiyel ziyaretçilerin sitenize arama motoru aracılığıyla erişmesinin olası olmadığını unutmayın.

Rakiplerinizin sahip olduğu meta etiketleri kontrol edin. Sadece gözünüze çarpan sitelerden değil, rakiplerinizin hatalarından da ders çıkarabilirsiniz. Bu pazar araştırmasını kapsamlı bir şekilde yaptıktan sonra, akılda kalıcı ve sitenizi yeterince açıklayan bir açıklama geliştirmek için iyi bir konumdasınız.


Web sitesi Ne İşe Yarar
Web sitesi Kurma
Web sitesi Nedir
Web Sitesi Nedir örnek
Web sitesi Nedir kısaca
web sitesi nedir, ne işe yarar
Resmi internet sitesi Nedir
Web sitesi Örnekleri


Microsoft Internet Explorer’da rakiplerinizin meta etiketlerini kontrol etmek için onların sitesine gitmeniz, ardından menü çubuğunuzdaki “Görüntüle”ye tıklamanız ve açılır menüden “Kaynak”ı seçmeniz yeterlidir. Bu, varsayılan metin tarayıcınız ne olursa olsun, ilgili sayfanın kaynak kodunu getirir. Çoğu insan için bu Not Defteri’dir. Aynı bilgiyi Netscape’de aramak da bir o kadar kolay. Menü çubuğunda “Görüntüle”ye tıklayın ve ardından açılır menüden “Sayfa Kaynağı”nı seçin.

En üst sıralarda yer alan Web sitelerinin başlık etiketlerine özellikle dikkat edin. Biraz daha spesifik olmak için aramanızı bir başlık etiketindeki anahtar kelimelerle daraltabilirsiniz. Bunu yapmanın nedeni, arama motoru optimizasyonu söz konusu olduğunda bir başlık etiketinin optimize edilmesidir, bu nedenle yalnızca bunu başka kimin yaptığına bakmak mantıklıdır.

Google’da, başlık etiketlerinde belirtilen anahtar kelimelere sahip tüm sayfaları aramak için tırnak işaretleri olmadan “allintitle: anahtar kelime öbeği” girebilirsiniz. Bu yaklaşım, belirli bir anahtar kelime grubuyla tüm sayfaları aramaktan biraz daha odaklıdır, çünkü anahtar kelimeler, sitenin kasıtlı olarak hedeflemeye çalıştığı bir şey değil, bir makalenin parçası olarak geçerken orada olabilir.

Anahtar kelimeler başlık etiketinde bulunursa, orada olma nedeninin kasıtlı olma olasılığı daha yüksektir. Sadece gözünüze çarpan sitelerden değil, rakiplerinizin hatalarından da ders çıkarabilirsiniz.

Web Sitenizin Trafik Günlüklerini Değerlendirin

Web sitesi trafik günlükleriniz, ilgili anahtar kelime bilgilerinin kaynağı olabilir. İnsanların Web sitenizi bulmak için hangi arama terimlerini ve arama motorlarını kullandığını görmek ve gelecekteki arama motoru optimizasyonu çabalarında ince ayar yapmanıza yardımcı olmak için trafik günlüklerinizi görüntüleyebilirsiniz.

Bir Web sitesi trafik analiz programına erişiminiz olup olmadığından emin değilseniz, size bir tane sağlayıp sağlamadıklarını görmek için mevcut Web sitesi sunucunuzla görüşün. Değilse, kullanabileceğiniz birçok araç var.

Görüntülenen arama terimlerinin en alakalı olmayabileceğini anlayın; sadece, seçilen zaman diliminde insanların sitenizi bulmak için yürüttüğü arama terimleridir. İlgili anahtar kelimelerle yeni arama motoru optimizasyon tekniklerini uygulamak, insanların Web sitenizi bulma şeklini değiştirir. Kullandığınız Web sitesi trafik analiz paketi size optimizasyon çabalarınızın etkisini ölçme gücü verir.

Trafik günlükleriniz, ana anahtar kelime listenizi oluşturmak için bir ilham kaynağı olabilir. İnsanların şu anda kullandığı arama terimlerini not edin ve bunları listenize ekleyin. Web sitenizde bildirilen arama ifadelerine daha eksiksiz bir bakış için, tarih aralığını daha geniş bir yayılımı, örneğin bir yıllık dönemi kapsayacak şekilde genişletin.  Siteniz optimize edildiğinde, Web trafiği analiz aracınız başarınızı izlemede en iyi arkadaşınız olacaktır.

Anahtar Kelime Öneri ve Değerlendirme Araçları

Siteniz için en uygun anahtar kelimeleri seçmenize yardımcı olabilecek bir dizi hizmet vardır. Bu hizmetler, önerilerini gerçek arama sorgularından elde edilen sonuçlara dayandırır. WordSpot ve Wordtracker bu tür iki örnektir.

Anahtar kelime araştırma araçları, başlamak için bir yer arıyorsanız, fikirleriniz tükeniyor veya bir şeyleri kaçırıyormuş gibi hissediyorsanız mevcut ihtiyaçlarınızı karşılamanıza yardımcı olabilir. Ekibimin günlük olarak kullandığı en yaygın araçlardan biri şudur:

WordTracker

WordTracker en popüler anahtar kelime araştırma aracıdır ve araştırmanızı yapmak için mutlak bir zorunluluktur. WordTracker’ın bununla ilişkili bir ücreti vardır. Yılda yaklaşık 250 ABD Doları veya bir gün için 8 ABD Doları ödemeyi bekleyebilirsiniz.

WordTracker, çeşitli meta-arama motorlarından toplanan 350 milyondan fazla anahtar kelimeden oluşan bir veritabanı tutar. Aracın kullanımı kolaydır ve değerli bir bilgi kaynağı sağlar. Bir terim için arama yaptığınızda, yanlış yazımlar, kelimenin veya ifadenin çoğul ve tekil versiyonları ve istenirse eş anlamlılar sözlüğündeki referanslar dahil olmak üzere ilgili anahtar kelimeleri gösterir.

WordTracker, bir alışveriş sepetine ürün eklemeye benzer bir işlemle anahtar kelime öbekleri listenizi oluşturmanıza olanak tanır. Araç, ilgilendiğiniz belirli kelime öbeğiyle ilgili, özellikle ilgilendiğiniz anahtar kelime öbeklerini seçerek biraz daha detaya inmenizi sağlar.

Bu aracın güzel bir özelliği, anahtar kelimelerinizin popülerliğinin yanı sıra söz konusu anahtar kelimeler için öngörülen rekabet hacminin bir göstergesini sağlamasıdır. Bu, hangi anahtar kelimelerin peşinden gitmeye değer olduğunu ve hangilerinin zaman kaybı olduğunu belirlemeye çalışırken kullanışlı bir özelliktir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın