İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Anahtar Kelimelerin Kritik Önemi – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Anahtar Kelimelerin Kritik Önemi – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Çoklu Kullanım Sorunları

Sayfa Başlıkları ve Metin Tabanlı Sayfa İçeriği

Sayfa başlıkları ve metin tabanlı sayfa içeriği, belirtilen yerleşim alanlarında yer alır. Anahtar kelime meta etiketleri eskisi kadar kritik değildir, ancak bazı motorlar için hala geçerlidir.

Google şu an için favori arama motoru olduğu için, sayfaları nasıl sıraladığına daha yakından bakalım. Google, dizin listeleri için Açık Dizin veritabanını ve birincil arama listeleri için dahili dizinini kullanır.

Google’ın, bazıları aşağıdakileri içeren birçok başka özelliği de vardır:

• Bir görsel arama
• Usenet haber veri veritabanı
• Bir haber arama özelliği
• Froogle (bir alışveriş arama aracı)
• Bir katalog araması
• Google AdWords programları aracılığıyla reklam hizmetleri.

Google’ın ana arama işlevi için sıralama formülü şunları arar: görünür gövde metnindeki anahtar kelimeler (meta etiketlerde değil), başlık etiketleri, başlık etiketleri, hiper metin bağlantıları, Alt etiketleri ve bağlantıların kalitesi ve alaka düzeyi için ekstra puanlarla bağlantı popülerliğine çok ağır bir ağırlık verir. 

Giderek daha fazla arama motoru, internetteki diğer sitelerden sitenize verilen bağlantıların sayısı olan bağlantı popülerliğine ağırlık veriyor. Arama motorları, bağlantı popülerliğinin ağırlıklandırılmasında çok karmaşık hale geliyor, bazı arama motorları bağlantı alaka düzeyi için ekstra puan veriyor, bu da sitenize bağlantı veren sitenin aynı anahtar kelime için ne kadar yüksek sıralanacağını gösteriyor. Diğer puanlar, bağlantının etrafındaki anahtar kelimelere göre verilir.

Anahtar Kelimelerin Kritik Önemi

Doğal arama motoru optimizasyonunda kritik bir adım, işletmeniz, ürünleriniz/hizmetleriniz (açıklayıcı kelimeler dahil) ve hedef pazarınız için doğru anahtar kelimeleri seçmektir. Kimi hedeflediğinizi anlayın ve arama motoru optimizasyonu çabalarınızı hedef kitleniz etrafında oluşturun.

Anahtar kelimeler, büyük arama motorlarında ve dizinlerde sattığınız ürün ve hizmetleri ararken hedef pazarınızın kullandığı terimler ve kelime öbekleridir. Anahtar kelimeleriniz yaptığınız her şeyde kullanılır ve birçok büyük arama motoru arasında arama sonuçlarında nasıl sıralanacağınızı belirleyen temel belirleyici faktördür.

Her şeyden değil, potansiyel müşterilerden oluşan sürdürülebilir hedefli trafik getirecek anahtar kelime öbekleri seçmelisiniz. Mükemmel anahtar kelime öbeğinin, arama sorgularında hedef pazarınız tarafından hiç kullanılmayabileceğini düşünebilirsiniz, bu nedenle anahtar kelimelerinizi araştırmak ve doğrulamak çok önemlidir.

İdeal olarak, Web sitenizin her sayfası, eldeki içeriğe özgü farklı bir anahtar kelime grubuna odaklanacaktır. Her sayfada aynı anahtar kelime grubuna odaklanacak olsaydınız, o zaman pazar potansiyelinizin yalnızca küçük bir kısmına ulaşırsınız çünkü yalnızca aynı anahtar kelimelere tekrar tekrar vuracaksınız, bu kendi kendini yenilgiye uğratır. Genel bir kural olarak, sayfa başına iki ila beş anahtar kelime öbeği arasında bir yer hedeflemek istersiniz.

İlk olarak, olası tüm anahtar kelime öbeklerinin bir ana listesini toplamak istiyorsunuz. Verilerin yönetimini kolaylaştırmak için, dev bir ana listedeki tüm konuları kapsamaya çalışmak yerine, tek tek konuları temsil eden farklı anahtar kelime listesi profilleri oluşturabilirsiniz.

Örneğin, iki ürün grubunuz varsa, her ürün grubu için bir anahtar kelime listesi oluşturabilirsiniz. Doğal olarak, bazı anahtar kelimeler listeler arasında paylaşılır, ancak bir konuyu (örneğin, “işler”) arayan kişilerin, başka bir konuyu (örneğin, “otomobiller”) arayan kişilerle mutlaka aynı olmadığını anlamak önemlidir. ) ve bu nedenle aramalarında farklı anahtar kelime kombinasyonları kullanacaklardır.


YouTube anahtar kelime
Anahtar kelimeler
En çok tıklanan anahtar kelimeler
SEO anahtar kelime
Anahtar kelime bulucu
Google anahtar kelime planlayıcı
Anahtar kelime planlayıcı
Google adwords Keyword Planner


Ana anahtar kelime listenizi nasıl oluşturursunuz? Potansiyel anahtar kelime öbeklerinin bir listesini oluşturmak için dört sağlam teknik:

1. Beyin fırtınası, araştırma ve tanıtım materyallerinin gözden geçirilmesi
2. Rakip ve sektör lideri Web sitelerini gözden geçirin
3. Web sitesi trafik günlüklerinizi değerlendirin
4. Anahtar kelime önerme ve değerlendirme araçları.

Topladığınız anahtar kelimeleri, kelime işlem programınızdaki bir metin belgesine veya bir elektronik tabloya kaydettiğinizden emin olun. Bunları bir elektronik tabloya veya bir tür veritabanına dahil etmek, anahtar kelimelere öncelik verme ve gereksizleri ayıklama zamanı geldiğinde onları sıralamayı çok daha kolay hale getirir.

Teknikler listesinde ilerlerken, bazı tekniklere geri dönmek istersiniz çünkü orijinal çabalarınızın kapsamını genişletebilecek arama terimleriyle karşılaşacaksınız ve sahip olabileceğiniz yeni, daha hedefli ifadelere kapı açacaksınız. 

Beyin Fırtınası, Araştırma ve Promosyon Malzemesinin İncelenmesi

Bu aşamada fikir, aklınıza gelebilecek tüm anahtar kelime öbeklerini bir araya getirmektir. Bir kağıt kalemle oturun ve aklınıza gelen tüm anahtar kelimeleri not edin. Fikirleri körüklemek için ekibinizin diğer üyelerini bu sürece dahil edin. Burada ilgilenilecek bilimsel veya teknik hiçbir şey yoktur. Sınır gökyüzüdür, ancak kendinizi müşterinizin yerine koymaya çalışın.

Sitenizde yer alan bir konu hakkında bilgi aramak için hedef pazarınız gibi düşünmeye çalışın. İnsanların sitenizi bulmak için ne yapacaklarını değil, şirketinizin varlığından haberdar olmasalar ve sattığınız ürün ve hizmet türlerini arıyor olsalardı ne yapacaklarını düşünün.

Beyin fırtınası sürecinizde size yardımcı olacak birkaç soru:

1. Hangi sektördesiniz (örneğin, seyahat)?

2. Web sitenizin odak noktası nedir (örneğin, bir kaynak, bir rehber, bir mağaza)? İnsanlar sizinki gibi bir Web sitesini arasalardı ne ararlardı?

3. Müşteriniz Web adresinizi tahmin etseydi, bu ne olurdu? Unutmayın, kim olduğunuzu bilmiyorlar ama ne tür ürün veya hizmet aradıklarını biliyorlar.

4. Hangi ürün ve hizmetleri satıyorsunuz? Ürünlerinizin ve/veya hizmetlerinizin hedef pazarınıza aşina olabilecek bazı açıklayıcı sözcükleri veya faydaları nelerdir? Örneğin, siteniz tatil köyleri hakkında bilgi sunuyorsa, seçebileceğiniz açıklayıcı bir anahtar kelime masaj olabilir. Ayrıca, masaj terapisi ve tüm vücut masajı gibi bu hizmetlerin faydalarını veya hizmeti daha ayrıntılı olarak açıklayan kelimeleri de ekleyin.

5. Dikkate alınması gereken herhangi bir bölgesel veya coğrafi sonuç var mı? Örneğin, hesaba katılması gereken yazım farklılıkları olabilir. Amerika Birleşik Devletleri’nde hedef pazar renkli lazer yazıcı arayabilir ve Kanada’da hedef pazar renkli lazer yazıcı arayabilir.

İletişim kurmaya çalıştığınız hedef kitleye bağlı olarak, anahtar kelime öbeklerini buna göre uyarlamanız gerekir. Ayrıca, insanlar genellikle anahtar kelime aramalarıyla bir varış noktası veya önemli bir yer işaretini karıştırırlar. 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın