İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Anahtar Kelime Cümlelerinizin İnce Ayarları – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Anahtar Kelime Cümlelerinizin İnce Ayarları – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Alan Türlerini Belirleme – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Anahtar Kelime Cümlelerinizin İnce Ayarları

Artık, muhtemelen birkaç yüz anahtar kelime öbeği içeren ana anahtar kelime listenize sahip olduğunuza göre, detaya inmeniz ve optimize etmek istediğiniz Web sitenizin her sayfası için hangi anahtar kelimeleri hedefleyeceğinizi bulmanız gerekir.

Gerçekçi olarak, tek bir sayfada iki ila beş anahtar kelime öbeğini ve belki de birkaçını yayılma olarak vurgulayabilirsiniz. Optimize ettiğiniz her sayfanın farklı bir anahtar kelime grubuna yönelmesi gerektiğini unutmayın. Neden? Niye? Hepsi aynı numaraya sahipse, bir sonraki çekiliş için 100 piyango bileti almanın ne faydası var? Burada da aynı fikir söz konusudur.

Çabalarınız, adil bir trafik hacmi getiren ve yüksek oranda hedeflenen anahtar kelime öbeklerine odaklanmalıdır. Bu tür anahtar kelimelerin yatırım getirisi çok daha yüksek olacaktır.

Anahtar kelime listenizi incelerken şunları göz önünde bulundurmanız gerekir:

• Hedefleriniz için hayati önem taşıyan anahtar kelimeler
• Makul, sürdürülebilir trafik oluşturmak için yeterince popüler olan anahtar kelimeler
• Hangi anahtar kelimelerin rekabeti o kadar fazla değildir ki, onları hedeflemek için gereken zaman ve çaba göz önüne alındığında verimsiz olacaktır.

Bir otel için, seyahat anahtar kelimesine otelin Web sitesinde tek başına sahip olması, çaba kaybı olduğunu kanıtlayacaktır. Seyahat, oldukça popüler bir anahtar kelimedir ve bu iyidir, ancak buna değmeyecek kadar genel ve rekabetçidir. Zaman zaman yargılayıcı aramalar yapmalısınız. Bazı durumlarda bir kelime alakalı ve popülerdir, ancak aynı zamanda göz korkutucu olma noktasına kadar rekabetçidir. Bu kelime işiniz için gerekliyse, bunun için gidin.

Anahtar kelimelerinizi önem derecelerine göre düzenleyin. Tamamlandığında, Web sitenizi optimize ederken başvurabileceğiniz rafine bir ana anahtar kelime listesine sahip olacaksınız. Ayrıca, farklı dizinler, farklı sayıda anahtar kelimenin gönderilmesine izin verir.

Listeyi önce en önemli kelimelerle düzenlediğiniz için, dizinin izin verdiği kadar anahtar kelimenizi dahil edebilirsiniz. Çok genel (örneğin iş) veya anahtar kelime amaçlarına uygun olmayan kelimeleri silerek listeyi düzenlemeye başlayabilirsiniz. Her kelimeyi gözden geçirin ve kendinize şu soruyu sorun: “İnsanlar benim Web sitem aracılığıyla sunulan ürün ve hizmetleri arasalardı, bu kelimeyi kullanarak arama yapar mıydı?”

Optimize ettiğiniz her sayfa için kapsamlı ana listenin bir kopyasını alın ve o sayfaya uygun olmayan kelimeleri silin. Dizine eklediğiniz sayfanın içeriğine göre kalan anahtar kelimeleri yeniden önceliklendirin.

Bu, söz konusu sayfa için anahtar kelime listesidir. Optimize ettiğiniz her sayfa için bu prosedürü tekrarlayın. Bu, sitenizin her sayfası için anahtar kelime meta etiketini geliştirirken de harika bir prosedürdür.

Yukarıda ele aldığım şey, anahtar kelimeleri organize etmek için çok temel bir yaklaşımdır. Zorluğa hazırsanız, daha da hassaslaştırmak için anahtar kelime listenize ağırlıklar ve çarpanlar ekleyerek bunu daha da ileri götürebilirsiniz. İleri teknikleri öğrenmek için bu bölümün sonunda sağlanan kaynak Web sitelerinden bazılarını da gözden geçirin.

İpleri öğrenirken bunu basit tutmayı seçebilirsiniz, ancak daha aşina hale geldikçe, arama motorlarındaki performansınızı artırmak için anahtar kelimelerinizi seçerken daha kritik olmak isteyebilirsiniz. Ne kadar çok bilgiyle donanırsanız, Web sitenizi optimize etmek için o kadar iyi hazırlanırsınız.


Anahtar kelime eşleme Türleri
Anahtar kelime bulucu
Anahtar kelime planlayıcı
Google anahtar kelime planlayıcı
Google Play anahtar kelime
Sıralı eşleme Nedir
Sıralı eşlemeli anahtar kelime
Anahtar kelimeler


Anahtar kelimeler ana listenizi hassaslaştırırken aklınızda bulundurmanız gereken bazı ek ipuçları:

Çoğul ve tekil anahtar kelimeler—Bir anahtar kelimenin yalnızca çoğul sürümünü kullanmanın mı yoksa anahtar kelimenin hem çoğul hem de tekil biçimini kullanmanın daha iyi olup olmadığı konusunda bazı tartışmalar vardır. Hedef pazarınız her ikisini de mi arıyor? Örnek olarak, bazı insanlar oyun arayabilir ve diğerleri oyun arayabilir. Google, kullanıcının aradığıyla tam olarak eşleşir, bu nedenle mümkün olduğunda her ikisini de kullanmak da önemlidir.

Rakiplerinizin adlarını kullanma – Anahtar kelimelerinize rakibinizin adını dahil edip etmemeniz konusunda genellikle bir soru vardır. Buradaki fikir, birisi rakibinizi ararsa sizi de bulacağıdır. Anahtar kelimelerinize asla bir rakibin adını dahil etmeyin. Birkaç arama motoru anahtar kelimeler için yalnızca az miktarda içerik okuduğundan, rakibinizin adını kullandığınızda değerli sayfa gayrimenkulünü alakasız anahtar kelimelere kaptırırsınız. Buna ek olarak, bir kişinin anahtar kelimelerinde rakiplerin adlarının kullanımına ilişkin son zamanlarda yasal mücadeleler de yaşandı.

Sözcüklerin yaygın yazım hataları—İnsanların sıklıkla yanlış yazdığı birçok sözcük vardır. Buradaki soru, bu yanlış yazılmış anahtar kelimeleri sitenize dahil ediyor musunuz, etmiyor musunuz?  İnsanlar bunları aramalarında kullansalar da, kendi ürün ve hizmetlerini heceleyemeyen bir şirket olarak ortaya çıkmanız, güvenilirliğinizi de zedeliyor.

Büyük/küçük harf duyarlılığı—Bazı arama motorları büyük/küçük harfe duyarlı değildir ve diğerleri büyük/küçük harfe duyarlıdır. Ne olursa olsun, çoğu kişi küçük harfle arama yapar ve işlemi basit tutmak için şimdilik orijinal anahtar kelime ana listenizi küçük harf kullanarak kaydetmelisiniz. Anahtar kelime listenizi tamamlamaya başladığınızda, insanların aslında bir kelimenin doğru yazılışını aradıklarını fark edebilirsiniz; bu durumda, değişiklikleri anahtar kelime listenize de yansıtırsınız.

Durdur ve sözcükleri filtrele—Filtre sözcükleri, arama motorlarının aramalar sırasında basitçe görmezden geldiği sözcüklerdir. Durdurma sözcükleri, arama motorlarının belirli bir sayfada içerik almayı durdurmak için tetikleyici olarak kullandığı gibi son derece de yaygın sözcüklerdir.

Bazı arama motorları, durdurma kelimelerini ve filtre kelimelerini aynı şey olarak görür, ancak tek bir şeyi hatırlamanız yeterlidir: arama motorları, bu kelimelerin aramaya herhangi bir değer kattığı düşünülmediğinden zaman kazanmak için bu kelimeleri atlar. Anahtar kelime öbeklerinizde mümkün olduğunca durdurma kelimeleri kullanmaktan kaçınmak en iyisidir. 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın