İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Sayfa Kopyalama – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Sayfa Kopyalama – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Android Güvenlik Kavramları

Sayfa Kopyalama

Belirli bir sayfaya atadığınız anahtar kelimenin, o sayfadaki ilk 200 karakterde mümkün olduğunca başa yakın görünmesini sağlamak istiyorsunuz. Bir sayfada ne kadar yüksekte olursa, anahtar kelime o kadar fazla öne çıkar. Arama motorları, ekranın üst kısmındaki sayfa içeriğine daha fazla ağırlık verme eğilimindedir. Katlama, tarayıcı pencerenizin bittiği ve gerekirse dikey kaydırmanın başladığı yerdir.

Atanan anahtar kelime, sayfadaki metnin başında, ortasında ve sonunda görünmelidir. Sayfanızda bir tema oluşturmak istiyorsunuz ve bunu yapmak için sadece ilk paragrafa odaklanmak yerine anahtar kelimelerinizi sayfanın tamamına yaymanız gerekiyor.

Her zaman Web sayfanızın üst kısmında, hedef pazarınız ve büyük arama motorları için sayfada neler bulunabileceğini açıklayan açıklayıcı bir paragraf bulundurun. Arama motorları bunu sitenizdeki bir site açıklaması ve anahtar kelimeler için kaynak olarak kullanır. Ayrıca arama motorları, sitenizin arama sonuçları arasındaki sıralamasını etkilemek için açılış paragrafında bulunan içeriği kullanır.

Yine, en önemli anahtar kelimeleri önce, tercihen ilk iki veya üç cümle içinde kullandığınızdan emin olun. Bu çok önemli. Kullandığınız anahtar kelimelerin açılış paragrafının içeriğinde doğal olarak aktığından ve sitenizin içeriği ve amacı ile ilgili olduğundan emin olun. Arama motorlarının, kelimelerin sığmadığı yerlere tıkıştırmaya çalıştığınızı düşünmesini istemezsiniz.

Anlayacağınız gibi, metinsel HTML içeriği arama motorları için son derece önemlidir ve bu da beni bir sonraki noktaya getiriyor. Asla grafik içeriği aşırı olan bir sayfa oluşturmayın. Örneğin, metinde görüntülenmesi gereken bilgileri grafik dosyası olarak görüntülemeyin. Bunun defalarca yapıldığını gördüm. Bir site dünyanın en iyi açılış cümlesine sahip olabilir, ancak bilgi grafik şeklinde sunulduğu için arama motorları onu kullanamaz. Ne kadar harika görünürse görünsün, arama motorları içerik için grafiklerinizi okuyamaz.

Ana sayfanızı aşırı uzun yapmayın. Sayfanız ne kadar uzun olursa, sayfadaki bilgiler arama motorları için o kadar az alakalı hale gelir. Ana sayfanızı kısa ve öz tutmanızı tavsiye ederim. 250 ila 800 kelimeden oluşan bir sayfa, büyük arama motorlarına ihtiyaç duydukları bilgileri sağlar.

Sitenizi ne sıklıkta güncellediğiniz gibi küçük şeyler, sitenizin arama motoru sonuçlarında ne kadar iyi yer aldığını etkileyebilir. Örümcekler, bir sayfanın ne sıklıkta güncellendiğini belirleyebilir ve buna göre sitenizi tekrar ziyaret edebilir. Bu, bazı büyük arama motorlarında daha yüksek sıralamalara yol açabilir.

Yeni içerik, hedef pazarınız ve arama motoru sıralamalarınız için iyidir. Sonuçta, kim eski içeriği görüntülemek ister? Son bir not olarak, sitenizi göndermeden önce, gönderdiğiniz sayfadaki içeriğin eksiksiz olduğundan emin olun. Yahoo!, birincisi, sayfanızda “yapım aşamasında” veya benzeri bir işaret varsa, gönderiminizi yok sayar.

Arama motoru optimizasyonu bilimine çok fazla bulaşmayın. Hiçbir iki arama motoru aynı değildir, bu nedenle tüm zamanınızı sitenizi yalnızca bir motor için uyarlamaya harcarsanız, elinizde birçok kaçırılmış fırsat olabilir.

Alakalı anahtar kelimeleri uygulamanız elinizdeki sayfayla ilgiliyse, bir Web sayfasını oluşturan farklı optimizasyon öğeleriyle bağlantılıysa ve bir tema oluşturmak için tutarlı ve yaratıcı bir şekilde kullanılıyorsa, genellikle iyi sonuç alırsınız. Web Position Gold gibi bir araç, sayfalarınızı anahtar kelime yoğunluğu ve alaka düzeyi açısından analiz etmenize yardımcı olabilir.

Spam

Arama motorları, hedef pazarlarına ellerinden gelen en doğru ve eksiksiz arama sonuçlarını sağlamak ister. Sonuçta, iş modellerini tüm yönleriyle yönlendiren şey budur. İnsanların bir arama motoruna inancı yoksa, trafik kurur ve arama yerleştirme ücretleri ile reklam ücretleri ortadan kalkar.

Bazı İnternet pazarlamacıları, arama motorlarını sitelerini arama sonuçlarında daha üst sıralara yerleştirmeleri için kandırmak için çeşitli teknikler dener. Bu hileler her arama motorunda çalışmaz ve arama motorlarını kandırmaya çalıştığınız tespit edilirse, bazıları sizi hiç listelemeyebilir. Arama motorları bu tekniklerin bazılarını tespit edecek şekilde programlanmıştır ve keşfedilirseniz bir şekilde cezalandırılırsınız.


Bilgisayarda sayfa kopyalama
Word sayfa Kopyalama
Excel sayfa kopyalama
PDF sayfa kopyalama
Tüm sayfayı kopyalama tuşu
Word tablo kopyalama
Excel de sayfa kopyalama kısayolu
Word sayfa Taşıma


Web sitesi tasarımı ile ilgili arama motoru hilelerinden birkaçı aşağıdaki gibidir:

Yinelenen anahtar sözcükler bazı Web siteleri, görünür HTML’de, <NOFRAMES> etiketi gibi görünmez katmanlarda ve meta etiketlerinizde gizleyerek aynı anahtar sözcükleri tekrar tekrar tekrarlar. Anahtar kelimeleri birkaç satır sonundan sonra belgenizin altında görüntüleyerek tekrar tekrar kullanmak da önemlidir!

Örneğin:

Bu talihsiz tekniğe anahtar kelime istifleme denir ve bir sitenin bunu yaptığı oldukça açıktır. Çok açık olmayan kuzeni anahtar kelime doldurma olarak adlandırılır ve bu, aynı yığınlama tekniklerini Web sitesinin optimize edilmemesi gereken yönleri için, örneğin boşluk bırakıcı görüntüler gibi uyguladığınız zamandır.

Web geliştiricileri tarafından bir sayfadaki öğeleri tam olarak bu şekilde yerleştirmek için bir boşluk görüntüsü kullanılır. Aralayıcı bir resim için Alt etiketine açıklayıcı metin eklemek iyi bir uygulama değildir.

Anahtar sözcükleri karıştırma—Web sayfalarınızda anahtar sözcükleri çok küçük bir yazı tipi kullanarak görüntülüyorsanız, anahtar sözcükleri karıştırıyorsunuz demektir. Özellikle arama sonuçlarını manipüle etmeye çalışmadığınız sürece bunu neden yapasınız ki? yapma. Bu spam tekniğine “minik metin” denir.

Gizli metin ve bağlantılar—Daha fazla anahtar kelime almak amacıyla Web sitenize gizli metin ve bağlantılar eklemekten kaçının. Örneğin, metin rengini arka plan rengiyle aynı hale getirerek HTML belgenizdeki anahtar kelimeleri gizleyebilirsiniz. Başka bir örnek, stil sayfalarındaki gizli katmanlar gibi son kullanıcı tarafından görülmeyen alanlara anahtar kelimeler eklemektir.

Yanıltıcı başlık değişiklikleri—Botların sitenizin yeni bir site olduğunu düşünmesi ve sizi tekrar tekrar listelemesini sağlamak için sık ve düzenli başlık değişiklikleri yapmak yanıltıcıdır. Dizinler söz konusu olduğunda, sadece bir boşluk, bir ünlem işareti (!) veya ilk karakter olarak “A” ekleyerek sitenizin adını alfabetik listelerde ilk sıraya yerleşecek şekilde değiştirebilirsiniz.

Sayfa Değiştirme—Bu uygulama, bir arama motoruna bir sayfa göstermeyi, ancak son kullanıcıya farklı bir sayfa göstermeyi içerir. Çoğu zaman, insanların en üst sıradaki bir siteden içerik çaldığını, en üst sıralarda yer almak için sayfalarına yerleştirdiğini ve ardından istenen bir sıralama elde edildiğinde o sayfayı tamamen farklı bir sayfayla değiştirdiğini görürsünüz.

İçerik Çoğaltma—Diyelim ki bir Web sayfanız var ve oldukça iyi sıralanıyor. Sıralamanızı iyileştirmenin iyi olacağına karar verdiniz, ancak hey, mevcut konumunuzu da korumanız iyi olur. Sayfanızı kopyalamaya, birkaç şeye ince ayar yapmaya ve buna farklı bir şey demeye karar veriyorsunuz.

Daha sonra o sayfayı arama motoruna gönderirsiniz. Sıralamanız iyileşti ve şimdi iki listeniz var. Fena değil! Neden tekrar yapmıyorsun? Ve diğerleri ve diğerleri. Web sayfalarını kopyalarken yakalanırsanız, cezalandırılırsınız. Arama motorları, aynı sayfayı tekrar tekrar değil, benzersiz içerik sağlamak ister.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın