İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Etki Alanı Spamı  – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Etki Alanı Spamı  – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Spam Dedektörleri – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Etki Alanı Spamı 

İçerik çoğaltma ile yakından ilgili olarak, bu, tüm bir Web sitesinin çoğaltıldığı (veya hafifçe değiştirildiği) ve farklı bir URL’ye yerleştirildiği zamandır. Bu genellikle arama konumlarına hakim olmak ve bağlantı popülaritesini artırmak için yapılır, ancak sonunda yakalandığınızda tüm bunlar size zarar verir. Bu tekniği uyguladığınız için yasaklanacaksınız.

Meta Etiketi Yenileme

Hiç bir siteyi ziyaret ettiniz ve ardından site içinde otomatik olarak başka bir sayfaya yönlendirildiniz mi? Bu, yenileme meta etiketinin sonucudur. Bu etiket, belirli bir süre sonra otomatik olarak başka bir HTML belgesiyle değiştirilmek üzere tasarlanmış bir HTML belgesidir, belge yazarı tarafından tanımlandığı gibi otomatik sayfa değiştirme gibidir.

Bu etiketi kötüye kullanmayın. Ayrıca, kesinlikle gerekli olmadıkça yönlendirme kullanmayın. Arama motorlarına aradıkları sayfanın yeni bir yuvası olduğunu söylemek için kalıcı bir yönlendirme (HTTP 301) kullanılabilir; bu onlara indekslemek için oraya gitmelerini söyler.

Kullanıcıları yeniden yönlendirmek için bir yenileme meta etiketi kullanırsanız, en az 15 saniyelik bir gecikme ayarlamanız ve yeni sayfada, alındıkları sayfaya geri bir bağlantı sağlamanız önerilir. Bazı işletmeler, kullanıcıları eski veya artık orada olmayan bir sayfadan yönlendirmek için yenileme meta etiketlerini kullanır. Yenileme meta etiketleri, otomatik bir slayt gösterisi vermek veya bir tasarım öğesinin parçası olarak bir dizi olayı zorlamak için de kullanılabilir.

Gizleme

Bu teknik, sayfa değiştirme ve yenileme meta etiketini kullanmaya benzer, çünkü amaç arama motorlarına bir sayfa sunarken son kullanıcıya başka bir sayfa sunmaktır. yapma.

Giriş Sayfaları

Ağ geçidi sayfaları ve köprü sayfaları olarak da bilinen giriş sayfaları, sitenize yönlendiren ancak sitenizin bir parçası olarak kabul edilmeyen sayfalardır. Giriş sayfaları, Web sitenize yönlendiren, ancak arama motorlarının özel gereksinimlerine göre ayarlanmış odaklanmış sayfalardır. Her arama motoru için farklı adlara sahip farklı giriş sayfaları (örneğin, AltaVista için indexa.html veya Google için indexg.html) bulundurarak, sayfaları tek tek motorlar için optimize edebilirsiniz.

Ne yazık ki, arama motoru sonuçlarında üst sıralarda yer alma ihtiyacı ve bu kadar yüksek listeler elde etmeye çalışan siteler arasındaki muazzam rekabet nedeniyle, giriş sayfaları giderek daha popüler hale geldi. Her arama motoru farklıdır ve sıralama kriterlerinde farklı unsurlar bulunur. Giriş sayfalarının çekiciliğini görebilirsiniz çünkü giriş sayfaları geliştirmek, her bir arama motoru için özel olarak bir sayfa düzenlemenize ve böylece en iyi sonuçları elde etmenize olanak tanır.

Arama motorları, giriş sayfalarının kullanımına kaşlarını çattı çünkü amaç, kaliteli içerikten bağımsız olarak bir sitenin lehine sıralamaları manipüle etmektedir. Onları kullanmayın.


Spam örnekleri
Spam ne Demek
Spam mesajları
Spam Yemek
Spam nasıl engellenir
Instagram spam
Spam meat
Telefonda spam ne Demek


Siber 

Bu terim, yasal Web sitelerinden trafik çalmak anlamına gelir. Birisi fazladan “o” ile “Gooogle.com” adlı bir Web sitesini veya fazladan bir “h” ile “Yahhoo”yu işletecek olsaydı, bu cyerb-squat olarak kabul edilirdi. Etki alanı işgali, bir şirketin, etki alanının süresi dolmuş veya orijinal şirket artık mevcut olmadığı için başka bir şirketin tanıdık etki alanını edinmesidir. Yeni şirket daha sonra tamamen alakasız içeriği tanıtmak için tanıdık alanı kullanır. Google, özellikle siber işgale karşı çıkıyor.

Linkler 

Bunlar, daha iyi bağlantı popülerliği elde etmeye dayalı sıralamaları artırmak için alakasız bağlantı şemalarıdır. Web sitenizi gösteren alakasız binlerce bağlantıya sahip olmak, yakalanırsanız yarardan çok zarar verir! En iyi sonuçları elde etmek için, yalnızca Web sitenizle ilgili ve hedef pazarınızı ilgilendiren bağlantıları takip edin.

Bir arama motoruna spam gönderip göndermediğinizi nasıl anlarsınız? Web sitenizde kullandığınız teknik, son kullanıcınıza değer sunmuyorsa ve yalnızca arama motoru sıralamalarınızı yükseltmek amacıyla yapılıyorsa, o zaman muhtemelen spam suçlusunuzdur.

Arama motorları, kabul edilebilir uygulamalar olarak gördüklerine ilişkin yönergeler yayınlar. Yönergelerine uyduğunuzdan emin olmak için her arama motorunun politikasını okumanız önerilir.

Kalite Yönergeleri

Temel İlkeler:

• Sayfaları arama motorları için değil, kullanıcılar için yapın. Kullanıcılarınızı aldatmayın veya arama motorlarına, kullanıcılara gösterdiğinizden farklı içerik sunmayın.
• Arama motoru sıralamalarını iyileştirmeye yönelik hilelerden kaçının. İyi bir kural, sizinle rekabet eden bir Web sitesine ne yaptığınızı açıklama konusunda rahat hissedip hissetmediğinizdir. Bir başka faydalı test ise, “Bu, kullanıcılarıma yardımcı oluyor mu? Arama motorları olmasaydı bunu yapar mıydım?”
• Sitenizin sıralamasını veya PageRank’ini yükseltmek için tasarlanmış bağlantı şemalarına katılmayın. Özellikle, kendi sıralamanız bu bağlantılardan olumsuz etkilenebileceğinden, Web spam göndericilerine veya Web’deki “kötü mahallelere” bağlantılardan kaçının.
• Sayfaları göndermek, sıralamaları kontrol etmek vb. için yetkisiz bilgisayar programları kullanmayın. Bu tür programlar bilgi işlem kaynaklarını tüketir ve hizmet koşullarımızı ihlal eder. Google, Google’a otomatik veya programatik sorgular gönderen WebPosition GoldTM gibi ürünlerin kullanılmasını önermez.

Özel Öneriler:

• Gizli metin veya gizli bağlantılardan kaçının.
• Gizleme veya gizli yönlendirmeler kullanmayın.
• Google’a otomatik sorgular göndermeyin.
• Alakasız kelimeler içeren sayfaları yüklemeyin.
• Büyük ölçüde yinelenen içeriğe sahip birden çok sayfa, alt etki alanı veya etki alanı oluşturmayın.
• Yalnızca arama motorları için oluşturulmuş “giriş” sayfalarından veya orijinal içeriği çok az olan veya hiç olmayan bağlı kuruluş programları gibi diğer “çerez kesici” yaklaşımlardan kaçının.

Bu kalite yönergeleri, en yaygın aldatıcı veya manipülatif davranış biçimlerini kapsar, ancak Google burada listelenmeyen diğer yanıltıcı uygulamalara olumsuz yanıt verebilir (ör. iyi bilinen Web sitelerinin yazım hatalarını kaydederek kullanıcıları kandırmak).

Bu sayfada belirli bir yanıltıcı teknik bulunmadığı için Google’ın bunu onayladığını varsaymak güvenli değildir. Enerjilerini yukarıda listelenen temel ilkelerin ruhunu destekleyerek harcayan web yöneticileri, çok daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağlayacak ve daha sonra zamanlarını yararlanabilecekleri boşlukları arayarak harcayanlara göre daha iyi sıralamanın keyfini çıkaracaktır.

Web siteniz yanlışlıkla spam nedeniyle cezalandırıldıysa, en iyi hareket tarzınız arama motoruyla iletişime geçmek ve çareleri görüşmektir. Spam olarak kabul edilen bir teknik uyguluyorsanız, ondan kurtulun. Neyin arama motoru spam’i olarak kabul edildiğini öğrenin ve sizin için bir sorun haline gelmeden önce bunlardan kaçının.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın