İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Anahtar Kelimeler Meta Etiketi – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Anahtar Kelimeler Meta Etiketi – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Kontrollü Görüntüleme

Anahtar Kelimeler Meta Etiketi

Bu uzun tanımı özetlemek gerekirse, meta-bilgi tanımlamada, indekslemede ve kataloglamada kullanılabilir. Bu, arama motorlarına bir sorgunun sonucu olarak sitenizi görüntülemede rehberlik etmek için bu etiketleri kullanabileceğiniz anlamına gelir.

Aşağıdakiler dahil birçok meta etiket vardır:

• Soyut
• Yazar
• Telif hakkı
• Tanım
• Süresi doluyor
• Anahtar kelimeler
• Dil
• Yenile
• Tekrar ziyaret
• Robotlar.

Yukarıdaki meta etiketlerin çoğu optimizasyon amaçları için kullanışlı değildir. En çok tanınan meta etiket, anahtar kelimeler meta etiketidir.
<META-NAME=“keywords” CONTENT=“…”>, arama motorlarına sitenizi hangi anahtar kelimeler altında indeksleyeceğini söyler. Bir kullanıcı burada listelediğiniz kelimelerden birini yazdığında, sonuç olarak siteniz görüntülenmelidir.

Kelimeleri ayırmak için boşluk veya virgül kullanılabilir. Anahtar kelimeyi sık sık tekrarlamayın, bunun yerine anahtar kelimeyi farklı ifadelerde yaklaşık beş kez tekrarlayın. Anahtar kelime meta etiketinizde 1.000’den fazla karakter kullanma seçeneğiniz vardır, ancak anahtar kelime seyreltmesine karşı dikkatli olun. Sitenizin her sayfası için, her bir ayrı sayfa için uygun anahtar kelimeleri listeleyen bir anahtar kelime etiketi oluşturmalısınız.

Açıklama Meta Etiketi

<META-NAME=“description” CONTENT=“…”> Web sitenizin her sayfasında yer almalıdır. Açıklama meta etiketi, eklendiği sayfaya doğru bir genel bakış sağlamak için kullanılır. Açıklama meta etiketi, onları destekleyen arama motorlarındaki açıklamayı etkileyebilir.

Açıklama meta etiketini toplamda 200 ila 250 karakter arasında bir yerde tutmak en iyisidir. Tutarlılık ve alaka düzeyi için açıklama meta etiketinde optimize edilen sayfanın başka bir yerinde uygulanan anahtar kelimeleri kullandığınızdan emin olun, ancak başlık etiketinizi açıklama meta etiketinizde tekrarlamayın, aksi takdirde suçlanma riskiyle karşı karşıya kalabilirsiniz. anahtar kelime istifleme. Ayrıca, hedef pazarı Web sitenizi veya başka bir eylemi ziyaret etmeye teşvik eden bir harekete geçirici mesaj eklemek de yardımcı olur.

Alt Etiketler

Bazı arama motorları, bir açıklama oluştururken ve sitenizin sıralamasını belirlerken Alt etiketleri içindeki bilgileri kullanır. Alt etiketleri, salt metin tarayıcılarda olduğu gibi, grafik görüntülenemiyorsa, ilişkilendirildikleri grafiğin bir açıklamasını görüntülemek için kullanılır. Alt etiketleri, bir resim etiketinden sonra görünür ve resimle ilişkili bir ifade içerir.

Alt etiketlerinizin, mümkün olan her yerde ilgili sayfaya atanmış anahtar sözcükleri içerdiğinden emin olun. Bu, sayfanıza arama motorlarında daha üst sıralarda yer alma şansı verir.

Alt etiketlerinizin “Oyun Ulusu” veya “Şirket Logosu” gibi görünmesini istemezsiniz çünkü bu herhangi bir anahtar kelime içermez. En iyi sonuçları elde etmek için sitenizdeki tüm resimlere uygun Alt etiketleri uyguladığınızdan emin olun. Grafikleri devre dışı bırakarak göz atan kullanıcıların sitenizde gezinebilmesi gerektiğini ve Alt etiketlerinin doğru kullanımının bu konuda onlara yardımcı olduğunu unutmayın.


Google meta Tag oluşturma
HTML meta tag
Meta Tag oluşturma
Html meta etiketi nedir
Meta Tag Nedir
Meta kodları
Meta tag generator
Meta words Nedir


Köprü Metni Bağlantıları

Köprü metni bağlantısı, bağlantı etiketleri arasına yerleştirilen bir bağlantının açıklamasından oluşur. Burada, bağlantının belgenin bulunabileceği toplam yolu içerdiği bir mutlak bağlantı örneği verilmiştir.

Bir köprü veya bağlantı metni içindeki metin, arama motoru optimizasyonu için giderek daha önemli hale geliyor. Büyük arama motorları, metin bağlantılarının içindeki ve çevresindeki içeriğe ağırlık verir, çünkü Web siteleri genellikle hedef pazarın ilgilendiği diğer ilgili Web sitelerine bağlanır, bu nedenle güçlü bir alaka düzeyi vardır.

Bağlantıları kullanmak için iyi yerler, bir Web sitesinin birincil ve alt gezinme yönlerini ve ayrıca sayfa kopyası içinden harici kaynaklara bağlantıları içerir. Aynı şekilde, Web sitenize işaret eden diğer Web sitelerindeki bağlantılar aynı anahtar kelime dizisini içeriyorsa, sitenizin alaka düzeyi artar.

Diğer Web sitelerini sizinkine bağlantı vermeye teşvik ettiğinizde, onlara kullanmaları gereken bağlantı metnini sağladığınızdan emin olun. Benzer şekilde, Web sitenizi dizinlere ve diğer bağlantı kaynaklarına gönderirken, karşılaştırılabilir bağlantı veya başlık metnini sağlayın.

Alan Adı ve Dosya Adları

Alan adınız ve dosya adlarınızda anahtar kelimelerin kullanılması, arama motoru konumlandırmasına yardımcı olabilir. Bazı profesyoneller, anahtar kelimeleri ayırmak için kısa çizgiler eklemenin arama motorlarının anahtar kelimeleri ayırt etmesini kolaylaştırdığını ve bu da sıralamanızı yükseltmeye yardımcı olabileceğini savunuyor.

Kişisel deneyim, eğer gerçekten bir fark yaratıyorsa, farkın o kadar küçük olduğuna ve zamanınızı gerçekten önemli alanlarda Web sitenizi optimize etmek için harcamanın daha iyi olduğuna inanmamı sağlıyor. Bu aynı zamanda dosya adları için de geçerlidir.

Gövde Metni—Başlık Etiketleri ve Sayfa Kopyalama

Bir Web sayfasının gövde metni, başlıklar ve paragraflar içine alınmış sayfa kopyası gibi <body> ve </body> etiketi arasındaki tüm görünür metinlerden oluşur. Sayfa başlıklarının yanı sıra gövde metni, arama motoru optimizasyonu çabalarınızı odaklayacağınız bir sonraki önemli alandır. Gövde metni, zamanınızın çoğunu geçirmek istediğiniz yerdir.

Belirli bir sayfanın konusunu ve içeriğini belirtmek için HTML <H1> başlık etiketlerinizi etkili bir şekilde kullanın. Çoğu insan bunları yalnızca büyük yazı tipleri oluşturma yöntemi olarak kullanır. Google dahil bazı arama motorları, alaka düzeyi puanlamalarında başlık metninde yer alan içeriği kullanır. H1 etiketi en önemlisidir ve ardından H2 gelir. En önemli anahtar kelimelerinizi başlık etiketlerinize ekleyin. Yapabiliyorsanız, içeriği sıralamak ve sayfanızın alaka düzeyini artırmak için sayfanıza birkaç H2 etiketi yerleştirin.

Sayfa Kopyalama

Belirli bir sayfaya atadığınız anahtar kelimenin, o sayfadaki ilk 200 karakterde mümkün olduğunca başa yakın görünmesini sağlamak istiyorsunuz. Bir sayfada ne kadar yüksekte olursa, anahtar kelime o kadar fazla öne çıkar. Arama motorları, ekranın üst kısmındaki sayfa içeriğine daha fazla ağırlık verme eğilimindedir. Katlama, tarayıcı pencerenizin bittiği ve gerekirse dikey kaydırmanın başladığı yerdir.

Atanan anahtar kelime, sayfadaki metnin başında, ortasında ve sonunda görünmelidir. Sayfanızda bir tema oluşturmak istiyorsunuz ve bunu yapmak için sadece ilk paragrafa odaklanmak yerine anahtar kelimelerinizi sayfanın tamamına yaymanız gerekiyor.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın