İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Alt Denetim Yöntemi – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Alt Denetim Yöntemi – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Rapor Tasarımcısı – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Alt Denetim Yöntemini Geçersiz Kılma

Kaplamalı web denetimlerinin çoğu, tüm kullanıcı arabirimi işlevleri kaplama dosyasında tamamen kapsüllendiğinden, CreateChildControls yöntemini geçersiz kılmanızı gerektirmez. Ancak PageMessage➥ Denetimi, önceki AllowSetFocus tartışmasında açıklanan bağlantı ve JavaScript kaydırma işlevini uygulamalıdır. Bu işlevsellik tüm dış görünümler için mevcut olduğundan, onu her dış görünüm dosyasında yeniden oluşturmak yerine sunucu kontrol koduna dahil etmek mantıklıdır.

CreateChildControls yönteminde, kod ilk olarak herhangi bir listede herhangi bir iletinin bulunup bulunmadığını belirler. Hiçbir mesaj yoksa, hiçbir şeyin görüntülenmesi gerekmediği için başka bir işlem yapılması gerekmez.

Mesajlar varsa kod, AllowSetFocus özelliğinin true olarak ayarlanıp ayarlanmadığını kontrol eder. Eğer öyleyse, kontrol, mesaj listelerinin üzerine bir bağlantı eklemesi gerektiğini ve yüklendikten sonra sayfayı otomatik olarak kaydıracak Java-Script kodunu bilir.

Bunu, değişmez bir denetim oluşturarak ve onu PageMessages adlı bir bağlantı oluşturmak için HTML ile doldurarak yapar. Bu değişmez denetim daha sonra PageMessageControl’ün denetim koleksiyonuna eklenir.

Bağlantı eklendikten sonra, kontrol, sayfayı otomatik olarak bağlantı adlı PageMessages’a kaydıracak bir başlangıç ​​JavaScript’ini sayfada kaydeder.

Kontrol tarafından JavaScript çıktısı kalın olarak gösterilir. Ayrıca kalın harflerle gösterilen çapa adıdır. Bağlantı adının JavaScript’te window.location öğesine atanan değerle nasıl eşleştiğine dikkat edin. # sembolü, sayfanın yeni bir URL yerine sayfada adlandırılmış bir bağlantıya atladığı anlamına gelir.

ASP.NET’te istemci tarafı komut dosyası işlevleriyle çalıştıysanız, istemci tarafı komut dosyası işlevlerine erişmenin yeni bir yolu olduğunu fark etmiş olabilirsiniz. Artık, Page sınıfının ClientScript özelliği aracılığıyla sunulurlar. Ayrıca açıklandığı gibi biraz farklı bir sözdizimine sahiptirler.

Bağlantı, denetime eklendikten ve JavaScript sayfaya kaydedildikten sonra, denetim, uygun kaplamayı yüklemekten ve onu InitializeSkin yöntemini kullanarak başlatmaktan sorumlu olan SkinnedWebControl temel sınıfında CreateChildControls yöntemini yürütür.

AllowSetFocus özelliği false olarak ayarlanırsa, denetim, bağlantı veya JavaScript ekleme zahmetine girmez. Bunun yerine, yalnızca temel sınıftan CreateChildConrols yöntemini çağırır.

Cildi Başlatma

Yüklenen dış görünüm dosyasına bir başvuru, Dış Görünüm parametresi aracılığıyla InitializeSkin yöntemine iletilir. Yöntem daha sonra Skin.FindControl işlevini kullanarak dış görünümdeki kontrolleri bulmak için bu referansı kullanır. FindControl işlevi, uygun denetimi arayan dış görünümde arama yapar ve dış görünümde bulunursa bu denetime bir başvuru döndürür.

Kontrol bulunamazsa, Nothing döndürülür. InitializeSkin yöntemi, kontroldeki üç paneli ve tekrarlayıcıyı bulur ve sınıf düzeyinde panel ve tekrarlayıcı değişkenlerini kullanarak bunlara bir referans depolar. Bu, aslında dış görünümdeki kullanıcı arayüzünü kontroldeki iş mantığıyla birleştiren koddur.

Bu sunucu denetiminin dış görünümde belirli kimlikleri aradığına dikkat edin. Üç panel olmalıdır: MessagesPanel, ErrorMessagesPanel ve SystemMessagesPanel. Ayrıca üç tekrarlayıcı olmalıdır: Mesajlar, Hata Mesajları ve Sistem Mesajları.

Dış görünümdeki tüm denetimlere başvurular alındıktan sonra, InitializeSkin yöntemi, her bir panel, yineleyici ve MessageDataCollection listesi kümesi için SetupRepeaterAndPanel işlevini çağırır.

■Not :  PageMessageControl’ün herhangi bir olaya yanıt vermesi gerekmez, çünkü kullanıcı ekranda görüntülendikten sonra onunla etkileşime girmez. Bununla birlikte, dış görünümdeki bir denetimden başlatılan bir olaya yanıt vermek için denetiminize ihtiyacınız varsa, InitializeSkin işlevi, gerekli olay işleme rutinlerini ayarlamak istediğiniz yerdir.


Denetim Süreci Aşamaları
Denetim Türleri
Mali denetim Nedir
Uygunluk denetimi Nedir
Dış denetim Nedir
Faaliyet denetimi Nedir
Bağımsız denetim türleri
Denetim çeşitleri sağlık


Kurulum Tekrarlayıcı ve Panel Yöntemi

Bu yöntem, parametre olarak bir tekrarlayıcı (R), bir panel (P) ve bir MessageDataCollection (Veri) kabul eder. Yöntem önce tekrarlayıcının bulunup bulunmadığını kontrol eder. Eğer öyleyse, tekrarlayıcının veri kaynağını ayarlar ve DataBind yöntemini çağırır. Bu, tekrarlayıcıyı MessageDataCollection’da depolanan tüm mesaj bilgileriyle doldurur.

Ardından SetupRepeaterAndPanel yöntemi, panelin var olup olmadığını kontrol eder. Eğer öyleyse, MessageDataCollection’ın herhangi bir mesaj içerip içermediğini belirler. Mesaj içeriyorsa, panel görünür olarak ayarlanmıştır. MessageDataCollection Hiçbir Şey ise veya herhangi bir mesaj içermiyorsa panel görünmez olarak ayarlanır.

Gerçekte kullanmadan önce dış görünümdeki kontrollerin varlığını kontrol etmek, bir veya daha fazla kontrol eksikse hata almamanızı sağlar. Aslında bu, kontrollerin gerekli olmadığı ve tenli kontrolün bunların yokluğunu zarif bir şekilde ele aldığı anlamına gelir.

Bu, örneğin yalnızca bir tür mesaj görüntüleyen bir sayfa mesajı UserControl dış görünümü oluşturabileceğiniz için bir dereceye kadar esneklik sağlar. Tabii ki, tenli kontrolünüzün bu kadar bağışlayıcı olmasını istemeyebilirsiniz. Denetimlerin UserControl dış görünümünde olması gerekiyorsa, mevcut değilse bir istisna atmaktan çekinmeyin.

Kontrol Kitaplığınız için Standart Etiket Öneki Tanımlama

Tüm sunucu kontrollerinin bir web formuna eklendiklerinde bir etiket önekine sahip olmaları gerekir. <asp:label /> veya <asp:textbox />’da olduğu gibi, tüm standart web kontrollerinin etiket öneki olarak asp’yi nasıl kullandığını fark etmiş olabilirsiniz. Ayrıca, bir kullanıcı kontrolünü bir web formuna sürüklediğinizde, kaç tane özel kontrolün (dolayısıyla cc’nin) eklendiğine bağlı olarak, sizin için cc1, cc2 ve benzeri bir etiket öneki tanımlayan bir kayıt direktifi oluşturulduğunu fark etmiş olabilirsiniz. 

Özel kontrol kitaplığınız için standart bir etiket öneki tanımlamazsanız, Visual Studio sayfa sayfa temelinde kontrol kitaplığınız için otomatik olarak bir etiket öneki oluşturur. Böylece, bir sayfada PageMessageControl cc1:PageMessageControl/> olarak tanımlanabilirken, başka bir sayfada <cc3:PageMessageControl/> olarak tanımlanabilir.

Kitaplığınızdaki kontroller için belirli bir etiket öneki kullanmak istiyorsanız, TagPrefix özniteliğini kullanarak bunu AssemblyInfo.vb dosyasında tanımlayabilirsiniz. Bu, denetiminiz bir sayfaya her eklendiğinde aynı ön ekin kullanılmasını sağlamaya yardımcı olur.

Bununla birlikte, AssemblyInfo.vb’ye ulaşmak, Visual Studio 2005’te gizlendiği için ilk seferde kafa karıştırıcıdır. Solution Explorer’ınıza bakarsanız, doğrudan Messaging projesinin altında bulunan My Project adlı özel bir proje öğesi göreceksiniz. AssemblyInfo.vb dosyası aslında bu klasörde görüntülenir, ancak Çözüm Gezgini’nde Tüm Dosyaları Göster simgesini tıklatana kadar görünmez.

AssemblyInfo.vb dosyası göründükten sonra çift tıklayın. Visual Studio IDE’de açılır. Imports System.Web.UI’nin dosyanın en üstünde göründüğünden emin olun. import ifadelerinin altına aşağıdaki kodu ekleyin.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın