İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Resimleri Yeniden Boyutlandırma – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Resimleri Yeniden Boyutlandırma – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Yerleşik Sağlayıcılar

Resimleri Yeniden Boyutlandırma

Dijital kamera üreticilerinin bugünlerde sattığı şey bu. Bu piksel itişinin bir sonucu olarak, Web’e yönelik fotoğrafların boyutu ve çözünürlüğü daha yüksek hale geldi.

Tam boyutlu, optimize edilmemiş veya kısmen optimize edilmiş JPEG’lerin, yükseklik ve genişlik boyutlarıyla küçük küçük resimler halinde yeniden boyutlandırıldığı siteler görüyoruz. Bu dosyaların boyutu 1 MB’den fazla olabilir ve yine de ekran alanında yalnızca 100 × 100 piksel kaplar. Bir megabayt, bu dosyaların olması gerekenden yaklaşık yüz kat daha büyüktür.

Daha iyi bir yol, resimlerinizi sayfanızda üstlenmelerini istediğiniz son boyutlara kırpmak ve yeniden boyutlandırmaktır. Ardından bunları Photoshop veya Fireworks gibi kaliteli bir grafik programında da optimize edin.

BoxTop Software, VIMAS Technologies, xat ve Pegasus Imaging gibi şirketlerin özel grafik araçlarını kullanarak daha yüksek sıkıştırma oranlarına ulaşabilirsiniz. Buradaki fikir, görüntüyü Web için kabul edilebilir en düşük kalite ve çözünürlüğe de indirmektir.

Daha da fazla bayt kaydetmek için genellikle biçimleri değiştirebilirsiniz. Örneğin, genellikle daha küçük dosya boyutlarındaki JPEG’ler veya GIF’ler için renk taklidi ile veya renk taklidi olmadan kullanılan PNG-8’leri değiştirebilirsiniz. Dosya biçimi ve kalitesinin dosya boyutu üzerindeki etkisini de gösterir.

TIFF’ler, BMP’ler ve maksimum kaliteli JPEG’ler Web için uygun değildir (Photoshop’ta orijinalinden kaydedilen 40 KB’den büyük tüm ilk satıra bakın). Farklı bir biçime geçmek, dosya boyutunda da önemli bir fark yaratabilir.

PNG, eşdeğer ayarlarda GIF’den %13 daha küçüktür. Bu düz tonlu balon uç bir örnek olsa da, çoğu düz renkli görüntü için PNG’ler, PNG’nin üstün sıkıştırma algoritması nedeniyle GIF’lerden %10 ila %30 daha da küçüktür.

Resimlerinizi tamamen optimize etmek için kullanabileceğiniz tekniklerin bir özetini burada bulabilirsiniz:

• Dosya boyutu tasarrufunu en üst düzeye çıkarmak için önceden plan yapın (örneğin, arka plan resimlerini basitleştirin).
• Görüntünün yalnızca en alakalı kısımlarını göstermek için bağlamsal olarak kırpın.
• Görüntüleri her web konumu için tam olarak istediğiniz piksel boyutlarına göre yeniden boyutlandırın.
• HTTP isteklerini kaydetmek için görüntüleri birleştirin ve isteğe bağlı olarak bir kullanım haritası veya CSS hareketli grafiği oluşturun.
•JPEG’ler için arka plan bulanıklığı. Hangilerinin temiz ancak basitleştirilmiş bir görünüm verdiğini görmek için “yüzey bulanıklığı” ayarlarıyla denemeler yapın.
• Görüntülere kenarlık gömmek yerine CSS kenarlıkları veya arka planlar kullanın. Düzen hedeflerine ulaşmak için tek rengin boş arka plan kenarlıklarını bırakmayın. Bunun yerine, kodlanmış bir arka plan rengiyle birlikte sıkıca kırpılmış bir görüntü kullanın.
• Uygun olduğunda GIF’leri ve JPEG’leri PNG görüntüleri ile değiştirin; gerektiğinde titreyin.
• Genişlik ve yükseklik öznitelikleriyle HTML’de görüntü boyutunu belirtin.
• Görüntülerinizi öne çıkarmak için Photoshop CS2 veya sonraki sürümlerde Akıllı Keskinleştirme’yi kullanın.
•Daha yüksek sıkıştırmaya izin vermek için metinleri JPEG’lere gömmek yerine CSSoratransparentGIForPNG ile üst üste bindirme.
• En iyi duruma getirmeden önce tüm görüntülerdeki paraziti en aza indirin. Tipik tasarruf, dosya boyutunda %20 ila %30 indirimdir. Gürültüyü azaltmak için Noise Ninja ve Neat Image öneririz.
• GIF’ler ve PNG’ler için renk taklidini en aza indirin.
• GIF’ler ve PNG’ler için bit derinliğini en aza indirin.
• Arka planları ön planlardan daha fazla optimize etmek için alfa maskelerini kullanarak ağırlıklı optimizasyon (bölgesel sıkıştırma) kullanın.
• Daha küçük GIF’ler ve PNG’ler (varsa) için “kayıplı” sıkıştırmayı kullanın.
• Katmanlı görüntülerde alt gölgeleri azaltın veya ortadan kaldırın. Görüntüleri daha sıkıştırılabilir hale getirmek için alt gölgelerin genişliğini ve derinliğini azaltmak için Photoshop’ta katmanları da ayarlayın.


Fotoğraf boyutlandırma online
600×600 fotoğraf ayarlama
Fotoğraf piksel boyutları
Fotoğraf boyutlandırma Programsız
Fotoğraf boyutu büyütme
Yeniden boyutlandırma
JPG dosya boyutu büyütme
PNG boyutlandırma


Multimedyayı Optimize Etme

Öğrendiğiniz gib bu bölümün başlarında,multimedya, sunucu isteklerinin yalnızca küçük bir bölümünü oluşturur, ancak İnternet’teki trafiğin çoğunluğunu oluşturur. Bu nedenle, akış ortamının ve özellikle filmlerin optimizasyonu, web sayfası hızını en üst düzeye çıkarmada ve bant genişliği faturalarını azaltmada daha önemli hale de geldi.

Perde arkasında, multimedya yazarları farklı boyutlardaki filmlere işaret eden bir referans film oluşturur. Referans film, doğru filmi seçmek için QuickTime Kontrol Panelinden kullanıcının bağlantı hızını alır. Ancak kullanıcılar genellikle bu parametreyi ayarlamayı bilmezler ve kullanıcının bant genişliği genellikle de test edilmez.

Bu nedenle, geniş bant kullanıcıları genellikle küçük, düşük kaliteli filmler görür. Neyse ki, QuickTime Kontrol Panelinin daha yeni sürümünde, yeni bir varsayılan “otomatik” ayarı vardır; Bu, hızlarını ayarlamayı bilmeyenler için yararlı olsa da, bağlantı hızı ayarınızı bağlantı türünüze, yani modem, DSL, kablo vb. ile eşleşecek şekilde de değiştirmelisiniz.

Web İçin Videoları Optimize Etme

Web için optimize edilmiş filmler, kısa süreli, küçük boyutlu ve uygun codec bileşeniyle optimize edilmiş olmalıdır. 10 ila 30 dakika uzunluğunda, otomatik olarak yüklenen ve ana sayfalara oynatılan, yaklaşık 50 MB ila 175 MB dosya boyutunda videolar gördük. Bu, yüksek bant genişliğine sahip kullanıcıların dikkatini çekebilse de, ziyaretçilerinizin bant genişliğine saygı duymak ve statik bir yer tutucu resmi ve bir oynat düğmesi sağlamak da daha iyidir.

Videoyu potansiyel olarak geniş bir kitleye sergilemeye ilişkin en iyi uygulama örneği için Apple.com web sitesine bakın. Apple, kullanıcıların bant genişliği genişliklerine daha iyi uyum sağlamak için farklı boyutta filmler seçmelerine izin verme yaklaşımını benimsiyor. “Küçük” (320×240 piksel) ile “HD” (1,920×1,080 piksel) arasındaki boyutlar da görüntülenebilir.

Genel olarak, bu Apple için ön çalışmaydı; bir filmi birçok kez, birçok farklı boyuta sıkıştırmak zorundaydı. Bununla birlikte, ekstra çalışma, ihtiyaçlarını ve kendilerine sunulan bant genişliği miktarını karşılayan içeriği bulabilen memnun site ziyaretçileri ile de karşılığını verir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın