İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Görüntü Değiştirme Şemaları – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Görüntü Değiştirme Şemaları – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

WordPress Ekranı  – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

HTTP İsteklerini En Aza İndirme

Bir web sayfasındaki her benzersiz nesne, sunucuya bir gidiş-dönüş, yani bir HTTP isteği ve bir yanıt gerektirir. Her nesne belirsiz gecikmeler getirir. Bölüm II’nin girişinde öğrendiğiniz gibi, nesne sayısı dörtten fazla olduğunda, sayfa indirme sürelerine nesne ek yükü hakim olur.

Web sayfalarınızdaki nesne sayısını en aza indirerek, sayfanızı oluşturmak için gereken HTTP isteklerinin sayısını en aza indirebilir ve böylece nesne ek yükünü azaltabilirsiniz. Daha az HTTP isteği gerektirerek yükleme sürelerini hızlandıracak ve daha tutarlı hale getireceksiniz.

HTTP isteklerini en aza indirmenin anahtarı, dosyaları birleştirmek ve grafik tabanlı teknikleri CSS’ye dönüştürmektir. Grafik metni CSS metnine dönüştürebilirsiniz; harici görüntüleri, komut dosyalarını ve CSS dosyalarını birleştirin; ve çerçeveleri ortadan kaldırın ve JavaScript içerir. Boşluk hücrelerini CSS kenar boşluklarına dönüştürün ve JavaScript davranışını CSS :hover teknikleri ile değiştirin. Birden çok dekoratif görüntüyü tek bir CSS hareketli grafiğinde birleştirin.

Görüntü Değiştirme Şemaları

Görüntü değiştirme şemaları, genellikle başlıklar olmak üzere metin yerine statik veya dinamik görüntüler koyarak çalışır. Bu değiştirme teknikleri sIFR3, swfIR ve Stewart Rosenberger’in Dinamik Metin Değiştirme şemasını içerir. Görüntüleri gizlemek ve göstermek için CSS kullanmanın aslında ekran okuyucularda pek işe yaramadığını unutmayın. JavaScript, iş için daha uygundur.

Grafik metni stilize metne dönüştürün

Grafik metin genellikle belirli bir görünüm elde etmek için başlıklar veya menü öğeleri için kullanılır. Henüz, arama motorları grafiklere gömülü metinleri okuyamıyor. Rasterleştirilmiş metin ayrıca gereksiz HTTP isteklerini de beraberinde getirir. Bunun yerine başlıklara stil vermek için CSS kullanabilir veya bir görüntü değiştirme şeması kullanabilirsiniz (önceden “ImageReplacementSchemes” kenar çubuğuna bakın). CSS metnine dönüştürerek, kontrolün bir kısmını kaybedersiniz, ancak hız, potansiyel arama motoru sıralamaları ve erişilebilirlik kazanırsınız.

Metin bindirmeleri kullanın

Bu temanın bir varyasyonu, grafik metni arka plan görüntülerinden ayırmaktır. Bir JPEG’de yüksek kaliteli metin elde etmek için, tüm görüntünün kalitesini, olması gerekenden daha yüksek olacak şekilde artırmanız veya bölgesel sıkıştırma kullanmanız gerekir.

Bazı durumlarda, metni JPEG’den kaldırmak ve metni ya CSS metni olarak ya da son çare olarak, görüntüye gömülü metinle birlikte şeffaf bir GIF veya PNG olarak kaplamak daha verimli olabilir. Grafiksel bir metin yerleşimi ile daha küçük bir arka plan görüntüsü için ek bir HTTP isteği ticareti yaparsınız. Bir CSS metin yerleşimi bu takası önler.


Audio sifrematik baglanti semasi
SİMGE BAS-KONUŞ Bağlantı Şeması
Simge Elit DİAFON KULLANIM KILAVUZU
Telefon Ekran ayarları
Audio konuşmalı diafon bağlantı şeması
Simge Diafon Bağlantı ŞEMASI
Audio görüntülü diafon ayarları
Audio Diafon Bağlantı Şeması


Kalan görüntüleri ve haritayı veya hareketli grafiği birleştirin

Bitişik görüntüleri tek bir birleşik görüntüde birleştirerek ve bir görüntü haritası kullanarak tüm bağlantıları eşleyerek sayfalarınızın gerektirdiği HTTP isteklerinin sayısını azaltabilirsiniz. Bu teknik, birden çok HTTP isteği yerine yalnızca bir istek gerektirir.

Bu HTML, bileşik görüntüdeki “1” ve “2 kareye karşılık gelen iki hedef alanı olan bir istemci tarafı görüntü haritası oluşturur. Sağ (açı) şekli için koordinatlar görüntünün sol üst köşesinden sağ alta doğru ölçülür, bu nedenle 0,0,100,100 sol üst köşeden (0,0) başlayan, X = 100 piksel sağa ve Y = 100 piksel aşağı (100,100) kadar bir alanı tanımlar. Dekoratif görüntüleri birleştirmek için CSS hareketli grafiklerinin kullanımını keşfedeceğiz.

CSS ve JavaScript dosyalarını birleştirin ve optimize edin

Birçok geliştirici ayrı stil sayfaları oluşturur ve gerektiğinde bunları sayfalarına aktarır. Bu yaklaşımla ilgili iki sorun vardır: (1) ek HTTP istekleri gerektirir ve (2) aynı etki alanı bağlantı sınırıyla karşılaşabilirsiniz. Dosyaları HTML belgelerinizin başında birleştirmek bu sorunları önleyebilir.

Tarayıcılar, gövde içeriğini ayrıştırmadan önce HTML’nizin başlığında başvurulan harici CSS dosyalarını yüklemeli ve ayrıştırmalıdır. HTTP istek yükünü en aza indirerek içeriğinizin ilk görüntülenme hızını en üst düzeye çıkarabilirsiniz.

CSS veya JavaScript Dosyası

HTTP isteklerini kaydetmeye benzer bir yaklaşım, harici CSS veya JavaScript dosyalarını sunucuda bir araya getirerek otomatik olarak birleştirmektir. Tek bir ana dosya oluşturmak için stil sayfalarını veya JavaScript dosyalarını isteğe bağlı olarak birleştirebilirsiniz. Düzgün yapıldığında, bu birleştirilmiş dosyalar da önbelleğe alınabilir.

İşte bu dijital ameliyatın CSS için nasıl çalışacağı. Sunucuya iki şey söylemeniz gerekir: birincisi, PHP komutları için CSS dosyalarını ayrıştırması ve ikincisi, doğru MIME türünü göndermesi.

Dinamik dosyaları önbelleğe alma

Daha önce belirtildiği gibi, dinamik CSS dosyası düzgün şekilde önbelleğe alınmayacaktır. İçerik türünden sonra PHP dosyanızın en üstüne aşağıdaki başlıkları eklerseniz, bunlar üç saat boyunca önbelleğe alınır (gerektiğinde 10.800 saniyeyi ayarlayın).

CSS’yi en üste, JavaScript’i en alta koyun

Steve Souders, stil sayfalarını head öğenizde en üste taşımanın, sayfaların aşamalı olarak yüklenmesine izin vererek daha hızlı yüklenmesini sağladığını buldu. Komut dosyaları ile bunun tersi doğrudur. Mümkünse, harici JavaScript dosyalarını sayfalarınızın altına taşıyın veya JavaScript dosyalarının kafaya yüklenmesini geciktirin veya erteleyin. HTML’nizdeki komut dosyalarından sonra yerleştirilen tüm içerik için aşamalı oluşturma engellenir.

CSS optimizasyonunu daha ayrıntılı olarak keşfedeceğiz. İçinde JavaScript optimizasyonuna değineceğiz. HTML belgelerinizin başında başvurulsalar bile komut dosyalarının yüklenmesinin nasıl geciktirileceğini gösterir.

Çerçevelerini ortadan kaldırın ve JavaScript şunları içerir:

Web sayfalarının %52’sinden fazlası, büyük çoğunluğu reklamları görüntülemek için kullanılan iframe’ler olan çerçeveler kullanır. Çerçeveler, iframe’ler ve JavaScript içermeleri, ekstra HTTP istekleri getirdikleri ve tüm web sayfalarını diğer web sayfalarına dahil edebildikleri için web performansı için özellikle zararlı olabilir.

Reklamcılık için, 24/7 Real Media’nın Açık Reklam Akışı gibi sunucu tarafı içerme tabanlı bir reklam dağıtım sistemi kullanarak önceki yöntemlerin gerektirdiği ekstra HTTP isteklerini ortadan kaldırabilirsiniz. Burada, bir banner reklam eklemek için bir web sayfasına eklenebilecek Internet.com’dan bazı örnek kodlar verilmiştir.

Internette editörler, JavaScript tabanlı reklam sunumundan SSI tabanlı reklam sunumuna geçtikten sonra hızda bir artış olduğunu fark ettiler. Yine, fikir, tarayıcı için daha az iş karşılığında sunucuya iş göndermektir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın