İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Anahtar Kelime Keşfi – Seçimi ve Analizi – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Anahtar Kelime Keşfi – Seçimi ve Analizi – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

HTTP Post İstekleri

Anahtar Kelime Keşfi – Seçimi ve Analizi

Anahtar Kelime Araştırması

Anahtar kelime araştırması başlı başına uzun bir konudur. Aşağıda, anahtar kelime araştırmasına ve bir reklamverenin izlemesi gereken dört adıma kısa bir genel bakış yer almaktadır.

Adım 1: Sitenize bakın ve ana temaları belirleyin

Farklı kök terimlerin uzun bir listesini oluşturun. Yaygın bir hata, sitenizin büyük bölümlerini dışarıda bırakmak ve yalnızca sunduğunuz ana ürün veya hizmete odaklanmaktır.

Tipik olarak, bu sizi teklif verebileceğiniz en rekabetçi şartlara götürecektir ve bu şartlar için en üst sıralara teklif vermek sizin için her zaman karlı olmayacaktır. Birçok şirket, birincil ürün veya hizmetlerinde Google’da üst sıralarda yer almak için para kaybetmeye hazırdır. Amacınız kar elde etmekse, anahtar kelime listenizde daha stratejik, daha kapsamlı ve daha yaratıcı olmanız gerekir.

Adım 2: Kök terimleriniz için rekabeti araştırın

Rekabetinizi değerlendirmek, rekabet etmek için ne kadar çaba harcayacağınız konusunda size bir fikir verecektir. Rakiplerinizin reklam metnine ve açılış sayfalarına bakın. Teklif süresi konusunda oldukça uzmanlaşmışlarsa, rekabetçi bir terim bulmuşsunuzdur ve rakiplerinizin çabalarını karşılamayı beklemelisiniz.

Bazı reklamverenler, rekabeti ölçmek için anahtar kelime etkililik indeksi (KEI) gibi rekabetçi ölçüler kullanmışlardır. KEI, arama trafiğinin belirli bir terim için görünen rakip web sitelerinin sayısına oranıdır. Bu, minimum teklifler nedeniyle Google AdWords için kullanışlı değildir. Bir anahtar kelime çok fazla reklam göstermiyorsa (veya çok fazla organik listeye sahip değilse KEI’ye göre daha doğru bir şekilde), terimin yüksek bir minimum teklif gerektirebileceğinden, bu mutlaka düşük rekabet olduğu anlamına gelmez.

Adım 3: Kök terimler listenizden varyasyonlar oluşturmak için bir anahtar kelime araştırma aracı kullanın

KeywordDiscovery ve Wordtracker, ücretsiz denemeler sunan iki popüler araştırma aracıdır. Bir eş anlamlılar sözlüğü de kullanabilirsiniz. KeywordDiscovery ve Wordtracker, anahtar kelimeler için göreceli trafik tahminleri verir.

Bu araçlar, Google’daki trafiği tahmin etmek için yeterli veri almıyor. Eşleştirme, geniş eşlemeli bir anahtar kelimenin ne kadar trafik görebileceğini hesaplamak için çok karmaşıktır. Anahtar kelime araçlarından gelen trafik tahminleri, bir anahtar kelimeden başka bir anahtar kelimeye göre ne kadar daha fazla trafik bekleyebileceğinizi hesaplamak için kullanılır.

Bir anahtar kelime aracının veritabanında sıfır tekrar gösteren bir anahtar kelime varyasyonu bulursanız, yine de ona teklif vermelisiniz. Google, bu araçların hesaplayabileceğinden çok daha fazla trafik alır ve bir terimin trafik alacağını düşünüyorsanız, aslında alabilir.
Negatif anahtar kelimeler oluşturmak için, bir anahtar kelime beyin fırtınası aracında açılan varyasyonları kullanmalısınız. Google’ın Anahtar Kelime Aracı bunun için daha kullanışlıdır.


Web site anahtar kelime analizi
Ücretsiz Keyword Tool
Tartışmalı anahtar kelimeler
google anahtar kelime nasıl bulunur?
Negatif anahtar kelime bulucu
Google Ads anahtar kelime ekleme
Adwords Anahtar Kelime planlayıcı nasıl Kullanılır
Anahtar kelime arama hacmi


Bir URI’den veya bir anahtar kelime listesinden anahtar kelime listeleri oluşturmak için Google’ın Anahtar Kelime Aracını kullanmak, Google’ın sitenizle alakalı olduğunu düşündüğü bazı terimleri size gösterecektir. Alakalı olmayan anahtar kelimeler görürseniz, teklif verdiğiniz terimlerin bunlarla eşleşecek şekilde nasıl genişleyebileceğini görmeseniz bile bunları negatif anahtar kelimeler olarak ekleyin. Google’ın geniş eşlemesi biraz dallara ayrılabilir. Negatif anahtar kelimelerden oluşan sağlıklı bir liste oluşturun ve kampanyanız devam ettikçe listeye eklemeye devam edin.

Google Analytics kullanıyorsanız, Google’ın otomatik etiketleme özelliğini kullanmak yerine URI’lerinizi manuel olarak etiketleyin ve utm_term parametresini bırakın. Bunu yaparsanız, Analytics’teki raporlar, tıklamaları oluşturan eşleşen terimler yerine tıklamaları oluşturan arama sorgularını gösterir. Alternatif olarak Google, Arama Sorgusu Performans raporları sunar. Bunlar, reklamlarınız için tıklama oluşturan eksik bir sorgu listesi verecektir.

Adım 4: Doğru anahtar kelime grubunu seçin

Benzersiz olan daha fazla kök terim oluşturmak için anahtar kelime araştırma araçlarını, bir eş anlamlılar sözlüğü ve arama sorgularını kullanın. Bulması daha zor olan arama terimleri daha az rekabete sahip olacaktır. AdWords’ün aracı ve Wordtracker’ın Anahtar Kelime Evreni, hedeflenecek yeni terimler bulmanıza yardımcı olabilir.

Rakip sitelerin HTML başlıklarında ve gövde metinlerinde hedeflediği diğer anahtar kelimeleri bulmak için arama yapın. Bu teknik yeni terimleri ortaya çıkarabilir. Sektör haberlerini ve olaylarını takip etmek, hedeflenecek yeni anahtar kelimeler bulmanıza yardımcı olabilir. Kampanyalarınıza eklemek için sürekli olarak yeni kök terimler düşünmeye çalışmalısınız.

Anahtar kelime araştırmanız sırasında, muhtemelen teklif vermek istediğinizden emin olmadığınız veya negatif anahtar kelimelerle engellemek istediğiniz terimler bulacaksınız. Bu anahtar kelimelerle hiçbir şey yapmamak yerine, daha başarılı terimler için kullandığınızdan daha düşük bir maksimum TBM kullanarak onlara teklif vermelisiniz.

Böyle bir anahtar kelimeye doğrudan teklif vermezseniz ve onu engellemezseniz, başka bir geniş eşlemeli anahtar kelime muhtemelen onun için reklamlar gösterecektir. Geniş eşlemeli anahtar kelimenin performansı, sınırda anahtar kelime tarafından daha da kötüleşebilir. Sınır çizgisi anahtar kelimelerini daha sonra engellemeye her zaman karar verebilirsiniz.

Anahtar kelime araştırması, PPC’nin daha yaratıcı yönlerinden biridir. Tipik olarak, yalnızca küçük bir terim grubunun bir sitedeki trafiğin çoğunu ve ayrıca dönüşümlerin çoğunu oluşturduğunu göreceksiniz. Ancak bu daha az bilinen terimleri keşfetmek, daha ucuz tıklamalar sağlayarak sitenize fayda sağlayabilir.

PPC reklamcılığında en iyi performansı gösteren anahtar kelimeler, yüksek arama talebine sahip benzersiz ticari anahtar kelimelerdir. Benzersiz bir anahtar kelime, popüler bir kök terim içermeyen bir anahtar kelimedir. Bu benzersiz anahtar kelimeler, daha genel terimlerden daha az rekabete sahiptir. Yüksek bir değere sahiptirler. Geniş eşlemeli terimler genellikle onlar için reklam göstermeyeceğinden, bu anahtar kelimeler için rekabet daha düşük olacaktır.


jeffbezosweb Web site anahtar kelime analizi,Ücretsiz Keyword Tool,Tartışmalı anahtar kelimeler,google anahtar kelime nasıl bulunur?,Negatif anahtar kelime bulucu,Google Ads anahtar kelime ekleme,Adwords Anahtar Kelime planlayıcı nasıl Kullanılır,Anahtar kelime arama hacmi alanlarında hizmet vermektedir.


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın