İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Otomatik Testler – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Otomatik Testler – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

İletişim Protokolünü Basitleştirme

Otomatik Testlerin Faydaları ve Dezavantajları

Otomasyon, test verimliliğini önemli ölçüde artırabilir ve ayrıca kapsamı (örneğin, farklı test nesneleri ve kalite özellikleri) ve test derinliğini (örneğin, büyük miktarlar ve girdi verileri kombinasyonları) artıran yeni test türleri sağlar.

Test otomasyonu, Web uygulaması testine aşağıdaki faydaları sağlar:

• Bir Web uygulamasının yeni sürümünde otomatikleştirilmiş regresyon testlerinin çalıştırılması, yan etkilerin değişmeyen işlevselliğe neden olduğu kusurları tespit etmeyi sağlar. Bu regresyon testleri, sık sık değişen Web uygulamalarının mevcut işlevlerinin korunmasına yardımcı olur.
•Çeşitli test yöntemleri ve tekniklerinin manuel olarak gerçekleştirilmesi zor veya imkansız olacaktır. Örneğin, yük ve stres testi, çok sayıda eşzamanlı kullanıcıyı simüle etmek için otomasyon ve ilgili araçları gerektirir. Aynı şekilde, bir Web uygulamasının kapsamlı, döngüsel köprü metni yapısının tüm bağlantılarını manuel olarak tam olarak test etmek neredeyse imkansızdır.
• Otomasyon, daha kısa sürede daha fazla test yapılmasına izin verir ve bu nedenle, test edilen sisteme daha fazla güven duyulmasına yol açan testleri daha sık yapmaktır.
• Bu nedenle, geliştiriciler uygulamayı art arda büyütmek için uyguladıkları her kod parçası için testler çalıştırdığından, otomasyon test odaklı geliştirme için bir ön koşuldur.
•Ayrıca, otomatikleştirilmiş bir test setini hızlı bir şekilde yeniden çalıştırabilme yeteneği, test yürütme süresinin kısaltılmasına ve darboğazın mevcut testleri tekrarlamaktan kaynaklandığı durumlarda pazara sunma süresinin kısaltılmasına yardımcı olabilir.

Bununla birlikte, otomatikleştirilmiş testlerin sağlayabileceği potansiyel verimlilik kazancına rağmen, test otomasyonu ile ilgili beklentiler genellikle gerçekçi olmayacak kadar yüksektir. Test otomasyonu, testin etkinliğini artırmaz (yani, tespit edilen toplam kusur sayısı).

Bir testi otomatikleştirmek, aynı testi manuel olarak yapmaktan daha etkili yapmaz. Genellikle manuel testler, otomatik testlerden daha fazla kusur bulur çünkü bir testin ilk kez çalıştırılmasında bir kusur bulma olasılığı yüksektir.

Bir test bir kez geçildiyse, test edilen kod bir değişiklikten etkilenmedikçe, aynı test tekrar çalıştırıldığında yeni bir kusurun algılanması olası değildir.

Ayrıca, test zayıf bir şekilde organize edilmişse ve hata bulma yeteneği düşük olan etkisiz testlerle bu testlerin otomatikleştirilmesi herhangi bir fayda sağlamaz. Bunun yerine, kaotik bir test sürecinin otomasyonu yalnızca daha fazla ve daha hızlı kaosa yol açar.

Test otomasyonu önemli bir yatırımdır. Araçlar, testi otomatikleştirmek için uygun özellikler sağlasa da, otomatik testlerin planlanması, hazırlanması, gerçekleştirilmesi ve raporlanması için hala önemli miktarda çaba harcanmaktadır.


Automation test nedir Samsung
Web test Araçları
Postman ile API testi
API testleri
Postman ile API Arayüz Testi ve test Otomasyonu
Entegrasyon test Araçları
Fonksiyonel test Araçları
Yazılım test programları


Ayrıca, testlerin uygulanması, sonuçların doğrulanması, yanlış alarmların ele alınması ve test yürütme altyapısının bakımı da dahil olmak üzere testlerin yürütülmesiyle ilgili önemli miktarda ek yük vardır.

Kullanıcı arabirimi, çıktı biçimleri, API’ler veya protokollerle ilgili değişiklikler nedeniyle testler geçerliliğini yitirdiği veya bozulduğu için otomatik testlerin de sürdürülmesi gerekir. Ek olarak, test araçlarının toplam sahip olma maliyeti yalnızca lisans ücretlerini değil, aynı zamanda eğitim veya teknik sorunlarla uğraşma gibi ek maliyetleri de içerir, çünkü test araçları genellikle büyük ve karmaşık ürünlerdir.

Maliyetler genellikle daha hızlı ve daha ucuz (otomatik) test uygulamasından elde edilecek potansiyel tasarrufları aşar. Bu nedenle, bazen test yürütme döngülerinin azalması nedeniyle test otomasyonunun işe yaradığı tartışılsa da, Web uygulaması testinde otomasyonun ana faydası, yukarıda listelenen ve daha iyi kaliteye ve daha kısa pazara sürüm döngülerine yol açan avantajlardan gelir.

Test otomasyonunun maliyetleri manuel teste kıyasla daha yüksek olsa bile, kalite ve zaman açısından elde edilen faydalar bu yatırımı gerektirir.

Bu nedenle, mantıklı bir yatırım stratejisi, manuel testi geliştirmek için araçlar kullanır, ancak manuel testi otomatik testle değiştirmeyi amaçlamaz. Manuel testler, bir insan test cihazının yaratıcılığı, anlayışı, deneyimi ve içgüdüsel duygularıyla yönlendirilen yeni işlevleri keşfetmek için en iyisidir.

Otomatik testler, mevcut işlevselliği güvence altına alır, yeniden ortaya çıkan yan etkileri ve kusurları bulur ve manuel testlerin aralığını ve doğruluğunu artırır. Bu nedenle, tüm testlerin otomatikleştirilmesi gerekmez. Kısmi otomasyon çok yararlı olabilir ve farklı test etkinliklerini desteklemek için çeşitli test araçları mevcuttur.

Test Araçları

Yaygın olarak kullanılan test araçları aşağıdaki görevleri destekler:

•Test planlama ve yönetimi: Bu araçlar, test senaryolarının ve test verilerinin yönetimini, uygun test senaryolarının seçimini ve test sonuçlarının toplanmasını ve hata takibini kolaylaştırır.
• Test senaryosu tasarımı: Test senaryoları tasarlamak için kullanılabilen araçlar, geliştiricinin gereksinim tanımından test senaryoları çıkarmasını veya test verilerini oluşturmasını destekler.
• Statik ve dinamik analizler: Web uygulamalarını analiz etmek için kullanılabilen araçlar, örneğin HTML doğrulayıcılar veya bağlantı denetleyicileri, standartlardan sapmaları keşfetmeye çalışır.
• Test çalıştırmalarını otomatikleştirme: Araçlar, bileşenlerin veya kullanıcıların davranışlarını yakalayıp tekrar oynatmanın yanı sıra simüle ederek veya günlüğe kaydederek test çalıştırmalarını otomatikleştirebilir.
•Sistem izleme: İzleme sistemleri için kullanılabilen araçlar, ör. bellek tüketimi veya veritabanı erişimi gibi sistem özelliklerini yakalayarak hataları tespit etmede bizi destekler.
• Genel görevler: Düzenleyiciler veya rapor oluşturucular gibi araçlar faydalıdır ve bütünlük adına burada bahsedilmiştir. Ayrıntılı bir tartışma bu kitabın kapsamını aşacaktır.

Test Araçlarını Seçme

Web uygulamaları için test araçlarındaki mevcut eğilim, Web teknolojilerinin ve modern geliştirme süreçlerinin sürekli gelişimi ile yakından bağlantılıdır. Günümüzde çok sayıda farklı araç mevcuttur.

Spesifik araçların tanımları normalde kısa sürelidir, bu nedenle bu bölümde çıkarılmıştır. Web uygulaması testi için uygun araçları seçerken, her zaman bir şeyleri araştırmamız ve yeniden değerlendirmemiz gerekir. Bu bölümde tanıtılan test şeması, araçları seçme ve iyi yapılandırılmış ve eksiksiz bir araç kutusu oluşturma konusunda bize destek olabilir.

Test aracı değerlendirmesi için kapsamlı bir kriterler kataloğu açıklanmaktadır. Ek olarak, çeşitli Web sayfaları, Web uygulaması testi için sürekli olarak güncellenen bir araç özeti sunar.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın