İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Önemli Tasarım Faktörleri – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Önemli Tasarım Faktörleri – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

WordPress Ekranı  – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Önemli Tasarım Faktörleri

Bir arama motorunun ve hedef kitlenizin tüm gereksinimlerini karşılayan bir Web sitesine sahip olmak her zaman mümkün değildir. Belki bir Web geliştirme projesinin sonunda geliyorsunuz ya da önemli bir yeniden tasarım yapmak zorunda kalmadan Web sitenizi olabildiğince arama motoru dostu yapmak istiyorsunuz. İster yeni bir site kuruyor olun, ister mevcut sitenizi iyileştiriyor olun, bazı yaygın sorunlar ve Web sitenizin arama motoru dostu olma özelliğini geliştirmek için bunlarla nasıl başa çıkacağınız aşağıda açıklanmıştır:

• Çerçeveler
• Robots.txt, meta-robots etiketi
• Temiz kod kraldır
• Navigasyon teknikleri
• Meta Etiketi Tekrar Ziyaret Edin
• Basamaklı Stil Şablonu
• Dinamik sayfalar ve özel karakterler
• Açılış sayfaları ve zengin medya kullanımı
• Tabloların kullanımı
• Özel hata sayfaları
• Görüntü haritaları
• Arama yerelleştirmesi için optimizasyon.

Çerçeveler

Pazarlama açısından, Web sitenizi geliştirirken tamamen çerçevelere dayalı bir Web sitesi oluşturmaktan kaçınmalısınız. Bu, arama motoru optimizasyonu söz konusu olduğunda muhtemelen en çok tanınan engeldir.

Çerçeveler, bazı arama motorlarının sitenizdeki sayfaları dizine ekleyememesine veya hatalı sayfaların dizine eklenmesine neden olabilir. Ayrıca birçok kişi çerçeve kullanmayan siteleri tercih etmektedir. Çerçeveler ayrıca, birisi çerçeveli bir sitedeki belirli bir sayfayı favorilerine eklemek veya favorilerine eklemek istediğinde sorunlara neden olur. Genellikle sadece ana sayfa adresi gösterilir.

“Uygun olmayan sayfaların dizine eklenmesi” ile kastettiğim, içerik sayfalarının dizine ekleneceği ve arama motorları kullanıcıları bu içerik sayfalarına yönlendirdiğinde, gezinme çerçevesi muhtemelen görünmeyeceği için sitenizde gezinemeyeceklerdir.

Bunu önlemek için HTML’nizin head bölümünde botların ana sayfanızın ötesine geçmesine izin vermeyen bir robots meta etiketi kullanabilirsiniz.

Sonuç olarak, gerçekten yalnızca ana sayfanızı gönderebilirsiniz, bu da büyük arama motorlarında ihtiyacınız olan yüksek sıralamaları alma şansınızın daha az olduğu anlamına gelir. Alternatif olarak, sitenize ana sayfa dışında bir sayfadan giren kullanıcıları barındırmak ve arama motorlarının sitenizi dizine eklemesine yardımcı olmak için sitenizdeki tüm ana bölümlere metinsel bağlantılar eklemelisiniz.

Bazı arama motorları, yalnızca ana çerçevenizdeki <NOFRAMES> etiketleri arasındaki bilgileri okuyabilir. Ana çerçeve diğer çerçeveleri tanımlar. Çoğu zaman, çerçeve uygulayan kişiler, büyük bir hayır-hayır olan <NOFRAMES> etiketlerini görmezden gelir. <NOFRAMES> etiketleri arasında herhangi bir metin yoksa, bilgi için sitenize başvuran arama motorlarının bakacak hiçbir şeyi yoktur.

Bu, sitenizin dizinlerde çok az bilgiyle veya hiç bilgi olmadan listelenmesine veya sıralamada o kadar aşağıda yer almanıza neden olur ki sizi zaten kimse bulamaz. Bu durumu düzeltmek için, <NOFRAMES> etiketleri arasına en önemli tanımlayıcı anahtar kelimelerinizi içeren metinsel bilgiler ekleyin. Bu, arama motorlarına görebilecekleri bir şey verir ve çerçeve uyumlu olmayan tarayıcılarda gezinen kullanıcılara da yardımcı olur.

Artık arama motorları sizi bulduğuna göre hala bir sorununuz var. Hiçbir yere gidemezler. Arama motorlarının ve çerçeve uyumlu olmayan tarayıcılara sahip kullanıcıların sitenize girmesine izin vermek için <NOFRAMES> etiketleriniz içinde bir bağlantı oluşturun. Sitenizi arama motoru dostu olacak şekilde tasarlarken çerçeveler baş ağrısıdır. Hayatınızı kolaylaştırmak ve pazarlama açısından, bunlardan tamamen kaçınmak daha iyidir.


Web tasarım Nedir
Web tasarım Örnekleri
Web tasarım için öğrenilmesi gerekenler
Web tasarım bölümü
Web sitesinin alt Bileşenleri Nelerdir
Web tasarım Ne iş Yapar
Web tasarım programları
Web tasarım ve Kodlama


Meta-Robot Etiketi

<META-NAME=“robots” CONTENT=“ ”>, belirli botlara hipermetin bağlantılarını izlemelerini veya izlememelerini söyler. Örümcekler hakkında W3 Konsorsiyumu teknik incelemesi (örümcekler aşağıda tanımlanmıştır) aşağıdaki tanımı ve tartışmayı sunmaktadır.

Not: Bu etiket, sitelerinde robots.txt dosyasını kontrol edemeyen kullanıcılara yöneliktir. İçeriklerini arama servislerinin dışında tutmak için son bir şans sağlar. META etiketi içinde robota özel izinlere izin vermek için sözdizimi eklememeye karar verildi. INDEX, robotların bu sayfayı arama hizmetlerine dahil edebileceği anlamına gelir.

TAKİP, robotların diğer sayfaları bulmak için bu sayfadaki bağlantıları takip edebileceği anlamına gelir. NOFOLLOW değeri, sayfanın dizine eklenmesine izin verir, ancak sayfadan hiçbir bağlantı araştırılmaz. (Örneğin, sayfa görüntüleme başına ödeme içeriğine ücretsiz bir giriş noktasıysa bu yararlı olabilir. NONE değeri robota sayfayı yok saymasını söyler.)

Sayfanızın indekslenmesini istememeniz için özel bir neden olmadıkça, her sayfaya INDEX ve FOLLOW değerleri eklenmelidir. Sayfa yalnızca geçiciyse bu durum söz konusu olabilir.

Temiz Kod 

Temiz kod, arama motorunun başarısı için çok önemlidir. Başıboş etiketler, HTML hataları veya şişirilmiş kodlar olmadığından emin olmak istiyorsunuz. Sorunlu kod, kullanıcı deneyimi için kötüdür ve arama motoru yerleşimi için kötüdür.

Navigasyon Teknikleri

Bağlantı etiketlerine, açılır menülere ve açılır menülere gömülü JavaScript, büyük arama motorları tarafından dizine eklenmek isteyen bir Web sitesi için birçok baş ağrısına neden olabilir. Gezinme bağlantılarındaki rollover etkisi oldukça yaygındır ve bir Web sitesine görsel çekicilik katabilir. JavaScript, bağlantı etiketi içine yerleştirildiğinde, arama motorları için sorunlara neden olabilecek bir sorun ortaya çıkar.

Rollover’lar iyi görünüyor, bu yüzden siteniz bunları kullanıyorsa, onlardan kurtulmak istemeyeceksiniz. Sitenizin dizine eklenmesini sağlamak için hızlı ve basit bir çözüm, destekleyici gezinme olarak Web sayfanızın alt kısmına metin tabanlı gezinmeyi eklemektir.

Bu yaklaşım aynı zamanda size anahtar kelimelerinizi iki kez girme fırsatı verir – bir kez ana navigasyonunuz için Alt etiketinde ve ikinci kez destekleyici metin bağlantıları için bağlantı etiketinde. Ayrıca, Web sitesi kodunu olabildiğince temiz tutmak için tüm JavaScript materyallerinizi harici dosyalara dahil etmeniz sizin yararınızadır.

Açılır menüler (örn., DHTML) ve açılır menüler, yürütülmeleri için gerekli kodlama komut dosyası nedeniyle benzer endişeler doğurur. Bunları kullanmayı seçerseniz, alternatif bir navigasyon aracınız olduğundan emin olun.

Meta Etiketi Tekrar Ziyaret Edin

Bir arama motoruna Web sitenizi ne zaman ziyaret edeceğini söyleyemezsiniz, ancak Revisit Meta etiketinin arkasındaki teori, bir arama motorunun Web sitenize ne sıklıkta geri gelmesini istediğinizi tanımlayabilmenizdir. İsterseniz Revisit Meta-tag’i kullanın, ancak gerekli değildir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın