İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Açılış Sayfaları – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Açılış Sayfaları – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Servisleri  – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Basamaklı Stil Şablonu

CSS, Web geliştirme dünyasında yaygın bir uygulamadır. Geliştiricilere Web sayfalarının nasıl düzenlenmesini istedikleri konusunda daha fazla kontrol sağlar ve ayrıca daha az kodlama gerektirir. Daha az kodlama, hataya daha az yer ve daha iyi site performansı anlamına gelir. JavaScript gibi, CCS de her sayfanın ayrı kaynak koduna gömülmek yerine harici dosyalarda saklanmaktan yararlanır.

Dinamik Sayfalar ve Özel Karakterler

Dinamik içerik, tarihsel olarak arama motorları için birçok soruna neden olmuştur çünkü yinelenen içerikle beslenmekten hoşlanmazlar ve sorgu dizeleri örümceklerin kafa karışıklığına neden olabilir. Zaman iyileşiyor, ancak bu unsurlar yine de bazı zorluklara neden olabilir.

Dinamik olarak yönlendirilen içerik genellikle URL’de soru işaretleri (?), ve işareti (&) veya yüzde işareti (%) gibi bir sorgu dizesine sahiptir. Uzun URL, veritabanı bilgilerine ve tarayıcılarınızda gördüğünüz Web sayfasını bir araya getirmek için bir şablona yapılan bir dizi çağrıyı içerir. Arama motorları, hangi bilgilerin gerçekten anlamlı olduğunu ve nasıl sunulacağını anlamakta zorlandıkları için, tam olarak neyi endekslemeleri gerektiğini bulmakta zorlanır.

Dinamik olarak yönlendirilen sitelerin yaygın olduğu konusunda hiçbir soru yoktur. Karşılaştığınız zorluk, arama motorlarının ihtiyaçları etrafında çalışmak ve Web sitenizin standart bir parçası olarak arama motorlarının dizine ekleyebileceği saf HTML tabanlı bilgi sayfalarını dahil etmektir.

Benzer şekilde, URL’lerin karmaşıklığını arama motorlarının işleyebileceği bir forma indirgemenin de yöntemleri vardır; Amazon.com bu konuda çok başarılı olmuştur. Amazon.com, sayfa URL’lerinden tüm durdurma simgelerini kaldırdı. Web sitenizi oluşturmak için kullanılan teknolojiye bağlı olarak, (örneğin ASP, CFP, PHP) URL’lerinizi arama motoru indeksleme için daha kolay hale getirmek için sunucu düzeyinde yeniden yazmanıza yardımcı olacak araçlar mevcuttur.

Açılış Sayfaları ve Zengin Medya Kullanımı

Açılış sayfası temel olarak bir siteye açılan bir açılış sayfasıdır. Açılış sayfaları genellikle, bazı kullanıcılar için yüklenmesi yavaş olabilen ve arama motorları için çok az anlamlı içerik içeren bir Java veya Macromedia Flash girişinden oluşur.

Bazı Web siteleri, göze hoş gelen bir görüntü ve siteye giriş için bir davetten oluşan açılış ekranları kullanır. Birçok açılış sayfası, açılış sayfasını gördüğünüzde sizi otomatik olarak ana sayfaya gönderen teknikleri uygular ve diğerleri sizi şu veya bu şekilde “Girmek için burayı tıklayın”a davet eder.

İnsanlar neden sitelerinde açılış sayfaları kullanıyor? Birincisi, genellikle güzel görünüyorlar. Diğer bir neden de, ana sayfanın resimleri veya içeriği arka planda yüklenirken kullanıcıya bakması için bir şey sağlamaktır. Bireyler ayrıca tanıtım sayfalarını reklam aracı olarak kullanır. Sıçrama sayfaları genellikle görünüşte çok çekicidir, ancak genellikle arama motorlarıyla alakalı içerikten yoksundurlar.

Sitenizde bir açılış sayfası kullanıyorsanız, HTML başlığınıza uygun meta etiketleri eklediğinizden emin olun. Bu, bu bilgilere erişmek için meta etiketleri kullanan arama motorları için gereklidir. Bu sonuçta sıralamanızı ve sitenizin arama sonuçlarında kullanıcılara nasıl görüntülendiğini etkiler.

Giriş sayfanıza sitenizin içeriğiyle ilgili bir paragraf veya ifade ekleyin. Bu, hem meta etiketleri kullanan hem de kullanmayan bazı büyük arama motorlarında sıralamanızı artırmanıza yardımcı olabilir. Bazı arama motorları, açılış paragrafınızı inceler ve bu bilgileri, siteniz için arama sonuçlarında sunulan bir açıklama geliştirirken kullanır.

Son olarak, hedef pazar ve arama motorları için Web sitenize bir bağlantı ekleyin. Birçok açılış sayfası Yenile meta etiketini kullanır ve bundan kaçınılmalıdır.


Chrome açılış sayfası değiştirme
Chrome giriş
Google açılış sayfası yapma
Chrome ana sayfa değişmiyor
Google ana sayfa yapma Programı indir
Google giriş
Chrome ana sayfa Google yapma
Bu Sayfayı silmek istiyorum


Tabloların Kullanımı

Tablolar, bazı arama motorlarında indeksleme sorunları oluşturabilir. Tablolar, bilgileri görüntülemek ve içeriği konumlandırmak için birçok Web sitesinde bulunan ortak bir özelliktir, ancak yanlış uygulanırsa, arama motorlarında biraz kafa karışıklığına neden olabilir.

Ayrıca, bir sayfanın üst kısmına yakın tablolar kullanarak, arama motorlarının görmesini istediğiniz içeriği sayfanızın daha aşağılarında potansiyel olarak zorlamış olursunuz. Bazı arama motorları yalnızca şu ana kadar baktığından, yüksek bir sıralama elde etme şansınızı azaltıyor olabilirsiniz. Tablo kullanıyorsanız, olası sorunları önlemeye yardımcı olmak için sayfa içeriğiyle ilgili önemli bilgileri mümkünse tablonun yukarısına yerleştirin.

İşte bazı arama motorlarıyla ilgili ilginç bir sorun. Bir Web siteniz olduğunu, arka planın ana renginin beyaz olduğunu ve sayfada koyu arka plana sahip bir tablonuz olduğunu varsayalım. Tabloda beyaz metin kullanacak olsaydınız, bazı büyük arama motorları bunu arka planla aynı renkte metin kullanıyormuş gibi algılar ve arama motorlarına spam olarak kabul edildiğinden sitenizin gönderimini göz ardı eder. Tabloları kullanmak sorun değil, birçok insan bunu yapıyor – sadece renk seçiminize dikkat edin.

Özel Hata Sayfaları

Web siteniz için özel bir 404 hatası (sayfa bulunamadı) sayfası oluşturulmalıdır. Bu sayfa, bir kullanıcı var olmayan bir sayfaya erişmeye çalıştığında görüntülenir. Özel hata sayfası, şirketinizin markasını içermeli ve site haritasına benzer şekilde Web sitenizin tüm ana sayfalarına bağlantılar içermelidir.

Web sitenizi yeniden tasarlar veya yeniden işlerseniz, sayfaların taşınması veya artık olmaması ihtimali vardır. İnsanların eski Web sitesinin sayfalarına yer imi koymuş olması ve bu sayfaların artık yeni Web sitesinin bir parçası olmaması mümkündür. Ayrıca, arama motorları mevcut Web sitesinin belirli sayfalarını dizine ekler ve bu sayfalar yeni tasarım altında artık mevcut olmayabilir. Özel hata sayfası, kişilerin ve arama motorlarının referanslarında kolayca güncelleme yapmasına olanak tanır.

Resim Haritaları

Görüntü haritaları, tıklandığında sizi Web sitesinde farklı sayfalara veya kaynaklara yönlendiren “sıcak noktalara” veya hassas alanlara bölünmüş tek grafiklerdir. Görüntü haritalarıyla ilgili sorun, temelde arama motorlarını kilitlemeleri ve Web sitenizi düzgün bir şekilde dizine eklemelerini engellemeleridir.

Resim haritalarını uygulamaya karar verirseniz, size daha doğru bir dizin vermeye çalışan arama motorlarının bunları kullanabilmesi için her zaman metin köprüleri ekleyin. Diğer bir seçenek de, temel olarak Web sitenizin tüm düzenini köprü metni bağlantıları biçiminde olan bir site haritası eklemektir. Site haritanızı arama motorlarına göndermek de iyi bir fikirdir çünkü arama motorunun Web sitenizdeki tüm sayfaları indekslediğinden emin olmasına yardımcı olabilir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın