İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Mutlak Paneli Kullanmak – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Mutlak Paneli Kullanmak – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Karmaşık Verileri Aktarma

Mutlak Paneli Kullanmak

DOM olaylarını durdurmak veya önizlemek için aynı DOM yöntemlerini ancak farklı bir yol kullanacağız. AbsolutePanel’i kullanarak GWT’deki bazı mutlak konumlandırma yeteneklerini de göstereceğiz. Yapbozun parçalarını sürükleyip yeniden düzenleyerek çözülebilen basit bir Mona Lisa yapbozu yaratacağız.

Bir Bulmaca Oluşturalım:

Bir Mona Lisa görüntüsünü dokuz parçaya bölerek parçaları oluşturulan basit bir yapboz oluşturacağız. Adımlar aşağıdaki gibidir:

1. com’da JigsawPuzzlePanel.java adlı yeni bir Java dosyası oluşturun. MouseListener arabirimini uygulayan packtpub.gwtbook.samples.client.panels paketi. Tüm pencere öğelerinin ekleneceği ana panel olacak bir AbsolutePanel sınıfı oluşturun. Ayrıca fare imlecinin x ve y konumlarını saklamak için iki değişken ekleyin.

2. JigsawPuzzlePanel yapıcısında panele Mona Lisa resimlerini ekleyin ve paneli resimlerden fare olayları için bir dinleyici olarak ekleyin.

3. Yapıcıdaki DOM fare olaylarını durdurmak için kaydolun.

4. Kurucuda mouse down olaylarını dinleme yöntemini uygulayın.

5. Kurucuda fare taşıma olaylarını dinleme yöntemini uygulayın.

6. Kurucuda mouse up olaylarını dinleme yöntemini uygulayın.

7. Son olarak yapıcıda, bu uygulama hakkında açıklayıcı metin görüntüleyen küçük bir bilgi paneli oluşturun, böylece Örnekler uygulamamızdaki mevcut örnekler listesinde bu örnek seçildiğinde metni görüntüleyebiliriz. Bilgi panelini ve çalışma panelini dock paneline ekleyin ve widget’ı başlatın.

Bu örnek, GWT’deki mutlak konumlandırma yeteneklerini göstermektedir. Mona Lisa’nın bir resim dosyası, dokuz eşit boyutlu resme bölündü. Uygulama render edildiğinde görselleri bir araya getirip 3×3 kare şeklinde ekranda sunuyoruz.

Kullanıcı daha sonra Mona Lisa’yı yeniden yaratmak için görüntü parçalarını sürükleyip ekranda yeniden konumlandırarak yeniden düzenleyebilir.

Bu örnekte çalışma panelimiz olarak AbsolutePanel sınıfını kullanıyoruz. Tüm alt widget’larını mutlak olarak konumlandırma yeteneğine sahiptir ve hatta widget’ların üst üste binmesine izin verir. Dokuz görseli mutlaka konumlandırarak panele ekliyoruz, böylece güzel bir 3×3 grid oluşturuyorlar.

Önceki örnekte, tarayıcı olaylarını hedeflerine gönderilmeden önce önizlemek için onEventpreview() yöntemini uygulayabildik. Not, bu yeteneği sağlayan PopupPanel’in bir alt sınıfı olduğu için bunu yapabildik.

Ancak mevcut örnekte açılır bir panel kullanmıyoruz. Bu nedenle, kendimizi etkinlik ön izleme yığınının en üstüne eklemek için başka bir yöntem kullanıyoruz. Bu sefer 3. adımda gösterildiği gibi DOM nesnesinde addEvetnpreview() yöntemini kullanıyoruz.

4. adımda MouseListener arayüzünü uyguluyoruz ve kendimizi panelde mouse olayları için olay işleyicisi olarak kaydediyoruz. Kullanıcı bir resmi sürüklemeden önce tıkladığında, tıklanan öğeyi alır ve onu fare yakalama olarak ayarlarız.

Bu, öğenin, fare yakalamadan serbest bırakılana kadar tüm fare olaylarını almasını sağlar. Öğenin x ve y koordinatlarını özel bir değişkende saklıyoruz. Ayrıca, şu anda bir öğeyi sürükleme modunda olduğumuzu söyleyen bir bayrak da ayarladık.

Kullanıcı bir resmi sürüklemeye başladığında, sürükleme modunda olup olmadığımızı kontrol ediyoruz ve widget’ı yeni konuma taşıyacak olan widget’ın konumunu belirliyoruz. Mutlak widget konumunu yalnızca widget’ı içeren mutlak paneli çağırarak ayarlayabilirsiniz; bu yüzden görüntünün ana nesnesini almalı ve ardından onu doğru sınıfa yayınlamalıyız. Tüm bunları 5. adımda ele aldık.

Kullanıcı bir görüntüyü bir konuma sürükleyip fareyi bıraktığında, öğeyi fare yakalamadan serbest bırakır ve 6. adımda olduğu gibi sürükle bayrağını false olarak ayarlarız.


Web sitesi Yönetim Paneli
Web Sitesi Yönetim Paneli Giriş
Web Sitesi Yönetim Paneli Kullanımı
Meb panel Giriş
Web panel Giriş
Meb web panel
Web sitesi Yönetim paneli yapımı
Yönetim Panelli web Sitesi ücretsiz


GWT’deki mutlak konumlandırma desteği hala biraz çalışma gerektiriyor ve Firefox ve Internet Explorer’da ve bunların birden çok sürümünde oldukça farklı davranabilir.

Bu bölümde, kullanıcı dostu bir şekilde bir dizi veri arasında gezinebilen tabloların nasıl oluşturulacağını öğrendik ve ağaç düğümlerini yerinde düzenlemek için basit destek eklemek üzere bir ağaç parçacığını genişlettik. Belirli bir günlük dosyasını yeni girişler için izleyen ve bunları gerçek zamanlı olarak güncellenen bir listede görüntüleyen bir günlük casus uygulaması oluşturmak için zamanlayıcı nesnesini kullandık.

GWT’de DOM yöntemlerinden bazılarının ve DOM olay önizleme özelliğinin nasıl kullanılacağını öğrendik ve sürüklenebilir bir yapışkan not uygulaması uygulamak için bundan yararlandık. Ayrıca, kendi kullanımımıza göre uyarlayabilmemiz için iletişim kutularını nasıl kipsiz hale getireceğimizi öğrendik.

Son olarak, mutlak konumlandırma işlevini ve DOM olaylarını önizlemenin alternatif bir yöntemini kullanarak bir bulmaca uygulaması oluşturduk. Bir sonraki yazılarımızda, JavaScript Yerel Arayüzünü kullanarak üçüncü taraf JavaScript kitaplıklarını GWT ile nasıl entegre edeceğimizi öğreneceğiz.

JSNI ve JavaScript Tarayıcı Efektleri

Bu bölümde, bazı iyi bilinen üçüncü taraf JavaScript kitaplıkları tarafından sağlanan harika tarayıcı efektlerinden yararlanabilen kullanıcı arabirimlerinin nasıl oluşturulacağını öğreneceğiz. Bu mevcut JavaScript kitaplıklarını sarmak ve GWT uygulamalarımızda kullanmak için GWT tarafından sağlanan JavaScript Yerel Arayüzünden (JSNI) yararlanacağız.

Ele alacağımız görevler şunlardır:

• Moo.Fx
• Riko Yuvarlatılmış Köşeler
• Riko Renk Seçici
• Script.aculo.us efektleri

JSNI nedir?

JSNI, JavaScript kodunu Java koduyla karıştırmanın bir yolunu sunar. Konsept olarak Sun’ın Java ortamı tarafından sağlanan Java Yerel Arayüzüne (JNI) benzer. JNI, Java kodunuzun C ve C++ yöntemlerini çağırmasını sağlar.

JSNI, Java kodunuzun JavaScript yöntemlerini çağırmasını sağlar. Düşük seviyeli JavaScript koduna doğrudan Java kodundan erişmemizi sağlayan ve aşağıda listelenen çok çeşitli kullanımlara ve olanaklara kapı açan çok güçlü bir tekniktir:

• Java’dan JavaScript kodunu çağırın
• JavaScript’ten Java kodunu çağırın
• Java/JavaScript sınırlarını aşan istisnalar atın
• Java alanlarına JavaScript’ten erişin

Ancak, JSNI kodu tarayıcılar arasında taşınabilir olmayabileceğinden, bu güçlü teknik dikkatli kullanılmalıdır. GWT derleyicisinin mevcut uygulaması da JSNI kodunda herhangi bir optimizasyon gerçekleştiremeyecektir.

JSNI yöntemleri her zaman yerel olarak bildirilmelidir ve JSNI yöntemine yerleştirilen JavaScript kodu, özel olarak biçimlendirilmiş bir yorum bloğuna yerleştirilmelidir.

Bu nedenle, her JSNI yöntemi iki bölümden oluşacaktır: bir yerel yöntem bildirimi ve özel olarak biçimlendirilmiş bir kod bloğu içine gömülü yöntem için JavaScript kodu vardır


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın