İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

 Yuvarlatılmış Köşeler – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

 Yuvarlatılmış Köşeler – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

 Düzen Yöneticisi

 Yuvarlatılmış Köşeler

Köşeleri yuvarlatılmış bir web sayfasındaki öğeler görsel olarak düz köşelere göre çok daha çekici ve estetik olarak daha çekicidir. Aynı zamanda web uygulamalarının görünümü ve hissi konusunda en sıcak tasarım trendlerinden biridir.

Rico, bunun için büyük desteği olan ve kullanımını son derece kolaylaştıran başka bir iyi JavaScript kitaplığıdır. Ayrıca çok fazla işlevsellik sağlar, ancak biz yalnızca Rico’nun yuvarlatılmış köşe efektleri kısmını sarıyoruz ve kullanıyoruz.

Etiketleri bu örnekte yalnızca yuvarlatılmış köşeleri uygulamak için kullanıyoruz, ancak bunu metin paragraflarına ve diğer birkaç HTML öğesine de uygulayabilirsiniz. Bu örnekte, Rico’dan gelen yuvarlatılmış köşeler efektini saracağız ve farklı yuvarlak köşe türlerine sahip çeşitli etiketleri görüntülemek için uygulamamızda kullanacağız.

Etiketleri Destekleme

Kütüphanesini saracağız ve GWT kullanıcı arayüzümüzde köşeleri yuvarlatılmış etiketler için destek sağlayacağız.

1. Uygulamamızın ihtiyaç duyacağı prototip ve Rico JavaScript dosyalarını modülün HTML dosyasına (Samples.html) ekleyin.
2. İçinde rico JavaScript kitaplığı efektlerini saracak olan Rico.java adlı yeni bir Java sınıfı oluşturun.
3. Bir parçacığın köşesini yuvarlamak için Rico.java’da yeni bir JSNI yöntemi ekleyin.
4. Dize seçeneklerinin bir parametresini alan ve onu bir JavaScript nesnesine dönüştüren özel bir JSNI yöntemi ekleyin.
5. Seçenekleri bir JSNI yöntemine aktarmak için bir JavaScript nesnesi oluşturmak üzere yukarıdaki buildOptions() yöntemini kullanan, yuvarlatılmış bir köşe oluşturmak için statik bir Java yöntemi ekleyin.
6. Herhangi bir seçeneği geçmeden ve varsayılanları kullanarak yuvarlatılmış bir köşe oluşturmak için statik bir Java yöntemi ekleyin.
7. Bu uygulama için kullanıcı arabirimini adlı yeni bir Java dosyasında oluşturun.
8. Altı farklı yuvarlatılmış köşeye sahip olacak altı etiket ekleyin.
9. Etiketlerin her biri için yuvarlatılmış köşe oluşturma yöntemini çağırın ve ona farklı seçenekler iletin.
10. Etiketleri ızgaraya ekleyin.
11. Son olarak, Samples uygulamamızdaki mevcut örnekler listesinde bu örnek seçildiğinde bu metni gösterebilmemiz için bu uygulama hakkında açıklayıcı metin görüntüleyen küçük bir bilgi paneli oluşturun. Bilgi panelini ve çalışma panelini bir yerleştirme paneline ekleyin ve widget’ı başlatın.

Rico JavaScript kitaplığındaki yuvarlatılmış köşeler işlevine erişim sağlamak için JSNI kullanan bir Java sınıfı oluşturduk. Önceki örnekteki gibi, seçenekler içeren bir dize içeren bir parametreyi kabul edebilen ve bu seçenekleri yerel bir JavaScript nesnesine özellikler olarak ekleyebilen bir buildOptions() yöntemi oluşturuyoruz.

Bu seçenekler nesnesi daha sonra, sağlanan öğe için Rico kitaplığında köşe () yöntemini çağıran bir JSNI yöntemine iletilir.

Kullanıcı arayüzünde bir ızgara oluşturuyoruz ve ona altı etiket ekliyoruz. Bu etiketlerin her birine uygulanan farklı türde bir yuvarlatılmış köşe vardır. Rico, dört tarafta veya belirli bir tarafta yuvarlatılmış köşeleri destekler.

Ayrıca, köşelerin varsayılan sürümden biraz daha az yuvarlak olduğu kompakt formda köşeler oluşturabilir. Hatta iki veya üç köşeyi yuvarlayıp dördüncü kareyi bırakabilirsiniz. Rico, yuvarlatılmış köşelere ek olarak sarabileceğiniz ve uygulamanızda kullanabileceğiniz başka yöntemler de sunar. Prosedür şu ana kadar yaptığımıza çok benzer ve genellikle JavaScript kitaplığından ilgilendiğiniz tüm yöntemleri uygulama meselesidir.


Border-radius yuvarlak yapma
Css yuvarlak yapma
CSS border-radius
Css kenarları oval yapma
Border-radius Kullanımı
W3Schools
Bootstrap
CSS border


Renk Seçici

Önceki örnekte Rico’dan yuvarlatılmış köşeler efektini başarıyla tamamladık. Bu bölümde Rico’nun Color nesnesini kullanarak renk bilgilerine erişim desteği ekleyeceğiz. Bu işlevselliği JSNI kullanarak tamamlayacağız ve ardından bu bölümde daha önce oluşturduğumuz Moo.fx efektleriyle birlikte Rico renk nesnelerini kullanan bir renk seçici uygulaması oluşturacağız.

Renk Yöntemlerini Sarma

Renk yöntemlerini Rico kitaplığına saracağız ve renkleri seçmek için bir uygulama oluşturmak için kullanacağız.

1. Sağlanan kırmızı, yeşil ve mavi değerlerle bir renk nesnesi oluşturmak için Rico.java’ya yeni bir JSNI yöntemi ekleyin ve bunu sağlanan öğeye uygulayın.
2. Bir Rico renk nesnesinin onaltılık değerini almak için Rico.java’da yeni bir JSNI yöntemi ekleyin.
3. ColorSelectorPanel.java adlı yeni bir Java dosyasında bu uygulama için kullanıcı arabirimi oluşturun. Üç satır ve üç sütun içeren bir ızgara oluşturun. Renk kutusu ve renkli metin için çalışma paneli ve div’lerle birlikte değerleri girmek için üç metin alanı oluşturun.
4. Yapıcıda, ızgarayı başlatın ve metin kutularının her birindeki değerleri varsayılan olarak sıfır yapın.
5. Klavye olaylarını dinlemek için bir olay işleyici kaydedin.
6. Seçilen rengi görüntülemek için bir paragraf öğesi oluşturun.
7. Seçilen rengin onaltılık değerini görüntülemek için eleman oluşturun.
8. Moo.fx’ten yükseklik efektini başlatmak ve ilk seçilen rengi (0, 0, 0) olarak ayarlamak için bir Ertelenmiş Komut oluşturun.
9. Kullanıcı yeni RGB değerlerini yazdığında seçilen rengi görüntülemek için bir onKeyPress() işleyici ekleyin ve seçilen rengin onaltılık değerini görüntüleyen div’e yükseklik efektini uygulayın.
10. Son olarak, bu uygulama hakkında açıklayıcı metin görüntüleyen küçük bir bilgi paneli oluşturun, böylece Samples uygulamamızdaki mevcut örnekler listesinde bu örnek seçildiğinde bu metni görüntüleyebiliriz. Bilgi panelini ve çalışma panelini bir yerleştirme paneline ekleyin ve widget’ı başlatın.

İşte uygulama. Yeni RGB değerlerini girin ve yazmayı bırakır bırakmaz seçili rengin görüntülenmesini ve mevcut rengin onaltılık değerinin bir yukarı ve aşağı kaydırma pencere efektiyle görüntülenmesini izleyin!

Renk işlevselliğine erişim eklemek için önce önceki örnekten Rico sarmalayıcı sınıfımızı geliştiriyoruz. Rico bize bir dizi kırmızı, yeşil ve mavi değerleri kullanarak renkli bir nesne yaratma yeteneği sağlar. Bu renk nesnesi oluşturulduktan sonra onaltılık değeri bir dize olarak alınabilir. Renk nesnesi oluşturmak için bir JSNI yöntemi ekliyoruz.

Bu metodun içinde Rico.Color nesnesini oluşturuyoruz ve ardından sağlanan elemanın arka planını yeni oluşturulan renge ayarlıyoruz. Renk nesnesi, değişkenin adı öğenin kimliğiyle aynı olan bir değişkende saklanır. Değişkeni dinamik olarak oluşturmak ve arka plan rengini ayarlamak için eval() yöntemini kullanıyoruz.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın