İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Dosya Güncelleme – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Dosya Güncelleme – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

HTTP Post İstekleri

Dosya Güncelleme

Hemen hemen her uygulamanın hata ayıklama bilgilerini içeren günlük dosyaları vardır. Bu bilgiler genellikle bir sunucuda oturum açılarak, günlük dosyasını içeren bir klasöre gidilerek ve ardından içeriği gerçekten görüntülemek için dosyayı bir metin düzenleyicide açarak okunur.

Bu, günlük dosyalarını kontrol etmenin sıkıcı bir yoludur. Daha iyi ve daha kullanıcı dostu yol, günlük dosyasının içeriğini bir web sayfasında görüntüleyebilen bir uygulama oluşturmak için GWT’yi kullanmaktır. Mesajlar günlük dosyasına eklendikçe içerikler gerçek zamanlı olarak güncellenir.

Aşağıdaki adımlar bize istenen sonucu verecektir:

1. LogSpyService.java adlı yeni bir Java dosyası oluşturun. İki yöntemle bir Günlük Casus Hizmeti arabirimi tanımlayın—tüm günlük girişlerini almak için bir yöntem ve yalnızca yeni girişleri almak için bir yöntem.

2. com.packtpub.gwtbook’ta Log Spy Service Async.java adlı yeni bir Java dosyasında bu hizmet tanımı arabiriminin eşzamansız sürümünü oluşturun. sample.client paketi.

3. Günlük casus hizmetinin uygulamasını, adlı yeni bir Java dosyasında oluşturun. Önce bir günlük dosyasını okumak için özel bir yöntem, dosya işaretçisini tutmak için bir değişken ve okumak istediğiniz günlük dosyasının adıyla bir değişken oluşturun.

4. Hizmet arabirimini uygulayan iki yöntemi ekleyin.

5. Şimdi günlük casus hizmetiyle etkileşim için kullanıcı arabirimini oluşturun. LogSpyPanel.java adlı yeni bir Java dosyası oluşturun. Çalışma paneli için değişkenler, izleme aralığını ayarlamak için bir metin kutusu, bir etiket ve Başlat ve Durdur düğmeleri oluşturun. İzlemenin mevcut durumunu belirtmek için bir Boole bayrağına da ihtiyacımız olacak.

6. Başlat ve Durdur düğmelerini, metin kutusunu ve izleme aralığı etiketini ve bir zamanlayıcıyı içerecek paneller oluşturun.

7. Günlük mesajlarını görüntülemek için bir liste kutusu ve günlük girişlerini almak için çağıracağımız hizmet arabirimi oluşturun.

8. Yapıcıda, izleme aralığı metin kutusunun başlangıç değerini 1000 olarak ayarlayın ve Durdur düğmesini devre dışı bırakın.

9. Paneller, metin kutusu ve etiket için stilleri ayarlayın.

10. Başlat düğmesine yapılan tıklamaları dinlemek için bir olay işleyici ekleyin ve işleyiciden günlük casus hizmetini çağırın.

11. Durdur düğmesine yapılan tıklamaları dinlemek ve izlemeyi durdurmak için bir olay işleyici ekleyin.

12. Listedeki görünür öğelerin sayısını sekiz öğeyle sınırlayın.

13. Son olarak, yapıcıda, bu uygulama hakkında açıklayıcı metin görüntüleyen küçük bir bilgi paneli oluşturun, böylece Örnekler uygulamamızda mevcut örnekler listesinde bu örnek seçildiğinde bu metni görüntüleyebiliriz. İzleme aralığı panelini ve başlat-durdur düğmeleri panelini çalışma paneline ekleyin. Bilgi panelini ve çalışma panelini dock paneline ekleyin ve widget’ı başlatın.

Girişler bu dosyaya eklendikçe, listedeki ilk öğe en son günlük girişi olacak şekilde gerçek zamanlı olarak listeye eklenecektir. İstediğiniz herhangi bir dosyayı izleyebilirsiniz. Gerekli dosya adını içerecek şekilde LogSpyServiceImpl sınıfındaki logFile değişkeninin değerini değiştirmeniz yeterlidir.

Günlük dosyaları genellikle, uygulamalar günlük dosyasına yazarken kendilerine iletilerin eklendiği metin dosyalarıdır. Bu örnek, basit bir günlük dosyası kullanıyor ve izlemek istediğiniz herhangi bir dosyayı kullanmak için değiştirilebilir. Dosyayı bir Rastgele Erişim Dosyası sınıfı kullanarak okuyoruz, böylece her seferinde tüm dosyayı belleğe okumaya gerek kalmadan dosyanın yalnızca istediğimiz bölümlerine erişebiliyoruz.

Son dosya işaretçisini içeren özel bir değişken, sınıfta depolanır. Bu işaretçi, dosyaya giden bir imleçtir. Dosyaya erişen ve dosya işaretçisinden dosyanın sonuna kadar yalnızca verileri okuyan bir readLogFile() yöntemimiz var. Dosya her okunduğunda, işaretçi son okuma konumunu saklamak için güncellenir.

Dosya son okuduğumuzdan beri değiştirilmemişse, dosyayı okumaya çalışmadan boş bir liste döndürürüz. İstemci yeni günlük girişlerini almak için bir talepte bulunduğunda, dosyayı okur ve yeni girişleri döndürürüz.


Windows 10 Bluetooth sürücü güncelleme
Driver Nasıl güncellenir
Ağ sürücüsü güncelleme
Driver güncellemesi nasıl Yapılır
Fare Sürücüsü güncelleme
Windows 10 sürücü güncelleme programı
Drive Dosya Paylaşımı
Ses kartı güncelleme win 10


Kullanıcı arabirimi bir liste kutusundan, günlük dosyasını ne sıklıkta izlemek istediğinizi belirtmek için kullanılabilen bir metin kutusundan ve dosyanın izlenmesini başlatan ve durduran düğmelerden oluşur. Start butonuna tıklandığında verilen zaman aralığından sonra kapanması programlanmış bir timer başlatıyoruz.

Zamanlayıcı her çaldığında, günlük girişlerini almak için bir istekte bulunuruz ve ardından onSuccess() geri çağırma yönteminde, döndürülen girişleri liste kutusuna ekleriz. Günlük girişini listeye ekliyoruz ve ardından son eklenen girişi seçili öğe olarak ayarlıyoruz, böylece listedeki en son öğeyi görsel olarak gösteriyor.

Durdur düğmesine tıklarsak zamanlayıcı iptal olur ve izleme durur. Diğer tüm örneklere kıyasla burada çok farklı bir şey yapıyoruz. Kullanıcı tarafından metin kutusunda ayarlanan zaman aralığına göre servisi tekrar eden bir zaman aralığında çağırıyoruz.

Bu nedenle, zamanlayıcı her çaldığında eşzamansız bir istek yaparız. Bu teknik, yeni bilgiler almak için sunucuya senkronize çağrılar yaparak, planlanmış bir zaman aralığında bir sayfanın bölümlerini veya bölümlerini güncellemek için bazı çok yararlı şeyler yapmak için kullanılabilir.

Belge Nesne Modeli (DOM), JavaScript gibi bir dil kullanılarak erişilebilen bir ağaç yapısı biçiminde bir HTML belgesinin yapısını açıklar. Tüm modern web tarayıcıları, DOM komut dosyası aracılığıyla yüklenmiş bir web sayfasına erişimi kolaylaştırır. GWT, bir web sayfasının DOM’unu değiştirmenize olanak tanıyan zengin bir dizi yöntem sağlar. Hatta DOM olaylarını yakalayabilir ve önizleyebiliriz.

GWT DOM yöntemlerini ve iletişim kutularını nasıl kullanacağımızı öğreneceğiz, her yerde bulunan post-it notlarına benzer yapışkan notlar oluşturma yeteneği sağlamak için bunlardan yararlanacağız ve tarayıcı penceresinde herhangi bir yere yerleştirmek için onları sürükleyeceğiz.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın