İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Multimedyanın Büyümesi – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Multimedyanın Büyümesi – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Etiketli Görüntü Dosyası  – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Multimedyanın Büyümesi

Video ve MySpace, Web’de multimedya kullanımını artırdı. Geniş bant penetrasyonu arttıkça, videoların boyutu, bit hızı ve süresi büyüdü.

1997’de çevrimiçi videoların %90’ı 45 saniyeden kısaydı. 2005’te medyan video yaklaşık 120 saniye uzunluğundaydı.9 2007’de medyan videonun süresi 192,6 saniyeydi.10 Web videolarının medyan bit hızı 2005’te 200 Kbps’den 2007’de YouTube’da 328 Kbps’ye yükseldi. 2007’nin sonlarında medyan video, dosya boyutunda 63 MB’den daha ağırdı.

Multimedya trafiğinin çoğu 1 MB’den büyük dosyalardan gelir, ancak çoğu istek 1 MB’den küçük dosyalardan gelir. Tüm akışlı medyanın %87’sinden fazlası ilk 10 saniyede kullanıcılar tarafından terk edilir, ancak bu, sunucu bant genişliğinin %20’sini boşa harcar. Sunucu yanıtlarının yalnızca %3’ü videolar için olsa da, bu yanıtların %98,6’sını oluştururlar. aktarılan baytlar.12 Dolayısıyla, videolar isteklerin küçük bir yüzdesini oluştursa da, Web’deki trafiğin çoğunluğunu oluştururlar.

Genel olarak, 30 saniyeden uzun videolar için, ev kullanıcılarının yaklaşık %13’ü ve iş kullanıcılarının %40’ı, yeniden arabelleğe alma, akış değiştirme ve video iptalinden kaynaklanan akış ortamlarında kalite düşüşü yaşıyor. 300 saniyeden uzun seanslar için sonuçlar daha da kötüdür. “Adım 3: Multimedya Optimize Edin” bölümünde, multimedyanın büyümesiyle özel araçlar ve tekniklerle nasıl mücadele edeceğinizi öğreneceksiniz.

Web Sayfanızın Hızını Nasıl Optimize Edebilirsiniz?

Web sayfanızın hızını optimize etmek için tüm satır içi stili çıkararak başlayın. İşaretlemenizi saf HTML yapısına ayırın. Ardından, herhangi bir öğenin daha verimli yollarla oluşturulup oluşturulamayacağını görmek için sayfanıza bakın. Tablo tabanlı öğeleri daha verimli bir şekilde çoğaltmak için genellikle HTML yapısal öğelerini CSS ile değiştirebilirsiniz.

Kodunuz stilden arındırıldıktan ve yeniden düzenlendikten sonra, bu gömülü stili kural tabanlı CSS’ye dönüştürün. Aşamalı görüntülemeyi etkinleştirmek için, CSS dosyalarını baş kısmına ve JavaScript dosyalarını gövde kodunuzun sonuna yerleştirin. Dosyaları birleştirerek ve grafik metni CSS metnine dönüştürerek HTTP isteklerinin sayısını en aza indirin.

İstekleri kaydetmek için CSS aralığını, CSS hareketli grafiklerini, görüntü haritalarını ve arka plan renklerini kullanın. Kalan tüm görüntüleri ve multimedyayı kabul edilebilir en düşük kalite ve kare hızlarına optimize edin. Kalıcı nesneler için önbelleğe almayı etkinleştirin ve gecikmeyi en aza indirmek için bunları farklı sunuculara dağıtın. Son olarak, XHTML, CSS ve JavaScript dosya boyutlarında ortalama %75 indirim sağlamak için HTTP sıkıştırmasını kullanın. Sunucunuzu önbelleğe alma ve HTTP sıkıştırması için nasıl yapılandıracağınızı öğreneceksiniz.

CSS Sprite Nedir?

Başlangıçta 2D video oyun programcıları tarafından kaynakları korumak için kullanılan spritelar, CSS kullanılarak Web’e uyarlanmıştır. Bir CSS hareketli grafiği, tek bir bileşik görüntüde birleştirilen bir görüntü ızgarasıdır. Bu hareketli grafik daha sonra birden çok sınıf için bir CSS arka plan görüntüsü olarak ayarlanır ve her bir sınıf için arka plan konumlandırması kullanılarak tek tek hücreler görüntülenir. CSS hareketli grafikleri HTTP isteklerini kaydeder, ancak erişilebilirliği sağlamak için bunları dikkatli kullanmalısınız.


Multimedya mesajı nedir
Araçlarda multimedya nedir
Multimedya örnekleri
Multimedya Nedir öğeleri nelerdir
Klavyede multimedya nedir
Çoklu ortam nedir
Multimedya indirilemedi ne demek
Multimedya Ekran


Semantik İşaretlemeye Geç

Bu tekniklerin temeli, web standartlarına geçiştir. Eski tarz semantik olmayan işaretlemeyi semantik işaretlemeye dönüştürerek, ardıl seçicilerle bitişik olmayan öğeleri daha kolay hedefleyebilirsiniz.

Yapay XHTML yapısı, manuel olarak ve bazı WYSIWYG programlarıyla oluşturulan web sayfalarında kırpılabilir. Bu “sahte yapı”, <h1>, <dl> veya <ul> gibi yapısal işaretlemeyi yapay olarak simüle etmek için yazı tipi etiketi CSS’sini kullanır. Sahte yapıyla ilgili bir sorun, yapısal öğelere işaret etmek üzere tasarlanmış tür veya alt seçicilerle kolayca hedeflenememeleridir.

Ek olarak, uygun yapısal işaretleme, siteyi yönetenlere başlıklar, paragraflar ve liste öğeleriyle yararlı bilgiler iletir. Anlamsal biçimlendirme, sitenin yeniden tasarımlarında sayısız çalışma saatinden tasarruf sağlayabilir. Arama motorları, hangi bilgilerin en önemli olduğunu görmek için yapısal işaretleme arar.

Yapısal işaretleme kullandığınızda, mobil cihazlar aracılığıyla erişilebilirlik ve platformlar arası erişim iyileştirilir. Ekran okuyucular, yapısal yol noktalarını ve kullanıcılar sekmesini, anlamsal olarak anlamlı işaretlemeye dayalı olarak bir sayfa boyunca kilitler. Tüm bu sebeplerden dolayı veba gibi sahte yapılardan kaçınmalısınız.

Yapılandırılmamış örnekle karşılaştırıldığında yapısal HTML kodunun ne kadar temiz olduğuna dikkat edin. Son kod örneğini, basit alt seçiciler kullanarak CSS ile hedeflemek daha kolaydır. İlk anlamsal olmayan örnek, gömülü stillerin kullanımını zorlar.

Yüksek Performanslı Web Sitesi İpuçları

• Nesne ek yükünü azaltmak için daha az HTTP isteği yapın.
• Bir içerik dağıtım ağı kullanın.
• Bir Expires başlığı ekleyin.
• Gzip/sıkıştır metin bileşenleri.
• Stil sayfalarını başın en üstüne yerleştirin.
• Komut dosyalarını gövdenin altına koyun.
• CPU yoğun ve sıklıkla değerlendirilebilecek CSS ifadelerinden kaçının.
• JavaScript ve CSS dosyalarını harici yapın.
• DNS ek yükünü azaltmak için Etki Alanı Adı Sistemi (DNS) aramalarını azaltın
aramaları iki ila dört benzersiz ana bilgisayar adı arasında bölerek gecikme.
• JavaScript’i küçültün.
• Performansı yavaşlatan yönlendirmelerden kaçının. CNAME veya takma ad kullanmak daha iyidir.
• Internet Explorer’da fazladan HTTP isteklerini ortadan kaldırmak için yinelenen komut dosyalarını kaldırın.
• Birden çok sunucuda barındırılan siteler için ETag’leri yapılandırın. Apache’deki FileETag hiçbiri, uygun olmayan önbellek doğrulamasını önlemek için Etag’leri kaldırır.
• Gereksiz HTTP isteklerini önlemek için Ajax’ı önbelleğe alınabilir ve küçük yapın.

Alt seçiciler için kapsayıcı hücreleri kullanın

Web sayfanızı başlangıçtan itibaren kapsayıcı div’leri kullanmayı planlıyorsanız sınıfları yapısal öğeler içine yerleştirme gereksinimini ortadan kaldırabilirsiniz. Ardından, alt seçicilerle kapalı içeriği hedefleyebilirsiniz. Örneğin, aşağıdaki gezinme menüsü, çevreleyen gezinme öğesi aracılığıyla hedeflenebilir.

Artık bu stilleri tüm gezinme, içerik ve diğer alanlarınız için HTML öğeleri içine sınıfları yerleştirmeye gerek kalmadan bildirebilirsiniz. Buradaki fikir, HTML’nizi yapısına kadar soymak, içeriği etiketli div’ler içinde gruplandırmak ve bu yapıyı, alttan gelen veya başka bir şekilde CSS seçicileri ile hedeflemektir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın